RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1286
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Blanka.Charvatova píše: 01 led 2024, 17:55

Porad premyslim, jak to muzete projednavat a pritom se nezeptat organu, kterym kratite body, jak to udelaji. Pripominam, ze jste pred nedavnem meli cas na to prijmout usneseni, jak rp melo s rv lepe probrat zmenu clenu spravni rady institutu (coz zcela ferove priznavam, ze mohlo probehnout lepe). A ted delate neco mnohem horsiho, protoze my vychazeli aspon z vaseho nedokonalyho usneseni. Takze se ptam, budem losovat, ktery hosty rp na posledni chvili skrtneme? Vy, co jste hlasovali pro to usneseni o institutu a ted hlasujete pro tohle, prijde vam to v pohode? Me to prijde krapanek pokrytecke.

Beru si z tohoto jednání důležitou zpětnou vazbu. Příště navrhnu zrušení oběda. Kdo chce řešit stranu, vezme si svačinu. :fet:

Ale ještě jednou tu opakuji - republikový výbor měl dost času změnu stanov na zasedání v Brně zařadit. Nebyly reflektovány ani připomínky na Zulipu, ani odročené jednání v podatelně RV v Redmine. Takže se omlouvám všem, že jsem je svým podnětem vyrušila od novoročních oslav, ale snažím se pouze o nápravu dle mého názoru pochybení RV, které se tomuto tématu prostě vůbec nevěnovalo a další běžně zasedání CF má být za rok. To mi přijde jako nepřiměřená doba čekání kvůli tomu, že RV nereflektovalo vůli CF o neprodloužení rozpravy, čímž u CF mohlo vzniknout legitimní očekávání, že se změna stanov v Brně opravdu projednávat bude. A CF je nejvyšší orgán strany, RV by mu nemělo podle mě dělat obstrukce.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Připomínky na zulipu nejsou relevantní míto k tomu procedurálně řešit cokoliv. Na redmine je toliko podatelna.
Pokud chtěl ten bod někdo zařadit, mohl:
1) Ho jasně navrhnout, ideálně i s podnětem, když to řešilo CF
2) Ho jasně navrhnout, jako člen RV, když to řešilo RV
3) Vznést námitku, že se to mělo zařadit, když to dojednalo RV (do 10 dnů od ukončení jednání)
4) Přijít s návrhem na změnu někdy mezi svátkama, kdy by se to třeba procesně aspoň zvládlo.

Pokud je čekání rok moc dlouho, dá se svolat mimořádné CF. Organizační konferenci asi potřebujem jako sůl, budu se na vás těšit na Kompase.

Ostatně soudím, že strana je tu od toho, aby sloužila lidem a poskytovala zázemí svým zvoleným zástupcům.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Tereza.Kvitova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

1) jsem učinil a ty jsi to týden ignoroval a pak jsi teprve sděloval nedostatky (podnět jsem nezakládal protože v X případech v předchozích letech to nebylo požadováno - kdybys reagoval bezodkladně a požadoval podnět, zajisté by se ve lhůtě podpora sebrala)
3) jsem v podstatě učinil - upozornil jsem na to ještě během jednání RV a ignorovala to předsedající

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jana.Skopalikova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Radka.Musilova
Republikový výbor
Příspěvky: 259
Registrován: 01 srp 2019, 18:15
Profese: datová analytička
Bydliště: Židlochovice
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Radka.Musilova »

Jan.Lipavsky píše: 01 led 2024, 18:11

Není mi to vůbec příjemné, ale chtěl bych požádat Radku Musilovou, aby předala předsedání této věci jinému jednateli. Naše námitky jsi nijak nevypořadala, pouze je dáváš k hlasovaní, následně hlasovaní, které samo o sobě je v rozporu s jednacím řádem.

Možná to bude krok dobrým směrem, děkuji.

Nesouhlasím s tebou, že jsem námitky nijak nevypořádala - byly zařazeny do hlasování v souladu s JdŘ. Nicméně před vlastním pochybením neuhýbám, hlasování bylo zmatečné. Proto pokud je některý z jednatelů ochoten převzít předsedání, předám jej.

@Zdenek.Kubala , @Olga.Richterova , @Michal.Ketner

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1676
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1034 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Radka.Musilova píše: 02 led 2024, 08:59
Jan.Lipavsky píše: 01 led 2024, 18:11

Není mi to vůbec příjemné, ale chtěl bych požádat Radku Musilovou, aby předala předsedání této věci jinému jednateli. Naše námitky jsi nijak nevypořadala, pouze je dáváš k hlasovaní, následně hlasovaní, které samo o sobě je v rozporu s jednacím řádem.

Možná to bude krok dobrým směrem, děkuji.

Nesouhlasím s tebou, že jsem námitky nijak nevypořádala - byly zařazeny do hlasování v souladu s JdŘ. Nicméně před vlastním pochybením neuhýbám, hlasování bylo zmatečné. Proto pokud je některý z jednatelů ochoten převzít předsedání, předám jej.

@Zdenek.Kubala , @Olga.Richterova , @Michal.Ketner

Za me neni duvod menit predsedajiciho v momente, kdy to nic neresi. Stalo se, tak se poucme. A spis bychom meli na dalsim zasedani RV zaradit bod “co je to jednaci rad, jednani a jak se v RV hlasuje”, protoze si ho vsichni potrebujeme ocividne osvezit. At nejsme jako Okamura. :)

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Radka.Musilova
Republikový výbor
Příspěvky: 259
Registrován: 01 srp 2019, 18:15
Profese: datová analytička
Bydliště: Židlochovice
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 35/2023 - Zařazení změny stanov na program zasedání CF v Brně 2024

Příspěvek od Radka.Musilova »

Žádný z jednatelů nevyjádřil vůli moderaci převzít, proto si s dovolením předsedání ponechám.

V tuto chvíli byl již program zasedání CF vyhlášen a toto jednání je proto bezpředmětné. Není k dispozici přijatelný návrh usnesení kvůli uplynutí časových lhůt pro realizaci návrhu skupiny členů. Proto toto jednání ukončuji bez přijetí usnesení.

Proti tomuto postupu lze samozřejmě podat námitku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radka.Musilova za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“