Zápisy ze schůzí KS JmK

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 01/2021

25.2. 2021 18:00

členové KS JmK: Filip Vítek, Róbert Čuma, Tomáš Vymazal, Lukáš Doležal, Patrik Doležal, Jan Brodzák, Jiří Kubálek, Monika Spilková Lukášová, Anna Trávníková, Markéta Gregorová, Jana Logrová, Barbora Turek Lahová, Marek Fišer, Silive Mrkvanová, Ondřej Vichta, Filip Vítek, Lukáš Dubec (Dub), Radek Holomčík, Tomáš Pastirčák, Miroslav Bárta, Petr Springinsfeld, Pavel Nevrkla, Adam Zemek, Lucie Jandová, Filip Vítek, Ondřej Kotas, Michal Marciniszyn, Jiří Hlavenka, Petr Burian, Ivo Vašíček, Radka Musilová, Marek Lahoda, Martin Lažnovský, Martin Boxan, Jiří Pertl, Tomáš Koláčný

hosté: Zdeněk Kosour, Jana Krutáková, Filip Havlíček, Filip Slaný, Jaromír Cápík, Jan Nosek, Martina Ježková, Martina Šťastná, Zdeněk Kosour, Petra Vymazalová, Markéta Tvrdá, Jakub Šuster, Michal Škerle, Petr Gadas, Antonino Milicia, Petra Ch

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Miroslav Bárta

Začátek: 18:00

Návrh programu jednání:

1. představení lídr STAN (Jana Krutáková, 5min)
2. aktivita v OSN (Patrik Doležal, 2min)
3. kraj (zastupitelé, 20min)
4. primárky do PSP (PKS, 2min)
5. volební výbor - info (VV, 10min)
6. krajské PICE - aktuální info (PKS, 10min)
7. RV okénko (5min)
8. poslanci (15min)
9. europoslanci (10min)
10. kMO okénko (5 min)
11. představení zájemců o členství
12. senioři na palubě (5 min)

Různé

program (schválení):

1.
JK: dobrý podvečer, děkuji za pozvání. Jsem ráda, že můžu využít tétho příležisoti, i když osobně by to bylo lepší. Narodila jsem se v Brně, pocházím z Jiříkovic a po VŠ jsem nastoupila v Moravské Nové vsi, kde jsem potkala manžela. Mám dvě dcery a v červnu budu babičkou. Z profesních věcí jsem vystudovala VUT vodní stavby a hospodářství. Pracovala jsem jako místostarostka v Nové vsi a teď se intenzivně věnuji odpadovému hospodářství. Členkou STAN jsem od začátku, jsem jedním ze zakládajících členů. Ve sněmovně jsem 1. volební období. Snažím se práci ve Sněmovně zaměřit na potřeby a cíle JmK, pro jeho občany, Mým tématem je zemědělství a ochrana ŽP. Mým cílem je dostat do krajiny co nejvíce zeleně. Chtěla bych se těmto tématům věnovat i dál a pracuji v tomto duchu i ve sněmoně. Naši spolupráci vítám a věřím, že se nám ČR podaří vrátit tam, abychom na ni byli pyšní.
RČ: moc děkujeme a těšíme se na spolupráci.
JK: Mějte se hezky a hezký večer.

2.
PD: před dvěma lety, kdy jsme předsedali hospodářské rady v OSN, začalo se diskutovat o participaci v OSN, pohlo se to. OD 20.1. byly navrženy podstatné změny vedoucí k větší participaci, navržení občasnké inciativy. Spolupracuji s lidmi, kteří se budou snažit, aby tato občanská iniciativa v OSN byla shodná s tou v EU. Je to veřejná aktivita. Předpokládám, že proti tomu nikdo nebude mít. Na vnitropolitickou politiku to nebude mít vliv, zatím. Co si o tom myslíte? Podporujete to? Udělám zápis, dám vám vědět, na čem jsme se domluvili.

3.
Dub: (promítání prezentace, shrnutí leden a únor)
Hodně věcí je ovlivněno pandemií, teď se po rozkoukání začínáme konečně věnovat důležitým tématům. Jirka se účastní formování očkovacích míst. Jana řešila hoaxy. Sdílíme know how ockovani.jmk.cz. Programové prohlášení, účast na kritzovém štábu, PR porady a koorinace práce mezi rezorty. Priority - žp - Svárovaská alej, fotovoltaika na kr. budovy, zadržování vody v krajině. Sociální oblast - proměna sociální péče, navýšení financí do soc. oblastí. Otevřenost - hospodaření kraje (Ivo, kde dochází k únikům fin. Petr připravil transp. VŘ). Dále revize meziregionální spolupráce, revize spolupráce s hospodářskou komorou, centrum pro cizince, lidská práva. Chci všem poděkovat za práci na maximum. Práce jde vidět a rád bych vyzdvihl, že v rámci zastupitelstva jdeme příkladem, ať už očkováním nebo online přítomností. Zavázali jsme se k činnosti - předsedání KF, budeme se střídat a další část je zpráva činnosti zastupitelů, která bude zveřejněna na fóru. Jsem připraven na dotazy, díky za pozornost.
AZ: díval jsem se na krajský web a nenašel jsem materiály k zastupitelstvu. Bylo by možné to dát do pořádku?
Dub: tohle už jsem řešil, z 1. a 2. zastupitelstva nebyly podklady, to se týká i 3. - podívám se na to.
JW: kdy z KÚ zmizí turnikety?
Dub: doufám, že co nejdřív.
JW: na čem to vázne?
Dub: sliboval jsem to v kampani, nejsem hejtman, odstraníme to prý, až zmizí nouzový stav. Spojíme to s nějakou prezentaci otevřenosti úřadu.
LD: podařilo potkat s Třetinou, že sedí na třech židlích?
PS: Domluvili jsme si schůzku, neproběhla, pak už jsme se nepotkali. Napíšu mu mail.
Dub: kdyby kdokoliv cokoliv, neváhejte se na nás obrátit.

4.
PS: poslední místo, kter potřebujeme obsadit 27, 29 31 a 33. Chci vás vyzat, abyste se na 33. místo hlásili. Do 7.3. se přihlásit. 11.3. už snad budeme mít celou kandidátku.
MM: vyplňte si profil na lidé, fotku a CV. RV chce toto.
PS: nepotřebujete mít vyplněný profil při kandidtuře, ale pak pokud byste už na kandidátce byli, tak je to potřeba.


5.
RH: jsme těsně před schválením rozpočtu, rozprava běží na fóru. Je to velmi důležité, protože po schválení záměrů vypíšeme VŘ na manažera/ku kampaně, aby nastoupil 1.4. Na fórum vkládám zápisy z jednání, které byvá ve čtvrtky od 16:00, je tam vlákno na diskuze, pokud máte dotazy, určitě napište. Docela složitě jsme řešili rozpočet a principy fungování - už se to vyvíjí i na celostátní úrovni, covid vše komplikuje, ale zase se odsouvá začátek kampaně, takže se zase až tak moc neděje. Tato kampaň bude specifická - byla učiněna dohoda, že velká část, které budou součástí kampaně budou pořizovat přes centrální nákup. Pronás to vychází docela dobře, protože z celkového rozpočtu na toto určený - my do něj přispíváme částkou, která je 6,9% rozpočtu a alokováno máme 7,6. Rozdělení čerpání rozpočtu je - celkový podíl a počet obyvatel kraje. Přispíváme míň než Praha, ale máme téměř srovnatelně obyvatel, takže to pro ns vychází docela dobře. Teď jsme ve fázi, kdy víme, že budou Pirlisty ve 2 vlnách - květen a druhá část prázdnin. Obsah bude rovnomerně rozdělen mezi centrální a krajský. Dále řešíme nákupy ploch. V příštím týdnu by měla proběhnout debata lídrů a zastupců předsednictev, kde si nastavíme nějaké fungování a procesy. V kampani se chceme zaměřit na vyvracení hoaxů. Dnes Jakub Michálek zveřejnil kompetenční model pro budoucí poslance - doporučené věci, které by budoucí poslanec měl vědět a znát.
JW: chtěl jsem se p. Krutákové zeptat na věci, co kolují o nich? Zmiňoval jsem to už minule.
RH: ano, bude to součást tady toho. Máme zřízenou horkou linku s vedením STANu, ať jsme schopni od nich zjistit info kdyby se něco stalo. Počítáme s tím.


6.
MB: PiCe je v současné době plně funkční, dneska byl zaveden internet. Heslo je ve ŠPiCi, dneska probíhá focení. Ještě se řeší plátno a projektor.
Distribují se karty - odsouhlasí to PKS. Je sdílený google diář, pokud jej chcete nasdílet, tak kontaktujte Markétu. Připravuje se provozní řád. Poprosil bych, aby si kdokoliv po sobě uklidil, hlavně nádobí.
OK: Jak se bude řešit úklid?
MB: máme uklízečku.
ML: můžu si tam dávat schůzky s lidma 1:1?
MB: ano, zarezervuj si termín
LD: donesu nějaké knížky do špice?
MB: lze, je tam knihovna
MT: je tam viditelně umístěný merch, poprosit, aby se nebral neoprávněně.
MB: máš pravdu, umím si představit, že když tam budu mít schůzku, tak dárek, co má smysl s tím odejít může. ALe opatrně.

7.
MM: děje se toho dost. Schvalování závěrečného účtu, zítra bude celodenní jednání RV, můžete se připojit 9-16 hod, probíhá zřízení stálých skupin RV. Mně končí mandát v červu/červenci, pokud budete mít zájem, tak se připravujte na kandidaturu.
JW: skupiny vzniknou a budou něco měnit?
MM: bude to fungovat jako výbory, odbornější skupiny, které budou něco posuzovat. RV by potenciálně mohla schvalovat vznik skupin, které jsou mimo RV. Dlouhodobí členové bez hlasovacího práva, ale k vyjádření.

8.
TV: teď se konečně posunula novela zákona o návykových látkách do druhého čtení - jednak se podařilo napsat technické konopí a a dostat do situace, kdy to projde. Návykové látky pod podhledem, testování na festivalech apod. - u nás to nejde, v zahraničí ano a já chci, aby to možné bylo. Samopěstování konopí - 5 kytek je v PS neprůchozí, vypracoval jsem návrh na 2 a 3 kytky. Ve chvíli kdy je chce sušit, je to považováno za trestný čin - ja chci, aby to byl přestupek a když nevyjde, tak chci jít podle současného znění novely, která hovoří o produkci. Chci, aby se to promítlo v důvodové zprávě a soudy se podle toho začaly chovat a trestali max 1 rok. Myslím, že něco budeme schopni protlačit. Czechhampf - soustředí se na bussines. Vězeňství - situace kolem covidu, na petičním výboru jsme měli řed. VS ČR, podle něj "jen" 1400 odsouzených. Od začátku pandemie vězňové vyrábí nanoroušky, vězňové je nedostali. Snažím se řešit návštěvy k odsouzeným - např. dětin třeba rok neviděli rodiče, VS ČR to řeší skype, ale většina lidí se na tu skype schůzku ani nedostane. Ještě úmrtí odsouzených. Kybervojáci - národní centrum kyberbezpečnosti - návštěva Novela, kterou jsme nepodpořili, i tak jsou milí. Proběhly přednášky - o tom, jak je těžké určit, kdo útočí a odkud.
MM: třeba jsou milí, že jsou rádi, že se mají s kým bavit. Kolik mají lidí v té kyber armádě?
TV: viděl jsem asi 6 lidí a nevím, jestli jsou to všechny pracoviště. Pře pár lety proběhla reorganizace a přišli asi o 150 lidí a nevím, jak moc se jim podařila situace napravit. Čekají, až budou sondy ve všech operátorech, pak možná budou nabírat další lidi.
AM: je nějak řešeno, v případě, že by onemocněli covidem? Zkrátil se jím trest? Kompenzace škod ivězněné osoby vůči státu?
TV: děje se to, 4 odsouzení už umřeli na covid. Je to v zákoně, dá se vymáhat odškodnění od státu, já bych jim to doporučil. Ptal jsem se, jak vypadá karanténa a generální ředitel popsal, že v podstatě chodí všude a mají společné snídaně. Mluvil o tom, že se všechno dezinfikuje, ale já mu nevěřím. Myslím si, že je to průser, co se tam děje. V praxi je to bordel.

RH: konopí - řešíme linku techniky, konopí jako zem. komodita. Podařilo se - díky Petrovi Polanskému, vedoucí inspektorátu omamných látek - tvrdil, že to co chceme je v rozporu s úmluvou, ale je upravenou českou legislativou. Jednání o dřevu jako obnovitelné surovině. Podvýbory - racionalizace stavebních norem, požárních norem k dřevostavbám. Zákon o stav. družtvech - dostat do něj, pokud tam půjdou peníze z veřejného rozpočtu, preferovat obvnovitelné materiály. Zatím se to setkává s nadšením. Rok a půl řešime s MPO změnu surovinové politiky, rozsáhlá těžba dřeva. Dřevo není nerostná surovina, má se řešit s MZe. Invazní novela - invazní druhy na území ČR. MZe chce přilepit novelu mysliveckého zákona, což je zásadní přílepek, zřejmě se zvedne vlna odporu. Zítra bude mimořádná schůze, kde se bude projednávat senátní vratka pandemického zákona a bdue se jednat o prodloužení nouzového stavu. K nouzovému stavu, včera šel šel NL, kde jsme shrnuli posun a výsledek schůzky. Nehlasování pro prodloužení nouzovéh ostavu změnilo vyjednávání, Babiš se stáhl, víc jedná Blatný, Hamáček, se kterými se dá mluvit.

9.
MG: osobní činnosti - vyvrcholila kampaň proti dezinformacím, jmenovala se Pravda bolí, setkala se s úspěchem. Dostalo se to ke spoustě seniorům. Vzniklo to i díky tomu, že se vyrobila skupinka Senioři na Palubě, doporučujte. Parlamentní činnost - řešilo se v poslední době Bělorusko, díky za vyvěšení vlajek. Měli jsme dvě diskuze s OBS. Další, co se řešilo byl zákaz potratů v Polsku. S Lídii Bartošovou řešíme mini web a osvětovou kampaň a nátlak s Františkem Kopřivou, přehodnotilo MZ svůj postoj a Polky u nás mohou podstupovat interupci. Gradoval Navalnij, Assange nebyl vydán do USA. Je důležité zmiňovat, že se nedějí úplně dobré věci. Příprava programu - zapojuju se do MTLP. STAN spolupracuje velice dobře. Nejvíce se teď soustředím na Gruzii.
MF: v Brně jsme zřídili ambasádu, posílali jsme dopisy, některé se vrací už s odpovědmi.

10.
FV: Pozvat vás na schůzi KMO ve středu v 18 hod. Leden - větší jitsi, možná změna fungování kMO, upustili jsme, jedem v současných kolejích, dva týmy - kraj a Brno. Komunikační strategie - něco na Fóru, diskuze, k dělení FB kanálů - shodli jsme se na rozdělení komunikačního kanálu na Brno a jeden krajský úřad a regiony. Jste zvaní k další diskuzi. V JmK jsme aktivní kMO. Report bude na schůzi, Kuba připraví. Komunikace s regiony - odráží se na tom, že se více objevují více regionální témata. Dnes se podařil Adam Zemek - úspech, dostalo se to na celorep. kanál, pak stříkačky Jirky Hlavenky. Dnes probíhalo v ŠPiCi focení, primárně pro Brno, ale uděláme i pro kraj i dále. Díky patří Kubovi, který to zrealizoval. Vypili jsme ty 3 sedmičky, co ve ŠPiCe byli. Budeme sbírat zpětnou vazbu. Sbíráme věci do medailonku.
RČ: program jednání je otevřený, můžeš si navrhnout více času.

