Podněty pro senátory

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Pad s pořadem páté schůze, odkaz na stránky Senátu, kde si můžete návrhy prohlédnout, je v něm uveden (pro jistotu ještě jednou ZDE). Dovolil bych si opět vypíchnout jeden podstatný návrh zákona, ke kterému bychom mohli mít rozsáhlejší připomínky:
7. Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, a zákonné opatření Senátu č. 341/2013 Sb., kterým se mění zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 55/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů
/senátní tisk č. 16/
Více informací k senátnímu tisku
Více informací ke sněmovnímu tisku

Jinak asi budu muset (z vlastní iniciativy) řešit i komunikaci s Jitkou Seitlovou. Nerad bych někomu lezl do zelí (nevím, jaká s ní byla uzavřena smlouva o podpoře a jak si to řeší na úrovni kraje, který ji nominoval - což je Olomoucký kraj, omlouvám se, že jsem se původně spletl a domníval se, že to byl Zlínský kraj), ale už dvakrát (nejprve u FATCA a nyní u zákonů o celnících) hlasovala v rozporu s pirátskou senátní agendou, zatímco Václav Láska i Libor Michálek (s nimiž jsem v kontaktu) se dle dohody zdrželi.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

spoj se s Martinem Švadlenkou

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Pad s pořadem šesté schůze (odkaz na přehled na senátním webu). Tentokrát jsem nenarazil na nic, co by nás muselo příliš zajímat (v mnoha případech se jedná jen o sdělení pro Senát). Jsou tam dvě mezinárodní dohody mezi evropským společenstvím a Gruzií a Moldavskem, nicméně ty jsou spíše obecného charakteru (navíc jako země EU jsme v těchto případech "ve výhodě").

Pokud by byly připomínky k nějakému bodu, prosím rovnou do padu (případně SZ). Podklady k další schůzi už budou zpracovány jinde (viz informační shrnutí o Senátu).
Author Sensei Tyrant Pervert
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Jelikož jsem si zatím nestihl připravit zmíněnou samostatnou stránku pro práci s tisky, zde jen odkaz na pořad schůze, tentokrát je tam toho hodně, takže uvítám zpětnou vazbu (ideálně do SZ, já si to zkompletuji a předám).
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Petr.Vileta »

Prosím senátního lokaje o doručení informací nejprve tam a poté i sem. :)
piratske-kauzy-f353/pozornosti-hodne-cl ... ml#p413011

Děkuji uctivě.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Petr.Vileta píše:Prosím senátního lokaje o doručení informací nejprve tam a poté i sem. :)
piratske-kauzy-f353/pozornosti-hodne-cl ... ml#p413011

Děkuji uctivě.
Dovolím si odpovědět jen zde, neb odkazované vlákno není diskuzní.

Tento návrh je pro mě novinkou, na stránkách Senátu jsem ho zatím ani nenašel (navrhovatelem by měl být Valenta, který ho zatím ve svém přehledu vyplněný nemá). Zřejmě jde tedy o nějaké prvotní přilákání mediální pozornosti. Senátora Valentu z určitých důvodů moc rádi nemáme a nekomunikujeme s ním, nicméně se pokusím vyzjistit další informace a případně naše senátory přesvědčit k tomu, aby návrh podpořili (pokud bude rozumný).

Osobně se domnívám, že Valentu k této novele příliš ušlechtilé příčiny nevedou (asi půjde o prachy nebo o body před podnikateli - tedy o prachy), ale je fajn, že se "elity" chopily tohoto tématu (je pak pravděpodobnější, že se nám třeba podaří prosadit nějaký rozumný pozměňovák a svezeme se na vyintrikované vlně přes hlasy od Valenty).
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od next_ghost »

Zpoplatnění povinných stavebních norem včera dorazilo do Senátu jako tisk 195. Prosím naše senátory, aby ten přílepek vyškrtli. Podrobnosti jsou popsané v samostatném vlákně.

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Zajímalo by mě, jestli by se pod tohle podepsali i Libor Michálek. Vypadá to jako interní věc klubu KDU, ale i tak by mohlo být zajímavé se k téhle iniciativě přidat, jelikož objektivní média jsou to co potřebujeme.
http://mam.ihned.cz/marketing/c1-651698 ... prchlicich

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub.Nepejchal píše:Zajímalo by mě, jestli by se pod tohle podepsali i Libor Michálek. Vypadá to jako interní věc klubu KDU, ale i tak by mohlo být zajímavé se k téhle iniciativě přidat, jelikož objektivní média jsou to co potřebujeme.
http://mam.ihned.cz/marketing/c1-651698 ... prchlicich
Trochu to sleduji a dělá to na mě dojem, že máslo na hlavě má Generace 21. Naslibovali uprchlíkům hory doly, neneseou za to žádnou zodpovědnost a ještě se čertí, když ten Iráčan se svou početnou rodinou považuje český činžák za "přemalované obydlí pro dobytek". Já bych asi po KDU moc ne-Papouškoval. :) Tedy, pokud bych z českého 6+2 uprchnul třeba do Británie a tam se měl nastěhovat do jejich typického domku OFFTOPICObrázek, tak bych asi taky nadával. Obzvlášť, kdyby mi někdo předtím sliboval, že dostanu nádherný byt.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podněty pro senátory

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Petře, když o tom nic nevíš, tak radši mlč. Dokud nebude jasný jaká otázka předcházela odpovědi s kravínem, tak je možnost manipulace ve hře. Já prostě chci vidět nesestříhanej záznam rozhovoru a je mi jedno jestli se verze Primy potvrdí nebo ne. Ale přijde mi, že kdyby nemanipulovali, tak kolem kauzy nemlží a nevydávaj taková prohlášení jaká vydávaj.

735 07 66 99, Praha 12

Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“