Důl Turow

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: Důl Turow

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ivan.Bartos píše: 04 úno 2022, 14:47

Finalizace bohužel probíhal narychlo, a nebyl prostor (ani reálná možnost - uvolnění smlouvy k analýze) pracovat s odborným týmem, což považuji za nešťastné a souhlasím, že je třeba nastavit postupy lépe i v rámci vlády.

K sepsání tohoto shrnutí jsem se bohužel dříve nedostal, neboť řeším rozsáhlou agendu jak resortu tak i ve věci jednání o rozpočtu apod.
Dnes jsem toto měl možnost komentovat v pořadu "Ptám se já", kde jsem se k některým věcem vyjádřil ve větší šíři.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... eni-187481

Veronika Sedláčková: Takže říkáte, že jste měl pane ministře dostatek informací o tom, abyste s čistým svědomím hlasoval pro tu dohodu, že to nebyl nějaký tlak ze strany koalice SPOLU?
Ivan Bartoš: Tak jak říkám, samozřejmě, dostat..To je.. Asi jsem neměl po ruce právní tým a vlastně si nedokážu představit, že bych v nějakém režimu mohl říct, teď se zastavme a dejte nám na tuto smlouvu tři, čtyři dny, abysme třeba naši právní analytici jako mohli rozebrat faktickou podstatu těch jednotlivých věcí, na to prostě kapacitu nemáte. A s tímto vědomím, že takto to prezentoval premiér paní ministryni, my jsme s Janem Lipavským pro to ruku zvedli. Ale och, kéž bych k takovým věcem měl spoustu času, kdy to skutečně můžete doprobrat, ale myslím si, že ta kauza byla jako velmi delikátní a ten výsledek byl nejistý. Mohl jsem pro tu věc také tu ruku nezvednout, vlastně odvolat se na to, že nemohu mít dostatek času prolistovat si ty matérie, či ověřit to s tím právním týmem, nicméně na výsledku celého hlasování by to pravděpodobně nic nezměnilo.

https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/minimum/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Valek, Dan.Lestina, Ivo.Vlasaty

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Důl Turow

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tomas.Valek píše: 04 úno 2022, 22:47

Bohužel je finální dohoda stále neveřejná, což je absolutní kiks, na který nechápu, jak jste mohli přistoupit. Už jen proto by bylo na místě hlasovat proti a je hrozně smutné, že pirátským ministrům nepřišlo divné aspoň se ohradit touto formou (i když v důsledku neúčinnou) proti tomu.

S ministryní Hubáčkovou jsem včera mluvil a výsledek je, že smlouvu zveřejní v pondělí MŽP, ačkoliv by standardní cestou tekla do mezinárodního registru přes UV asi tři týdny.

V druhé části tvého příspěvku popisuješ to, o čem jsem psal v delším vysvětlujícím o 1 příspěvek dříve, než ke kterém se váže tvoje citace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Migdau, Zbynek.Janoska
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Důl Turow

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Mě by docela zajímalo, co to může být za kreatůry nad úrovní premiérů, které vyeskalují situaci do té míry, že se jedná utajeně a v časové tísni a v konečném důsledku blbě. A jsou dotlačeni do toho, že své kolegy a kámoše - ale hlavně občany států - postaví před hotovou věc, což je věc kterou nemá rád NIKDO.

Vyvolává to dojem, že premiéři zemí jsou naprostý nýmandi proti nějakým neznámým entitám, které si s nimi hrají jak kočka s myší.

Hele, Ivane, a nestáli za dveřmi frajeři s kalašnikovy (M16, škorpióny, dosaď libovolnou automatickou zbraň)?

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2848 poděkování

Re: Důl Turow

Příspěvek od Tomas.Valek »

Ivan.Bartos píše: 05 úno 2022, 10:00
Tomas.Valek píše: 04 úno 2022, 22:47

Bohužel je finální dohoda stále neveřejná, což je absolutní kiks, na který nechápu, jak jste mohli přistoupit. Už jen proto by bylo na místě hlasovat proti a je hrozně smutné, že pirátským ministrům nepřišlo divné aspoň se ohradit touto formou (i když v důsledku neúčinnou) proti tomu.

S ministryní Hubáčkovou jsem včera mluvil a výsledek je, že smlouvu zveřejní v pondělí MŽP, ačkoliv by standardní cestou tekla do mezinárodního registru přes UV asi tři týdny.

V druhé části tvého příspěvku popisuješ to, o čem jsem psal v delším vysvětlujícím o 1 příspěvek dříve, než ke kterém se váže tvoje citace.

Děkuji za urychlení zveřejnění, přesto zastávám názor, že i po tomto zjevně špatném postupu měla být smlouva zveřejněna nejpozději při podpisu smlouvy (krom toho je možná špatně i to, že ji neratifikoval parlament, možná jsme měli tlačit na toto, pak bychom dosáhli alespoň možnosti ji prostudovat a zároveň by to mělo vyšší právní platnost než mezivládní dohoda).

K druhé části, v tom případě Ivane nerozumím, proč z veřejných zdrojů vyplývá, že jsme naopak za pravdu dostali a měli na své straně, jak GA tak polský soud, plus navíc EK, která začala strhávat pokutu Polsku z dotací. Nechápu proč jsme se v takové situaci nechali zatlačit do kouta a nevyjasnili si postoj s naším RT Životní prostředí a dalšími lidmi, co se tomu věnují jako Klára Kocmanová nebo Mikuláš Peksa. Když naši vyjednávači ať už úmyslně či ne, nebyli schopni získat na ŽP ani ministra ani náměstka, tak v tu chvíli nedává rozum, proč je ještě více ignorujeme a proč nedokážeme využít jejich odbornost a znalost problematiky. Když se na to díváš zvenčí, tak už to vypadá jako záměr.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Ondrej.Calovka, Ivo.Vlasaty, Jiri.Ulip

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Důl Turow

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ivan.Bartos píše: 04 úno 2022, 14:47

Faktem je, že jsme mohli v rámci naší pozice nehlasovat,i když by to vedlo ke stejnému výsledku.

Pro vnější svět možná. Pro piráty a jejich obraz ve vnějším světě by to byl naprosto jiný výsledek a o tom je tu řeč. OFFTOPICAni nejde popsat, jak moc jsem ráda, že jsi ve vládě a předseda a všechno tak s přehledem stíháš. Úplnej magic.

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“