MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Marketa.Gregorova píše: 23 led 2023, 16:56
Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11
Monika.Spilkova píše: 21 led 2023, 18:45

Ano, mám standardní nájemní vztah s členkou strany. Jak je to relevantní k pozici místopředsedkyně, kam se hlásím?

A můžeš prosím napsat o koho se jedná? Za dobu tvého členství v České pirátské straně se jedná o jeden tvůj takový standardní nájemní vztah s členem/členkou strany? Co znamená standardní nájemní vztah? Že za nájem platíš tržní cenu?

Ptát se na to je relevantní k pozici v předsednictvu MS Brno, protože členové a členky mají právo vědět, jaká jsou osobní propojení s dalšími členy/členkami OFFTOPIC(a to, že u někoho bydlíš, je velmi osobní propojení) u někoho, kdo se hlásí do předsednické funkce. To, že máš standardní nájemní vztah s jiným členem nebo členkou strany přesahuje standardní vztahy v rámci strany a místního sdružení.

Marketa.Gregorova píše: 23 led 2023, 16:56

Já toto tedy považuji za lehce irelevantní dotaz, ale není žádné tajemství - a ty jsi Lukáši v chatu, kde jsem to již kdysi psala - že Monče a Márovi pronajímám byt já. Všechno je to samozřejmě i veřejně v katastru nemovitostí, oni tam mají imho trvalý pobyt. Upřímně to nevnímám jako moc osobní propojení - většinou si jen posíláme e-maily o ročních výpisech a kvůli tomu, jak zaneprázdněná jsem, jsem je tam dokonce nikdy ani nenavštívila (za což se zúčastněným omlouvám .D).

To, že můj dotaz může být pro Tebe irelevantní chápu, když tvůj příjem poslankyně Evropského parlamentu je daleko za tím, kolik asi dostáváš od Moniky za nájem v tvém bytě v Brně. Každopádně mně to irelevantní nepřijde z důvodu, který jsem už zmínil v mém předchozím příspěvku. Tedy, že je v zájmu MS Brno vidět nadstandardní propojení mezi členy. Pokud si někdo myslí opak, ať to sem napíše 🤷.

Nevím teď, jaký chat myslíš a kdy jsi to psala, já v některých chatech, které byly zřízeny v rámci Brna a Jihomoravského kraje jsem a v některých nejsem.

Nicméně otázky v tomhle vlákně byly položeny Monice, ne Tobě. Ty, pokud vím do předsednictva MS Brno nekandiduješ. Když už jsi tedy odpověděla, tak můžeš sdělit, jestli se jedná o standardní nájem s tržní cenou, která je v Brně obvyklá? Pokud si myslíte, že mi po tom nic není, tak to sem nepište.

Marketa.Gregorova píše: 23 led 2023, 16:56

Máme na to normální smlouvu, já samozřejmě takové příjmy musím vykazovat. Pokud to někoho zajímá, tak se to stalo tak, že má koupě tohoto bytu časově korelovala s Mončiným a Markovým záměrem se přestěhovat do většího kvůli očekávanému dítěti, a bylo pro obě strany výhodné, abych já svěřila svou důvěru do někoho, koho znám, a nemusela jako prvopronajímatel řešit žádné průšvihy s neznámými nájemníky, a oni měli jistotu toho, že jim nebudu vypínat vodu, zakážu jim trvalák nebo je budu jinak šikanovat, což je bohužel zkušenost mnoha z nás s pronajímateli.

To, že si jako nájemníka vezmeš někoho, koho znáš, je samozřejmě pro Tebe jako vlastníka bytu logické a výhodné, ale moc nechápu, že zlehčuješ pronájem svého bytu Monice, jako kdyby o nic nešlo. Už jenom to, že se Ti o ten byt Monika stará, když nejsi v Brně, tak to z vašeho vztahu v rámci České pirátské strany dělá kvalitativně jiný typ vztahu, než kdybys Monice svůj byt nepronajímala. Souhlasíš? Nesouhlasíš?

Taky jsem se ptal Moniky na to, jestli se jedná o více členů/členek, kteří jí v průběhu jejího členství u Pirátů pronajímali dům nebo byt, takže jestli o tom máš nějaké informace, tak je sem můžeš napsat.

