Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Podporuji nominaci Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Jo

15
63%

Ne

7
29%

Zdržuji se

2
8%
 
Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1088
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Jan.Posvar píše: 01 říj 2023, 23:47

Přesto, kdyby se to nějakým zázrakem stalo, obecně v oblasti informatiky je tam mnoho dalších výzev. Například ohledně otevřených datových zdrojů kraj Vysočina slouží spíš jako odstrašující příklad, jak to nedělat.

Opravdu? "zázrakem stalo" "Vysočina jako odstrašující příklad" ... škoda, že máme už tři roky pravidelně zastupitelské kluby pro veřejnost, kam jsi o tom mohl přijít diskutovat, zjistit informace a poskytnout i konstruktivní zpětnou vazbu. Nebo s klukama vyrazit na ISSS do HK. Nebo spolupracovat s Honzou na vizuální datové nadstavbě (určitě by si o tom s tebou popovídal líp než se mnou :D ) Jako kritizovat ze židle umí každý. Ale zvednout se a zapojit se do řešení, zvláště v situaci, kdy to můžeme z pozice koalice opravdu ovlivnit, je pro ty, kteří na tom chtějí opravdu pracovat.

OFFTOPICImho se musím přiznat, že mi krajský OI ze začátku hodně připomínal Piráty s tou naší urputnou snahou naprogramovat si všechno vlastní, i když ze začátku nedokonalý. Na druhou stranu programují eHealth pro celou ČR, přeshraniční preskripci v kvalitě a rychlosti, za kterou se opravdu nemusí stydět a označovat zrovna jejich práci stylem "kdyby se to nějakým zázrakem stalo" vypovídá o hodně velké neznalosti téhle oblasti

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Jan.Brizdala

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Posvar »

Kdybych se zajímal o krajskou politiku tři roky, tak bych se zapojil dřív. Leč není tomu tak a já budu rád, když mě přivítáte s otevřenou náručí, protože jsem tu a chci se zapojit. Dobře víš, že nejsem ten typ člověka, který jen kritizuje ze židle.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Hanka.Kasparikova, Marek.Krejpsky
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Jan.Brizdala píše: 02 říj 2023, 09:16

Data KHK a Data Brno jsou pro nás vzorem. Sitace je taková, že máme datový sklad a data jsou veřejná přes SharePoint zde - https://analytika.kr-vysocina.cz/. Jedná se o starý systém, který nahrazujeme novým, uživatelsky přívětivějším. Implementujeme technologii PowerBB, máme na to nového zaměstnance a i podanou žádost o financování vzniku reportů do IROPu, abychom efektivně využívali i vnější (dotační) zdroje financování. Příkladem nových reportů, které jsem nechal zpracovat za školství, je zde - https://www.kr-vysocina.cz/data-a-analy ... /p1=129033

Jestli tě chápu dobře, tak bych přes komisi dopravy mohla zkusit požadovat také tvorbu datasetů v dopravě. Aby, když ten systém budete mít, bylo vše nachystáno a dalo se to tam prakticky jen nalít.

Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Hani, ty jsi uvnitř a vidíš, co máte odmakáno. Jan má pravdu v tom, že z pohledu zvenčí je to opravdu jedna velká tragédie. A co vidí lidi, kteří nás volí, veřejnost? To, co se děje uvnitř, nebo to, co se děje venku? Proběhla médii o tom, že kraj podniká kroky k novému dataportálu, zpráva? Zkusila jsem teď namátkou něco dohledat a nic mi to nenašlo. Při tom je to typické Pirátské téma, na kterém byste se mohli taky ukázat. Přijde mi to prostě škoda.

Jinak Jihlavští a krajští GISáci jsou vyhlášení. Já teda teď zažila slušný maraton s tím vytažením ÚAP. To bylo něco příšerného, i když ochota lidem se odepřít nedala.

To já samozřejmě vím a proto podstata mé připomínky směrem k Jendovi byla o poskytování konstruktivní zpětné vazby, na kterou měl min uplynulé tři roky. Se mnou v těch uplynulých třech letech řešil pouze otázky reformy psychiatrické péče (která není v kompetenci kraje). Zmínky o virtuálním tržišti jsem zaznamenala poprvé v souvislosti s přípravou programu (kde jsem vkládala info, že "tržiště" kraj používá pro své PO a centrální nákupy, má k tomu vlastní naprogramovaný SW a možná bude stačit prověřit, zda by k tomu šel použít) a jeho silně emotivně podanou zpětnou vazbu k prezentaci dat četla poprvé zde. A to je prostě způsob komunikace, který mi nepřijde vhodný, což ukazuje i ta konverzace s Honzou Břížďalou.