11.
VV: ze Znojma, zatím se nikdo neozval
LD: ozvi se
MT: ozvi se

12.
VS: info k seniorům na palube, bude schůzka 1.3., 8.3. bude debata.

13.
nic

Konec 19:34
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 02/2021

18.3. 2021 18:00

členové KS JmK: Róbert Čuma, Silvie Mrkvanová, Lucie Jandová, Petr Springinsfeld, Jiří Hlavenka, Jana Leitnerová, Jan Bařinka, Lukáš Dubec, Tomáš Koláčný, Ondřej Kotas, Miroslav Bárta, Ivo Vašíček, Filip Vítek, Markétka Gregorová, Michal Marciniszyn, Tomáš Kolačný, Jan Brodzák, Martin Lažnovský, Radek Holomčík, Jiří Kubálek, Jiří Kadeřávek, Pavel Nevrkla, Anna Trávníková, Patrik Doležal, Lukáš Mamula, Adam Zemek, Lucie Jandová, Radka Musilová, Monika Lukášová Spilková, Adam Vyplel, Miroslav Bárta, Lukáš Doležal, Zbyněk Němeček, Petr Burian, Jan Wagner, Marek Lahoda, Ondřej Vichta, Jakub Sobočík, Michal Švagerka

hosté: Martina Šťastná, Jaromír Cápik, David Lenger, Jan Grmela, Daniel Meščaněnko, Ondřej Chmela, Filip Havlíček, Vojtěch Dvořák, Jakub Šuster, Filda, Antonino Milicia, Filip Slaný, Zdeněk Kosour, Tomáš Třetina, Michal Škerle

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Tomáš Koláčný

Začátek: 18:00
Konec: 19:51

Návrh programu jednání:

1. Europoslanci (5min)

2. Senátor Třetina

3. kraj (zastupitelé, 20min)

4. volební výbor - info (VV, 10min)


přestávka 10 min

5. RV okénko (5min)

6. poslanci (20min)

7. kMO okénko (5 min)

8. představení zájemců o členství (7min/osoba)

9. Sázení stromů (5 min)

10. Různé

Program schválen jednomyslně

1.
Europoslanecký bod
MG: dělala jsem osvětové kamapně - Lidie Bartošová (to jest wojna cz - interupce, ilegalita není způsob, jak to řešit) a Klára Kocmanová ( Vraťte nám naše tváře - petice na evropské úrovni Reclaim your face). EP - Gruzie - po volbách měli krizi, donutili jsme je aby sešli a zahájili vyjednávání a opozice by měla zasednout v parlamentu. Výbory - EP byl prohlasovaný návrh o Náležité péči vývozu zboží - nucení firme, aby nevyužívali nucenou a dětskou práci. Doposud to bylo dobrovolné, dělá to jen 37 % firem.

RČ: navrhuje přerušit bod a pak se k němu vrátit

2.
PS: pozval jsem pana senátora na KS, množí se na něj dotazy na situaci, která vznikla po senátních volbách, zároveň my jsme ho podpořili, tak mu poskytneme senátorské okénko.
RČ: spojení ztraceno, Petr se s ním spojí. Vracíme se k bodu 1.

1.
MG: Dělám do sněmovních voleb bod zahraniční politika postavená na hodnotách.
JW: covidové pasy?
MG: primárně se tomu věnuje Marcel, ale chce i Miki a Olga. Jižní státy to chtějí hodně a rychle. Francie a Německo nechtějí, aby to bylo diskriminační, Babiš nemá zatím zakotvený postoj. Diskriminaci nechceme, pokud pasy budou, musí být nějaká adekvátní alternativa, což je např. náš případ. Těmi alternativami může mýt PCR test apod., tyhle pasy by to zatím jen usnadňovaly.

2.
TT: děkuji za pozvání. Dvě věci. Téma potretů, rád bych podpořil vaše stanovisko pro ženy z EU. Věc - problémy s mojí osobou, že jsem zůstal v zastupitelstvu JmK. Jsem připraven to vysvětlit. Tady to projde, ale problém bude s uzákonění adopce dětí pro stejnopohlavní páry. To bych s Vámi rád projednal. Rád bych se sešel a probral v klidu, je to složitý problém. Žádal jsem vás v kampani o podporu, tak bych rád znal i Váš názor.
RČ: navrhuju se spojit online a probrat to.
PS: zorganizování si vezmu na starosti
TT: kandidoval jsem s tím, že má přednost senátní působení před krajským. Po volbách došlo v TOP09 ke změně názorů na různé obsazení postů, Vitula a Kunc byli vyloučeni, tak jsem sám za TOP09 v zastupitelstvu. Nemohu rezignovat, po mě by šel kandidát idealistů a pak Kunc. Nejsem členem žádného výboru ani komise, jsem jen členem zastupitelstva. Teď nemám komu přenechat mandát v rámci TOP09. Ještě diskutujeme možnost spolupráce do komunálu 22, k tomu usměřují kroky, tam kde o to budete stát, tam se o tom můžeme pobavit.
LD: jestli byste více rozvedl, Schneider je první náhradník. Pro mě to není důvod, byli jste jedna kandidátka.
TT: budeme mít krajský výbor, budeme probírat další spolupráci SPOLU pro Moravu. Diskuze o zrušení nebo setrvání. Dokud nebude stanovisko, tak nebudu nic řešit. Pokud bych to místo přepustil teď idealistům, nebylo by to TOP09 vnímáno dobře.
AZ: slíbil jste, že se mandátu vzdáte. S tím jste msuel počítat
TT: nepočítal jsem s tím, že se dostane 5 lidí do zastupitelstva. Měl jsem dohodu s Kuncem, že mu přepustím mandát, to teď nejde. Můj motiv kandidatury do ZJMK byl, aby Mor. Krumlov měl zastoupení a mohl jsem jako starosta řešit věci, které by mi jinak byly blokované.
RČ: ještě se nabízí rezignace na mandát senátora.
AZ: přijde mi symbolické, že když jste nebral žádné funkce ve výborech a komisích, tak to vypadá, že se tomu nestíháte věnovat. Já to nevnímám pozitivně.
LM: politika je nedeterministická disciplína, vytváříme si pravidla dopředu,a by k těmto nedorozuměním nedocházelo. Chcete po nás něco, co máme napsáno v pravidlech. Stejná pravidla, které platí na nás by měly platit na vás.
TT: já tomu rozumím, já jsem člen TOP09, na grilování jsem vám uprímě odpověděl. Tahle situace mi není komfortní, ale nemám teď moc na výběr. Jsou dvě varianty - buď budeme spolupracovat na dalších tématech, ale přijmete tuhle situaci nebo si řekneme, že už dál spolupracovat nebudeme. Zůstanu členem ZJMK dokud ji nebudu moct zodpovědně opustit
JH: ten požadavek, který jste slíbil se nevztahoval k tomu, v jaké funkci a čeho jste členem. Slíbil jste nekumulování významných, časově náričných funkcí.
TT: už jsem na to odpověděl, v té situaci, ve které jsem, nejsem rád. Byl bych rád, kdyby se toho postu mohl ujmout člen TOP09.

3.
JH: shrnutí za činnost nás 10 - byly 3 jednání kraje, 1 mimořádné. Lukáš Dubec - reporty jsou podrobné (prezentace)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... rtpof=true
RČ: příště prosím hodit o den dřív report na fórum před schůzí.
LD: řešíte meliorace nebo je to věc, která bude spát a dojde na ni později, až bude volnějí?
LD: meliorace - pracovní skupina.
JL: na mimořádné schůzi jsem nebyla.
MŠ: Petře, řeší se přeshraniční spolupráce Česko/Rakousko/Slovensko?
JH: toto řeším já, zasedal řídící výbor, 6tileté období, ranec peněz. Rozhodili se alokace mezi programy, zatím nejsou výzvy.
MŠ: dodám ti potom podklady.
JH: Určitě proberme přímo. Je to toxický program. Probereme to.
PS: Trnavský samosprávný kraj chce založit ESUS, možnost dostat z EU peníze na společný projekty. V Trnavským kraji je nové vedení, jsou aktivní.
LM: jak pokračujete s turnikety a jejich odstraněním?
PS: je to součástá prezentace - bude to součástí Open Day.

4.
RH: shrnu činnost VV kromě dneška (nebyl jsem) a ohledně hoaxů. Co se týče kampaně - připravujeme rozdělení outdoor ploch, většina je zamluvená s výjimkou 1 bigboardu se jedná o menší plochy. Bude kladen důraz na MHD, budeme dokupovat na základně fundraisingu. Běží 2 VŘ: jedno na volbeního manažera (přihlásilo se 13 lidí) a na dodávky fotografických služeb, kdy chceme nafotit v jednodném stylu všechny kandidáty a více fotek pro TOP 7. K 31.3. bychom měli znát ideový set kampaně, počítám, že kolem 1.4. proběhne interní debata o strategii, budeme se snažit co nejvíce informovat. Připravujeme první jarní vlnu volebních novin, řeší se název, budou k dispozici někdy na začátku května - budeme jich mít přes 60 000. V některých krajích dochází k nedorozuměním, v JmK za mě to funguje poměrně slušně a dobře. Díky tímto Vendy, která vše zařizuje a připravuje. Odvádí skvělou práci. Jakub připravuje podklady s Vendy.
RČ: Schválen hospodář - RČ, za STAN Jakub Krajner. Schvalování nákupů.
RH: Připravuje se na centrální úrovni argumentář i pro kolegy ze STAN, aby zvládli vysvětlovat, že Piráti nejsou sebranka a že věci jsou lži. Je třeba nebrat na lehkou váhu (děkuji MG, že to nebere na lehkou váhu), nás čeká nejhnusnější kampaň, je možné že to bude ještě horší, než čekáme. Na republikovém předsednictvu bysme měli probrat pomoc, když se stane něco jako Katce Stojanové, a byly obětí kyberšikany. Mohou vyvinout na méně zkušené kolegy nátlak, že se začnou skládat, můžu se to stát, je to věc kterou budu chtít dostat na RP v pondělí. Veďme to v patrnost, pokud někdo bude mít nápad, určitě na mě, je to akutní. Vytvářejme ve straně prostředí, aby se každý cítil bezpečně, pokud se něco takového stane, a že se na nás může obrátit.
LD: Je v plánu setkání s kandidáty ze STANu?
RH: měli jsme minule Janu Krutákovou, za mě pokud bude zájem o širší grilovačku a seznámení, je to na poptávce KS. Martin Hájek by se určitě jít představit měl, zkusím domluvit příp i s lidmi na dalších místech.

Přestávka: 19:13-19:23

5.
MM: měli jsme zasedání RV - bavili jsme se o přípravě programu, kdy se připravuje editorský tým pro koaliční smlouvu. Byla tam diskuze pro Rovné šance, za mě se to trochu dupluje s Konsentem. Koaliční kandidátky - jaké jsou v krajích problémy, kdo bude na viditelných místech. Proces změny stanov - zavedli bychom jiný, rychlejší způsob než na CF pro mimořádné situace. Rád bych upozornil na VŘ do dozorčích rad a samospráv. Lidé, kteří jsou v RV si zkrátí volební období do května. Aby se RV neměnilo před schvalování rozpočtu. Budu kandidát do RV z CF, možná budou volby dříve. Kdybyste chtěli kandidovat z CF, chystejte si řeč.
PS: Pavel by nenastoupil na dva měsíce, je to z řádu KF. Stanovy nejde měnit jen jednou za rok, jde svolat i častěji zasedáním (online i s jedním bodem).
MM: bavili jsme se o tom, jak to vyvolat, máš pravdu. Schválilo se vyhlášení stálých skupn RV, které budou řešit konkrétní věci.

6.
nikdo není přítomen

7.
FV: všechny zvu na schůzi kMO 7.4. Chceme je dělat první středu v měsíci. Překlopili jsme web, bylo to doporučeno z důvodu stejného stylu pro všechny kraje. Trvalo to, podařilo se to - chci poprosit o strpení, příští týden to bude jakžtakž vyladěný a poprosíme vás o zpětnou vazbu. Web je rychlejší a líp se s ní pracuje na sociálních sítích. Facebook - rozdělení na kraj a Brno. Máme za sebou dvě diskuze na jitsi, 2 vlákna na fóru a teď chceme vyvolat hlasování a rozpravu. Budu rád za zapojení.
RČ: měli jsme před schůzí PKS a Pter rozpravu vyhlásí zítra.
FV: super, budu rád, když se zůčastníte. Jakmile to bude odkleplé, vytvoříme komunikační strategii. Co jsme dělali za covidu - bude se natáčet video, dodali jsme osobnosti, aby si mohli vyprat příběh. Dostali jsme pěkný feedback na FB z centrály. Daří se nám rozvíjet regiony, Slovácko funguje perfektně, spolupráce funguje docela intenzivně. Měli jsme call s Blanskem, Boskovicemi a snažíme se je propojit.

8.
Jan Grmela
JG: Vystupoval jsem i na schůzi Brna, je mi 34, vařím pivo, navázal jsem opět na IT - IT management. Chtěl bych rád k Pirátům, je mi blízká filozofie, jak opodnikatel jsem se setkal s hodně byrokracií. Přišel čas se do toho ponořit, měl jsem možnost se věnovat více věcem, které mě zajímají. Konkrétně se chci věnovat problematice v Brně - IT, správa, weby, cestovní ruch možná.
RČ: Už si byl přijat do místního sdružení?
JG: Formálně asi ne...
MM: Honza je RegP v Brně a má čekací dobu.
RČ: Prochází procesem příjmání v Brně, ale pokud jsou dotazy, ptejte se.

9.
JS: 28.3 budeme sázet stromky v centru Kociánka, budeme dodržovat opatření. Nářadí je zajištěné. Info dodám pár dní předem, až budu vědět více.
ML: jestli je to KrPoli, můžeme to hodit na naši FB stránku.
LM: kam budeš házet info? Bylo by dorbé někam na fórum.
JS: založím vlákno na fóru, kam dám všechny informace. V sobotu Medlánky, Kociánka v neděli.

10.
LM: já a Ondřej Kotas jsme vymysleli nový formát Ukliďme Česko. Chceme to vykopnout 27.3. Bude to viral akce, půjdou 2 lidi, uklidí, vyfotí se a označí další 2 lidi. V současnosti jsem v kontaktu se všemi KoKS, vědí o tom.

PD: OSN - na koho se obrátit?
PS: obrať se na MO nebo kMO.
PD: je to velmi seriozní věc, udělám doodle.
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 03/2021

29. 4. 2021 18:00

členové KS JmK: Róbert Čuma, Miroslav Bárta, Jana Leitnerová, Radek Holomčík, Monika Spilková Lukášová, Tomáš Kolačný, Adam Vyplel, Lukáš Dubec, Lukáš Doležal, Pavel Nevrkla, Martin Lažnovský, Jiří Kubálek, Petr Springinsfeld, Petr Burian, Jiří Kadeřávek ml., Jan Wagner, Jan Brodzák, Lucie Jandová, Lukáš Mamula, David Lenger, Alena Pavlasová, Adam Zemek, Eva Havlová, Silvie Mrkvanová, Michal Marciniszyn, Filip Vítek, Anna Trávníková, David Otevřel, Michal Švagerka, Jan Můčka, Barbora Turek Lahová, Markéta Gregorová, Tomáš Vymazal, Ondřej Kotas, Ivo Vašíček, Marek Lahoda, Marek Fišer

hosté: Markéta Tvrdá, Jakub Šuster, Vendula Svobodová, Filip Havlíček, Julie Richterová, Antonino Milicia, Zdeněk Hoder, Daniel Halamíček, Jaromír Cápík, Tomáš Marek, Zdeněk Machek, Michal Škerle, Ljubomír Vlk, Anina Střelcová, Lukáš Středula, Daniel Meščaněnko

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Adam Vyplel

Začátek: 18:00
Konec: 20:07

Návrh programu jednání:

1. kraj (zastupitelé, 20min)
2. europoslanci (15min)
3. zapojení mladých lidí do politiky (studenti, PKS 15min)
4. volební výbor - info (VV, 10min)

přestávka 10 min

5. představení zájemců o členství (7min/osoba)
6. poslanci (15min)
7. RV okénko (5min)
8. kMO okénko (5 min)
9. různé


Program:
1.
Prezentace zastupitelského klubu (Jana Leitnerová) - https://drive.google.com/file/d/1gg5X-w ... sp=sharing
Očkování imobilních a neformálně pečujících. Sdílení dat a knowhow - Jirka H. a Dub. JMK chystá očkovací kampaň - Jana L. je ve výběrové komisi, ladí se, jak by to mělo vypadat. Strategická činnost - rozvoj kraje v klíčových oblastech + komunikace s piráy na příč republikou i sněmovna. Pracovní skupina zastupietlů (6) - férovější a transparentnější přístup a individuální dotace - Jirka k. a Mira B.
ŽP - mezinárodní spolupráce, enviro vzdělávání. Analýza žp - zadržování vody v krajině, ekologizace úřadu jmk.
Soc. oblast - plánování na 2 až 6 měsíců. Financování - skupina nezisk, odbory, právo, atd. - zpracování témat a knowhow aby vyšly nejlepší pravidla financování. Poskytovatelé soc. služeb - prohlídky, kontroly. Financování deinstitucionalizace - eu dotace, irop. Dofinancování na mzdy a platy - 10 % nedošlo z MPSV. Pozměňovací zákon 108.
Otevřenost, transparentnost - odstranění turniketů (open day), distanční účast na výborech. SŮS - Ivo.
Dotace v kultuře a individuální dotace - inspirace od Brna.
MB: open day - bude spuštěný i nový web kraje

3.
JR: Politická participace mladých lidí v JmK. - Gymnázium TGM v Zastávce, kategorie 17, filozofie, politologie.
Bylo zpracováné dotazníkové šetření
- aktivní účast - více než polovina respondentů se nikdy nezapojila do politiky. Zapojení - psaní mailu, zapojení do politických akcí, demonstrace.
- nebližší instituce, nejvíce olivňující - vláda, parlament
- získávání informací - většina respondetů získává informace na soc. sítích, 2. elektronická média, 3. TV; papírová média se v odpovědi nevyskytovala.
- preference respondentů - Piráti, TOP 09, ODS...

