[z CF 23/2023] OT a Osobní útoky

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Tereza.Vovesova píše: 02 lis 2023, 14:38
Antonino.Milicia píše: 02 lis 2023, 14:25
Tereza.Vovesova píše: 02 lis 2023, 12:20

Antonino, ty prostě nikdy nezklameš. :D Takže k tvému off-topicu.

RV strategické skupině byla ze strany nového RP zakázána jakákoli další činnost a to ve chvíli, kdy jsme ve spolupráci s nejmenovanou firmou, která má za sebou přípravu několika strategií pro samosprávy a veřejnoprávní instituce (mimo jiné strategii pro MČ Prahy nebo univerzity) navrhli velmi jednoduchý a flexibilní koncept, který s pětiletkou neměl nic společného.

Pokud bych něco komentovala jako "utrpení, nebylo dovolání" tak to bylo tvé vystupování v rámci této skupiny, kdy jsi na každé schůzce, jako tvůrce předchozího návrhu konceptu Strategie, jenž byl vytvořen ještě ve spolupráci s předchozím RP, neustále defakto opakoval ve svých dlouhých projevech na každé schůzce to samé.

Jako pětiletku bych tedy označila to, co bylo nakonec RP na konci roku 2022 předloženo a ano přesně to byl důvod, proč RV odmítlo předložený dokument schválit pod názvem Strategie a přejmenovali jsme to pouze na Plán.

EDIT: Pokud by někoho tedy zajímala fakta k návrhu strategie bývalého RV, klidně se ozvěte.

EDIT 2: Název firmy neuvádím, protože nakonec se podařilo domluvit spolupráci zdarma.

Terezo, vědomě dezinformuješ, v podstatě lžeš.
Já samozřejmě nepíšu o tom, co se dělo poté, co jsem váši skupinu frustrován z vaší nekompetence opoustil (kam mimochodem v té době nechodil pravidelně nikdo, kdo ti to v tomto okamžiku lajkuje). Pokud vám RP zakázalo jakoukoliv činnost, dobře udělalo. Zejména ty a Janka jste tam soustavně a opakovaně prosazovaly plánování strategie s pevným časovým horizontem a nebylo možné vám ten nesmysl rozmluvit. Až někdy poté, co jsem tam přestal chodil, tak jste změnily pohled. Takových nesmyslů jste vyplodily více. Návrh RP s tímto nemá nic společného a svůj odborný postoj k němu jsem sdělil, když to bylo aktuální.

Ano, chodila jsi tam pak s nějakým manuálel pro strategii v komunálu. Jenže ta je pro nás relevantní méně než strategické řízení neziskovky a dokonce i firmy. Strategie politické strany, ještě s takovými specifiky jako jsou Piráti, se musí tvořit úplně samostatně. A k tomu je potřeba mít nějaké znalosti a zkušenosti se strategickým řízením.

Já předložil spíše než koncepci strategie tak strategického řízení (abychom mohli strategie vytvářet a jet podle nich, musíme mít systém a procesy), což je mimochodem mnohem důležitější a pokud nebudeme mít toto, tak stejně nikdy v reálu strategicky fungovat nebudeme.

Tomas.Valek píše: 02 lis 2023, 13:35

Jestli je tenhle podnět vedením války, tak to dost ilustruje ten základní problém, který máme. Místo toho, abychom vedli válku s konzervativci a populisty, tak vedeme vnitrostranické válečné tažení.

Rád bych připomenul, že občanská válka nemůže mít vítěze, prohrají vždy všichni.

Ano, a k prohře proto směřujeme a dokud tohle nezměníme, tak nebudeme úspěšní.

Antoníno, nebudu tady off-topic rozvádět dál, jen uvedu, že si skupinu nikdy neopustil, proto si byl i na představení Strategie RP skupině Ivanem Bartošem.

Pokud se budeme bavit o manipulaci a lži, slušně řečeno, používáš ji tady ty.

Přestal jsem tam pak chodit. To je fakt. Stejně jako vaše plánování s pevným časovým horizontem a spousta dalších nesmyslů :)

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Antonino.Milicia píše: 02 lis 2023, 14:41
Tereza.Vovesova píše: 02 lis 2023, 14:38
Antonino.Milicia píše: 02 lis 2023, 14:25

Terezo, vědomě dezinformuješ, v podstatě lžeš.
Já samozřejmě nepíšu o tom, co se dělo poté, co jsem váši skupinu frustrován z vaší nekompetence opoustil (kam mimochodem v té době nechodil pravidelně nikdo, kdo ti to v tomto okamžiku lajkuje). Pokud vám RP zakázalo jakoukoliv činnost, dobře udělalo. Zejména ty a Janka jste tam soustavně a opakovaně prosazovaly plánování strategie s pevným časovým horizontem a nebylo možné vám ten nesmysl rozmluvit. Až někdy poté, co jsem tam přestal chodil, tak jste změnily pohled. Takových nesmyslů jste vyplodily více. Návrh RP s tímto nemá nic společného a svůj odborný postoj k němu jsem sdělil, když to bylo aktuální.

