ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12344
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Díky Ivane za dobrý výstup. Jsem také rád, že nejsme extrémisti v tom, že bychom to nazývali cenzurou, takové přehánění by vedlo k tomu, že bychom ztráceli relevanci. Takto mi to přišlo přesvědčivější. Možná by bylo dobré trošku zpomalit a zjednodušit. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Mikulas.Peksa, Ondrej.Profant

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Daniel Veselý: „Chovancovo ministerstvo pravdy“ aneb Pes je zakopán jinde
http://blisty.cz/art/85152.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Giuseppe.Maiello

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Příčinou problému fake news je dnešní škodlivá struktura digitálního kapitalismu

Kritika fake news je sama o sobě fake, falešná, argumentuje Jevgenij Morozov. Je to povrchní vysvětlení složitého, systémového problému, jehož existenci elity odmítají přiznat. http://blisty.cz/art/85195.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Giuseppe.Maiello, Roman.Kucera, Marek.Necada, Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Musím sem vyjádřit svůj osobní dojem. Už vím, co mi ta nenávistná hysterie připomíná. Antichartu!
Tenkrát jsem byl v sedmičce, když do třidy přišla tlustá zástupkyně ředitelky, komoušská funkcionářka a estébanda. Zpražila třídu pohledem a beze slova napsala na tabuli CHARTA 77
My jsme na to nechápavě zírali (v sedmičce se ještě Svobodná Evropa neposlouchala) a ona spustila hodinovou nalejvárnu o "hrozbách" a "ideologické diverzi" No prostě jako dneska.
Ale tenkrát se kuli tomu, myslím, neměnily zákony!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Lenka.Kozlova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34754
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše:Musím sem vyjádřit svůj osobní dojem. Už vím, co mi ta nenávistná hysterie připomíná. Antichartu!
Tenkrát jsem byl v sedmičce, když do třidy přišla tlustá zástupkyně ředitelky, komoušská funkcionářka a estébanda. Zpražila třídu pohledem a beze slova napsala na tabuli CHARTA 77
My jsme na to nechápavě zírali (v sedmičce se ještě Svobodná Evropa neposlouchala) a ona spustila hodinovou nalejvárnu o "hrozbách" a "ideologické diverzi" No prostě jako dneska.
Ale tenkrát se kuli tomu, myslím, neměnily zákony!
Tak za prvé ji byl asi "momentálně zavostalej", když jsi ani v sedmičce ještě neposlouchal "štvavé vysílačky". Já to poslouchal už jen proto, že tam hráli lepší písničky. My se s mámou střídali. Ona zprávy, já hudební blok.

No a za druhý, ona to byla ideologická diverze a hrozba - pro tehdejší režim. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Dobře Giuseppe! :-)
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... jde-470421
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám směřuje jinam, alespoň dle vyjádření, která jsme slyšeli přímo od jeho hlavní představitelky. Spíš jde o snahu zavést nějakou formu autocenzury uživatelů internetu, což je daleko subtilnější forma společenské a individuální kontroly, mající neslavné kořeny v církevním obskurantizmu. Prostě, jako by nám CTHH říkal: „Já ti nezakážu stránku, ale stránku si zakážeš ty sám, pokud jsi dobrý občan západní civilizace.“

Tvůrci projektu zapomněli ovšem na to, že západní civilizace už dávno opustila takovouto tmářskou vizi a dala se cestou sebereflexe, a dokonce sebekritičnosti.

Už dávno v rámci mediálních studií bylo prokázáno, že podobné intervence „shora“ vytvářejí minimálně dvě protikladné reakce. Určitě jsou nějací jednotlivci, kteří budou akceptovat tento způsob – řekl bych bigotní – vnímání internetového světa. Ale zároveň bude alespoň stejný, nebo dokonce větší, počet jedinců, kteří budou a priori negovat cokoli, co doporučuje CTHH. V praxi to může znamenat, že mnozí uživatelé internetu, jakmile uvidí razítko „dezinformace“, budou mít tendenci se se zprávou, kterou takto označilo CTHH, zcela identifikovat. CTHH proto může paradoxně sloužit jako poutač na stránky, kterých by si většinou nikdo nevšiml, nebo by jim nepřikládal žádný velký význam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Roman.Kucera píše:Dobře Giuseppe! :-)
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... jde-470421
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám směřuje jinam, alespoň dle vyjádření, která jsme slyšeli přímo od jeho hlavní představitelky. Spíš jde o snahu zavést nějakou formu autocenzury uživatelů internetu, což je daleko subtilnější forma společenské a individuální kontroly, mající neslavné kořeny v církevním obskurantizmu. Prostě, jako by nám CTHH říkal: „Já ti nezakážu stránku, ale stránku si zakážeš ty sám, pokud jsi dobrý občan západní civilizace.“