Chceme přivést více mladých lidí do politiky. Snažíme se upozorňovat na lhostejnost a negativitu. Jsme ve věku prvovoličů a chceme, aby nás šlo volit co nejvíce. Myslíme, že Piráti to vidí stejně a chceme vám nabídnout naši pomoc.
jrichterova@gzastavka.cz
JL: zdravím do alma mater. Co plánujete dál se SOČkou?
JR: jsme ve třeťáku, za 14 dní bude krajské kolo. Chtěli jsme to posunout někam dál, proto jsme kontaktovali Piráty a rádi bychom do budoucna tuhle myšlenku rozšiřovali.
PS: nabízím, pokud nám s tímto tématem chcete pomoct, tak se ozvětě mladému pirátstvu, řeší na celostátní úrovni. Můžu poskytnout kontakty.
LD: do jaké míry mladé lidi ovlivňují fake news?
JR: tomuto jsme se přímo nevěnovali, zkoumali jsme, jak se mladí lidi/jestli vůbec zajímají.
MŠ: 11.5. budu jako porotce SOČ, budu držet palce.
LM: super výzkum, na jakém vzorku lidí/studentů jste to dělali? Dívali jste se i na jiný druh vzdělání než gymnaziální?
TM: bylo to online, zapojilo se kolem 90 lidí, byli tam i lidé negymnaziální, souš i vš, ale většina z gymnázia.
RČ: super práce!
DH: proběhly u vás na gymníziu studentké volby? Kolik z těchto lidí skutečně půjde volit?
JR: to u nás neproběhlo, takže nevím. A to, kdo půjde volit, to nevíme, protože to je o krok dál, aby se někdo zvedl a šel volit.
RČ: byl bych rád, kdybychom zůstali v kontaktu a zamysleli se, jak dále rozvíjet váš projekt, který mi přijde prospěšný.
JR: taky bychom rádi zůstali v kontaktu.

2.
MG: plenární zasedání - rezoluce k Rusku, prošlo s velkou podporou. Odškodnění obětí výbuchu, solidátrní vyhošťování diplomatů. Dohoda EU a VB - schválená, my jsme se zdrželi. Nebyla tam ujednání, která by chránila data občanů ani eu ani vb. Covid pasy - je k tomu tiskovka, Marcelovo téma. Kampaň k dezinformacím - doběhla. Nová kampaň - zapojování všech do politiky nejen starým pánů v kravatách, politika v demokracii by měla být pro všechny.
MSL: Marcel tady není? Přejmenovala bych tento bod na "europoslankyně", Marcel tady už dlouho nebyl.
JC: popřát brzké udravení
JK: jak Vrbětická kauza rezonuje mezi europoslanci? Věnují tomu pozornost?
MG: solidarita byla docela značná, prošlo to asi 600 hlasy. Vrbětice byly důvod, proč se rezoluce začala tvořit. EP za námi stojí, zajímalo je to. Je to hodně interní záležitost. Já jsem se podílela na textu primárně co se týče českých reálií (odškodnění rodin apod.) Nejsem zpravodaj pro Rusko a i tak to tam ostatní nechali, je to signalizace, že jsme posloucháni. Je to bráno tak, že když se útočí na jeden stát, tak se útočí na všechny.
JK: chtěl jsem, aby se v lobbingu neustávala, Ruso se bude snažit rozdělit EU na východ a západ. Solidarita západních zemí je pro nás klíčová.
AZ: zákulisí EP - jak lidi nímají Zemanův projev? Bere jej někdo vážně?
MG: toto zkresluje fakt, že tam skoro nikdo není osobně, a tohle je spíš na pokec osobně v kuloárech. Alen ikdo si ho nevšiml, nikoho nezajímal. Je to trochu ostuda, že máme takového prezidenta, ale nepoškozuje nás to v očích ostatních.
JW: je reálné, aby nám Rusové zaplatili odškodné? Jakým způsobem jim to dokázat?
MG: výzva, která má diplomatický charakter, Rusové to popírají. Nedá se jim to dokázat. Ale i to, že jsme si mohli dovolit tu diplomatickou paritu, tak to zanamená, že tahají za kratší stranu provazu. Takže je to dobrý signál.
RH: chtěl bych říct, že je úžasné, co se vám s tím povedlo.
MG: děkuju, já bych si to zase nechtěla vyměnit s váma, slyšela jsem mluvit Tomia Okamuru ve sněmovně
ZH: řeší se ohledně Ruska na půdě EP jakým způsobem bojovat proti dezinformacím pocházejícím z Ruska a Číny, které mají ovlivňovat smýšlení našich lidí?
MG: dezinfo řešíme pořád, existuje výbor, ten připravuje správu, vekteré se navrhuje, co by se mělo dít. EK ukončuje výzvu ke shormažďování legislativy k dezinfo, takže to míří k něčemu pevnému, vymahatelnému. Je to složitější, musíme postupovat pomale, protože si nechceme zároveň omezit vlastní svobodu slova.
ZH: stačí mi, že se tím někdo zabývá.

4.
RH: klíčově je datum 18.5. - v Praze začne kampaň koalice, je důležitá celorepubliková doprovodná aktivita - mámé hotové jako první kraj koaliční noviny. Kdo bude mít čas a chuť, zapojte se do roznosu, budeme to ještě komunikovat, příp. napiště KoKS. Tou dobou už bude částečně schválený program, ovedli jsme kus práce, není v tom zvýšení daně z obytných nemovitostí.
Aktivity týkající se hoaxů - příští týden připravujeme prezentaci pro jejich kandidáty a jejich členy, jak na na ně reagovat, komunikovat, vysvětlovat... hoaxy míří na to, abychom se rozpadli, proto primárně komunikujeme se STAN.
Budeme potřebovat co největší počet dobrovolníků nejenom při roznosu, lidi, co dělají grafiku.
Teď máme volební koaliční manažerku, fotografa a pokud to schválí koaliční výbor, budeme hledat člověka na PR výstupy.
Máme poměrně masivně zajištěnou outdoorovou reklamu, ale i další formy.
Strategie kampaně - měla být už 15.4, bude do konce týdne celostátní. Velké reklamace ohledně vizuálního stylu. Chceme vzít tu celostátní kampaň a ji komunikovat do jmk.
JK: jak chcete organizovat roznos?
RH: počítáme, že tvrdý plán bude příští týden. Brno bdue zajištěno a okresní města. Budeme komunikovat s lidmi mimo brno. Paralelně STAN, kteří mají větší pokrytí. Pojede i kampaň mailem, soc. sítě, pozvánky na roznos.
JK: už na ulici rozdávat?
RH: tohle jsme neprobírali, ale za mě z ruky do ruky.

Přestávka do 19:01

5.
Daniel Halamíček
nechci přímo vstoupit do sdružení, ale budu se pohybovat v brně, rád bych to zoficializoval a požádal o hostování v kraji. Pirát jsem 5 let v OlK a ZlK.

6.
TV se omlouvá.
RH: kromě konopí, které primárně řeší Tomáš, novela zákona o myslivosti. Vyvíjí se dramatickým způsobem, příští týden bude 2. čtení. Dále jsem garantoval oblast lesnictví, ještě budeme zpracovávat ocranu zvířat. Stavební zákon - novela, kterou prosazuje ANO, by super úřad rozhodoval i o vyýjímání půdy z PF, proti ochraně zemědělské půdy. Tam se posnažíme, protože se mi to nelíbí.

7.
MM: tvůrčí tým předal 100 str. program. Budeme schvalovat snad do tří zasedání. Neví se jaké RV bude schvalovat program, protože budou volby do RV. Jinak finišují práce na novém programu, jiank nic.

8.
RČ: vznikla sporná situace, kdy jako PKS jsme ji začali řešit, abychom do budoucna nastavili procesy pro kMO nebo budoucí mediální tým. Jak se zapojuje více lidí, je potřeba to mít lépe organizované.
FV: zvu vás příští týden ve středu na schůzi MO, dozvíte se tam, co jsme poslední měsíc dělali. Snad již brzy se nám podaří rozdělit FB na dvě části, požádáme o to už zítra, takže do 48 hodin by měla vzniknout a spustí se krajská. Kuba, který pracuje se stážistama a dobrovolníkama, bude videotým. S regiony pokračujeme z mého pohledu velmi zdárně, do budoucna je to velký příslib, fungujeme pravidelně. Příští týden všichni dostanete NL. Bylo by super školení na newton, aby mohli číst statistiky, které dostáváme. Waste challege - Kuba odvedl velké množství práce. Chtěl bych se podílet na tvorbě procesů - prožil jsem si to a můžu vidět věci, které by mohly být pojmenované, rád tomu dám energii. Jsem v rezignaci a čekám, kdo mě zastoupí. Jsem k dispozici novému člověku poneomezeně dlouhou dobu. Všem chci poděkovat za podporu, mrzí mě, jestli jsem zklamal někoho, kdo pro mě hlasoval. Povětšinou jsem s vámi rád pracoval, těšilo mě to.
JK: díky za práci, četl jsem rezignační řeč, ale valstně nevím přesně ty důvody proč jsi skončil.
FV: měl jsem komunikační dlouhodobé neshody, takže se k tomu nechci nijak vyjadřovat. Rád se na to podívám třeba za 2 měsíce. Měl jsme neshody s TK, kdy jsem podal podnět PKS, aby se k tomu nějak postavilo. Neměl jsem prostředí, ve kterém jsem se jako dobrovolník necítil dobře.
JK: necítil jsi důvěru a podporu pro výkon funkce.
FV: ano.
JL: chci Filipovi i všem poděkovat, že si to dokážeme otevřeně říkat. Chtěla jsem dát Filipovi prostor, aby si věci nastavil a dělal si je po svém. Odstřihla jsem se o toho a podíl viny je i na mé straně. Spoustu situací se vždycky dá nějak řešit. S Tomem jsme si prošli určitými fázemi a spoustu věcí si dokážeme otevřeně říct. Chybí nám diskuze z očí do očí, rozhodla jsem se zase kandidovat na vedoucí kMO, potřebujeme to nastavit úplně nějak jinak. KS se rozvinulo, máme hodně funkcí. Odpovídám na otázky s časem, myslím, že tohle potřebujeme řešit ve větším týmu, v otevřené diskuzi. To, že kandiduju neberte jako pokus se vrátit a dělat to stejně. Věřím, že když se o tom budeme bavit, můžeme to posunout ku prospěchu všem. Čekají nás volby, potřebujeme fungující tým, který bude s KS komunikovat. Za třičtvrtě roku se bude volit PKS, bude potřeba se o tom bavit, zásadnější změny před volbama dělat nechci. Budu ráda, když se přihlásí i víc lidí se svýma vizema, jak to posunout dál a těším se, až se příště uvidíme osobně.
FV: děkuji za atmosféru na včerejším PKS, jednal jsem s dobrým úmyslem. Ještě jsem nikdy nic nevzdal.
RČ: jsem rád, že to tak vnímáš. Že jsi v sobě najít sílu a přiznat si, že ten tlak na jeho osobu byl nepřijemný, zažil jsem lidi, kteří se zhroutili. Já jsem vzdal několik pracovních angažmá, porotože sem se tam necítil dobře.
MLS: poděkovat Filipovi a týmu kolem kmo. Udělalo se spousta práce. Vážím si toho, že se Filip prezentovat pokorným stylem. Je to prezentované, že to byla chyba mo. Tak jestli i my se k tomu můžeme nějak postavit.
MB: samozřejmě ses do toho zapojit mohla, PKS bylo veřejné. Týden předtím proběhla diskuze nad touto věcí, bylo to plodné. 2 veřejné diskuze nad tím proběhly.
RČ: PKS jsme se domluvili, že schůze nebudou už každý měsíc přes schůzí KS, když je to online, tak budeme dopředu oznamovat schůze PKS. Pokud máte chuť, účastnite se.
JL: není pravda, že to bylo svolané veřejně, bylo to v mo chatu, kde nejsou všichni členové.
RČ: souhlas, zareagovali jsme tím, že uděláme harmonogram a zveřejníme ho dopředu. Cílem nebylo znemožnit lidem se účastnit.
TK: zamyslet se nad tím, jestli by nebylo profesializovat vedení MO. Placená pozice.
RČ: je to zásadní podnět, teď máme volby, takže nevím, jak moc rychle to měnit. Máme přihlášeného kandidáta na vedoucího kMO, tak se to zdá, že to bude snazší a rychlejší než zásadní reorganizací.
JC: ztráta očního kontaktu, fatální nedorozumění, poprosit aby si lidi nastavili avatar.
ML: nevím jak.
JK: integrováno s gravatar https://wiki.pirati.cz/navody/gravatar. K Filipovi - taky jsem mimo politiku nikdy nic nevzdal, ale politika se pořád vyvíjí, velké výzvy, takže to se stane. Profesionalizace MO - vedoucímu se špatně pracuje s lidmi, kteří jsou placení a on ne, kladou větší nároky. Přimlouval bych se za placenou pozici.
JL: v rozpočtu finance na mediální spojku byla. Na Toma - tou cestou budeme muset jít. Mám za sebou 9 kampaní a teď není čas na radikální změny. V průběhu se může vést diskuze.
AV: bavíme se buď o členovi strany nebo politikovi, který bude vést MO a dělat prezentaci? Nebo o tom, kdo bude placený zaměstnanec a bude vykonávat to, co chceme. Placená funkce nebo volba KS? Myslím, že je to o vzájemné komunikaci. Když je zvolen forem, dělá to zadarmo. Máme problém v komunikaci směrem ke členům, jednáme špatně ve vztahu člen se členem a chováme se k němu jako k zaměstnanci.
RH: to co zmínil Adam se řeší i na celostátní úrovni. Tam se jede v rámci dvou modelů - mo strategická rozhodnutí, placení profi lidi. Volená vedoucí PO - placená. Tohle se musí vyřešit na úrovni celé strany. Dokud si to nerozhodneme, tak je klíčová role PKS, vize by měla přijít i od předsednictva.
RČ: uvědomujeme si to, začali jsme to řešit před nějakou dobou. Současné nedorozumění je relativně triviální, ale je třeba myslet na kampaň.
TK: díky Radkovi za jeho příspěvek, souhlasím s tím, PKS by mělo být aktivnější v řízení kMO, když je Filip v rezignaci. Čím víc se bude blížit kampaň, NESLYŠELA JSEM NIC :D
RČ: diskuze se povede, je blbé, že v této době, ale dříve nebo později by k tomu stejně došlo.
LD:: souhlasím s tím, co říkal Adam a Radek, jak je ta myšlenka finančně schůdná?
RČ: prostředky na to jsou, je to o rozhodnutí, zda je na to chceme vynaložit. Výdaje to jsou v rámci profesionalizace značné, podobné jako náklady na PiCe.
RH: kvituji slova Toma K. chci připomenou, co jsem říkal v bloku VV, řešíme PR posilu pro kampaň, 0,5 úvazek. Posílí se i tímto směrem, aby se kapacity mohly věnovat vlastní práci.
JK: bylo to v podstatě už během krajské kampaně. Jsme schopni zaplatit poměrně velké peníze za PR manažery apod. Je škoda, že jsme schopni zaplatit funkci, která by to vše měla řídit. Lámeme si nad tím hlavu strašně dlouho - není to nakonec to nejlepší řešení, co máme? Přes konflikty to relativně funguje, nebál bych se toho ani na horkou fázi kampaně ani toho člověka už teď zaplatit.
AM: nechtějme řešit problém penězi, který s penězi asi nesouvisí. Pochopil jsem, že se jedná o komunikační problém.
FV: fandil bych myšlence, kromě diskuze o tom, zda platit člověka nebo ne, ale aby se investoval čas a energie, jak se k sobě vzájemně chovat.
RH: jestli chceme funkční MO, ten klíč je v nás, který obsah prezentují. Vidím rezervy i u sebe, jak k mediální prezentaci přistupujeme. Pokud chceme, aby to fungovalo, musíme zlepšit naši mediální gramotnost. Je důležité, aby to zaznívalo.