Ano, chodila jsi tam pak s nějakým manuálel pro strategii v komunálu. Jenže ta je pro nás relevantní méně než strategické řízení neziskovky a dokonce i firmy. Strategie politické strany, ještě s takovými specifiky jako jsou Piráti, se musí tvořit úplně samostatně. A k tomu je potřeba mít nějaké znalosti a zkušenosti se strategickým řízením.

Já předložil spíše než koncepci strategie tak strategického řízení (abychom mohli strategie vytvářet a jet podle nich, musíme mít systém a procesy), což je mimochodem mnohem důležitější a pokud nebudeme mít toto, tak stejně nikdy v reálu strategicky fungovat nebudeme.

Ano, a k prohře proto směřujeme a dokud tohle nezměníme, tak nebudeme úspěšní.

Antoníno, nebudu tady off-topic rozvádět dál, jen uvedu, že si skupinu nikdy neopustil, proto si byl i na představení Strategie RP skupině Ivanem Bartošem.

Pokud se budeme bavit o manipulaci a lži, slušně řečeno, používáš ji tady ty.

Přestal jsem tam pak chodit. To je fakt. Stejně jako vaše plánování s pevným časovým horizontem a spousta dalších nesmyslů :)

Tak aby bylo učiněno za dost a dostal si zmrzlinku, ano, přestal si chodit na Strategickou skupinu, když se nescházela. :D
Navržený koncept je normálně použitelný i bez časového horizontu.

EDIT: Ke zbytku tvých nařčení, které se nezakládají na pravdě se v tomhle vlákně vyjadřovat nebudu, protože je to off-topic, připomenu, že autorem naší první Strategie, která byla sepsána na 4 roky byl Jakub Michálek a všem se omlouvám za kouskování a editování, měla jsem tu technika, tak jsem reagovala kusé a dopisovala později.

P.S. Moje kompetence, 12 let práce na nadnárodních projektech a jejich zaopatření v rámci ČR + příprava Strategie rozvoje 90tisícové MČ v Praze včetně zajištění participativních projednávání. A ne, nebrala jsem uvedený dokument jako něco z čeho bychom měli vycházet, ale proaktivně jsem domluvila výše zmíněnou firmu, která inovativní řešení používá v praxi.

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Antonino.Milicia »

David.Wagner píše: 02 lis 2023, 14:47

Já bych prosil většinu vystupujících, aby šli ven a sáhli si na trávu. Místo nutné diskuze o tom, jak řídit jednotlivé složky strany (což jsou složky, které mají dodávat nějakou vnitřní službu a servis našim politikům) a snahy o nuanci a nějaké racionální přístupy k řízení tu máme úplně ujetý srovnání s druhou světovou (@Dalibor.Zahora ), upomínání na TOTÁLNÍ VÁLKU (@Antonino.Milicia )

Co se týče mne, sázel jsem zrovna jabloně, tady jsem v klidu.
Totální válka je terminus technicus a přesně vystihuje způsob jednání některých osob, tedy bez ohledu na nějaký pravidla a "přiměřenost" destrukce, zdroje atd. Tedy takové to lost-lost, což v podstatě hezky shrnul Tomáš Válek. Jinak necítím potřebu ladit slovník jiných lidí a ocením předpokládání čehokoliv dobrého u jiných. Ušetří nám to spoustu času a energie.

EDIT

Tereza.Vovesova píše: 02 lis 2023, 14:38

Ty tu měníš pod rukama texty, aniž by to bylo poznat. To se těžko komunikuje, ale chápu. :)

Každopádně já psal o výplodech RV nikoliv návrhu RP. U té prezentace Ivana jsem byl sám za sebe a v mezidobí jsem už notnou dobu váž kroužek ignoroval. A když jsme u té prezentace, vzpoměl jsem si na další bizarní vstup další (také již ex) členky RV, která se bezelstně ptala, co jsou ty "KPI" a měla jedinou připomínku - aby se strategie předělala do gendrově neutrálního jazyka. Bylo to s váma krásný.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Bohdana.Hola píše: 02 lis 2023, 14:30
Dalibor.Zahora píše: 02 lis 2023, 13:26

Dovolím si ze svého pohledu shrnout dosavadní situaci...

Mám za to, že se jedná o osobní útoky...

