[Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Místo pro členské podněty, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum v rámci Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Ve věci zahájení jednání o odvolání Radka Holomčíka z funkce předsedy KS JmK jsem

PRO

11
27%

PROTI

25
61%

ZDRŽUJI SE

5
12%
 
Celkem hlasujících: 41 - Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
pavel.cmiel
Zahraniční odbor
Příspěvky: 69
Registrován: 29 lis 2022, 21:08
Profese: OSINT analytik, NÚKIB
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od pavel.cmiel »

Radek.Holomcik píše: 22 bře 2023, 18:20
pavel.cmiel píše: 21 bře 2023, 18:00

Skutečně signifikantní mi přijde, že celý podnět vyznívá zejména jako volání po jakékoliv aktivitě členské základny. A reagují zase ti stejní lidé, jako vždycky a všude jinde.
V tomto kontextu by mě asi docela zajímalo, jak budou interpretovány všechny PROTI hlasy. Je to podpora @Radek.Holomcik, PKS a/nebo jen pocit, že asi není úplně dobrý nápad přepřahat v první čtvrtině závodu?
A jaká ta podpora je, když podnět volá po aktivitě, a ani v reakci na něj se žádná nedostaví?

Přiznám se, že tomuhle úplně nerozumím, ale ano, volám (mimo jiné) po větší aktivitě členské základny.
Zároveň dávám najevo, že si uvědomuju, že nemusím dobře komunikovat to volání po větším zapojení. Pokud větší aktivita členské základny nepřijde, nevidím moc smysl v tom jako předseda pokračovat. Berte to i jako dotaz, co mám pro větší zapojení udělat (byť to není hlavní point toho podnětu)

V pohodě, mně jen přišlo fajn vypíchnout právě ten bod týkající se většího zapojení, asi jsem to udělal nešikovně.

Martina.Hanackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 270
Registrován: 09 led 2021, 11:01
Bydliště: Břeclav (Ladná)
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od Martina.Hanackova »

OFFTOPIC[quote=Lukas.Dolezal post_id=835090 time=1679434941 user_id=15199]

@Martina.Hanackova bude končit v PKS?
[/quote]
Ahoj Luky. Jsem celej den v práci, proto omluva za pozdní a rychlou odpověď. Má rezignace je jedna z pravděpodobných možností, o které jsem chtěla neoficiálně informovat svoji alma mater, tedy PMS Slovácko (jedná se totiž o rezignaci nejen v PKS, ale i PMS). PKS jsem o situaci informovala už dřív. Ve srovnání s obdobím, kdy jsem na obě pozice kandidovala, se má situace od základu změnila. Nejsem již pánem svého času a aktuálně pracuju okolo tří set hodin měsíčně. Na základě toho nejsem schopná naplnit ani jednu ze zásad a priorit, se kterými jsem do obou předsednictev kandidovala, a proto jednou z možností je přenechat pozice jiným, kteří jim budou moct věnovat tolik péče, kolik si zaslouží. Nejsem u Pirátů zas tak dlouho a nechci se tu zapsat jako ta, která se nechá zvolit a pak se pozici nevěnuje. Není můj styl.
Nicméně až se bude dít cokoliv, o čem by měla členská základna vědět, budu to řešit odpovídajícím způsobem. S PKS nás co nevidět čeká neformální pivo, kde si chceme zhodnotit uplynulý rok našeho mandátu a probrat, co dál. Do té doby se z mé strany nic nemění a toto Michalove “vynesení” neoficiální informace z neoficiálního chatu vnímám jako porušení nepsaných pravidel a veliké narušení mé důvěry.

Odpověď dávám jako OT, neboť si nemyslím, že sem tento spam patří. Mé důvody k případné rezignaci jsou ryze osobní.

Díky a pěkný večer.

Martina Hanáčková
OFFTOPICPKS JmK, PMS Slovácko, superschopnosti: cestování v čase, čtení myšlenek, nepotřeba spánku
martina.hanackova@pirati.cz, +420 721 487 997

Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Místní předsednictvo
Příspěvky: 476
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Radek.Holomcik píše: 22 bře 2023, 18:20
Michal.Svagerka píše: 21 bře 2023, 21:38

Vnímám to jako nešťastný krok. Z mého pohledu buď beru plnou zodpovědnost za své konání a funkci, do které jsem chtěl být a byl zvolen, nebo odstoupím. Takto to na mě dělá dojem, že se členové berou jako rukojmí a jitří se ještě více emoce a je z toho všeho ještě větší bramboračka...

Navíc v kontextu toho, že nám další členka PKS oznámila, že ve své funkci bude brzy končit, tak už marně hledám světlo na konci tunelu, jak z této situace vyjít jako KS v nějaké konsolidované podobě...

.

Já se nezříkám zodpovědnosti za své konání. Naopak. Nejsem ale "z boží vůle předsedou", ale z vůle KS. A přijde mi naprosto fér se prostě v těžších časech zeptat, zda ten mandát trvá. Je před námi řada věcí, pro které budu potřebovat (budeme potřebovat jako PKS) důvěru a podporu. Pro mě je tohle naprosto čistá politika, chápu, že to může vidět někdo jinak.

Dvoulety mandát je natolik krátký, že za rok neztratíš legitimitu. Jsi předseda a nikdo oficiálně na fóru, kromě tebe samého, tvoje odvolání nenavrhnul. V tomto smyslu vnímám tento návrh velmi negativně.
Chyby se dělají, chyby se můžou napravit. Tento podnět je podle mého jen další chyba, situaci to může jen zhoršit.
Moje zkušenost z PKS je taková, že to byl kolektivní orgán, předseda vystupoval jen jako první mezi rovnými. Pokud se dělaly teď chyby, tak jsou to chyby celého PKS. Předseda KS není Ježíš, aby na sebe bral hříchy celého PKS.

Přidávám se k Evě, že pokračovat v Jihomorconu je směr, kterým se má jít.

mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Pavel.Nevrkla píše: 23 bře 2023, 14:28

Moje zkušenost z PKS je taková, že to byl kolektivní orgán, předseda vystupoval jen jako první mezi rovnými. Pokud se dělaly teď chyby, tak jsou to chyby celého PKS. Předseda KS není Ježíš, aby na sebe bral hříchy celého PKS.

Přidávám se k Evě, že pokračovat v Jihomorconu je směr, kterým se má jít.

Souhlasím s Pavlem. Byl jsem svědkem toho, že PKS v poslední době zasedalo v neúplném složení a pak lze jen těžko řešit problémy celého krajského sdružení.

Otázka, jestli před krajskými volbami (ne)bude lepší navolit celé předsednictvo nové, když minimálně jedna dovolba s rezignací Martiny bude muset proběhnout. Času do krajských voleb je dost.

JihoMorCon také hodnotím pozitivně, i když jsem se mohl zúčastnit jenom online.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Lukas.Dolezal píše: 24 bře 2023, 09:22

Otázka, jestli před krajskými volbami (ne)bude lepší navolit celé předsednictvo nové, když minimálně jedna dovolba s rezignací Martiny bude muset proběhnout. Času do krajských voleb je dost.

Mandát současnému PKS končí v únoru 2024, krajské volby proběhnou cca v říjnu 2024.

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět] Odvolání předsedy KS JmK

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Petr Springinsfeld moderuje:

Právě byla ukončena volba nového předsednictva KS JmK. Podnět se tedy stává bezpředmětným a já zamykám vlákno.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty JmK“