Tvůrci projektu zapomněli ovšem na to, že západní civilizace už dávno opustila takovouto tmářskou vizi a dala se cestou sebereflexe, a dokonce sebekritičnosti.

Už dávno v rámci mediálních studií bylo prokázáno, že podobné intervence „shora“ vytvářejí minimálně dvě protikladné reakce. Určitě jsou nějací jednotlivci, kteří budou akceptovat tento způsob – řekl bych bigotní – vnímání internetového světa. Ale zároveň bude alespoň stejný, nebo dokonce větší, počet jedinců, kteří budou a priori negovat cokoli, co doporučuje CTHH. V praxi to může znamenat, že mnozí uživatelé internetu, jakmile uvidí razítko „dezinformace“, budou mít tendenci se se zprávou, kterou takto označilo CTHH, zcela identifikovat. CTHH proto může paradoxně sloužit jako poutač na stránky, kterých by si většinou nikdo nevšiml, nebo by jim nepřikládal žádný velký význam.
:o dík, ani nenapsali mi, že vyšlo. Jdu se podivat na sam sebe. Myslíš, že už si mám připravit kartaček na zuby? :fet:
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Takže si to shrňme - úřad fungovat nebude, protože stejně jako ideologické HateFree nic nezmění, jen možná trošku jednu stranu lépe vybaví argumenty a druhou víc naštve.

Problém je nedostatek kvalitní žurnalistiky a kvalitních zdrojů zpravodajství.

Já osobně mám pocit, že celý tento segment prostě nyní musí projít transformací (aspoň co se internetu, který postupně nahradí televizi i rozhlas týče), kdy se rozpadne z velkých mediálních domů na jednotlivé malé zpravodajce/entertainery, z nichž si uživatel bude vybírat a sestavovat svůj vlastní program - budou existovat vysílací a agregační platformy, které prostě budou nabízet prostředky a potencionální publikum za podíl z reklamy (Youtube není streamovací platforma, youtube je prodejce reklamy.)

Pokud nebude chtít uživatel být zahlcen reklamou, bude si prostě za mikroplatby svého zpravodajce dotovat/připlácet. Otázkou je, nakolik tohle bude ufinancovatelné na našem trhu. Ele nejdřív potřebujete obyvatelstvo které je ochotné si zdroje vybírat a měnit.

Vedle toho máme státní zpravodajství(ČT, ČRo), jakýsi základ / etalon kvality na trhu. Můžeme udělat něco pro to, aby se tahle oblast zlepšila?
Mělo by cenu mít i státní noviny? (se stejným principem financování(prakticky daň), takže prakticky asi dost těžko funkční.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Samozřejmě, důvera se ztrácí řádu minut, obnovuje v řádu let. Když Němci zalmčeli Kolín a Američani vybájili ZHN v Iráku, je jasný, že lidi začali věřit někomu a něčemu jinému. To je celá ta "hybridní válka". Naprosto směšné.
Romancovová &spol. si zajistili teplé fleky, kde nebudou muset pracovat a nebudou mít žádnou zodpovědnot. To by tam dneska měl Ondra říct Romancovové do očí. Já bych jí to teda řekl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Petros.Michailidis
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ČÚTI (chovancův Wahrheitsamt)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vojtech.Pikal píše:Vedle toho máme státní zpravodajství(ČT, ČRo), jakýsi základ / etalon kvality na trhu. Můžeme udělat něco pro to, aby se tahle oblast zlepšila?
Chyba. Státní zpravodajstí sice být může, ale hlavním pilířem musí být média veřejné služby. Ne ovšem v té podobě, v jaké jsou dnes v tomto shnilém státě.
Ale o tom je tady dost jiných vláken, hlavně tohle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Petros.Michailidis
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „Svoboda projevu“