Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ještě se v rychlosti vyjádřím k tomu s RTVB. U nás je to s F-35 tak půl na půl OFFTOPICjá jsem tým F-35. Zastáncem Gripenů je třeba @Jiri.Kubalek, který, jak zmínil výše, pracuje na univerzitě obrany, a vyjádřil se v tom smyslu, že Vojáčkovo články jsou odborně na výši. Zazněly nějaké pochybnosti, ale mi přišlo zbytečné se kvůli tomu hádat a říkal jsem si, že pokud už s tím Markéta přišla, Jirka je výrazně proti F-35 a zároveň Vojáčka chválil, tak nebudu nějaké aktivitě klást odpor a tu půl hodinku tomu můžeme jako tým na nějakém callu v bodě různé věnovat. Nevěděl jsem, že to Markéta vykopne jako veřejnou diskuzi pro všechny, byť věřím, že to dělala s nejlepším svědomím. Afaik teda ale je většina pro zrušení této akce, tak jsem dneska požádal i Markétu, ať to zruší. A Jirko, klid, přeci to, že se s někým nesejdeme k diskuzi neznamená, že o jeho argumenty přijdeme. Každý si může texty pana Vojáčka najít na internetu - sám jsem dost skeptický k tomu, že by nám řekl něco, co ještě o Gripenech sám nenapsal.

Ve finále o nákupu spolurozhodnou naši zástupci ve vládě, kteří mají přístup k mnohem detailnějším informacím, než členové resortních týmů a taky za to ponesou zodpovědnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Backa, Petr.Bohacek, Lukas.Novy, Robert.Magni
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jakub.Backa »

Daniel.Galuszka píše: 25 zář 2023, 08:11
Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 21:16

Existují určitá omezení pro vojenské osoby týkající se jejich veřejného působení, zejména pokud jde o politické aktivity. Tato omezení mají zpravidla za cíl zajistit, aby armáda zůstala apolitická a neutrální. Ale to neznamená, že má člen armády účast zakázanou.

Pokud vystupuje jako odborník na veřejné debatě o vojenských tématech, měl by se vyvarovat politického zabarvení svých prohlášení a měl by se řídit pravidly a směrnicemi, které stanoví jeho zaměstnavatel – v tomto případě Ministerstvo obrany ČR nebo konkrétní složka armády. Naopak bych od něj očekával právě názor armády na pořízení stíhaček. Nic víc.

No hele, před cca 4 lety jsme si pozvali na resortní tým policistu, aby nám řekl své postřehy ke služebnímu zákonu. Jak to dopadlo, si myslím, že odradí kohokoliv dalšího z bezpečnostních složek státu, aby se s námi potkal někde jinde než na sněmovním výboru, kde, hádejte co, nemáme žádného zástupce.

Promiň, ale mezi osobou ve služebním poměru a týpkem s good rankingem ve WoT je dost široká paleta odborníků. :) Chyba se stane, tak se má normálně RT omluvit, akci zrušit a hledat skutečné odborníky. Není to žádné kritické selhání, jen je nutná sebereflexe a rychlý damage control.

P. S. k druhému postu - že je to veřejně, je správně, protože kdyby ta debata proběhla tajně, byl by to větší problém. Jen mě překvapuje mindset RT, kdy si chce na kontroverzní téma pozvat zastánce jednoho postoje s vědomím, že s ním souzní členové RT.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jakub.Backa píše: 25 zář 2023, 08:37

Promiň, ale mezi osobou ve služebním poměru a týpkem s good rankingem ve WoT je dost široká paleta odborníků. :)

  • to byla reakce na ten návrh, že by měl přijít někdo z armády, protože takový člověk zkrátka nepřijde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Robert.Magni
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jakub.Backa »

Daniel.Galuszka píše: 25 zář 2023, 09:37
Jakub.Backa píše: 25 zář 2023, 08:37

Promiň, ale mezi osobou ve služebním poměru a týpkem s good rankingem ve WoT je dost široká paleta odborníků. :)

  • to byla reakce na ten návrh, že by měl přijít někdo z armády, protože takový člověk zkrátka nepřijde.

Já ten návrh pochopil tak, že se máme zeptat na doporučení někoho od Zelenky nebo z UO, nemusí to být hned voják.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Vaclav.Bartos
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj všem, jak zmínil Dan jako vedoucí RT VB, tato diskuse se ruší. Pokud bude stále zájem o nákupu diskutovat (leč rozhodnutí má padnout na začátku října, pokud vím, tak by se to mělo stát asap), pak mohu pomoci s organizací - ale jména a kontakty do placu bude muset přinést někdo jiný. .)