8.
AV: CF jedná o dovolbě do KK, je to důležité, sledujte to. Kdyby někdo chtěl kandidovat, může. S otázkami se obraťte na mě.
PS: pravděpodobně bude dovolba do RV, pokud vás to zajímá, sledujte to, přihlašte se.
JW: Chtěl bych poděkovat za pozemky okolo stadecu. Counter strike v chatu.
MF: před nějakým časem jsme se s Podynýma rukama za asistence přednosty Husy vyzvat ministertvo k otevření kultury, pomocí testování. Bylo to předjednáno, ale v den, kdy jsem podal žádost, Blatného odvolali. Poslal jsem to novému ministrovi, který nám to zamítnul s tím, že antigenní testování není pro tyto účely vhodné. Komunikujeme s Vobořilem a dalšími, chceme to rozporovat. Probíhá velká lobby za PCR testy, proto to asi nevyšlo, budeme to rozporovat veřejně. Formou tiskovky, kdy řekneme náš nápad, vystoupí Kraus a postavilo by se za to několik lidí včetně citací Blatného. Je to hodně narychlo. TK mě může doplnit. Já bych do toho šel, ale upozornil na to, abychom nedělali věci, se kterými nebudeme v souladu. Museli bychom to vykomunukovat celostátně, case je Brno.
TK: řekl jsi vesměs vše. Bylo by za mě super min. s poslancema, jestli to dává smysl. Zavolal bych Ivanovi, příp. Karolíně, aby v Praze věděli, že to může mít odezvu. Je to trochu natruc a vytvoření tlaku, aby se to téma znovu otevřelo. Nevíme, jak to dopadne.
RH: můžu být za spojku, ale tím, jak jsou tyhle věci gesčně mimo mě, nemám ten drive, pokud můžu pomoct, budu prostředník.
JL: chcete veřejně říct co a s kým?
TK: byl by tam Mara Vobořil, Tom K, profesora Husu. Vytvoří reakci, novináři půjdou za Arenbergerem a zeptají se na to. Jde o to, jestli vnímáte nějaký rozpor v tom vnímání, že nejlepší jsou PCR testy. Pro kulturu by byly lepší antigenní.
JL: Husa určitě, studie by měl prezentovat lékař, odborník. Kontakty do nemocnice můžu poskytnout. Podporuji.
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 04/2021

20.5.2021 18:00
členové KS JmK: Róbert Čuma, Silvie Mrkvanová, Jana Leitnerová, Lukáš Dubec, Jan Wagner, Vít Křižka, Ivo Vašíček, Daniel Halamíček, Pavel Nevrkla, Martin Lažnovský, Jiří Hlavenka, Miroslav Bárta, Ondřej Kotas, Michal Marciniszyn, Jan Brodzák, Jiří Kubálek, Martin Boxan, Radka Musilová, Lukáš Doležal, Eva Havlová, Monika Lukášová Spilková, Radek Holomčík, Jiří Kadeřávek, Marek Lahoda, Filip Vítek, Adam Zemek, David Otevřel, Miroslav Bárta, Tomáš Koláčný, Tomáš Vymazal, Marek Fišer, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld, Patrik Doležal, Barbora Turek Lahová, Robert Iliev, Tomáš vymazal, Antonino Milicia, Jana Logrová, Robert Iliev

hosté: Honza Grmela, Filip Havlíček, Jan Nosek, Martina Šťastná, Jakub Šuster, Jaromír Cápík, Filip Slaný, Ondřej Chlup, Jana Nová, Michal Škerle, Miloš Havlíček

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Miroslav Bárta

začátek: 18:00
konec: 19:55

schválení programu: jednomyslně

návrh programu jednání:

  1. Senát (K. Zitterbart, 15 minut)
  2. kraj (zastupitelé, 20min)
  3. europoslankyně (15min)
  4. volební výbor - info (VV, 10min)
    přestávka 10 min
  5. představení zájemců o členství (7min/osoba)
  6. poslanci (15min)
  7. RV (5min)
  8. kMO (10 min)
  9. Prezentace právní poradny pro zastupitelé a další činovníky KS JMK (MB 10 min)
  10. Vzdělávání soft skills pro členy (Filip, 5minut)
  11. Různé

program:

1.
KZ - (PS: Karel Zitterbart se omlouvá, zkusí dorazit příště)

IV - Vznikla PPRPU porada, kde budeme našim radním navrhovat témata k jednání. Komise, výbory probíhají. Systém přípravy na radu - Filip připraví tabulku, zastupitelé se podílejí na stínování. Řekneme si, kde je problém nebo není. Dvě PR, minulý týden řekly, že skončí, budeme muset řešit VŘ. Open day na úřadě - Dub, odstraněné turnikety. Změny v předpisech o zveřejnění zakázek. Individuální dotace - Jirka Kadeřávek, Mira Bárta, Petr Vlasák. Je to takové krajské porcování medvěda. Hodno diskuze, co s tím. Jana - výměna ředitelky, transformace příspěvkových organizací. Jirka Hlavenka - rozvoj programu start up společně s Brnem (country for future). Dub - ekologizace kr. úř.
JKad: co s individuálními dotacemi - 100 návrhů/měsíc. Prošli jsme to společně na klubu. Každý z nás může přihodit max 50 tis/projekt. Když je to pro všechny ok a atraktivní (většinou sociální projekty), tak tam přihazujeme dle možností. Uděláme metodologickou poradu - jak to budeme dělat příští rok. Chceme, aby individuální dotace byli jen pro mimořádky.
JHl: Ivo to shrnul dobře, jezdím žebrat prachy na ministerstvo. Chtěl bych vyzdvihnout Petra S. - meziregionální partnerství. Já budu navazovat nějaké přátelství s Taiwanem. Petr je v tom precizní a usilovný.
IV: vztah k městu - na kraji nebylo dobře ošetřené plánování přípravy získávání projektů. Chyběly zdroje, např. v minulosti předchůdce Jany nevyčerpal finance. Zdroje na budoucí projekty - vznikl konkrétní materiál a schválilo se to na zastupitelstvu. Pro Brno by bylo dobré ověřit, jestli jsou dostatečně plánované zdroje na přípravu projektů a neunikají prachy.
TK: pod mým odborem jsou peníze z ITI, máme to pokryté strategiemi, jak jsou vypsané programy, můžeme předat know how. ITI se týká celé metropolitní oblasti, účastní se i hejtman. Nám nic neutíká.
JH: důležité i pro členy, mám pod sebou RAJM - cíl je udělat projektovou agenturu. My nejsme nachystaný na projekty, dotačních programů je strašně moc. Pokud máte nějaké náměty obce a kraj, tak dejte vědět. Peníze jsou.
JL: u soc. - problém dostáváme pozdě info o tom, jak bude výzva vypsaná. Cíová skupiny, objem apod. Jeden z hl. cílů je transformace a máme úvazek 0,5 což je nedostačující. Nic se nechystalo a problém je v tom, že nevíme, jak to chystat. Máte někdo z jiného odboru jinou zkušenost? Dá se řešit na úrovni EU?
PDol: byl jsem na výboru zástupců regionů, zjišťoval jsem jak bude probíhat financování a výzvy, ale nedostali jsme info. Chtěl jsem, aby nám dávali vědět. Problém je v tom, že peníze od státu nebudou, bude se to zkrouhávat.A jak vypadají ITI projekty - Moravák?
TK: v tuto chvíli není a vzhledem k tomu, že jsme u fáze studie je to předčasné, ale je to určitě zařaditelné - je to v souladu se strategií. Potřebujeme zazeleňovat, o tom Patrik mluvil. Z národního plánu obnovy je možné financovat projekty. Co se týká poodby dotačních programů - oficiální informace běžně docházejí na poslední chvíli. Snažíme se aktivně vstupovat už při jednání o datačních titulech. Doporučuju nečekat, až přijde info z ministerstva, ale jezdit tam a hlásit se.
PS: pan Zitterbart nedorazil, vypadlo mu to z kalendáře, takže ho budu urgovat na červnovou schůzi.

MG: odhlasovali jsme rezoluci k Vrběticím. Konference o budoucnosti Evropy (ústavní záležitosti), vlákno na fóru veřejné. Lidi mají na jednu platformu navrhovat svoje změny pro Evropu. Zapojte se nebo to sdílejte. Sledujeme konflikt Izrael a Palestina. Postoj EU - smrt civilistů není dobrá.
RČ: co si myslíš, že bylo důvodem pro různou reakci zemí u Skripala a u Vrbětic, rozdílné vyhošťování?
MG: někdy je těžké do toho vidět, jsem přesvědčena, že významná část je naše diplomacie, která není silná. VB má všude spojky, kontakty a na všechny ostatní země zatlačila a tak nás podpořili. My jsme se takhle silně prosadit neuměli. Je to basic solidarita, nic navíc ale nedostaneme, protože už naši pozici nevnímáme separé.
JKad: co chystí EU ke kryptoměnám?
MG: to je spíš na Peksu, chystá se spíše něco jako uznání měn. Napiš mu email.

RČ: budeme se příští harmonogram schůzí sladit s europoslanci. Bylo by super, kdyby se M. Peksa zúčastnil alespoň jednou za rok. A Marcel víc.
JKad: chtěl jsem poděkovat Markétě za první termín správní rady pirátského institutu.

RHol: úterní zahájení kampaně - více jak 80 dobrovolníků na více než 25 místech rozdalo 37 000 novin. Bylo to super. Dneska jsme měli snídani pro novináře, kde se představila první sedmička. Už jsou celkem dobré výstupy, bylo to příjemné setkání, natočili jsme krátké medailonky kandidátů. V tento okamžik se nebudeme scházet každý týden, protože část exekutivy se přenesla na VŠ. Probíhá VŘ na PR, v příštím týdnu proběhne druhé kolo. VV příští týden jmenuje člověka, který nastoupí od 1.6. Přihlásilo se 7 lidí, do druhého kola jsme poslali tři. Musíme posunout první aktualizaci rozpočtu, posun o 14 dní, posunuli jsme fundraising zaměřený na firmy, čekal jsem na uveřejnění programu, hoaxy nás vybarvovaly velice levicově. Teď už to může začít. Teď je rozpočtováno na 2,7 mil, strop je + 1 mil vzhledem k limitu.
RČ: jste dostatečně informváni?
RHol: Janka Michailidu vykopla sběr zpětné vazby a věcí okolo, proběhne vyhodnocování. Já budu pro tuto aktivitu styčný důstojník pro RP. Pokud by něco značilo problém členů vzhledem ke kampani, tak se to pokusíme zapracovat.
LD: ten call co byl minulý týden, měl být dřív. Abychom si probrali vizuál a tak. Na callu nám vysvětlovali, proč se nám to má líbit.
RČ: myslím, že je to tím, jak se vyvíjíme. Tyto odborné věci se demokraticky moc nevyskytujou, je to k ničemu. To, že se to neděje je známka toho, že jsme se někam posunuli než obráceně.
TV: bude podobná zpětná vazba i k programu?
RH: nevím o tom, samozřejmě to můžeme probrat, pokud bude zájem. Máme jako kraj zástupce v RV, za mě ideálně řešit přes něj.
PS: tento proces je nastartovaný, RV ve spolupráci s programovým týmem, RP a expertními - proběhne nějaká debata.

přestávka do 19:00

nikdo

RH: k výboru, chtěl jsem poděkovat mediálním lidem a KoKS. Pokračujeme v jednání o mysliveckém zákoně - znormalizoval jsem vztahy s Jednotou. Pořád máme odlišný názor a pohled, ale i na řadu věci se shodneme. Shoda panuje na tom, že po volbách se musíme začít bavit o novém mysliveckém zákoně. Stavební zákon - odejmutí z ZPF nebo odejmutí půdy z půdy plnící funkci lesa.
MB: pravděpodobnost, že projede stavební zákon?
RH: sněmovnou asi projdem tam je velká pravděpodobnost, pokud se nenaštvou KSČM, přes senát to neprojde, vrátí to a pak už to bude celkem drsný, bude potřeba 101.
TV: příprava na výbor pro zdravotnictví - novela zákona o návykových látkách, měl jsem 10 návrhů z 16. Dostal jsem na prdel. Další věci jsem podal pod hlavičkou zemědělského výboru a prof. Myzuny, tak tam to prošlo. Včera webinář o ochraně soukromí v el. komunikaci. Prolamování šifrované komunikace, co by chtěli bezpečnostní složky, Marcel Kolaja mluvil velmi dobře. Bude záznam, dáme do NL. Data attention - taky bude na záznamu. Chystá se jedna z posledních komisí pro kontrolu odposlechů - měl bych podrobit několik čísel nebo emailových adres podrobit kontrole, zda byly někdy sledovány/odposlouchávány.
LDol: výbor pro bezpečnost - Vrbětice? Nebo je to všechno tajné?
TV: této schůze jsem se neúčastnil, domluvili jsme se Lukášek Kolaříkem a informace mám od něj. Nevím, jestli tam padlo něco kloudného, jsem v tom trochu skeptický.

MM: staly se dvě důležité věci - schválili jsme program i s tím, co tady Tom zmiňoval. Na poslední chvíli se schvalovaly anotace. Původní byly takový neatraktivní, došlo ke změnám, schvalovalo se na poslední chvíli. Ustavující schůze nového RV. Dnes hlasování - o výběrové komisi pro vládní tým. Za cca 2 měsíce mi končí mandát, budou vyhlášené volby kr. zástupce. Pro zájemce sem k dispozici.
DH: mám doplnění, tento víkend bude nová volba členů RV celostátním fórem, 22 lidí se přihlásilo. Je nepravděpodobné, že se navolí dostatek lidí.
RH: s celostátními orgány - já nebudu obhajovat post v RP. Pokud by někdo z JmK chtěl do RP, tak už aby to začal řešit.

TK: co se událo za 12 dní - máme aktualizovaný rozpočet, schválený záměr a bylo vyspáno VŘ na vedoucího MO. Potřebujeme sestavit výběrovou komisi, byl bych rád, aby komise byla širší. Chtěl bych tam vidět Janču Leitnerovou. Vybraný člověk bude řešit agendu i pro krajský úřad. Linda i Magda požádaly o ukončení na dohodu, máme rezervu dle zákona do konce června. Nastavení interních procesů, většina se integrovala do MO JmK chatu signal. Kdo by tam chtěl, obraťte se na mě. PR cally každý pátek, můžete se účastnit všichni. Témata - media plán bude poskytnutý v chatu, aby se mohl kontrolovat, že jsou tam ty témata, která jsou důležitá. Je tam prostor to připomínkovat. V týdnu 30 min před publikací je tam příspěvek, abyste se podívali, jestli je to OK. Když něco objevíte, napište nám. Proběhlo zahájení kampaně, snídaně s novináři. Za sebe bych chtěl točit kandidáty, jejich témata, medailonky. Jana Logrová mě oslovila, abychom podpořili kampaň Až na krev, podpoříme to. 28.5. začneme. Pravidelně 2.6. schůze kMO, bude dostupné i přes jitsi. Obcházím zastupitelské kluby a snažím se navnímat jejich očekávání.

VK: Mira mě poprosil, abych zapropagoval tento tým. Využívejte právní tým pravni@pirati.cz. Je to i pro nečleny pro agendu, která se týká Pirátů. Kdokoliv by se chtěl zapojit, odborník, tak se zapojte. Máme teď pokrytou oblast veřejných zakázek. Můžete volat mě nebo psát maily. Zastupitelé využívejte!
MB: je to pro členy komisí, výborů, představenstev apod. Měj jsi nápad, že bys každý čtvrtek byl ve špici, platí?
VK: snažím se tam ve čtvrtek dopoledne být. Nabídka platí. Ale radši dopředu zavolejte, abych tam byl. Chtěl bych udělat vzdělávání - senioři na palubě exekuce. Ale chci udělat pro zastupitele GDPR a zákon 106.
RH: Vítka jsme pověřili tento týden, informovanost zajistíme. Ještě bych chtěl poděkovat Petrovi Springinsfeldovi, který to posunul práci právního týmu, tam kde je teď a pak tam našel Vítka.
MB: bylo by fajn to dávat do krajských sdružení. Od nás o tom vědělo málo lidí.
RH: šlo to za poslední dva roky asi 6x NL, ale těch informací je strašně moc. Vítek skvěle zpracoval informační stránku apod. Budeme se snažit to zlepšit.

