RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Janka.Michailidu »

zdravím bytosti republikového výboru!
chtěla jsem se vyjádřit hlavně k načasování konference, protože mi příjde, že to je zde nejožehavějším tématem.
Tož mých pět centů:

  • ideokonference, o které se mluví už minimálně půl roku, byla celou dobu plánovaná na tento rok. před volbou RP jsem nezaznamenala, že by někdo rozporoval, že se má stát letos. proto mě ani nenapadlo, že by nějaký takovýto odpor nastal až ve chvíli, kdy se to skutečně začne chystat.
  • nikdy jsem nepatřila do tábora lidí, kteří se s nutným vnitrostranickým vývojem ohlížejí na to, zdali je zrovna před volbami. nepatřím do tohoto tábora ani nyní.
  • není to tak, že bych nebrala ohled na naše zástupce, kandidáty a dobrovolníky, kteří se chystají na komunální kampaň, ale myslím si, že to pro ně nebude taková zátěž, jak se to zde prezentuje z úst těch, kteří žádají odsun na příští rok.
  • myslím si, že právě to, že situace byla závažně neoptimální už minulý rok (tehdy byla poprvé definována potřeba ideové konference), svědčí o tom, že zažít v tomto stavu další kampaň, volby a další nástup do veřejných funkcí může být mnohem více škodlivé, než to, že v létě trochu napneme mentální kapacity a jeden víkend si povykládáme o našich politických ambicích a plánech

a jinak jsem se tedy chtěla zeptat, jestli můžu být nominována do skupiny RV, když jsem zároveň "člen přípravného týmu". :)

P.S.: Jakube, RP si nevolíme jednou za rok.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Vojtech.Pikal

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dávám návrh na prodloužení jednání o další týden:

Doba pro navrhování: do čtvrtka 3.3. 10:00
Doba na rozmyšlenou: do pátku 4.3. 10:00
Rozhodující hlasování: 4.3. 10:00 - 7.3. 22:00

Důvody:

  • v zápise z poslední schůzky prac. sk se objevila podstatná a nová informace bohužel se doposud neobjevila v tomto jednání:
    "c) v pracovní skupině je konsensus:
    na výrazné rozšíření o offprogram a přípravu do podoby, která pojme aspoň 400-500 lidí
    "
    celý zápis https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=800188#p800188

    Mění se tedy významně rozměr akce od původně předpokládaných počtů, tedy dochází přesně k tomu, před čím jsem varoval. Z akce se stává najednou neoficiální CF a je otázkou, proč se tedy akce nepřipravuje jako CF a volí se tento podivný postup.

  • protože se objevují argumenty kolize s komunálními volbami a program i rozpočet je na programu sobotního RV a je zde možnost věc v těchto souvislostech probrat přímo na jednání.

  • současně právě probíhá v rámci programové skupiny připomínkování komunálního programu do čtvrtečního večera/pátečního rána 24./25.2., což je docela priorita a bylo dobré tomu věnovat pozornost

  • postrádám aktuální informaci od @Janka.Michailidu v jakém stavu je příprava tzv. přednáškovou, hlavně, zda se našel dobrovolník na organizaci

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Janka.Michailidu píše: 23 úno 2022, 12:07

a jinak jsem se tedy chtěla zeptat, jestli můžu být nominována do skupiny RV, když jsem zároveň "člen přípravného týmu". :)

Já tam vidím kolizi, konflikt zájmů. Radši bych kdyby se přihlásil někdo jiný, ale je to jen můj názor.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od David.Wagner »

Hale mě tenhle postup nebaví.

a) stane se návrh akce
b) je prodebatován, vyplyne z toho, že jiní lidé měli představu že se to udělá víc přednáškově, dohodneme se tak, aby mohla projednout přednášková část a posuneme to
c) tím, že to je v červnu tak pak přijde požadavek "chtěli jsme v létě dělat neformální setkání kde se nebude nic přijímat, tak to pojďme spojit". Protože se snažím vycházet lidem vstříc a nějak v téhle organizaci spolupracovat, tak řeknu že jo, okamžitě je to taky v zápise, shodnou se na tom všichni kdo mohli přijít na úplně otevřenou schůzku.
d) přijde Dalibor Záhora a začne plácat, že to je celé nějaké podivné, že před tím varoval, vlastně to bude CF a to by se mělo řešit zásadně jinak. Jak jinak? Jako že by ta přípravná skupina měla bejt uzavřená? Jakože se tam podle tebe MÁ něco přijímat?