Díky všem za rychlou korekci!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Backa, David.Wagner, Lukas.Novy, Jan.Bartonicek, Petr.Bohacek, Tomas.Bitman

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

carramba66
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2020, 00:39
Dostal poděkování: 2 poděkování

[Příspěvky porušující pravidla fóra]

Příspěvek od carramba66 »

Dobrý den,

nečekal jsem, že se za můj návrh na FAQ, na kterém se budou moci členové Pirátů doptat na technické detaily nákupu letadel, dočkám poděkování, ale udivuje mě, jak mě tady z odborných pozic sprostě urážejí lidé, kteří obraně a bezpečnosti nerozumí, protože ten obor nikdy nedělali. Nechtěl jsem na ta hovna, co tady na mě pár pitomců nakydalo reagovat, s europoslankyní Gregorovou jsme si to vysvětlili, ale protože mě pár známých upozornilo, hodím sem aspoň prezentaci, kterou jsem si na původní termín schůzky připravil. Je to 12 minut, ze kterých se o nákupu letadel dozvíte všechno. Řekněte si pak sami, jak moc neodborná, nebo jak moc biased je.
[youtube]https://youtu.be/aAv_pz-SUBA[/youtube]

Na lidi jako Bačka nebo Bitman reagovat nebudu, když se tady tady z bezpečnostní problematiky, o které já píšu do prestižních zahraničních odborných magazínů a ve které vyučuji vysokoškolské studenty, necháte poučovat insolvenčním správcem, tak je to vážně vaše volba. Jenom snad že příště se na vás lidi, kteří opravdu něco umí a kteří by vám mohli snad i pomoci, s takovýmto chováním vyserou. Enjoy. ;)

Oznámení moderátora:

Napomínám uživatele za příspěvek porušující pravidla fóra (ad hominem a vulgarita).

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 26 zář 2023, 09:38, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi carramba66 za příspěvky (celkem 2):
pavlinahamplova, Robert.Magni
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jakub.Backa »

carramba66 píše: 25 zář 2023, 19:12

Dobrý den,

nečekal jsem, že se za můj návrh na FAQ, na kterém se budou moci členové Pirátů doptat na technické detaily nákupu letadel, dočkám poděkování, ale udivuje mě, jak mě tady z odborných pozic sprostě urážejí lidé, kteří obraně a bezpečnosti nerozumí, protože ten obor nikdy nedělali. Nechtěl jsem na ta hovna, co tady na mě pár pitomců nakydalo reagovat, s europoslankyní Gregorovou jsme si to vysvětlili, ale protože mě pár známých upozornilo, hodím sem aspoň prezentaci, kterou jsem si na původní termín schůzky připravil. Je to 12 minut, ze kterých se o nákupu letadel dozvíte všechno. Řekněte si pak sami, jak moc neodborná, nebo jak moc biased je.
[youtube]https://youtu.be/aAv_pz-SUBA[/youtube]

Na lidi jako Bačka nebo Bitman reagovat nebudu, když se tady tady z bezpečnostní problematiky, o které já píšu do prestižních zahraničních odborných magazínů a ve které vyučuji vysokoškolské studenty, necháte poučovat insolvenčním správcem, tak je to vážně vaše volba. Jenom snad že příště se na vás lidi, kteří opravdu něco umí a kteří by vám mohli snad i pomoci, s takovýmto chováním vyserou. Enjoy. ;)

"Jsem odborník, a proto vám sem místo impactovaného článku hodím link na svůj YT kanál."

I rest my case. A prosím bez háčků to příjmení.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 967
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2211 poděkování
Dostal poděkování: 2518 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Btw, na ceske pomery az prekvapivo triezvy rozbor F-35 vs. JAS-39 vysiel v aktualnom cislo ATM (https://magnetpress.online/atm-c-10-2023).

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jiri.Belsan »

carramba66 píše: 25 zář 2023, 19:12

Dobrý den,

nečekal jsem, že se za můj návrh na FAQ, na kterém se budou moci členové Pirátů doptat na technické detaily nákupu letadel, dočkám poděkování, ale udivuje mě, jak mě tady z odborných pozic sprostě urážejí lidé, kteří obraně a bezpečnosti nerozumí, protože ten obor nikdy nedělali. Nechtěl jsem na ta hovna, co tady na mě pár pitomců nakydalo reagovat, s europoslankyní Gregorovou jsme si to vysvětlili, ale protože mě pár známých upozornilo, hodím sem aspoň prezentaci, kterou jsem si na původní termín schůzky připravil. Je to 12 minut, ze kterých se o nákupu letadel dozvíte všechno. Řekněte si pak sami, jak moc neodborná, nebo jak moc biased je.
[youtube]https://youtu.be/aAv_pz-SUBA[/youtube]

Na lidi jako Bačka nebo Bitman reagovat nebudu, když se tady tady z bezpečnostní problematiky, o které já píšu do prestižních zahraničních odborných magazínů a ve které vyučuji vysokoškolské studenty, necháte poučovat insolvenčním správcem, tak je to vážně vaše volba. Jenom snad že příště se na vás lidi, kteří opravdu něco umí a kteří by vám mohli snad i pomoci, s takovýmto chováním vyserou. Enjoy. ;)

Moc díky za tuto reakci. Myslím, že je to hezké zakončení celé debaty.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 3):
Ivana.Mrkvickova, Jakub.Backa, Jan.Adam
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

[Příspěvky porušující pravidla fóra]

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

EDIT: Po diskusi byly všechny příspěvky vráceny zpět.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Zamčeno

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“