Prosím @Vojtech.Pikal, aby z pozice vedoucího AO vypořádal tyto dva příspěvky a příslušné nahlášení, jak uzná za vhodné.

Oznámení moderátora:

Žádám všechny diskutující: vraťte se k meritu věci a ne k tomu, co znamená jaké slovní spojení, to si můžete vyřídit na méně formální půdě. Speciálně se obracím na @Antonino.Milicia.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Lukas.Novy

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Antonino.Milicia píše: 02 lis 2023, 15:21
David.Wagner píše: 02 lis 2023, 14:47
Tereza.Vovesova píše: 02 lis 2023, 14:38

Ty tu měníš pod rukama texty, aniž by to bylo poznat. To se těžko komunikuje, ale chápu. :)

Každopádně já psal o výplodech RV nikoliv návrhu RP. U té prezentace Ivana jsem byl sám za sebe a v mezidobí jsem už notnou dobu váž kroužek ignoroval. A když jsme u té prezentace, vzpoměl jsem si na další bizarní vstup další (také již ex) členky RV, která se bezelstně ptala, co jsou ty "KPI" a měla jedinou připomínku - aby se strategie předělala do gendrově neutrálního jazyka. Bylo to s váma krásný.

No Antonino, jak to říct, prostě ve čtvrtek po obědě, kdy si se tady začal rozepisovat o off-topicu nesázím stromy, ale pracuju a vyřizuju další důležité věci, za častý edit jsem se omluvila a nechat to tady delší dobu bez komentáře se mi opravdu v případě, že uvádíš nepravdy nechce (už několikrát jsem vysvětlovala, že lži nesnáším).

Na prezentaci Ivana jsi byl, protože jsem tě nechala jako aktivního člena, který se účastnil schůzek RV strategické skupiny pozvat a dokonce jsem si na pozvání trvala (přeci jen 12 let práce na projektech tě naučí spolupráci a férovému jednání i s největšími oponenty).

Stejně tak mi jako profesionálovi nedělá problém pojem KPI vysvětlit a popsat česky a to, že se někdo nesetkal s konkrétní pojmem "KPI" u mě nesnižuje jeho hodnotu, obvzlášť pokud má historické zkušenosti s fungováním Pirátské strany, které se může ukázat, že já nemám. Převedeno trošku do extrému, musím říct, že tým složený pouze z lidí, kteří sice vědí, co je KPI, ale o historii a dalších důležitých aspektech fungování strany nemají šajna, prostě dobrou strategii neudělá.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Jiri.Vavrina, Ondrej.Kalis, David.Witosz

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Strana, která chce zjednodušit byrokracii v tomhle státě. Nepamatuje si někdo, jak se jmenovala?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 2):
Bohdana.Hola, Eva.Ticha

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Piráti nejezdí na kolech. :lol:

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [z CF 23/2023] OT a Osobní útoky

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Martin.Kucera píše: 31 říj 2023, 12:36
Jan.Adam píše: 31 říj 2023, 12:21

Hodlá-li předkladatel z pozice morálního majáku moralizovat jiné, je zcela na místě poukázat na jeho pokrytectví a vlastní máslo na hlavě.

Podle téhle logiky by patrně kupříkladu člověk, který způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, měl být automaticky nedůvěryhodný pro diskusi o korupci, či z ní dokonce rovnou vyřazen.

Ano, kdyby Dalibor dělal to, co vyčítá Jakubovi, pak by bylo zcela na místě na to poukázat. Které z příspěvků tak činí? Určitě ne Backovo opakované a nikdy neprokázané tvrzení o kolaboraci s konkurencí.

Vždyť to na sebe s.D.Záhora na Zulipu nablil sám, že je pátá kolona sobáků!

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Blanka.Charvatova píše: 03 lis 2023, 09:04

Strana, která chce zjednodušit byrokracii v tomhle státě. Nepamatuje si někdo, jak se jmenovala?

@Blanka.Charvatova Blanko, nebyla to stejná strana, která chtěla i přímou volbu hejtmanů? :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Petr.Vileta píše: 03 lis 2023, 11:21
Blanka.Charvatova píše: 03 lis 2023, 09:04

Strana, která chce zjednodušit byrokracii v tomhle státě. Nepamatuje si někdo, jak se jmenovala?

@Blanka.Charvatova Blanko, nebyla to stejná strana, která chtěla i přímou volbu hejtmanů? :D

Míla Rozner chtěl odbyrikritizovat, neplést!

Oznámení moderátora:

Předsedající byla varována a poučena, že z pozice předsedající se nemá zapojovat do rozpravy, nad to nevhodně. Byť v procedurálních vláknech.

Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 05 lis 2023, 23:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Lukas.Novy

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“