Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Podporuji nominaci Janky Michailidu na krajskou zástupkyni v RV (2023)

PRO

23
62%

PROTI

11
30%

Zdržuji se

3
8%
 
Celkem hlasujících: 37 - Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Klara.Kadar »

Budu moc ráda, když svou nominaci za Sčk Janka přijme, protože za své minulé působení byla v RV aktivní a odvedla spoustu práce. Byla bych ráda, aby náš kraj reprezentoval právě takový člověk.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvky (celkem 7):
Jan.Podhajsky, Lukas.Kohout, Jan.Korbel, Ondrej.Kalis, Matous.Adamu, Roman.Kucera, Martin.Martin

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás, přemilé bytosti Středočeského kraje!
Děkuju moc za nominaci. Chápu ji jako vyjádření pozitivního hodnocení mé práce v Republikovém výboru, a jako takové si jí strašlivě vážím! Práci dovnitř strany jsem vždy dělala s úmyslem nám pomoci, abychom si zachovali integritu a měli dlouhodobou resilienci vůči ideologické i principiální korozi v politickém prostředí. Věřím, že mnozí z vás to vždy chápali, a já vám za to pochopení i podporu děkuju. KF SčK vnímám jako enklávu úžasných pirátských bytůstek, a cením si tak vaší chvály o to více.

Mám dva důvody, proč nominaci musím odmítnout:
Prvním důvodem je, že respektuju vůli CF, které mě odvolalo. Neschvaluju, jakým způsobem někteří volali po mém odvolání, jsem znechucená tím, jak někteří mé odvolání komentovali, ale máme přímou demokracii a já ji ctím. CF se rozhodlo, že nemám být aktivní v Republikovém výboru, protože to dle 53 % z hlasujících poškozuje stranu. Pro veřejnost je nerozlišitelné, zda jsem nominována jako krajský zástupce; bylo by to bráno, že jsem se na truc vrátila. Nechci, abychom se v této pseudokauze spirálovali stále dál. Myslím, že by to zbytečně bralo energii všem zúčastněným a nic extra pozitivního z toho nevyplyne. Svoje vnitrostranické působení jsem vždy brala jako demokraticky podmíněnou službu. Dělala jsem to pro stranu. Pokud strana moje služby v rámci RV nechce, já to respektuju. Není to tak, že bych nevěděla, co s časem, můžu být užitečná jinde :)

Druhý, ale za mě neméně důležitý důvod je, že potřebujeme, aby se rozšiřovaly řady aktivních Pirátů se zkušeností z vyšších pater vnitrostranické struktury. Krajský zástupce v RV má přesně tomuto účelu sloužit. Potřebujeme, aby se skrze tuto "snadnější cestu" (kdy volí zlomek hlasujících oproti volbě skrze CF) dostávali k těmto zkušenostem lidé, kteří mají malou šanci být zvoleni skrze CF. Potřebujeme rozšiřovat řady aktivních a zainteresovaných, ne neustále točit stejné osvědčené tváře. Já se ve stranické hierarchii, chtě nechtě, řadím do kategorie, která by buď měla být zvolena CF, nebo by se neměla v orgánu typu RV zapojovat. Kdybych se hlásila o místo krajské zástupkyně, přišlo by mi, že to jde proti logickému chodu věcí a že bráním ostatním ve stranickém postupu a nabývání zmíněných zkušeností.

Doufám, že jsou mé důvody pochopitelné a že mi odmítnutí odpustíte.

P.S.: O přestupu budu uvažovat tak jako tak :)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1288
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Jako předsedající beru na vědomí nepřijetí nominace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Kubaljak, Lukas.Kohout, Janka.Michailidu, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj @Janka.Michailidu, díky moc za tvoje slova a za pokoru se kterou přistupuješ k Pirátské straně. Je vidět, že ti záleží více na prospěchu jejím než tvém vlastním. Takových lídrů bychom potřebovali více. A budu netrpělivě očekávat tvé rozhodnutí ohledně přestupu.

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

@Janka.Michailidu

  1. Díky za tvoji práci a tvůj přístup.
  2. Díky za tvoje vyjádření.
  3. Budeme se na tebe těšit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvky (celkem 8):
Janka.Michailidu, Daniela.Weissova, Jan.Korbel, Jan.Podhajsky, Ondrej.Kotas, Ondrej.Kalis, Jan.Prokop, Martin.Martin
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1211
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 3024 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Daniela.Weissova »

S úctou a uznáním akceptuji tvé rozhodnutí @Janka.Michailidu . Jen jsi mi potvrdila, že tvůj morální kredit je nejen vysoký, ale také stabilní. Máš můj obdiv, jak jsi to všechno zvládla.

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Rád bych podotkl, že Janka celou situaci zvládla s neuvěřitelnou noblesou, což se rozhodně nedá říci o jejích nejviditelnějších oponentech.

Sledoval jsem všechna vyjádření Janky i dalších viditelných Pirátů v médiích, i reakce na ně.
Na jedné straně pomstychtivost, štvaní, zloba, lidská malost. Jsme teď za uřvané svazáky a dobře nám tak.
A na straně druhé Janka se sebereflexí, pokorou a rozvážným vystupováním, jímž se především snažila chránit Pirátskou stranu, kterou pomáhala budovat.

Janko, díky. Jsem rád že ještě existují takoví Piráti. Máš politický instinkt, získala jsi spoustu sympatizantů a (snad nejen já) doufám, že tě brzy uvidím zpátky v RV, nebo raději rovnou v předsednictvu.

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporuji nominaci Janky Michailidu na pozici krajské zástupkyně v RV (2023)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jarmil.Halamicek píše: 10 čer 2023, 09:50

Rád bych podotkl, že Janka celou situaci zvládla ...

Vlákno děkovné

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“