FV: vykopl jsem ven 2 řečnické kurzy, které se rychle naplnily a pak se k tomu nevrátil. Vy, co jste přihlášení do SAKA, tak se příští týden možná potkáme. Chci něco vykopnout i tady - byl by to kurz s kapacitou 10 lidí. Mám další témata, lídrovské, rozvoj člověka, práce s vědomím, v čem je kdo dobrý, práce s hodnotama apod. Pokud o to bude zájem, pošlu víc.
RČ:

RČ: včera bylo PKS, probrali jsme dvě věci, harmonogram. Pavel se k tomu přihlásil.
PN: bude se připravovat harmonogram od září do prosince. Už se nám ozval Marcel Kolaja v září v rámci GW. Co se týče dalších schůzí, možná to připravíme jen do září. Nová sněmovna bude mít jinou organizaci týdnů, určitě se tam můžou dát víkendové schůze.
MB: mrzí mě pocit žen, že nemají stejné šance a že jsou upozaďovány. Vykopne se vlákno a anketa, ze které by mělo něco vyplynout.
LD: Janča zmínila teambuildingovou sobotu. Už v únoru jsem to zmiňoval - viewtopic.php?p=747925#p747925. Přírodní památka Špice, u Újezda. Napište mi.

RH: k harmonogramu, plán nebude před volbami. Pokud by schůze byla ve dvou týdnech po volbách, tak tam je to v poho, to sněmovna ještě nezasedne. To co říkal Lukáš, nabídněme to i zájemcům o členství a dobrovolníkům.

VS: chtěla jsem zreportovat činnost mimo MS. Začali jsme propojovat ORP - Tišnov, Kuřim, Blansko a Boskovice. Vytvořili jsme jim jitsi link a vlákno na fóru. Včera proběhla schůzka Blansko a Boskovice, bylo dost členů.
MT: další ORP bude Vyškov, Petr Burian - určitě se ti ozveme.

RČ: rovné šance - na fóru je prac. skupina, zaobírá se otázkami žen. Máme tam Lukáše Doležala.
JL: nic proti celostátnímu týmu, ale řešila bych náš kraj samostatně. Neměli jsme žádnou kandidátku, protože máme málo členek. Snažila bych se najít ideální řešení pro nás. Pokud budete dávat dohromady skupinu lidí, která se tomu bude věnovat, tak by bylo super to vzít v potaz.
RČ: určitě, bavili jsme se o tom, dával jsem to e zvážení, může být prac. skupina v rámci kraji, ale část práce je na tom udělaná z celostátu.
JW: z JmK tam máme Šárku.
RČ: psal jsem jí mail, mají zpracované počty žen ve straně.
PS: myslím, že není problém se zřízením pracovní skupiny, vezmu si to na starost. Během zítřka vykopnu vlákno na fóru, kde by se mohli hlásit případní zájemci/kyně.

TV: pochválit Jakuba Šustra, příprava snídaně a videomedailonků, bylo to super. (ostatní se připojují)

JL: červnová schůze, já nebudu, ale bylo by fajn se scházet osobně.
RČ: prověřujeme pronájem sálu, ale zatím to nemáme potvrzené. Ani vlastníci sálů neví, jak to je.

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 05/2021, společenský sál Brno-střed, 10. 6. 2021, od 18h

https://jitsi.pirati.cz/JmK (tohle Jitsi padá, vyrobil jsem náhradní zde: https://meet.vpsfree.cz/PiratiJmK)

členové KS JmK: Jan Brodzák, Antonino Milicia, Tomáš Vymazal, Lukáš Doležal, Markéta Gregorová, Jan Můčka, Ivo Vašíček, Adam Vyplel, Jiří Kubálek, Petr Burian, Tomáš Pastirčák, Ondřej Kotas, Lucie Jandová, Marek Lahoda, Eva Havlová, Silvie Mrkvanová, Robert Iliev, Martin Lažnovský, Tomáš Koláčný, Jan Wagner, Filip Havlíček, Filip Vítek, Monika Lukášová Spilková, , Lukáš Mamula, Ondřej Vichta, Jiří Kadeřávek, David Otevřel, Lukáš Dubec, Adam Zemek, Marek Lukáš, Petr Vlasák, Róbert Čuma, Luboš Sedlák, Michal Marciniszyn, Radek Holomčík

hosté: Karel Zitterbart, Jan Brezovský, Jakub Šuster, Aleš Šenk, Filip Slaný, Jaromír Cápík, Martina Šťastná, Oldřich Tristan Florian, Anna Střelcová, Marek Lukáš, Lilien Lukášová

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Michal Marciniszyn

začátek: 18:15
konec: 20:20

schválení programu:

návrh programu jednání:

  1. Senát (K. Zitterbart, 15 minut)
  2. kraj zastupitelé (10 min)
    3A. europoslanci (15min)
  3. poslanci (15min)
  4. kMO (10 min)
  5. pozvánka na akci
    přestávka 10 min
    3B. europoslanci Marcel (10min)
  6. představení zájemců o členství (7min/osoba)
  7. volební výbor (10min)
  8. krizová komunikace (Radek Holomčík, 15min)
  9. RV (5min)
  10. Různé

program:

1.
KZ: Poděkování, zdravotnický program - programová shoda. Zdravotnická agenda se naplňuje. Nebyly témata, která byly snadná konzultovat u STAN. Senát má svoje pravidla a zvyklosti. 3 STAN, 3 ODS, dále KDU a ČDS. Exekuční zákon - neprošlo teritorialita, od nás 8 hlasů. Dále předjíždění cyklistů - kompromis nedodržení 1,5m, ale nesmí být ohrožen cyklista. Technické konopí - zpravodaj. Centrum duševního zdraví - zákon. Spolky v obci
RH: Kdy se bude projednávat konopí?
KZ: ještě to nemá číslo, takže další číslo. Posnažím se.

2.
Filip -
PV: LD - bioodpad na kr. úřadě. Děšťovka. Soutok - Amazonie. ČOV. Vodovodní soustavy.
JL: tour po příspěvkových organizacích, family friendly audit. Poskytovatelé soc. služeb.
JH: dostavba Dukovan - společně s kr. vysočina. Konkurzy u škol - šš. Jednání i s OlK.
IV: kontrola SÚS.
PS: výjezdní zasedání. Založení ESÚS. Hostili jsme USA konzulku. Kancelářský papír.
PV: VŘ archeologie - dozorčí rada. 4 kandidáti - vybrán Filip Havlíček. Jinak jsem v Baťově kanálu. Individuální dotace - něco se nám nelíbí.
MB: individuální dotace
SM: individuální dotace, paliativa. Symbios - VŠ + senioři.

IV: omezení vlaků - některé přestaly jezdit, 9 měsíců reakce, vzhledem k omezením s kovidem, v zimě jezdily vlaky prázdné, takže řešení autobusy. Kontrola SÚS
JK: metodika - individuální dotace

  1. MG: rezoluce o střetu zájmů. Rezoluce o Lukašenkovi a Bělorusku. Ukončování klecových chovů. Kyberbezpečnost - bezpečnost sítí, aktualizace. Drafty. Rezoluce Bělorusko. Gruzie - dohoda - amnestie na aktivity demonstrací před nějakou dobou, zranění nemohou požadovat omluvu či náhradu. Dezinfo - konference. Nová kampaň - politika je pro všechny. - kdokoliv, emancipace.
    MMcz: co se bude dělat ohledně kyberbezpečnosti?
    MG: mám něco, pošlu ti.
    AM: Markéta stíhá řadu aktivit a Marcel ne?
    MG: Marcel toho má hodně. Je v médiích.
    RČ: viděl jsem ho osobně, ocenili bychom, aby se připojoval. Zavnímal to.
    LD: Jak vypadají vztahy s Běloruskem v kontextu Východního partnerství, přeshraniční spolupráce atd.?
    MG: Bělorusko bylo dost vyčpělé ve východním partnerství, nebylo co ubírat, ale apelujeme na ně. Samo se odřízlo a separovalo už před volbama. Bilaterální vztahy většina zemí omezila, probíhá méně obchodních transfrerů. Trvá podpora nezávislých novinářů apod.

4.
TV: 3. čtení konopí. Seminář šifrované komunikace XX. Komise pro kontrolu odposlechů - 6 tis. odposlechových souborů, co měly být skartovány. Petičák - zlepšení v českych věznicích. Usnesení - k Vězeňské službě ČR. Zakládám skupinu pod vězeňstvím.
RH: konopí největší téma. Zemědělské organizace - plodina, největší a nejmenší na to slyší. Myslivecký zákon - není to nevýhra. Pozměňovací zákon. Babiš se bojí. Neúspěch u stavebního zákona, funkce lesa. Vkládáme naděje v senát.
AZ: podpora pozměňováku cena elektřina pro dopravce - hospodářský výbor to podpořil, aby DP měly zvýhodněné ceny.
RH: řeší jen o biopalivech, obrátit se na Třešňáka.
VS: stavební zákon?
RH: zákon je špatný, cítil jsem úzkost, když to prošlo. Vybičovalo nás to napříč opozicí udělat vlastní návrh. Kdyby to náhodou prošlo, může se to stihnout zaříznout.
TK: tlak na schválení bude externí. Pokud ne, pak Praha nebude mít územní plán.
RH: chápu, ale to není důvod to hlasovat.

5.
TK: kandidatura 5 bodů. Procesy jsou nastavené - pátek se sbírají podklady na další týden. Signal - může se přidat, napište přidáme Vás. Záměry - nejsou flexibilní, necháme hlasovat s aktualizací. Vypsaná VŘ. Nutnost sestavit komisi od PKS - zastoupení MS, aby osoba byla plošně respektovaná. Workshop. Magda s Lindou nabízí workshop - Marťa Šťastná sbírá zájemce.
AZ: přihlásili se nějací kandidáti na vedoucího kmo.
TK: důvodem prodloužení byla nízká účast, teď už máme dva zájemce. Je to vypsáno do 23.6. Do konce června budeme mít vybráno.
AM: mediální tým - větší než třeba SČk - proč? Poměr výkon cena?
TK: výše částky vychází z odpovědi KF, které navýšilo záměr. Podstatné, co vyšlo z hlasování. Pokud nabereme šikovné lidi, tak to bude optimální.
MB: možná i ostatní kraje dojdou na to, že to je ta cesta.

6.
DH: fotbalový turnaj - prvně v OlK, sjezd pirátských kulturních a gastro komunit. Brodek u Přerova

Přestávka

  1. (doplňující, připojil se Marcel)
    MK: plenární zasedání - karanténa to ovlivňuje. Musela se najít náhrada na předsedání. Uvolnění patentů - covid19. Joe Biden se připojil k podpoře, dále Lékaři bez hranic a další. EK je vyzvaná, aby konala. Kyberbezpečnost - směrnice, aktualizace současné. Jsem stínový zpravodaj. Digitalizace - Akt o digitálních trzích - narovnat tržní prostředí. Apple zneužívá svoje postavení. Akt o digitálních službách - aby nedocházelo k odstraňování obsahu, který je OK.
    VS: kdy dojedeš do Brna?
    MK: v červenci.
    LD: První otázka je jaký máš sluchátka. Druhá je, jaký máš názor na to, jestli by měli občané EU naočkování Sputnikem volně cestovat?
    MK: sluchátka půjčený, Sputnik? Covid certifikát - to není nařízení - členské země musí certifikát akceptovat. Schválené vakcíny EMAou, musí země akceptovat. EU nemůže zakázat člověka očkovaného sputnikem.
    AM: zahraniční firmy u nás neplatí daně - řeší se?
    MK: unie - musí souhlasit členské země. Irsko - sídlo velkých firem. Danění u HQ, a tam je daň mizivá v Irsku. Evropa prodělává. Daň největších firem - EU může dělat ty věci, kde souhlasí všechny země, daňové ráje nesouhlasí. Spadá pod Mikuláše Peksu.
    RČ. děkujeme, že jsi se připojil. Dnes hybridní schůze, pořídíme vybavení.

8.
RH: plánujeme kontaktní kampaň. Mikroregiony a obce. Koala listy. Dezinfolinka. AB má strach. Všichni aby se zamysleli, jak se zapojí do kampaně. Kdo se chce nějak zapojit, ozvěte se KOKS.
DH: Budou bannery cena je nízká?
RH: to řeší celostát. Množstevní sleva. Zeptám se na to.
AZ: kauza Quittová?
RH: dohodli jsme se, že pokud se něco takového objeví, tak abychom ty informace měli obratem. Teď tam nevidím nic k sestřelení.

9.
RH: krizová komunikace - dvě linky - dezinfo, reálný základ. Řešíme s Jakuby Pir, STAN. Připravme se na to, že to bude humus, musíme držet pospolu, sdílet si info a být připraveni. Je potřeba komunikovat slušně a pravdivě. Manuál bude prezentován. Antidezinfo manažer VŘ. Buďme slušní. Pořád budeme věcní a kritičtí. Opatrnost, bavme se uvnitř. Informace budou téct.
LD: Takže myslíš, že do voleb se nic ohledně Petry Quittové neobjeví? Je to takříkajíc čistý?
RH: teď není důvod si myslet, že to bude problém.
TK: psalo se, že si přihrávali byty? Zůstane na kandidátce? Máme statement?
RH: MF bude mít vyjádření
TK: dejme to na web

10.
MM: kandidatury do vládního týmu. Standardizování vnitrostranické kampaňování - Fórum. Vyzývám předsednictvo, budou vypsané volby.
RČ: volby vyhlásíme.

11.
RČ: poptávka po hybridních schůzích, pořídíme zařízení. 100 tis. must have, 150 tis. nice to have. Schválení zářijové schůze - čekáme na poslance. Zítra nebo pozítří bude na fóru termín zářijové schůze, ale bude se hlasovat.
SM: poděkovat Vítkovi Křižkovi.

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 07/2021, společenský sál Brno-střed, 23. 9. 2021, od 18h

členové KS JmK: Róbert Čuma, Pavel Nevrkla, Adam Vyplel, Tomáš Vymazal, Jiří Pertl, Jiří Hlavenka, Silvie Mrkvanová, Petr Zámečník, Radka Musilová, Martin Boxan, Jakub Kropík, Martin Lažnovský, Marek Lahoda, Filip Havlíček, Lukáš Doležal, Petr Burian, Jan Brodzák, Eva Havlová, Šimon Fouček (jitsi), Jan Wagner (jitsi), Antonino Milicia (jitsi), David Lenger, Michal Marciniszyn, Michal Švagerka (jitsi), Adam Zemek (jitsi), Ivo Vašíček, Filip Vítek

hosté: Vendula Svobodová, Martina Šťastná, Petr Knot, Hana Šottníková, Jakub Šuster, Aleš Šenk, Jan Schichorů, Petr Kubeš (jitsi),
předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Vendula Svobodová, Martina Šťastná
ověřovatel: Tomáš Vymazal

začátek: 18:00
konec: 19:36

schválení programu:

návrh programu jednání:

  1. volby do PS - jdeme do finále (RČ, 5min)
  2. volební výbor (10min)
  3. kraj zastupitelé (20 min)
  4. SMO (5 min)
  5. poslanci (15min)

přestávka 10 min

  1. představení zájemců o členství (7min/osoba)
  2. europoslanci (20min)
  3. RV (10min)
  4. KMT (10min)
  5. Příprava na komunální volby a rozvoj lokálních "buněk" (10 min) Antonino Milicia
  6. Harmonogram aktivit 2021/22 - komunální volby (mag/MČ/obce), volby PKS/PMS, schůze KS/MS apod. (5 min) Antonino Milicia
  7. Různé

zápis:

1.
RČ: rozhodnutí voliči už se rozhodli, nerozhodnutí se rozhodují na poslední chvíli - zapojte se hlavně v posledním týdnu. MS Brno zrušilo příští týden schůzo, bude celodenní kampaňová aktivita, o které budete informováni.

