Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12344
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Výběrové řízení se předsednictvo rozhodlo udělat jak píše Ivo kvůli tomu, že Filip avizoval požadavek na zvýšení sazby vysoutěžené v otevřeném výběrovém řízení. V důsledku toho bylo evidentní, že bude muset proběhnout nové výběrové řízení, neboť jde o značnou částku.

Vzhledem k typům právní agendy, které se ve straně řeší, je nepochybně správné ji určitým způsobem segmentovat na mediálně exponovaný a významný spor a ostatní právní služby. Mrzí mě, že se Filip cítí dotčen, ale my jsme klient a máme právo se rozhodnout, že chceme právní zastoupení segmentovat. V tomto případě šlo o významný okamžik zahájení trestního stíhání strany a tedy nový spor, který vybočuje z dosavadní agendy.

Já jsem byl u jednání předsednictva a v souladu s jeho pokyny jsem psal inzerát. O tom, že Filip má připravenou strategii vedení sporu a tým, nepadla zmínka a jistě by to bylo vhodné probrat s Filipem předem (byť na výsledek by to nemělo vliv). Leč nestalo se tak, patrně kvůli tomu, v jakém jsme pracovali tlaku. Já osobně to za narušení důvěry nepovažuji, jde čistě o finanční otázku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Ivo.Vasicek, Frantisek.Kopriva, Marek.Necada, Vojtech.Pikal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Lukas.Novy »

TO prislo 21., zasedani RV bylo 23., jednani RP 24., vyberko vyhlaseno 26.

Email prisel kdy? :)

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Janek.Wagner »

Ivo.Vasicek píše:Zveřejní bylo vysvětleno, Tobias plnil úkol, nevěděl jsem to, chyby byla v komunikaci RP.
Musí se RP opakovaně chovat jako banda nesvéprávných hovad? Tahle se s partnery, jakým Filip bezesporu byl, nejedná!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tuto otázku jsme řešili na zasedání republikového výboru v Praze. Specifikum nových kauz jsem tam vyzdvihoval. V soudních sporech se nám nedaří. Převážně poukazuji na kauzu Lego. Nemám ilzue o tom, že bychom žili v právním státě, přesto naši prohru nechápu. S právními úkony Filipa jsem nikdy neměl problém (za doby mého předsedování z první ruky super, nyní zprostředkovaně) , přesto jsem přesvědčen, že na soudní spory tohoto rázu a této důležitosti potřebujeme právníka "co bude vyhrávat" a má i jiné "páky".

Z informací, co jsem pochytil vycházely 2 věci. 1) Filip je přetížen. 2) Na kauze pracuje. Zbytek byl holt patrně komunikační šum. Neděli probíhalo jednání RP, kde se vše dále řešilo. Nezávazné zjištění možností jsem publikoval v dobré víře. Finanční rozměr jsem neřešil o požadavku na navýšení jsem nevěděl. Věřím, že Lukáš Č. s Filipem komunikuje a věc se vyjasní na úrovni RP a Filip.

Věřím v diverzifikaci poptávaných právních úkonů. Jedny jsou business a usual (fungování Pirátů běžné), kde bylo cílem pokud možno standardizovat určité úkony na úroveň postupů a šablon, na jejichž zpracování již v podobných situacích hodiny právníka nečerpáme. Jak se nám podařilo toto nevím. Každopádně na tuto politicko funční rovinu jsme Filipa vybírali. Zásadní kauzy však dalece přesahují rozměr této činnosti a za stávající apanáž není reálně je dělat.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Janek.Wagner píše:
Ivo.Vasicek píše:Zveřejní bylo vysvětleno, Tobias plnil úkol, nevěděl jsem to, chyby byla v komunikaci RP.
Musí se RP opakovaně chovat jako banda nesvéprávných hovad? Tahle se s partnery, jakým Filip bezesporu byl, nejedná!
S Filipem jednal Lukáš, že se nedohodl jsem se dozvěděl prostřednictvím Tobiase zde. Nevím jak "se nejedná", ale my musíme věci řešit a to v souladu s pravidly. Filipův požadavek na zvýšení hodinové sazby to neumožňoval.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Lukas.Novy »

