OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jo tak jsem holt dementní, kápl jsi na to. Odkazy už jsem ti tu uvedl, tady autorem nejsem. Obávám se, že problém je v tom, že nechápeš co je to organizace, že to není projekt http://www.businessballs.com/swotanalys ... mplate.htm
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ivo.Vasicek píše:Odkazy už jsem ti tu uvedl.
Neuvedl, odkazal si na veci, kterych jsi sam autorem, to neni validni.
Ivo.Vasicek píše:Jo tak jsem holt dementní, kápl jsi na to.
Prestanes tomu tedy rikat SWOT?

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr dat pro vytvoření SWOT analýzy Pirátské strany

Příspěvek od Janek.Wagner »

Pro snazší zpracování jsem udělal alternativní formulář http://goo.gl/forms/nRn3fXzqYs.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Lukas.Novy »

Prestanete tomu uz rikat SWOT?

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Lukas.Novy píše:Prestanete tomu uz rikat SWOT?
Přestaňme hlavně fašizoidnímu WORM-Krtovi říkat L.Nový. :lol:

Zasádní je je přece dát si k sobě a porovnat validitu našich předností a nedostatků přičemž nedostatky není potřeba brát fatálně, ale je třeba je brát jako příležitostí které je třeba převést do obrácené polarity. Anylýzu našich předností je třeba především diskutovat, abychom si ujasnli pojmy a jejich validitu na naši společnou činnost. Protože ať už se bude analýza našich předností a možností jmenovat jakkoliv měla bý pro nás být především pomůckou k naší efektivnější součinnosti. Proto je třeba nad jednotlivýmy pojmy společně přemýšlet a diskutovat co dřív a co později a co z čeho plyne a čím spustime potřebné synergické efekty k dalšímu posilování naší efektivní součinnosti.
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Ondrej_Marek »

um.. souhlasim s krtkem :twisted: .. tohle je analyza vareni bramborovy polivky, nonsens

fakt musime nejdriv vedet ceho chceme dosahnout a pak muzeme hodnotit nase postupy, strategie, silny slaby stranky, prilezitosti a hrozby

staci treba rict: cil - dostat se nad 5%
nebo
cil - zustat relevantni

a pak uz jedem swot
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Novy, Simona.Skorepova
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ondrej.Marek píše:um.. souhlasim s krtkem :twisted: .. tohle je analyza vareni bramborovy polivky, nonsens

fakt musime nejdriv vedet ceho chceme dosahnout a pak muzeme hodnotit nase postupy, strategie, silny slaby stranky, prilezitosti a hrozby

staci treba rict: cil - dostat se nad 5%
nebo
cil - zustat relevantni

a pak uz jedem swot
Popletenost dojmů a pojmů, příčin a následků, cílů a prostředků je v našem dnešním společenství a tedy nejen mezi Piráty velice rozšířená a souhlasit s Krtkem je v tomto absurdní snaha hledat pevný bod ve vesmíru.

Pro fašizoidy jako je Worm-Krtek je snadné narýsovat sebeabsurdnější cíl, protože ho všichni ostatní budou muset následovat nebo je k němu bude kopat železnou botou. Zatímco pro demokraty a tím spíš liberály je velký problém sjednotit své představy o tom co dřív a co až později. Proto jsou fašizoidi v jisté výhodě, když následují toho nejbrutálnějšího i když á třeba vodnatý mozek, zatímco demokrati se snaží vybrat si ze svého středu toho který má snad nejlépe srovnané v hlavě co je potřeba dělat dřív a co může případně chvíli počkat, nebo případně vyplyne z uskutečněných kroků.

V dnešní medii pokřivené době máme navíc velký problém shodnout se na pojmosloví, tedy co je vlastně co abychom nemluvily jeden o koze adalší o voze a tak se v případné diskuzi naprosto nemíjely a nevedly rozhovor dvou hluchých.

Jinak cíle naší součinnosti jsou jasné a konkrétní a vyplývají ze z toho proč se dáváme dohromady.

PS: Tedy až na výjimky které na jedné straně vykřikují, že ví všechno nejlíp a na druhé straně je jasné, že jsou zcela bezradní a čekají až jim někdo mocný silný nadpozemsky ženiální řekne co a jak mají dělat.

"Stromy poznáš podle ovoce a lidi podle jejich činů".
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ondrej.Marek píše:um.. souhlasim s krtkem :twisted: .. tohle je analyza vareni bramborovy polivky, nonsens

fakt musime nejdriv vedet ceho chceme dosahnout a pak muzeme hodnotit nase postupy, strategie, silny slaby stranky, prilezitosti a hrozby

staci treba rict: cil - dostat se nad 5%
nebo
cil - zustat relevantni

a pak uz jedem swot
To je tvůj pohled na cíle, to vůbec není problém. Problém je, že do sběru dat nenapíšeš svůj pohled na to co považuješ za silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby.
Používám osvědčenou metodu, kterou jsem s dobrými výsledky použil mnohokrát. Vím co dělám, nedělám to na základě vygooglených teorií a nepotřebuji se to učit. Celá řada firem používá na SWOT metody, které jsem zde já popularizoval (materiály z mých přednášek celkem kolují na netu).
Nyní probíhá první fáze, ve které je stanovení cílů zcela nežádoucí. Standartním výstupem této první fáze je i zjištění (a změření) jak jsou vnímány cíle. Je naprosto běžné, že někdo považuje stejnou vlastnost za silnou stránku a někdo jiný za slabou. Je to způsobeno tím, že vnímají cíle zcela rozdílně. Abych však získal relevantní vstupy, potřebuji příspěvky od maximálního počtu lidí. Ve firmách jsem to měl jednoduší, tam to dostanou všichni zaměstnanci příkazem. Sběrem těchto dat analýza teprve začíná. Jak jsou vnímány cíle z těch dat spolehlivě zjistím. Tyhle debaty však mohou zkreslit data. Já potřebuji, aby lidé psali své dojmy, když je formulují projektijí si je přes svoji představu cílů (často podvědomě). Kdyby mi psali co si myslí že jsou slbé a silné stránky z hlediska stanovených cílů, nebyl by to sběr dat, ale teoretizování, které je pro účely vytvoření kvalitní SWOT celkem bezcenné. Sběr dat je první fáze, následovat bude anketa (k jejímu sestavení potřebuji data) ve které se bude hlasovat. Teprve po tom se můžeme (a musíme) bavit o cílech a já budu v cca polovině práce na vytvoření SWOT.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OffTopic zdiskuse ze sběru dat pro SWOT

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ne, az se zacnem bavit o cilech, pak teprve muzes zacit delat na SWOT. Do te doby je to nejaky postup, ktery sis vymyslel, nemas to nicim podlozene a mylne ho oznacujes jako SWOT.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22644 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr dat pro vytvoření SWOT analýzy Pirátské strany

Příspěvek od Robert.Magni »

Janek.Wagner píše:Pro snazší zpracování jsem udělal alternativní formulář http://goo.gl/forms/nRn3fXzqYs.
Vyplnil jsem ti ho tam.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“