2.
PN: volební výbor se schází sporadicky, už je to více na štábu. Švindlbus, Stříbrný šíp. Filip Vítek - kampaňová dodávka. Kontrolujte, aby byly dobře vylepené billboardy, CLV apod.
RM: kampaň pro mladé?
PN: už na to asi nejsou takové kapacity.
JŠ: na messengeru je skupina, přidám tě, je koncept na 30.9., plánuje se.

3.
SM: prezentace krajských zastupitelů - zastupitelstva, komise, výbory, rada. Akce pro veřejnost - kulturní, sportovní, apod. Setkávání se. Řešíme dopravu, ROP jihovýchod řešíme ukončení činnost, řešíme chráněná území, sociální výstavbu, spolupráce s pěstouny, dobrovolnictví v JMK, projekty apod...
TV: trochu přeměnit podobu prezentace? Více to seskupit...
SM: hodně se řešilo tornádo, změnu udělování dotací.
JH: činností je hodně, nejdůležitější - ŽP (ekologizace krajských budov, malé vodní plochy), inovace a vzdělávání (vzdělávání, směřování na příští 3 roky) , sociální věci (transformace soc. služeb)

LM: K těm mokřadům, je už plán implementace akcí?
JH: nejsou to dlouhodobé plány, teď jsou na to peníze. Je to hlavně na té obci.
LM: takže vy vypíšete program, vlastníci a obce se hlásí?
JH: ano
ML: Trnavský kraj zmíněn?
JH: ESUS - vyšší úroveň euroregionu - žilinský, trnavský, pomoraví
AV: o mokřadech jsme se s DUbem bavili - 800 lokalit, zohledňuje se biologický průzkum, pak se rozhodně, co to bude - tuň, mokřad apod. Rzjelo se vytipovávání lokalit - připomínkuje AOPK a další.
PD: při spolupráci ESUS spolupracujete s podunajskou strategií?
JH: Přímo ne, to už je dál, a nás se to netýká.
PD: Navrhuji to zkusit, oni zájem mají.
JH: Propoj nás prosím.

4.
PD: poslední vývoj - změna typů HZS stanic z 8 na 5. Svaz bude tlačit na navýšení zásáhů proti omamným látkám. Daří se mě ubránit pirátské názory. Zrušení bezdoplatkových zón ÚS - obrovská reakce. Města a obce jsou nespokojené. Vznikne pracovní skupina. Bude se řešit co se bude místo bezdoplatkovým zónám dělat. PD chce bojovat proti obchodníkům s chudobou, což je vnímáno jako největší problém. Budu se snažit navazovat na pirátský program.
AV: Jaká je alternativa těch bezdoplatkových zón?
PD: liberecká verze - zatím jsem nečetl. Týká se to i poplatku na odpad apod. Více souvislostí.
PN: zástupci měst a obcí volí jednodušší varianty. zásadní problém je, že nemáme základní koncepci soc. bydlení. Je to dlouhodobé, obce na to sami nemají páky to samy vyřešit.
PB: poplatky na bydlení bych vázal na kvalitu bydlení.

5.
TV: jedna novinka - podařilo se dotáhnout zákon o návykových látkách - extrakty a účinné látky. 1 % THC v rámci technického konopí. Jsme první země v Schengenu. Už teď se stěhují firmy k nám, protože tady můžou začít dělat bussines.
AV: jaktože to teď šlo?
TV: ležel ve sněmovně, podařilo se posunout přes klíčové aktéry. Na jedné z posledních schůzích prošlo 3. čtením. Pak Senát pozměňovák - protidrogová centrála. Sněmovna přehlasovala.

Přestávka do 18:50

Začátek 18:53

6.
Petr Knot (negrilovačka)
VZP, rozhodčí ledního hokeje. Piráti pro mě jsou strana, co pracuje. Jsem RegP, chci se stát členem. Jsem členem OVK.
AV: leták s Babišem?
PK: načasování zvláštní.
AV: kolik letáku s babišem ročně vydávají?
PK: tohle byl první
JW: plošné sledování lidí pod záminkou boje proti terorismu?
PK: pokud máme techniku, jakou máme a i tak njesou přerušit nebezpečné komunikace, tak to asi nebude nijak valné. Nevadili by mi logaritmy, ale účelné sledování.
JW: četl jsi stanovy Pirátů?
PK: teď čtu spíš program, nepřišel jsem se dnes grilovat

7.
nikdo

8.
RM: DISCO, dohled nad těmito volbami, začínáme dělat dohled nad senátními primárkami. POkud chceme dělat předvolební koalici, musí se hlsáit do podatelny RV. Nově jsou i neveřejná jednání - pouze pro členy. Etika vnitrostranického kampaňování - přehled slušnosti, nesouhlas vyjadřovat ve vlákně na fóru apod. Aplikace ke kandidátním listinám - propojeno s chobotnicí. Podnět - nepřehlednost, co se projednávalo a co se schválilo. Předpis o předpisech - manuál pro tvorbu jednacích řádů. Kam zařadit mladé pirátsvo?
TV: co je chobotnice
VS: vysvětlení

9.
JŠ: dělám PR, máme nové složení. Vedoucí - Hanka Šottníková, PR - Aleš Šenk.
HŠ: všechny zdravím, nový tým - já, Jakub (magistrát), Aleš (kraj), ještě máme volební manažerku. Do teď byl odbor veden straníky, změna na profi mediální tým. Dříve jsem pracovala na UO jako mediální člověk, zaměstnanec MV ČR. PR RedBull, FujiFilm, Plzeňský prazdroj, Becherovka - vybírali mě asi protože nepiju :). Většinou se věnujeme tiskové agendě, komunikujeme vaše témata. Fotky, zprávy, propagace na sítích. Můžeme pomoct vytvořit profily. Obraťte se na nás. Plánujeme - soc. sítě - autorizace profilů, FB Brno, FB JmK. Založit instagram. Aktualizujeme, držíme krok. Pirátská televize. Přenosné studio na konference.
RČ: krok správným směrem, doufám, že bude fungovat.

10.
AM: příprava na komunální volby, snažím se v městské části - rozhýbat komunitu MČ. CHtěl bych poprosit předsednictvo, nebo MT s rozpohybováním komunikace MČ, obcí - metodický podpora.
RČ: lokální buňky - mám 3 MS. Tam to zůstává jejich gescí. Lokální buňky - kde není MS, nejsou členové.
AM: Pokud bychom měli kandidátky, je třeba tam mít lidi, potkávání se, akce, podpora v lokalitě - buňkou nemyslím oficiální skupinu. Příprava na přípradnou kandidátku do voleb. Máme krajský MT je to ideální, bylo by fajn kdyby fórum řeklo, jestli to dává smysl, že by nás MT podporovalo.
VS: To se týká vždy hlavně aktivních lidí v těch MČ, tam kde máme příznivce, můžeme udělat schůzku, ale navazujeme na členy a je to iniciativa kterou s Markét rozjíždíme. Pro Brno - dělejte si schůzky, buďte aktivnější.
ML: výzva na FB - aby se lidi mohli zapojit?
AM: podpora.

JW: probíhají schůzky se zájemci, lidi chodí, choďte na ně taky.

11.
RČ: volby PKS, PMS podle volebních období, schůze KS, MS - schvaluje se harmonogram. Komunální volby - volby se nám jako KS budou týkat tam, kde nemáme MS. Budeme vyzývat členy a příznivce, kteří nejsou v MS, aby se nám ozvali. Obce pod MS - tam už se postarají MS.
AM: harmonogram pro lidi, kteří nejsou insideři.
TV: hramonogram schůzí komplikuje sněmovna, kde nemáme určený harmomogram.
PN: harmonogram do konce roku už je. Pak se sladí se sněmovnou. Teď jediná listopadová schůze může padnout do sněmovny.

12.
PN: měli se probírat senátní volby, Wagenknecht, který se omluvil, bude v říjnu.
TV: poslední dny budou důležitý, přijdou mastičky, pojďte pomoct.

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 08/2021, konferenční sál Otevřená zahrada, 21. 10. 2021, od 18h

členové KS JmK: Petr Springinsfeld, Adam Vyplel, Róbert Čuma, Ivo Vašíček, Tomáš Vymazal, Patrik Doležal, Jan Brodzák, Silvie Mrkvanová, Pavel Nevrkla, Ondřej Kotas, Jiří Kadeřávek, Lukáš Wagenknecht, Filip Havlíček, Marek Lahoda, Zdeněk Kosour, Lucie Jandová, Miroslav Bárta, Michal Marciniszyn, Petr Burian, Šimon Fouček, Zbyněk Janoška, Jan Můčka, Tomáš Kolačný, Jan Wagner, Filip Vítek, Markéta Gregorová, Zbyněk Němeček, Antonín Trčálek, Martina Hanáčková, Jiří Pertl, Marek Fišer, Jana Logrová, Antonino Milicia, Eva Havlová, Monika Spilková Lukášová, Martin Lažnovský, Lukáš Doležal, Michal Švagerka, Lukáš Mamula, Lukáš Dubec, Jiří Kubálek, Petr Zámečník, Michal Škerle (19:25), Adam Zemek,

hosté: Hana Šottniková, Jaromír Cápík, Jan Brezovský, Josef Polášek, Aleš Šenk, Jakub Šuster, Karolína Žďárská, Marek Lukáš, Filip Slaný, Zbyšek Martoch, Anna Hrabovská
předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá
ověřovatel: Markéta Gregorová

začátek: 18:00
konec: 19:57

schválení programu

návrh programu jednání:

  1. Výsledek voleb do PSP - diskuse (60min Piráti)
    5min přestávka
  2. Krajský mediální odbor - stav, personál (úvod Lukáš Mamula 20min)
  3. Školení členů i zájemců o členství (Markéta G., 10 minut)
  4. Různé
  5. výjezdní schůze KS na Slovácko - Švagerka

1.
RČ: k volebnímu výsledku - dobré i špatné stránky. Kampaň - špatné.

LW: vyjednávací tým, volební výbor senátní volby se bude převolovat - takže kdo chce, ať se přihlásí. Budeme mít analýzu. Vyjednává se to, co je v koaliční smlouvě. Je několik pracovních skupin, které řeší program. Byla nalinkovaná strategie, ale to se může měnit.
MG: existuje referenční skupina, jsou v ní i lidi za JmK
LW: popis procesu vyjednávání.
TK: vyjednávací tým by měl cítit naši podporu, až něco předloží, tak to okomentovat. Teď to zatím jsou spekulace.
LW: stanovit červené linie, za které se nejde.
MG: technická k referenční skupině - poslouchá, co přináší vyjednávači a dává zpětnou vazbu. Nevyjednává.
TK: o referenční skupině. Kam chodit s červenými liniemi.
IV: informace které chodí ven o ministerstvech - musí být vyjasněné personálně a tematicky.
diskuze mezi IV a LW.
diskuze o rezortech.
Diskuze interních témat:
PD: dotaz na redline a cíle v programu.
LW: odpověď.
IV: dotaz - ministerstvo pro digitalizaci.
LW: odpověď.
AV: dotaz - digitalizace a úředníci
LW: odpověď
JW: dotaz - dopady na komunální volby
LW: odpověď
MLS: dotaz na MPSV
LW: odpověď
TK: poznámka - počty ve vládě
LW: odpověď
IV: technická k minstrům a předsedům sněmovny
AM: poznámka k pozici - opozice
LW: role místopředsedů sněmovny
TV: komentář MPSV
LW: komentář k MPSV
RČ: dotaz na pozici Pirátů ve vyjednávání
LW: odpověď
RČ: komunikace STAN koalice forever?
LW: odpověď
MG: info k referenční skupině
LW: koment ke koaliční smlouvě

Pauza do 19:10

2.
HŠ: pozdrav. Vyvěšení vlajky - nová éra. Svolání redakční rady - členové KS, kteří projeví zájem. Vlákno signal. Skončili stážisti. Hlásí se noví. Skončila už volební manažerka. Kdykoliv se na nás můžete obrátit/pomoct/poradit. Mediální schůze - 1. středa v měsíci (další MO schůze bude 3.11. ve ŠPiCe). Prezentace bude na 2-3 hodiny + diskuze. Budeme aktualizovat web, osobní profily (pirati.cz) - pokud chcete něco změnit, dejte vědět. Hybridní studio - podcasty, přenosy, videoobsah bude snad do konce roku.
LM: informace o vztazích v mediálním týmu - potřeba vytvořit systémové řešení.
AM: dávat MO výstupy na fórum, otázka na rozpočet a komunální volby.
PS: vliv - kancelář vytvořila finanční odhad. Rozdělení mezi kraje.
IV: vliv na finance - hodně krajských zastupitelů.
RČ: schvaluje se s rozpočtem i rozpočtový výhled, jsme na tom tak, že dokážeme fungovat i další roky.
JC: nově příchozí - bylo by dobré udělat wiki stránku, která by zpříjemnila nástup.
VS: pořádáme schůzku, posíláme materiály a pošleme jej i tobě.
PS: v listopadu o tom budeme jednat s MS.
MM: finanční výhled ŠPiCe.
RČ: jsou 3 varianty, řeší se to.
TK: MS Brno a nováčci - založili jsme místní týmy.
PS: může plnit MS, je to aplikovatelné.
LM: mám na mysli placenou sílu.
JC: je rozdíl mezi zaměstnanci a nováčci?
RČ: je to obrovský rozdíl - odměna a pracovní smlouva. U zájemce o členství - příspěvek, osobní zájem.
JK: nelíbí se mi poukazování na korporát.
PD: nováčci do strany řešíme 10 let, placení lidé jsou tady tak 2 roky, takže máme postupy pro nováčky.
RČ: personální odbor hodnotil řízení koks - JmK je nejlepší.
MG: nevím kam Lukáš přesně míří? Myslela jsem, že se zaměstnanci nemám problém.
LM: můžeme se o tom pobavit, pro JK nesnažím se aplikovat korporát.
AM: máme personální odbor centrální - podněty směřovat na něj.

předání předsedání Petrovi S.

3.
MG: signal KS JmK chat - školení systémů pro nováčky i čerstvé členy.
PS: plánujeme schůzku s MS.
MT: šla nabídka od AO.
TK: příští rok komunální volby - školení, co se dělá v komunálu.
LD: týkalo se hlavně předsednictev.
VS: spousta věcí je zpracována na moodle.
JW: účastněte se schůzek se zájemci.

4.
PS: senátní obvody - 2x Brno-město, Blansko, Hodonín.
LW: finance, znalost, brand, práce člověka. Když vás někdo napadne, volejte mně.
PS: vyhlásíme primárky na Brno-město, aby to bylo fér. Pak brainstorming nápadů. Řeším to já.
AM: loni byl kandidát, ale špatná strategie.
PS: zatím nevím o dalších kandidátech.
SM: (na Jitsi) Žaloudík na senátora kandidovat nechce.

Konec

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 09/2021, restaurace Cyklosféra, POD ZÁMKEM 3096/3, 690 02 BŘECLAV, 25. 11. 2021,
online: https://jitsi.pirati.cz/JmK

členové KS JmK: Jana Leitnerová, Adam Vyplel, Pavel Nevrkla, Róbert Čuma, Antonino Milicia, Zbyněk Janoška, Martina Hanáčková, Jiří Kubálek, Filip Havlíček, Jiří Kadeřávek, Radek Holomčík, Eva Havlová, Ondřej Kotas, Lukáš Dubec, Michal Marciniszyn, Jan Brodzák, Radka Musilová, Martin Lažnovský, Michal Švagerka, Ivo Vašíček, Marek Lahoda, Patrik Doležal, Lukáš Mamula, Barbora Turek Lahová, Dušan Hanuš, Tomáš Kolačný, Silvie Mrkvanová, Petr Ilgner, Markéta Gregorová, Lukáš Doležal, Petr Vlasák

hosté: Jan Nosek, Kateřina Migdau, Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Petr Kubeš, Hana Šottniková, Jan Grmela, Václav Henzl, Zdeněk Kubala, Marek Janiga, René Skoumal, Jakub Šuster

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá
ověřovatel: Lukáš Dubec

začátek: 18:00
konec: 19:53

schválení programu: jednomyslně

návrh programu jednání:

  1. volba RP (PKS, 5min)
  2. Chat KS na Zulipu (10 min. základní info + diskuse, navrhovatel bodu Antonino Milicia)
  3. kraj zastupitelé (20 min)
  4. europoslanci (10min)
  5. RV (10min)
    přestávka 5min
  6. KMT (10min)
  7. Představení zájemců o členství v KS JmK (2+5)*n
  8. krajský rozpočet 2022 (PKS, 10min)
  9. povolební situace (diskuse 15min)
  10. svaz obcí (Patrik. 10min)
  11. Různé

1.
JL: rozhodla jsem se kandidovat do RP - místopředsedkyně. Žádost o nominaci u vás KS JmK. Proč jsem se rozhodla? Přibývá víc lidí v KS JmK, aktivních, to je dobře. 3 hlavní body: 1) komunikace pirátství a programu srozumitelně pro veřejnost. Taky komunikace dovnitř. 2) Sdílení praxe, know how, zajímavých informací mezi kraji, komunálem apod. plno různých platforem. 3) odstranění bariér a nastavení lepšího klimatu. Vedu na KS tým pro odstraňování bariér - bude dotazník. Rovné šance se zabývá pouze muži x ženy, tady jde o hlubší problém - rozvinout rovné šance - sociální status, životní situace pod. Nominační řeč bude na Fóru.
RČ: musíme vypsat žádost o nominaci, budou další zájemci? Pokud vás bude víc, můžeme udělat grilování. Uděláme, co budou chtít členové. Vlákno dovolba RP - kam se zájemci můžou hlásit.