Jako mnohem efektivnější vidím způsob, kdy je konstruktivní zpětná vazba poskytnuta adresně (náměstkyně, radní, předsedkyně zastupitelského klubu, předsedové komisí... přinese se na zastupitelský klub), sedne se nad dostupné podklady, proběhne diskuse a návrhy řešení, něco pak jde rychleji, něco pomaleji. Takto k tomu přistoupili např. zástupci Sdružení Krajiny se zpětnou vazbou ke krajské dotační politice, ty v oblasti cyklokoncepce, Terka Kafková s architektonickými soutěžemi atd. a společně ta témata řešíme.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Tereza.Kafkova, Jan.Posvar, Marek.Krejpsky, Daniel.Skarka
Hana Stuchlík Kašpaříková
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Já doplním, že v minulosti jsme si už párkrát naběhli, že kraj něco nedělá a pak jsme přihráli laciné body protistraně, která nám dokázala opak a my byli tak nějak za populisty. Proto by bylo fajn se tomuto přístupu vyvarovatOFFTOPIC, i když já nemám @Jan.Posvar co radit :-), a nejprve je vhodnější se na ty věci zkusit doptat. Osobně přiznávám, že díky komunikaci s @Hanka.Kasparikova si taky často sám přiznávám, ze vnější prezentace některých věcí není tak jednoznačná a pro čtenáře intuitivní. Především se to třeba týká struktury a informací na krajském webu.

A k publicitě PowerBI dat se připravují, jak dokončí pátý dataset směřující k financování škol (provozně, investičně), ať je to ucelené. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Kafkova, Hanka.Kasparikova
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Posvar »

Tak to je dobře, že jsem nepsal, že kraj něco nedělá. Btw, na to doptávání je blbý, že chybí KET. IT neexistuje, skrz tržnici bych se obracel i na životko, ale to se neschází. Hovořit s tebou nebo se snažit téma dostat do programu nestačilo.

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Jan.Posvar píše: 03 říj 2023, 07:22

Tak to je dobře, že jsem nepsal, že kraj něco nedělá. Btw, na to doptávání je blbý, že chybí KET. IT neexistuje, skrz tržnici bych se obracel i na životko, ale to se neschází. Hovořit s tebou nebo se snažit téma dostat do programu nestačilo.

S kdy si to prosím se mnou řešil? Já když to viděl tady u tebe v nominačním vlákně, tak jsem ti obratem dal vědět, že již je domluvená naše návštěva u Jihočechů, abychom se seznámili s jejich projektem. :-)

Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Posvar »

Na dračích lodích jsme se o tom bavili.

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Jan.Posvar píše: 03 říj 2023, 08:52

Na dračích lodích jsme se o tom bavili.

Možná to bylo v kontextu, co kraj může udělat pro to, aby školy nakupovaly do jídelen regionální suroviny. Tam je rozdíl mezi námi zřizovanými organizacemi a základními školami, případně centrálními školními jídelnami, kde jim nemůžeme nic "nařizovat" v tomto směru. Každopádně možnost seznámení se s projektem Jihočeského kraje nám byla nabídnuta na Zemi živitelce, a tak je domluven termín návštěvy jejich zařízení. Informace následně rád předám všem zájemcům :-)

Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Pošváře na 4. až 9. místo kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Jan.Brizdala píše: 03 říj 2023, 07:02

Já doplním, že v minulosti jsme si už párkrát naběhli, že kraj něco nedělá a pak jsme přihráli laciné body protistraně, která nám dokázala opak a my byli tak nějak za populisty. Proto by bylo fajn se tomuto přístupu vyvarovatOFFTOPIC, i když já nemám @Jan.Posvar co radit :-), a nejprve je vhodnější se na ty věci zkusit doptat. Osobně přiznávám, že díky komunikaci s @Hanka.Kasparikova si taky často sám přiznávám, ze vnější prezentace některých věcí není tak jednoznačná a pro čtenáře intuitivní. Především se to třeba týká struktury a informací na krajském webu.

A k publicitě PowerBI dat se připravují, jak dokončí pátý dataset směřující k financování škol (provozně, investičně), ať je to ucelené. :-)

Díky, @Jan.Brizdala, moje reakce často mohou vypadat, že rejpu. Ale míním to v dobrém. Přijde mi dobré mít platformy, kde se otevřeně komunikují takové věci. Protože sama jsem poznala, že když užívám třeba web města, nebo kraje (zevnitř), jdu automaticky, že mám naučené cesty, nebo vy máte intranetí přístup. Ale člověk nezainteresovaný, zvenčí to má prostě jinak.

Nabízím tedy zpětnou vazbu na ten proces vydávání ÚAP, a jak by kraj mohl být více přístupný projektantům ve vydávání podkladů, když už je má a jsou skvěle zpracovány (jen se k nim ti lidé nedostanou). Zkusím napsat ministrovi Šalomounovi ještě jiným kontaktním kanálem, abych měla potvrzené vstupní informace a mohli bychom s tím něco udělat.

Pokud k tomu budete mít platformu jako KET a někdo si to téma osvojí, ráda přijdu popsat a ukázat konkrétně, kde byl problém.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Brizdala, Daniel.Skarka, Jan.Posvar
Hana Stuchlík Kašpaříková
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“