Marketa.Gregorova píše: 23 led 2023, 16:56

Dodám i to, že my, co jsme součástí podzemního spolku, jehož šlemy je několik Pirátů, a platíme i tisíce ročně do společné kasy, jsme také finančně dost nadstandardně provázáni, ale jelikož tu nejsou dotazy na to, tak úplně nevím, odkud se berou tyhle. Ještě když je to teda fakt veřejně známá věc. .D

Vůbec nevím, o čem je řeč. Myslíš dary straně?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Lukas.Dolezal píše: 23 led 2023, 18:33

Tady bych se dovolil zastat "konkurenční" kandidátky.

Lukáši, já si velmi vážím Tvého upřímného zájmu o vymetení každé pavučinky v našem místním sdružení. Jsem za to opravdu rád a myslím, že je to potřeba a budu rád, když vytrváš. Je totiž mnohem lepší se obhajovat před aktivními spolustraníky se zájmem o věc, než před konkurencí, médii nebo policií...

Ale v tomto případě si myslím, že to je OT. Skoro všichni se všemi mají nějaké osobní vztahy - dobré, špatné, ale mají. Je zřejmé, že vztah Moniky a Markéty nebude negativní, když si tak věří, ale co z toho vyplývá? Je to úplně standardní. I kdyby to bylo zadarmo, jen za hlídání bytu (a Markéta by si to mohla hypoteticky i velkoryse dovolit), tak to přece nic neznamená. Markéta není v nějakém střetu zájmů, nedostává nějaké veřejné prebendy v moci Moniky nebo jejích příbuzných apod. Možná mi uniká nějaký širší kontext, ale z toho, co vím, tak zde konflikt zájmů nevidím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 5):
Petr.Kubes, Katerina.Migdau, Marek.Lahoda, Eva.Havlova, Jiri.Ulip

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ondrej.Kotas píše: 22 led 2023, 23:27

Vážení kandidáti do předsednictva,
mám zde několik otázek. Tyto jsou obecné, tedy poprosím o odpověď každého z vás na všechny otázky.


I. Preferuješ schůze hybridní (přes Jitsi a fyzicky) nebo pouze s fyzickou účastí?

Já jsem pro hybrid, protože tak se může účastinit např. i členstvo s dětmi, lidi co jsou odjetí mimo Brno nebo někdo, kdo se necítí dobře. Zároveň online by pro každého člena měla být spíš nouzovka. Potkávání je důležité.

II. Jaký preferuješ kanál pro komunikaci s členy MS?

Já osobně jsem pro Zulip na diskuze. 1) Šikovně strukturuje diskuze, takže když člověk překoná prvotní odpor, zjistí, že vždy najde, co hledal. 2) Vlákno je veřejné (vidí ho i členové jiných KS) a každý je za svůj výstup zodpovědný.
Fórum vnímám jako takovou úřední desku.

II. a) Hodláš se zavírat do „bezpečných prostor“ nebo jsi schopen/schopna čelit otevřené kritice?

Když se shodneme na tom, co taková otevřená kritika znamená, tak klidně. Osobní útoky a nadávky jsou v rámci týmu k ničemu. Procesu nepomůžou, práci neurychlí a vytváří nechuť a propasti.

III. Znamená pro tebe členství v předsednictvu spíš povinnost nebo prestiž?

To asi vyplývá z mojí kandidátské řeči. Prestiž to možná znemaná v jiných stranách, tady je to pěkně nevděčná, ale důležitá práce. Když je někdo v předsednictvu a jen se veze, dřív nebo později se to ukáže. První, kdo to zjistí, jsou kooridnátoři. Já už takových pár místo/předsedů/kyní zažila a jako první to zaseká práci s nováčky, potom piroplacení, a pak to většinou utahá zbytek předsednictva, které na sebe musí úkoly přebrat.

