RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tímto sbírám podporu pro návrh postupu na prodloužení jednání, aby byl zařazen do procedurálního hlasování.
Jsou potřeba čtyři hlasy.

Dalibor.Zahora píše: 12 pro 2022, 20:10

Vzhledem k obecné neaktivitě v tomto jednání a celkové situaci - prioritně se řeší rozpočet a strategie - a blížícím se svátkům, dávám návrh na prodloužení doby navrhování do čtvrtku 12. 1. 2023 (v anketě na lednové jitsi vychází termín pondělí 9.1.).

Případně jsem ochoten prodloužení částečně zkrátit, ale čtvrtku není dost času všem projednat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Janka.Michailidu

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

@Dalibor.Zahora Jakub se nevyjadril proti tomu tvemu, jen prednesl dalsi navrh postupu, proti kteremu si ty namitl a tedy si Jakub musi sehnat podporu. Nicmene tedy tvuj navrh mi prijde konsenzualne prijat. Pokud se pletu, tak me kdyztak oprav.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já nemám potřebu výklad předsedajícího rozporovat, logiku má, ale raději jsem volil bezpečnější postup. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Konsensualne byl prijat navrh postupu:

Dalibor.Zahora píše: 12 pro 2022, 20:10

Vzhledem k obecné neaktivitě v tomto jednání a celkové situaci - prioritně se řeší rozpočet a strategie - a blížícím se svátkům, dávám návrh na prodloužení doby navrhování do čtvrtku 12. 1. 2023 (v anketě na lednové jitsi vychází termín pondělí 9.1.).

cc @Zdenek.Kubala

A tedy prodluzuji dobu pro navrhovani do ctvrtku 13.1.2023 17:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Janka.Michailidu, Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jakub predtym riesil ayahuascu a milost, a este predtym ovocie a zeleninu. Za mna neslo vobec predpovedat ze bude riesit zrovna tajne sluzby, ze pride k "obratu" u jednej z nasich pozicii, a teda ani spravit pripadny harm reduction predtym, nez nieco napiseme verejne na nas web.

Stejně jako ayahuascu jsme dopředu hlásili vedoucí týmu návykové chování, zeleninu jsme konzultovali s našimi náměstky na ministerstvech financí a zemědělství, tak jsem tento návrh dopředu hlásil Lukáši Koláříkovi, našemu náměstku na vnitru, který mě upozornil na stanovisko, které jsme měli k návrhu na bezpodmínečné zahrnutí odposlechů tajných služeb mezi důkazy. Každopádně vzhledem k obrovskému zúžení návrhu (specifické trestné činy s velmi vysokými sazbami) nemohu souhlasit, že by šlo o otočku o 180 stupňů. Navíc je to zcela konzistentní s Jakubovým postojem například ke zneúžívání advokátní mlčenlivosti k provádění daňových podvodů. Pokud se nemýlim, tak na našem webu byl tento výkop debaty prezentován jako návrh Jakuba Michálka ( https://www.pirati.cz/jak-pirati-pracuj ... h-u-soudu/ ).

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od David.Wagner »

Já teda Jakubův návrh, že odpoví IuRe a budeme to dále řešit považuju upřímně za vstřícný a cením. Omlouvám se, že jsem nepostíhal reagovat - přiznaně jsem po poslední plenárce jel do Prahy ještě dost divoce a na pár dní řešil jenom nejnutnější věci a legraci. Sorry, je mi to líto, podpořil bych to.

Obsahově mám pocit, že se teď trochu točíme, obzvláště pokud jsme ve shodě "v lednu a únoru proběhnou setkání, kde se dodefinuje co tedy je přesně ten záměr, na jaké služby se má případně stahovat nebo jestli to nemůžeme řešit bez sahání do těchto principů".

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Navrhuji alternativní usnesení a žádám o podporu, aby bylo zařazeno do hlasování.
Případně se nebráním úpravám.

Zatím máme v úvodu jednání toto usneseni:

Republikový výbor považuje upozornění od organizace Iuridicum Remedium, ohledně návrhu poslance Jakuba Michálka za závažné a dotýkající se základních hodnot strany. Republikový výbor projedná za účasti resortních týmů návrh a zaujme stanovisko, o kterém informuje organizaci Iuridicum Remedium.

Navrhuji následující:

Republikový výbor konstatuje, že veřejná vyjádření poslance Jakuba Michálka ve věci možného "zprocesnění informace z tajných služeb jako důkazů v trestním řízení" byla pouze jeho osobní iniciativou, kterou neprojednal s příslušnými stranickými orgány. Nejedná se tedy v žádném případě o stanovisko Pirátské strany.

