Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Ahoj,

Robert tu dal dotaz na urceni viniku.

K tomu bych dodal, ze asi by to slo, ale jednalo by se o praci na urovni vysetrovacich metod. Vypovedi atp. Pri sepisovani jsme uz tak celili pomerne vysoke slozitosti dokumentace a vypovedi. Asi by z tech dokumentu, zpetnych vazeb, zapisu jednani atp. sla sestavit nejaka sitova analyza vztahu a zodpovednosti. Ale nebyla by uplna. Jenom dodam, ze se nam napriklad nepovedlo urcit, kdo vlastne mel zajistovat prejimani dodavky od agentury. Dzungle to je!

Jinak dalsi nahledy by mela poskytnou analyza RP, kterou jsme meli k dispozici, ale jeji publikace jeste vazne prave na RP a tusim i na nejake praci MO. Ale to by snad lepe odpovedeli @Blanka.Charvatova a @Vratislav.Filipek . Dalsi z dokumentu, ktery by si zaslouzil alespon interni uvolneni do piratstva je analyza krouzkovani od Báry Soukupové. Je to statistické modelování distirbuce krouzku. Nicmene ta by jeste vyzadovala nejaky vyklad sama o sobe, protoze je to opravdu sofistikovana prace a mozna by cloveka nezvykleho na podobny analyticky pristup mohla dohanet k urputnym dotazum :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 3):
Blanka.Charvatova, Robert.Magni, Jiri.Belsan

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

A co jsme taky kapacitne ale i kvalifikacne nemohli podchytit jsou smlouvy ohledne kampane. Jak smlouvy koalicni, tak i smlouvy dodavatelske.

Co by urcite stalo za probadani, a asi se tomu jeste budu venovat, uz jsem dal dotaz na Blanku, jako na vedouci nasi pracovni skupiny, jsou vyberka na dodavatele strategickych a kreativnich sluzeb. Tedy reklamky, medialky, marketing, vyzkum, PR a spol. Prijde mi divne, ze se nam hlasi, kdo se nam hlasi. Mozna je potreba se zamyslet nad tim, jake jsou naprikald incentivy pro agentury, jakym zpusobem stavime poptavky, jak je distribuujeme, jestli mame nejaky pool angentur, ktere oslovujeme pokazde, i kdyz treba vime, ze od nic nic neprijde, jak pracujeme s kontakty v agenturach, jestli pracujeme na rozvijeni tech kontaktu, atp.

Zahadou taky zustava zmizeni BeefBrothers z kampane. Tam jsem se pristhl, ze stavim primo dänikenovské hypotézy :D

Naposledy upravil(a) Jan.Podhajsky dne 10 led 2022, 20:57, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Charvatova, Robert.Magni, Simona.Mikusova, Michal.Svagerka

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

A poslední věc. Možná by stálo za to znovu zpracovat marketingové rámce pro Piráty. Uplně na začátku jsme si určili jednoduchý rámec od kterého jsme odvíjeli všechny naše brandingové a komunikační aktivity. Ten rámec byl jednoduchý a srozumitelný snad pro všechno pirátstvo. Kupodivu ještě existuje a vypadá to, že to je dokonce i závazný dokument přijatý CF :D
Proklikejte si ho pro vaší představu, jak jsme řešili v 2011 značku. Za sebe musím dodat, že jsem na to upirátil a remixnul brandingový framework Unileveru :D
https://wiki.pirati.cz/rp/pid/start?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Vaclav.Fortik, Martin.Martin, Marek.Necada, Simona.Mikusova

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ahoj, zpráva od MO bude členstvu zveřejněna, už se to blíží, včera jsem se na to ptala na prvním jednání RP. Kroužkovací analýzu od Báry jsme neřešili, ale zkusím to zajistit (a nejdřív probrat teda i s Bárou, jestli s tím souhlasí). Beefům a ostatním aspektům, které jsi tu vypsal, se zkusíme v pracovní skupině ještě pověnovat, to, co píšeš, jsou relevantní a dobrý podněty.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jan.Podhajsky

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

Radek.Holomcik píše: 07 led 2022, 22:33
Hana.Hajnova píše: 07 led 2022, 22:25

Díky všem za zpracování, velmi dobrá práce! Věřím, že se z toho poučíme. Měla bych jeden doplňující dotaz směřující k řízení financí v kampani, jestli jste se v analýze zabývali i tím, nebo to šlo mimo?

Řízením financí jsme se nezabývali, protože nám v této oblasti nebyl známý žádný problém.

hm, škoda že jsem v té skupině ještě chvíli nebyl.
nevím jestli to patří primo do řízení financí, ale když koaliční orgán odhlasuje záměr na 1,2 mega a ve zveřejněném usnesení není žádný adekvátní podklad, za co to je (kdoví jestli ho měli pri hlasování), tak to za mě je sakra problém
ale možná jste problémy tohoto typu kategorizovali jinak

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jan.Podhajsky

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pekny den clenove a clenky. I pres opakovane ujistovani ze strany RP, ze zprava z kampane z dilny MO bude zverejnena se tak zatim - dle mych informaci - nestalo. Mam za to, ze zprava neobsahuje nic, co by branilo jejimu zverejneni pro clenskou zakladnu. A tedy jsem se rozhodl (diskutovano s pracovni skupinou) dostat zavazku a zpravu zverejnit (zverejneni avizovano na CF) zde ve vlakne. Tuto zpravu minuly tyden taktez obdzel nas koalicni partner.

PS: MO informovan. Dle oznaceni v dokumentu se jedna o dokument interni a tak by s nim melo byt zachazeno.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“