IV. Kolik svého času (hodiny/dny v týdnu) hodláš věnovat angažmá v předsednictvu?

1x schůze/měsíc = 2 hodiny
4x ověřování, schvalování RegP/měsíc = 2 hodiny
1x až 2x předsednictvo/měsíc = 2 hodiny
2x schůze s nováčky/měsíc = 1 hodina
+
operativa a komunikace cca 2 hodiny/týden
pokud bych měla na starosti piroplacení, cca 1,5 hodiny/týden

Rychlým součtem (a možná jsem na něco zapomněla) mi to vychází 5,25 hodin/týdně. Bude záležet, jak si rozdělíme úkoly a zorganizujeme práci. Takže tak nějak zhruba s těmi 5 hodinami počítám.

V. Preferuješ rozdělení úloh a povinností mezi členy předsednictva nebo nechat je všechny na předsedovi?

Chudák předseda :) . Nene, úkoly je potřeba si rozdělit, ale zároveň budu chtít, aby všichni členové rozumněli agendě ostatních členů a byli zastupitelní. Školení by je/nás neminulo!

V. a) Pokud jsi pro rozdělení úloh a povinností, které konkrétně bys chtěl/a mít na zodpovědnost?

Piroplacení - věnovala jsem se mu 3 roky, absolvovala jsem několik školení.
Schůzky se zájemci - na ty budu chtít chodit i kdyby je měl na starosti někdo jiný, vnímám je jako důležité.
Schvalování RegP - v Chobotnici se orientuji a mám pár nápadů, jak udělat stání se RegP víc zodpovědné.

1. až teď

2. ano

3. až teď :) ale kontakty jsem uváděla i tak,

4. s těmi jsem se setkávala poslední 3 roky,

5. ano, většinu bodů znám z praxe.

VII. Budeš dbát na dodržování termínů z dokumentů výše vyplývajících a případně se postaráš o jejich splnění, i když nebudeš mít danou úlohu na zodpovědnost?

Pokusím se

VIII. Porušil/a jsi někdy dokument Etika kampaňování ve vnitrostranických volbách?

Ne

Pokud se nám podaří nakopnout bod 2, tak beze zbytku ano.

X. V případě nějakých pochybností ze strany členstva, jako se stalo například u primárních voleb v Kr.Poli nebo při prvotní neochotě zastupitelského klubu vyhlásit VŘ, budeš jako člen předsednictva proaktivně zasahovat a snažit se takové situace vyřešit (například svoláním jednání, podáním ke Kontrolní komisi atp.)?

Ano

XI. V poslední době se víc staráme o volební zisk v procentech nebo mandátech, málo však už o politická témata, která reálně zajímají voliče. Hodláš jako člen předsednictva na tomto něco změnit? Pokud ano, co a jak?

Otázkou je, jestli předsednictvo na něco takového má vliv. To jakými tématy se jako sdružení zabýváme, vychází z dlouhodobého programu Pirátů (obecně) a pak (konkrétně) z aktivit našich členů (ať už pracovních, zájmových nebo KETů). Těžko si budeme něco diktovat, to nefunguje. Potřebujeme mít linku a s ní pracovat. Pokud se někde objeví problematické téma, je na předsednictvu, aby svolalo nějaké jednání nebo se tomu pověnovalo na schůzi MS. Pak ale musí počítat s tím, že část členů to ocení a část to bude vnímat jako zasahování do svobodného projevu. Tady žádná ideální a zlatá střední cesta nikdy fungovat nebude.

XII. Jaký je tvůj názor na spolupráci se subjekty jako Žít Brno nebo Zelení? Budeš o případných kontaktech se zástupci těchto (a i jiných subjektů) informovat v registru lobbistických kontaktů?

Informovat budu podle předpisu. Se spoluprací s těmito subjekty já sama zkušenost nemám, ale chápu, že vyplývá z prolínajících se témat a elektorátu. Spolupráce s každým politickým subjektem je ošemetná, musí být hlavně dobře promyšlená a ošetřená smluvně nebo jasnou dohodou.

XIII. Hodláš kandidovat v krajských volbách?

To já ještě nevím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Marek.Lahoda
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3193
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

David.Lenger píše: 22 led 2023, 20:25

místní tým Židenice jednomyslně schválil nominaci našeho předsedy místního týmu a zastupitele Tomáše Kolacneho na předsedu MS Brno

Ahoj Davide,

moc děkuji za nominaci i za důvěru, Tobě i celému místnímu týmu, opravdu si toho vážím.