2.
AM: psal jsem na signalu i zulipu. Stížnosti na signal - dlouhé diskuze, hodně zpráv. Navrhuji použití zulipu - výhody - lze diskuzi strukturovat, moderovat apod. Odkaz k diskuzi: viewtopic.php?f=83&t=59006.
Můžete napsat dotazy, poznámky. Některé sdružení jsou už plně přesunuty na zulip.
RČ: je to oficiální stranický systém, takže pokud změna, tak toto je preferovaná varianta.
AM: vše je popsáno na fóru, klady, zápory.
AV: už nějakou dobu jej používám, chat na signálu je spíše informativní. Otázka je, zda chceme takto postupovat? Vlákno na zulipu je založeno, nechci se do ničeho tlačit.
AM: reagoval jsem na stížnosti na signal.
AV: výhody Zulipu vnímám, bude záležet na poptávce v KS
OK: souhals s Antoninem, lepší systém, stranický.
JK: na signalu mě mrzí nestrukturovanost, vyhledávání zpětně je na houby.
RH: Zulip se mi nelíbí, ale respektuji to, už se s ním učím. Apel, abychom oddělili části, kde se snažíme informovat a offtopic diskuzi. Může to zpřehlednit diskuzi.
VS: vlákno na zulipu je veřejné? Komu jej můžeme nabízet?
AM: není důvod to tajit, nevím, jestli to má smysl.
JK: Signal desktop se problematicky aktualizuje a páruje.

3.
EH: Lukáš - žp (ekologizace úřadu, dotační tituly v oblasti žp, chráněné území, EVVO,), mimo to krizový štáb
Jirka H. - obchodní spolupráce, propojení s Nizozemím
Jana L. - sociální služby - koncepce, transformce, rozvoj, dostupnost, projekty domácí násilí pěstouni; sociální podnikání, rodiná politika
Ivo - doprava, železniční jednotky
Petr S. - ESÚS Velká Morava, teď je v Itálii na konferenci
zbytek - pomáháme s body na Radu, Mira schůzka s Aliance pro náhradní rodinu
RM: Aliance pro náhradní rodinu? Co se tam řešilo?
JL: během kampaně do sněmovny se Mira seznámil s paní, ředitelka, sdružují pěstouny v rámci JmK. Potkal se, aby zjistil co a jak. Spolupracovala už na programu do voleb.
PD: výbor zástupců regionů - je přihlášených jen 50 organizací - certifikace pro sociální služby. Málo nových. Pokud o někom víte, nahlásit buď mně nebo přes kraj.
IV: týká se nově nakupovaných železničních jednotek, ČD se snaží prosadit zvýšení ceny, snažíme se tomu zabránit. Budeme vycházet s uzavřené smlouvy.
PD: Petr Jakubec - lehčí omamné látky.

4.
MG: mise na Taiwan, iniciovala jsem ji. První mise EP. Témata digitalizace, participativní demokracie, boj proti dezinformacím. Čína samozřejmě reagovala. Řeší se polsko-běloruská hranice - mám hodně pozitivních dotazů ne vystrašených z migrace. Litva dobře zvládla tuhle krizi. Polsko úplně nechce tu situaci řešit. Rezoluce k Polsku - antipotratový zákon. Marcel - podařilo se prosadit zákaz masové sledování lidi (rezoluce EP), máme většinu i pro další kroky. Do konce měsíce - hledáme za správní radu Pirátské institutu ředitele/ku. Zájemce odkažte za mnou nebo na Fórum.

5.
RM: Máme nové jednatele. Řešili jsme volby, návrh na změnu jednacího řádu (kumulace funkcí u poslanců...), řeší se novelizace kodexu pro zastupitele, probíhá analýza volebního postupu, uprage pro členy a příznivce - možná delegace ověřování na KoKS. Bude probíhat zasedání (ideové červené linie, rozpočet, respekt je profi).

Přestávka do 18:55.

7.
Václav Henzl
Kuřim, rodilý Pražák. Představení mám na Fóru, dělám do IT, energetiky, elektromobility, žp. ODS - komunální politika. Chci ovlivňovat komunál. Cendis - dálniční známky. Zajímám se o žp - nabíječky na auta, soláry, stromy a lesy. Už nějakou dobu se snažíme na Kuřimsku a Tišnovsku dát dohromady skupinu aktivních lidí.
AM: co pro tebe znamená Pirátská strana a jak se liší od jiných stran? Jak bys chtěl pomoci?
VH: měl jsem možnost nahlédnout do fungování - otevřenost, transparentnost, demokracie. Chytři lidé, co se umí zorganizovat. Snaží se dosáhnout jiného fungování společnosti. Lidé z práce uvažují obdobně. Vůbec se za to nestydím. Vždycky se najde nějaké téma, kde je nějaký vnitřní rozpor. Pomáhat - to co dělám dobře - provoz IT, vývoj software, bezpečnost. Chtěl bych kadidovat i do komunálu. Aby město používalo co nejvíc open source. Uvidíme, jestli dáme dohromady tým lidí.
LD: jaký máš názor na spolupráci se Sukalovským ze STAN? Byl bys ochoten rozjet i kandidátku v Kuřimi nebo okolních obcích?
VH: mám s Dragem osobní vazby, nemám s ním problém spolupracovat. Myslím, že Kuřim funguje docela dobře, investuje rozumně. Nechtěk bych vést pirátskou politiku, že on je špatný. Osobně mám k němu odstup a v některých věcech bych postupoval jinak. Máme skupinku Kuřim+Tišnov na fóru. Je nás asi 8, chtěli by kandidovat, chci se s nimi potkávat. Zatím spí, protože covid. Zatím nejsem schopný dávat dohromady kandidátky, ale chtěl bych pracovat s těma 8 lidma tady. Roznášeli jsme např. i noviny.

Marek Janiga
Je mi 44. Žiju v Rašovicích (Slavkov u Brna/Bučovice), projektový management. Nebyl jsem nikdy v zastupitelstvu, nikdy jsem nekadidoval. Až zjistím, do čeho bych se chtěl zapopjit, tak se to toho pustím, Jsem zapojení do KETu školství. Zajímá mě ekonomika, školství, doprava, žp. Piráti - to je pro mě strana, avantgardní trochu jiná, otevřená, transparentní, pro některé lidi až moc. Kdyby se Ivan ostříhal, tak půjdou preference o 5 % nahoru, protože lidi jsou konzervativní. Program je rozumný - finance, žp, digitalizace, zjednodušení věcí. Zapojení - zatím nemám úplně vyhraněnou představu.
AM: některé věci se Piráti ještě učí - třeba projektové řízení. Potřebovali bychom dobrovolníky na projektové řízení. MOhl bys v této oblasti pomáhat?
MJ: určitě se o tom můžeme pobavit, cítím se kvalifikovaný. Neslíbím, kolik hodin bych tomu mohl věnovat, ale můžeme se dohodnout.

Kateřina Migdau
Bydlím ve Šlapanicích, jsem na mateřské dovolené. Jsem učitelka, středoškolská (tělocvik, matematika). Zapojila jsem se do KET sport, žp a školství. V žádné straně jsem nebyla, jsem neuvolněná zastupitelka ve Šlapanicích za sdružení nezávislých kandidátů. Příští rok bych s nimi nekandidovala, mám jinou představu. Ráda bych dále pokračovala v komunální politice.
AM: stejné otázky. Piráti? Zapojení se?
KM: Piráti mají systém, to mě láká. Oslovují mě většinou programu. Ráda bych se zapojila do komunální a klidně i krajské politiky. Vidím do školství, dělám v tom celý život. Blízké je mi životní prostředí, zajímá mě legislativa ve školství, zemědělství, žp..

8.
RČ: máme schválený rozpočet (výhled) až do roku 2024, schválená kampaň na komunál 1 mil . Budu se obracet na členy MS nebo lidi, kteří nejsou v MS, aby se na nás začali ativně obracet. Návrh ke konci příštího týdne.
LD: co kancl po Tomovi Vymazalovi a kancl po Marcelovi?
RČ: kancl po Tomovi - Mira B. to hodil do čísel, platíme 17 768 vč. služeb přes 34 tis. s Tomovým kanclem. Líbí se nám varianta, že se europoslanci prohodí, my si necháme menší kancle. Nárůst asi 7 tis.
RČ: europoslanci k tom upřistupují tak, že jsou to stále jejich kancle.
RH: zvažovali jste celokrajskou podporu komunálním kandidátkám pro ostatní mimo Brno, tam asi bude manažer.
RČ: ano, zatím ale nemáme představu o počtu kandidátek. V malých vesnicích se to nemusí vést rok. Přizpůsobíme to situaci.
AM: hodně skupinek a týmu do toho bude chtít jít, bude pro ně jednodušší, když bychom dali dohomady know-how + mediální tým - podpora.

6.
HŠ: novinky - máme nového nedoucího centrálního MO. Připravuje plán komunikace, připravuje se schůzka, která proběhne nejspíš online. Rebranding, nové údaje - kdo chcete update webu,novou fotku, napište mi nebo Kubovi, obratem uděláme. Bude probíhat změna redakčního systému (z MRAKu jinam). Centrála nás poprosila, abychom víc sdíleli media plán. Zítra bude k dispozici i na signalu. Budeme mít novou grafiku. Kdokoliv, kdo se stará o sociální sítě, je to na vyžádání u mě nebo u Kuby, kde si ji můžete stáhnout. Centrální uložiště podkladů - řeší se. Aktivity - děláme sociální sítě, články, tiskový servis. Budeme dělat rozhovor s Martinem Boxanem. Chceme se pustit do konceptu Nalodění - kdo chce udělat s náma rozhovor, ozvěte se. V signalu probíhá centrální návod, jak komunikovat některá témata. Kuba dostává info, které přeposílá co se týká vyjadřování pro média. Kdkoliv bude potřebovat pomoc, dejte vědět. Na krajské stránce probíhá běžná agenda, vydáváme jednotlivé části krajské ročenky. Vyjde článěk s Lukášem Dubcem. Jestli nebudeme moct nikam chodit, bude těžké najít obsah, takže budeme generovat tímto způsobem. Sociální témata, vědecké, zelené - kolem Vánoc bude připravena kampaň (může být součástí i komunální kampaně). Pokud se budete chtít zapojit do obsahu, ozvěte se. Budeme mít nového dobrovolníka. Chystáme výzvu na hledání nových stážistů. 1.12. bude schůze MO, kde budeme řešit jak se vypořádat s nouzovou situaci.
ML: do kdy máme sdělit časové možnosti?
HŠ: hned pošleme do chatu JmK.

9.
RČ: v souvislosti s komunálními volbami - všichni, kdo máte zájem kandidovat, zamyslete se a upravte částečně svou strategii a podívejte se, s kým to reálně připadá v úvahu. SPOLU bude v mnoha městech spolupracovat, STAN je jim blízký. ANO - v komunále jsou s nimi strany SPOLU/STAN v Brně na MČ v pohodě. Proto je třeba už teď oslovit případné koaliční partnery. Přistupujte k tomu profesionálněji.
LD: Nenavrhuješ tím nějakou možnou předvolební spolupráci s ANO, že ne :)?
RČ: ne, v komunále budou kandidovat +/- stejné strany jako v parlamentu. Pokud chcete být v koalici, teď je to doba je oslovit.
MM: jsou vypsány od včera primárky na magistrát v Brně. Tom K. a více lidí bude pořádat diskuzi o tom, jaké má město kompetence. Dáme to i na krajské fórum. Maximalizace slibu vs. real.

RH: povolební vývoj - STAN nahradí Michalíka asi Filipem Matějkou.

10.
PD: K tematu: INSPIRAČNÍ FÓRUM SMOČR: Rozvoj a udržitelná řešení veřejného prostoru.
https://www.smocr.cz/cs/inspiracni-forum
1.12. - můžete se připojit online. Měli jsme zasedání ohledně nové vlády - projednali jsme např. výcviková centra civilní obrazy, sklady nutbých rezerv, financování (větší vhled do činnosti ministerstev...), uznávání protilátek.
Budu jmenován jako člen rady pro menšiny. Řeší se teď hlavně Ukrajina a Bělorusko.
Vnímám, že bych potřeboval větší support, dokázal bych toho udělat mnohem víc.
RH: děkuju, Patriku. Nerýsuje se nám spolupráce i se sdružením místních samospráv?
RČ: zatím nevím.
PD: měli bychom si na to dát schůzku nebo bod, příp. pracovní skupinu a rozjet to. Navýšení komunikace bude jen k dobru.

Různé
ZJ: budeme zvát na schůze poslance za STAN?
RČ: ano, je to v plánu, doufám, že přijdou.

Konec

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online schůze KS JmK 10/2021

https://jitsi.pirati.cz/JmK

17.12.2021, 18:00

členové KS JmK: Jana Leitnerová, Petr Springinsfeld, Filip Havlíček, Filip Vítek, Lucie Jandová, Martina Hanáčková, Patrik Doležal, Jiří Kubálek, Lukáš Dubec, Josef Polášek, Magda Lengálová, Dušan Hanuš, Alena Pavlasová, Ivo Vašíček, Jan Marek, Romana Němcová, Petr Holobrádek, Petr Vlasák, Zbyněk Němeček, Róbert Čuma, Monika Lukášová Spilková, Antonino Milicia, Robert Iliev, Jiří Kadeřávek, Adam Zemek, Lukáš Doležal, Markéta Gregorová, Martin Lažnovský, Radka Musilová, Radek Holomčík, Ondřej Kotas, Jan Wagner, Miroslav Bárta, Zbyněk Janoška, David Lenger, Tomáš Kolačný, Adam Vyplel, Pavel Nevrkla, Ondřej Vichta, Marek Lahoda

hosté: Petr Kubeš, Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Vojtěch Slabý, Kateřina Migdau, Lenka Černá, Martin Němeček, Jan Grmela, Matěj Bělohoubek, Martina Šťastná

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Lukáš Dubec

začátek: 18:00
konec: 18:47

schválení programu:

návrh programu jednání:

  1. Kampaň do Senátu v obvodu č.49 (Filip Vítek, 5 min)
  2. krajští zastupitelé (20min)
  3. europoslanci (10min)
  4. představení zájemců o členství (7min/osoba)
  5. RV (5min)
  6. KMT (10 min)
  7. TOB (Jana Leitnerová, Radka Musilová, 5 min)
  8. různé

RČ: pokud navrhujete bod, uveďte prosím své jméno a požadovanou časovou dotaci. díky.

1.
FV: odkaz na vlákno (viewtopic.php?p=786940#p786940), tam budu dávat info o kampani, abyste měli informace. Pokud znáte zajímavé lidi na Blanensku, tak mě propojte prosím.
RČ: gratulace k úspěchu v primárních volbách.
PS: gratulace.

2.
MB: podrobný report si můžeme přečíst na fóru (viewtopic.php?f=846&t=56394&start=10). Včera jsme schválili rozpočet na rok 2022. Byl schálen 100% hlasů. Probíhá screening krajských budov (zelené střechy, dšťovka), 20mil. na boj se suchem, vybudování 800 menších ploch (řeší se vhodnost a umístění), pracujeme na vylepšní systému chráněných území,krizový štáb, Jirka Hlavenka předsedal pro inovace JITS, snažíme se kontrolovat - THERMAL Pasohlávky, řeší se situace kolem SCentra v Hodoníně (plánuje se náhrada), transformace domovů pro osoby s postižením (v příštím roce dostaneme až 16 osob do chráněného bydlení).
JL: jsou tady ze Slovácka, co se týká SCentra. 2 věci - obrovský barák, nevyhovující stavba pro sociální služby. Kapacita 140 lidí, část senioři, část domov se zvláštním režimem. Mělo by vzniknout nové zařízené cca 1 km daleko. Konflikt se Škromachem. Transformace - dotáhli jsme projekt, aby lidí šli z ústavního do komunitního typu zařízení.