Republikový výbor si uvědomuje závažnou mezinárodní bezpečnostní situaci, musí ovšem konstatovat, že případné změny v legislativní oblasti by musely nejprve vytvořit takový systém zákonných záruk, který by dotčeným osobám garantoval spravedlivý proces a minimalizoval riziko zneužití nově získaných pravomocí. To by mimo jiné muselo obnášet zavedení efektivní kontroly tajných služeb, která v ČR dosud chybí a zajištění toho, že tajné služby by při opatřování takových informací musely plnit minimálně stejné podmínky, jaké jsou kladeny na policii. Musíme konstatovat i to, že často nejsou dodržována ani stávající pravidla, přičemž stát není schopen nebo ochoten jejich dodržování vynutit (problémy s vyhýbáním se povinnosti informovat odposlouchávané osoby nebo ničení starých odposlechů).

Republikový výbor

  • vzhledem k tomu, že vyjádření poslance Jakuba Michálka byla s to poškodit základní hodnoty strany, kterým mimo jiné je striktní ochrana soukromí občana uvedena přímo ve stanovách, vyzývá ho k tímto nápravě svého jednání a to formou veřejného vyjádření.

  • apeluje na vedoucího mediálního odboru, aby informace na oficiálních komunikačních kanálech Pirátské strany, vždy před zveřejněním prošla kontrolou odborných týmu či příslušného orgánu strany.

  • ukládá předsedajícímu zveřejnit jednání RV 36/2022 ve veřejné části fóra, po schválení usnesení Republikovým výborem.

  • ukládá jednatelům Republikového výboru zaslat usnesení organizaci Iuridicum Remedium, z.s.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Dan.Lestina

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Protože očekávám ještě další diskuzi, navrhuji prodloužit dobu navrhování o týden, do 19. 1. @Zdenek.Kubala

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Nechci nijak rozporovat meritum, poněvadž souhlasím s výhradami IuRe. Ovšem v alternativním návrhu vidím některé problémy:

Dalibor.Zahora píše: 10 led 2023, 15:18

Navrhuji následující:

Republikový výbor si uvědomuje závažnou mezinárodní bezpečnostní situaci, musí ovšem konstatovat, že případné změny v legislativní oblasti by musely nejprve vytvořit takový systém zákonných záruk, který by dotčeným osobám garantoval spravedlivý proces a minimalizoval riziko zneužití nově získaných pravomocí. To by mimo jiné muselo obnášet zavedení efektivní kontroly tajných služeb, která v ČR dosud chybí a zajištění toho, že tajné služby by při opatřování takových informací musely plnit minimálně stejné podmínky, jaké jsou kladeny na policii.

Zde se nabízí otázka, zda-li tajná služba vůbec teoreticky může splňovat podmínky, jaké jsou kladeny na policii, a stále být tajnou službou. Osobně jsem v tom velmi skeptický.

Dalibor.Zahora píše: 10 led 2023, 15:18
  • apeluje na vedoucího mediálního odboru, aby informace na oficiálních komunikačních kanálech Pirátské strany, vždy před zveřejněním prošla kontrolou odborných týmu či příslušného orgánu strany.

(i) Nejsem si vědom toho, že by měl mediální odbor takovou povinnost, tudíž nelze v této věci na vedoucího mediálního odboru apelovat.
(ii) Pokud je tento apel mířen obecně (tedy neomezuje se pouze na projednávanou věc), pak se obávám, že vyslyšel-li by vedoucí mediálního odboru tento apel, nestávalo by se nadále nikterak často, že bychom na oficiálních komunikačních kanálech Pirátské strany v budoucnosti zveřejnili nějaké informace, které by byly ještě v době zveřejnění relevantní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 36/2022 Jednání k dopisu IuRe

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nerozumím odvolání na "závažnou mezinárodní bezpečnostní situaci,"; měl jsem za to, že návrh byl "inspirován" zejména bezpečnostní situací domácí (byť se zahraničními aktéry).

Jinak si dovolím v kontextu upozornit na větu "Klub je oprávněn při své činnosti politicky vystupovat v souvislosti se svou činností jménem České pirátské strany." (Jen k tomu "v žádné případě")
A zajímalo by mě, jestli chceme naše čelní politické představitele dotlačit k tomu, aby svoje výstupy primárně pálili roztříštěně každý na svých osobních kanálech?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“