Přemýšlel jsem o Vaší nominaci dnes celý den a po opravdu důkladném zvážení jsem se rozhodl ji s díky odmítnout.

V předsednictvu (krajském a následně městském) jsem zasedal nepřetržitě posledních deset let a teď s dvouměsíčním miminkem se obávám, že bych funkci nemohl věnovat tolik času a energie, kolik si zaslouží. Samozřejmě ale nikam neodcházím a pokud bude nové předsednictvo potřebovat poradit s procesy, tvorbou rozpočtu, nebo čímkoli jiným ze své rozsáhlé agendy, rád nabídnu své zkušenosti a pomůžu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Kotas, Tomas.Psota, Michal.Marciniszyn, Jan.Brodzak, Katerina.Migdau, Marek.Lahoda, Jiri.Ulip

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

Pokud si myslíte, že mi po tom nic není, tak to sem nepište.

Ok. .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj @Petr.Springinsfeld,
vzhledem k tomu, že se blíží konec rozpravy, a ještě nedošlo k zodpovězení všech dotazů na kandidáty a kandidátky, prosím o přiměřené prodloužení rozpravy.

A rovnou toho využiji a doplnil bych ještě dotaz na všechny kandidáty a kandidátky @Adam.Zemek, @Monika.Spilkova, @Vendula.Svobodova, @Filip.Slany, @Antonino.Milicia, @Filip.Havlicek.

Prosím všechny kandidáty a kandidátky, aby uvedli úplný přehled svých dosavadních významných aktivit souvisejících se stranou, a to jak dobrovolnickou činnost, tak placenou činnost (jak z veřejných, tak stranických zdrojů).

Děkuji.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

Konstatuji, že rozprava skončila, zamykám po dobu hlasování vlákno.

Zároveň informuji, že jsem do vedlejšího vlákna oddělil diskuzi o proceduře. Lze si ji v případě zájmu pročíst zde: viewtopic.php?t=63642

První kolo hlasování ve věci volby předsedy začne dnes v 9:00 a potrvá 48 hodin. Hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 43d9f/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Marek.Lahoda

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

Výsledek 1. kola volby předsedy je k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 43d9f/view

Celkem hlasovalo 42 členů a členek MS Brno, což odpovídá volební účasti 75 %. K postupu do druhého kola bylo třeba získat 22 hlasů.

Adam Zemek získal 27 hlasů a postupuje.
Antonino Milicia získal 22 hlasů a postupuje.

Druhé kolo volby bude zahájeno dnes ve 13:00, potrvá 48 hodin a hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 2c3e3/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Marek.Lahoda, Tomas.Psota, Monika.Spilkova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

Výsledek 2. kola volby předsedy je k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 2c3e3/view

Celkem hlasovalo 45 členů a členek MS Brno, což odpovídá volební účasti 80 %.

Adam Zemek získal 27 hlasů.
Antonino Milicia získal 16 hlasů.
2 hlasující se zdrželi.

Adam Zemek byl zvolen předsedou MS Brno. Gratuluji!

První kolo volby místopředsedů a místopředsedkyň bude zahájeno dnes v 15:00, potrvá 48 hodin a hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 4cde5/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Antonino.Milicia, Eva.Havlova, Monika.Spilkova, Petr.Kubes, Marek.Lahoda

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

Výsledek 1. kola volby místopředsedů a místopředsedkyň je k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 4cde5/view

Celkem hlasovalo 45 členů a členek MS Brno, což odpovídá volební účasti 80 %. K postupu do druhého kola bylo třeba získat 23 hlasů.

Antonino Milicia získal 19 hlasů a nepostupuje.

Filip Slaný získal 25 hlasů a postupuje.
Monika Lukášová Spilková získala 26 hlasů a postupuje.
Filip Havlíček získal 28 hlasů a postupuje.
Vendula Svobodová získala 34 hlasů a postupuje.

Do druhého kola postoupil stejný počet kandidátů a kandidátek, jako je volných míst v předsednictvu. Do předsednictva tedy byli všichni 4 postupující zvolení a ve druhém kole budeme rozhodovat pouze o pořadí místopředsedů.

Druhé kolo volby místopředsedů a místopředsedkyň bude zahájeno dnes v 16:00, potrvá 48 hodin a hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 5dc8d/view

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“