Jestli chceš něčeho dosáhnout, normálně řekni "chci x". Tyhle tvoje věčné "no tohle je nějaký shady" a "měli bychom se raději soustředit na Y" (po tom, co tu krizi sám vyvoláš nesmyslný množství energie a pozornosti na to, abys věci zkomplikoval a prodloužil to) už jsou fakt jak z příručky cílený sabotáže organizace. Máme tady několik zásadních sporů o to jak hlasovat mezinárodní smlouvy, máme tady přípravu komunálek, máme ve vládě exekutivní odpovědnost za obrovskou bezpečnostní krizi, odchází nám ze strany členové na běžícím pásu a vytváří se tady frakce a ty investuješ energii do toho, abys dělal mlhu a "je to nějaké čudné" kolem akce, u které jsi zatím nedokázal říct doslova žádnou relevantní kritiku k přípravám, transparenci nebo vlastně čemukoliv. Zbytečný plýtvání času nejen RV, ale i dobrý vůle dobrovolníků a času řešit priority.

Klidně tohle jednání prodlužujme do nekonečna nebo ho zrušme a zahajujme znova, ale fakt to dělejme nějak konstruktivně, aspoň náznakem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Martin.Jiranek, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 789
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Chápu Davidův příspěvek jako hlas proti. Daliborův návrh tedy nemůže být schválen konsensuálně a je třeba pro něho získat podporu, aby o něm mohlo být hlasováno.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 2):
David.Witosz, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Změna David není proti prodloužení.
Ok, prosím o podporu pro návrh palci, potřebujeme jestli se nepletu 4 hlasy, aby mohlo být spuštěno procedurální hlasování.

OFFTOPIC[quote=Dalibor.Zahora post_id=800441 time=1645626417 user_id=54]
Dávám návrh na prodloužení jednání o další týden:

Doba pro navrhování: do čtvrtka 3.3. 10:00
Doba na rozmyšlenou: do pátku 4.3. 10:00
Rozhodující hlasování: 4.3. 10:00 - 7.3. 22:00

Důvody:
[list]v zápise z poslední schůzky prac. sk se objevila podstatná a nová informace bohužel se doposud neobjevila v tomto jednání:
"c) v pracovní skupině je konsensus:
na výrazné rozšíření o offprogram a přípravu do podoby, která pojme aspoň 400-500 lidí
"
celý zápis https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=800188#p800188

Mění se tedy významně rozměr akce od původně předpokládaných počtů, tedy dochází přesně k tomu, před čím jsem varoval. Z akce se stává najednou neoficiální CF a je otázkou, proč se tedy akce nepřipravuje jako CF a volí se tento podivný postup.[/list]
[list]protože se objevují argumenty kolize s komunálními volbami a program i rozpočet je na programu sobotního RV a je zde možnost věc v těchto souvislostech probrat přímo na jednání.[/list]

[list]současně právě probíhá v rámci programové skupiny připomínkování komunálního programu do čtvrtečního večera/pátečního rána 24./25.2., což je docela priorita a bylo dobré tomu věnovat pozornost[/list]

[list]postrádám aktuální informaci od @Janka.Michailidu v jakém stavu je příprava tzv. přednáškovou, hlavně, zda se našel dobrovolník na organizaci

[/quote][/ot]

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
David.Witosz

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dále, protože se do trojice pro konferenci zatím přihlásili jen dva zájemci - Tereza Vovesová a Zdeněk Kubala (respektive zajímá se i Janka, ale tam to není zcela jasné) hlasím se kandidát také. Také prosím o podporu palci zvoleni budou tři kandidáti s nejvyšším počtem palců.

A současně vyzývám aby se přihlásili další kandidáti, ať je větší výběr.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od David.Wagner »

Bara.Soukupova píše: 23 úno 2022, 16:28

Chápu Davidův příspěvek jako hlas proti. Daliborův návrh tedy nemůže být schválen konsensuálně a je třeba pro něho získat podporu, aby o něm mohlo být hlasováno.

Ne, promiň, to z toho příspěvku nijak neplyne, za mě skutečně není problém délka jednání, ale jeho konstruktivita. Prodloužení nijak neblokuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37006 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Navrhuji (velecynicky) organizátorům usilovat o prodlužování jednání donekonečna a mezi tím to prostě zorganizovat.
RV bude přemýšlet, jestli něco může nebo má a mezi tím se věc prostě stane.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2022 Jednání k programovým a ideovým bodům Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ano, tyto taktiky byly úspěšně použity na Republikový výbor již během koalice se STAN i povolebního vyjednávání.
Řekl bych, že teď nás ovšem čekají jiné výzvy než ideo konference, bohužel...

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“