3.
MG: Assange - před půl rokem rozhodnuto, že nebude vydán do USA, teď se rozhodnutní změnilo, že bude vydán. Uspořádala jsem demonstraci, došlo docela dost lidí. Polsko - Běloruská hranice - Lukašenko sváží imigranty zpět. Polsko - protipotratová legislativa, i migrační problematika na hranicích. Ukrajina - invaze Rusů, podle odborníků to hrozí víc než jindy. Stala jsem se vedoucí resortního týmu Obrana, ... od ledna se budeme scházet. Máme mavázáno i na ministra.
PS: rád se zapojím do rezortního týmu. Díky za demonstraci.
RČ: jak vycházíte s nadcházejícím ministrem zahraničí?
MG: já mám Honzu ráda :) musíme si nastavit spolupráci i vzhledem předsednictví EU (červen). Budeme mu nápomocní. Marcel se bude víc bavit s Ivanem.
RČ: ministr pro evropské záležitosti jste v kontaktu?
MG: jo, měl by to být Bek, znám ho z kampaně na senátora, viděli jsme se s ním v Bruselu. Bek říkal, že se spoluprací počítá. Nemyslím si, že jsme v opozici zájmů. Zatím nejsme provázáni osobně. Požádala jsem o schůzku Exnera.
JL: díky za aktivitu proti Polsku, jsme asi jediní, kdo se proti tomu u nás vyjadřuje.
MB: iniciovat změnu českých zákonů (ohledně potratů).
MG: souhlas, ale bude tam Jurečka.
RH: potraty nejdou úplně za MPSV, je to spíš zdravotnictví a spravedlnost. Je potřeba rozlišovat pozadí konzervatismu (ateista/křesťansko-demokratický backround).
JL: není to jen Polsko, viz USA. Nebát se ozvat.
RČ: připomněla jsi mi schůzku s Mikulášem Bekem, kde jsem taky byl.

4.
nikdo

5.
RM: ustavuje se volební dohled nad kraji - JmK se ladí, ale pravděpodobně Hřebíček a Opletalová. Já mám JčK. Řešili jsme odvolání Dostála, v průběhu jednání podal demisi. Uprade pravidel pro členy a příznivce - mení se ověření totožnosti, RegP. Řeší se rozpočet - 3 oddělené jednání. Hlasuje se o změně stanov (zvýšení členů RP na 7) - návrhy Janky Michailidu nebo Vojtěcha Pikaly. VŘ do dozorčích rad a představenstev.
LD: proč je Vojtova úprava problematická?
RH: měla by jít zvlášť, rozvádí povinnosti místopředsedů. Varianta Jany je o (ne)navýšení počtu členů.
TK: příprava společného programu do komunálu?
RM: je to v jednání. Do dneška se měly připomínkovat návrhy, bude se o tom příští týden hlasovat. Dám ti vědět.
RH: program na RV není ještě. RP nahodí návrh RV schvaluje. Já sbírám podněty od resortních týmů. Až to budu mít, tak to půjde na referenční skupinu - napříč ČR. Půjde na programovou skupinu RV. Ambice je stohnout to dokud jsem v RP. Vůle RP není dělat komplexní program, který obsáhne jak Prahu tak i nějakou vesničku, půjde minimalistickou variantu.
PS: k programu - čím kratší bude, tím lepší, komunál je specifický, jen potřeba podchytit věci, které jsou společné.
RH: následně, vznikne zásobník nápadů, mustr témat pro celostátní podpůrnou linku, rozhodovat bude nové RP. Před 4 roky, byl progrma 7 str, my předkládali 1,5 str.

6.
RČ: po dohodě dojde k ukončení pracovního poměru vedoucí kMO. Na její místo (pokud bude schválen rozpočet), bude jmenován Jakub Šuster (byl na 2.místě ve VŘ). Jakubovo místo nahradí někdo z agentury.
LD: mohli byste zdůvodnit neprodloužení smlouvy Hance?
PS: spolupráce byla ukončena po vzájemné dohodě, nebyla spokojenost na obou stranách.

7.
JL: tým byl založený PKS JmK. Zaměřili jsme se na stanovení cílů, pokud chceme zjistit jaké bariéry v rámci KS máme, budeme sbírat data. Máme dotazník pro členy, prosíme o jeho vyplnění, je to max 15 minut. Pokud budete mít zájem o hloubkový rozhovor, který bude navazovat na dotazník, ozvěte se nám. Výsledky budeme předkládat nového PKS. Řešili jsme bariéry v předpisech, regP, zájemce o členství. Ještě dnes vám dotazník rozešle Petr S. na fórum. Je na platformě ankety.pirati.cz.
RM: je to na pirátské platformě, data nejsou poskytována žádné jiné straně. Většina otázek je uzavřená. Mělo by pomoci identifikovat základní problémy - grilování, schůzky, vyhoření, apod. Pak bychom chtěli udělat focus group. Pokud to někoho zaujalo, tak se ozvěte nám nebo PKS, propojíme se. I v dotazníku je kontakt, Dotazník je anonymní zcela. Všechny otázky jsou dobrovolné, nepříjmené můžete přeskočit.

8.
nic

Konec

Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online schůze KS JmK 01/2022

https://jitsi.pirati.cz/JmK

3.2.2022, 18:00

členové KS JmK: Jana Leitnerová, Radek Holomčík, Jiří Hlavenka, Ondřej Kotas, Petr Springinsfeld, Michal Marciniszyn, Petr Vlasák, Jan Nosek, Jan Wagner, Antonino Millicia, Ondřej Vichta, Ivo Vašíček, Jiří Kubálek, Kateřina Migdau, Lukáš Doležal, Martin Lažnovský, Jan Grmela, David Lenger, Antonín Trčálek, Petr Burian, Jan Brodzák, Michal Švagerka, Filip Vítek, Eva Havlová, Markéta Gregorová, Patrik Doležal, Stanislav Mach, Radka Musilová, Petr Ilgner, Lukáš Dubec, Josef Polášek, Pavel Nevrkla, Tomáš Kolačný, Martin Boxan, Filip Slaný, Jan Nosek, Filip Havlíček, Michal Škerle, Dušan Hanuš, Lukáš Mamula, Adam Zemek, Marek Lahoda, Monika Lukášová Spilková,

hosté: Miroslav Bártek, Jakub Šuster, O Puczok, Matěj Bělohubek, Jan Hron, Jaroslav Otýpka, Kateřina Špácová, Lenka Černá, Petr Kunc, Filip Křistek

předsedající: Petr Springinsfeld
zapisovatelky: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá
ověřovatelka: Jana Leitnerová

začátek: 18:00
konec: 19:24

schválení programu: jednohlasně

návrh programu jednání:

  1. KMT (JŠ, 10min)

  2. krajští zastupitelé (20min)

  3. europoslankyně (10min)

  4. představení zájemců o členství (7min/osoba)

  5. Mladé Pirátstvo (MP, 15 min)

  6. Ukliďme Česko (Vendy, 2 min)

  7. Fundraising pro komunál (Vendy, 2 min)

  8. Kampaň do Senátu (Filip, 5 min)

  9. TOB (JL, 2 min)

  10. RV (5min)

  11. různé

1.
JŠ: 1) vytvoření redakční rady - zájemci se hlašte, chat na signalu. 2) vyjasnění si očekávání - setkání. 3) kampaň na stážisty a dobrovolníky - nebylo tak úspěšné, jako jsme čekali.
V únoru - setkání s centrálním MO, komunikace ke komunálním volbám. Setkání s MS. Dotáhnutí výběrka na PR pro Brno.

2.
JH: většina věcí z minula jsou průběžné činnosti, trvají dlouho. Lukáš Dubec - velké téma je ekologizace krajských budov, připravují se projekty, směřujeme k realizaci. Přibývá téma komunitní energetiky - větrná, solární, umožní obcím postavit si malý zdroj. Snížení nákladů na energie v obcích. Podpořeno z modernizačního fondu. Tornádo - obnova zeleně. Nové domy přírody - Veselí nad Moravou pro Beskydy. Likvidace infekčních odpadů z nemocnic. Plán na výstavbu velkých logistických hal - nelíbí, budeme hledat jinou cestu.
Leitnerová - akční plán rodinné politiky, rozpočty rozvoj soc. služeb. Transformace - není jednoduché, odpor členů Rady. Všude se řeší prudké nárusty nákldů na provoz budov. Kampaň o pěstounství.
Hlavenka - zděděný spor kraj vs. VUT plochy pod Palečákem. Rýsuje se řešení. Jihomravský kraj fandí vědě. Kauza Mendelovy univerzity - rektor. Regionální podnikatelská centra - v menších mšstech kraje, mentoring, Hodonín, Kyjov, Boskovice, podíl město/kraj 50/50. Budování celokrajského kybernetického centra.
Springinsfeld - partnerské regiony - tvorba straegie. Inovativní školství a smartcities s Finskem. Podpora cizinců - komunikace, kampaň. Schůzky.
Vašíček - dotace pro Dubnany, Thermal Pasohlávky. Účast na VŘ v DR.
Vlasák - memoranda kulturní. Práce na formulaci dotací do kultury.
Mrkvanová - VŘ.
Bárta - příprava konference o lidských právech v Číně.
Havlová - účast na výborech.
Kadeřávek - účast na výborech.

MŠ: poděkování. Agentrua pro smart region?
JH: splyne s RRAJM. Už je VŘ na ředitele. Schválený finanční rámec, fungování. Jakmile nastoupí ředitel, může agentura začít fungovat.
KM: má se stavět nějaká hala u letiště?
JH: ano, letiště včetně pozemků je krajským majetkem. Nevýhodné nájemní smlouvy. Logistická firma - chtějí postavit dvě haly. Plochy jsou vymezené pro civilní létání. Podmíněno výstavbou silnice. Obce v okolí se ozvali, že se jim to nelíbí. Podle mě je na místě požadovat komerční nájemné. A silná mitigační opatření - prach, hluk, apod.
DL: posílal jsem dopis na zastupitelský klub. Letiště nepatří pod kraj. Haly - pro TMT a FedEx.
IV: zahájili jsme kontrolu vztahů, bude do 14 dnů hotová. Za 15 let, co je pronájem, letiště nezaplatilo kraji ani korunu, špatně udělaná smlouva. Staví se logistické centrum. Kraj vykupoval další pozemky, letiště je zdrojem nákladů. Byla provedena analýza, doporučíme se tím znovu zabývat.
PS: další připomínky můžeme projednat na nějakém speciálním callu.

3.
MG: olympiáda a její bojkot. Nominace Assange na Nobelovu cenu. Protinátlakový nástroj - zpravodajka, ochrana zěmě, která bude ekonomicky napadena. Litva zřídila tchaiwanskou ambasádu, Čína přerušila obchodní styky. Mikrofinanční asistence Moldávii - zpravodajka, nastavování finančních vztahů.
RH: Moldávie - je to rozvojová pomoc nebo něco, co má přiblížit vstup? Co na to Francie.
MG: prostupuje to vším, asiciační dohody, volný obchod, rozvojová asistence. Asociační dohoda navázaná na podmínky, teré podporují nejen transformaci finanční, ale i rozvoji demokracie. Francie - panuje jednomyslná schoda, Francie s tím nemá problém.
LD: řeší se situace v Podněstří?
MG: já se tím nezabývám, Parlament to řeší, naše frakce (mám pocit) navrhuje debatu bez rezoluce.

4.
Lenka Černá
jsem z Břeclavi. Pracovala jsem na úřadě jako dotační pracovník. Teď jsem projektová manažerka Lednicko-valtický areál. Máma dvou dětí. Žiju a pracuju pro město a svoje okolí. Dlouhodobě pozoruji Piráty. Osobně mě zajímá soc. poltika. Založila jsem neziskovku Modrá vážka - porucha autistického spektra.

JL: jsem nadšená, že se hlásíš. Nezisková organziace a rodinné centrum, jak jste řešili financování?
LČ: jsme v pronajatem objektu, běžela sbírka na doniu. Požádala jsem si na MPSV o dotaci na rodinná centra. Od města jsme dostali 25 tis. Budeme žádat na kraj.
MŠ: jak to vidíš s KETEm, komunální volby - letošní spolupráce?
LČ: vstoupila jsem i kvůli Petrovi Vlasákovi, myslím, že by se mělo jít pod vlajkou Pirátů, ještě nevím, jestli chci kanadidovat, zajímá mě regionální rozvoj.
LM: byla jsi někdy členkou nějaké politické strany nebo hnutí? Co pro tebe znamenají jména Assange a Snowden?
LČ: nebyla jsem nikdy v žádné politické straně, ale oslovila mě kampaň forum50. Jméno Assange znám, Snowden ne.

Přestávka do 19:02h.

5.
FK: (prezentace) cílem MP je popdorovat aktivní občanství maldých lidí, šíříme klasický pirátský program, ale zacílený na mladé lidi. Chceme prosazovat základní pirátské stanoviska, fungujeme na pirátských kanálech. Máme novou radu a 49 členů. Na Zulipu jsme hodně aktivní. Děláme Piratecony - nový se bude věnovat komunální politice (Šimon Pánek, Koch...), proběhl maraton psaní dopisů, probíhaly mezigenerační setkání se Seniory na Palubě (zase budou), pracovali jsme na kontaktní kampani, převážně v Praze. Kampaň pro mladé - udělali jsme stream se spoustou kandidátů, děláme panelové diskuze na různé témata. Čeká nás Piratecon, programový dokument ke komunálu, podcast, náborové video. Pomůžete nám předáváním infa mladým lidem o nás, hlavně apel na KoKS, sdílejte na soc. sítích.

6.
VS: bude nejspíš 2.4., pokud byste chtěli uklízet jiný termín, klidně. Do začátku března je potřeba požádat o materiální pomoc, pokud chcete uklízet, nahlaste se mi, ať vím, kolik nás bude, kolik bude potřeba materiálu a já vás zaregistruju na mapě.

7.
VS: info od Sámira - pokud někteří z vás, kteří chtějí kandidovat stojí o FR, tak se stačí ozvat mě nebo rovnou Sámirovi - vytvoří se text s fotkou, která se umístí na dary.pirati.cz, peníze se pak budou přesouvat do rozpočtů.

8.
FV: běží na Blanensku kampaň do senátu, přípravujeme spoustu věcí. V 10 městěch mám naplánované cestovatelské přednášky (druhá polovina března, duben) a chtěl bych udělat schránkový roznos a výlep - 12.3. Pokud můžete, budu hrozně rád, když přijedete mezi 13-18h a pomůžete roznášet. Po roznosu afterparty, příp. i s přespáním.

PK: taky už chystám aktivity. Rád bych ho pozval na cestovatelskou přednášku do Židenic. Mám rozpracované grafiky, zaregistrované domény.

9.
JL: probíhal sběr dat a postřehů k bariérám v JmK. Díky všem za vyplnění. Chválím Radku M. za zpracování dotazníku. Členky - budeme dělat hlubší rozhovory, zatím máme mužskou převahu, tak by bylo fajn se zapojit. Ozvěte se mně nebo Radce. Díky.

10.
RM: schválili jsme záměry a rozpočty, jsou změny - JčK končí Jan Hošek místo něj J. Kolaříková, ZlK - Marek Houser, Jednátelé jsou Michálek, Kolaříková. Vyjednává se ideová konference, pokud se chcete zapojit, tak na Davida Františka Vágnera. RV je rozděleno pro dozor nad komunálem, pro JmK Hřebíček, Opletalová. Tento týden bylo zahájeno jednání k výsledku hospodaření za minulý rok.

11.
JH: bod k letišti - byl zájem o širší diskuzi. Zítra v 17:00 máme call, přivítáme kohokoliv dalšího, který se bude věnovat jen této problematice: jitsi.pirati.cz/zjmk

JL: chtěla jsem se zeptat někoho z PKS, jestli bude 7.2. nějaké grilovací jitsi.
PN: pokud bude poptávka, uspořádám. Od 18 hodin.

DL: Petr Kunc - jsem nápomocen v rámci Židenic jakkoliv pomoct.

Konec 19:24

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Jihomoravský kraj“