Aha.
politicko-administrativni.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1110 poděkování

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Jakub.Burget »

To je zase estráda tady,

btw. zeptal se někdo Filipa, jestli tu kauzu chce dělat? případně za jakých podmínek. Bude to patrně mediálně sledovaná kauza, kdy je pro advokáta zajímavé i to, že si tímto vytváří přirozenou cestou reklamu, což jinak skoro nemůže.

Každopádně není ideální neprobrat s advokátem, který nás zastupuje to, že pro tuto kauzu poptáme někoho jiného (na což má klient samozřejmě právo). I přesto se neubráním pocitu, že máme asi s advokátem dlouhodobě narušené vztahy. Tohle by přece nebyl jediný důvod narušení důvěry mezi advokátem a klientem, tak zásadním způsobem, že by to vedlo k vypovězení smlouvy o právních službách.

Samozřejmě je zcela irelevantní jestli advokát zaměstnal další koncipienty. Zároveň nelze naléhat na klienta, aby si zvolil právě jeho právní služby. To by bylo v rozporu s etickým kodexem a bylo by to kárné provinění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od anonym2064 »

Jakub.Burget píše:--- Každopádně není ideální neprobrat s advokátem, který nás zastupuje to, že pro tuto kauzu poptáme někoho jiného
tady se asi imho vloudila chybička už na tom RVčku. Že o tom mluvíme aniž by o tom věděl jsem netušil. Pokud se dobře poamatuji, tak ta diskuze probíhalu ve stylu - je to velká kauza, potřebujeme nějaký právnický eso, Filip by na to nestačil. Argumenty zní logicky. Že na tom Filip už dělal jsem například nevěděl.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ještě před jednáním na RV jsme řešili rozpočet. Už v té chvíli bylo zřejmé, že rozpočtujeme na právní služby více, než jsme na základě již uzavřené smlouvy schopni utratit, výběrko na další služby bylo zřejmé. Asi jsme mohli více komunikovat a nenechat to jen Lukášovi. Vůbec jsem netušil, že Filip něco ke kauze připravuje. Naopak jsem byl po předložení požadavku na navýšení znejistěn, zda pro nás chce dál dělat
Požadoval změnu z Aktuálně 26000 /40 h práce (650 kč/h). Při neodpracování se hodiny nepřevádějí, pokud překážka nevznikla na straně advokáta.
na
Paušál 16.000 Kč / 20h práce (tj. 800 Kč/h). Při nevyčerpání všech hodin se hodiny k odpracování převedou do dalšího měsíce.
Bude-li v měsíci odpracováno 21 až 40 hodin, každá tato další hodina bude za 1.200 Kč.
Bude-li v měsíci odpracováno víc než 40 hodin, každá tato další hodina bude za 1.500 Kč/h.
Já osobně jsem to vyhodnotil tak, že si našel něco lepšího a zkouší, jestli to "nedorovnáme". Vím že někteří lidi s RP si to taky mysleli, ale to je vnější jev se kterým nešlo nic dělat.
Pro představu - běžný úvazek je cca 200hod., takže - 200*800= 160.000,-Kč měsíčně, ....no a při těch požadavcích výše by to bylo 20*800+ 20*1200 + 160*1500 =6000+24000+240.000,.. = 270.000,-Kč měsíčně, kdyby dělal jen pro nás - to mi připadá trochu moc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Marek.Necada
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení příkazní smlouvy Filip Hjaný

Příspěvek od Lukas.Novy »

200 hodin mesicne?

Nasel sem dva vykazy, jeden 33 hodin, druhej 46.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Marek.Necada

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“