Archiv: Schůze zastupitelského klubu

Moderátoři: KoKS Praha, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 129
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Archiv: Schůze zastupitelského klubu

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Zápis ze schůze ZK Pirátů Praha 11
23.8.2021 18:00
Místo: PiVyŠ + online
Účast: Josef Kocourek, Jiří Dohnal, Martin Duška, Martin Muzikant, Jan Mejsnar
On-line: Zuzana Ujhelyiová, Ladislav Kos ml.
Neomluveni: X
Omluveni: X
Hosté: Michaela Poláková

  1. Schválení programu
    předsedá: Martin Muzikant
    zápis: Zuzana Ujhelyiová
    ověřovatel: Josef Kocourek

Návrh bodů do programu:

Hlasování o členství v zastupitelském klubu Piráti Praha 11
Návrh na zasedací pořádek
Různé
PRO: 7 , PROTI: 0, ZDRŽELO SE: 0 – (členové MS) PROGRAM BYL SCHVÁLEN

  1. Hlasování o členství v zastupitelském klubu Piráti Praha 11
    MM: Dotaz na LK ml. zda hodlá připojit svůj podpis pod KS.
    LK ml.: Staví se k tomu stále stejně, odkazuje na svůj komentář na fóru.
    ZU: znamená to, že nerespektuješ demokratické usnesní MS?
    LK ml.: to je tvůj výklad
    MD: podpoříš další rozpočet MČ na rok 2022?
    LK ml.: dle projektů uvidím, zda podpořím.
    MM: existuje variata, že ho nedpoříš?
    LK ml.: pokud se mi bude líbit (bude mít smysl), podpořím ho.
    MM: podpora ALS - dnes byl radou schválen další postup. Jaké bude tvůj postup?
    LK ml.: vstupem MČ do projektu za současných podmínek ztratil tento projekt důvěru.
    JM: budeš hlasovat pro vystoupení nebo se zdržíš?
    LK ml.: to si rozmyslím, ale nechci podporovat ANO ani ODS svým hlasem.

MM: dotaz na MP zda hodlá připojit svůj podpis pod KS.
MP: moje vyjádření dodala dne 22.8.2021 (odkaz zde: viewtopic.php?p=768216#p768216) a nic se nezměnilo
MD: podpoříš další rozpočet MČ na rok 2022?
MP: primárně ho podpoří, pokud tam nebude žádný kiks. Rozpočet se může měnit v průběhu roku.
MM: podpora ALS - dnes byl radou schválen další postup. Jaké bude tvůj postup?
JD: ZMC je za 10 dní a musíme se domluvit na společném postupu. Usnesení o vystoupení z projektu by poškodilo MČ. Kdo toto hlasování podpoří?
MP: zdržím se hlasování pokud bude hlasováno vystoupení z projektu. Nemám politický názor, mám výhrady z nedostatečné ochrany rizik. Vadí jí, že Piráti ani vedení společnosti AR Delta nekomunikují stávající situaci kolem projektu. V diskusi bude vést Sedekeho k odpovědnosti, protože měl prostor k činnosti.
MM: nikdo z dotázaných nevyjádřil vůli připojit svůj podpis pod KS.
JD: Dostali jsme od PKS úkol stav v našem ZK vyřešit. Ať uděláme cokoliv, vždy to bude špatně jak ve vztahu ke klubu tak ve vztahu ke koalici. Potřebujeme stabilní jádro, které se zúžilo a řekl bych, že i uzavřelo. Víme, že s Láďou a Míšou nemůmžeme na základě jejich tvrzení počítat. Navrhuji, abychom počkali po ZMČ 2.9. a tak se situace ukáže hlasováním.
Navrhuji, aby ZK byl od 19 hodin dne 13.9.2021

  1. Návrh na zasedací pořádek
    MM: Lidi sedí podle členctví v klubu. MP a LK ml. by měli sedět jinde a toto by se mělo řešit, ale nyní ho řešit nebudeme. Řešit ho budeme 13.9.2021 na klubu.
    LK ml. zajímavé jak to bude s cedulkami.
    MM: mělo by tam být “nezařazený”
    MP: nejsem šťastná, že se odkládá rozhodnutí. Nejde o hlasování, ale o materii. Nebudu mít přístup k materiálům.
    LK ml.: na co čekáme s kroky ohledně ZK? Rád bych dostal materiál z rady k ALS.
    ZU: materiály na RMČ a PV se diskutují v rámci koaličního ZK. V tuto chvíli jste de jure opoziční zastupitelé a musíte se s materiály vypořádat sami. Zápisy z rady jsou ze své podstaty neveřejné.
    JD: informace ohleně ALS ti sdělím osobně. Případně oslov Petra Přenosila. Nabízí možnost konzultace.
    MP: konsternuje ji, že nejsou k dispozici základní informace, např. účetní uzávěrka a výroční zpráva AR Delta
    JM: je pro, aby se odložil vznik klubu “mučedníků” na ZMČ. Doporučuje, aby na hlasovacím monitoru byli tito tři mimo a udělal se pořádek. Aby tito byli na konci seznamu.
    MD: LK nemá moji důvěru, potvrdily mi to odpovědi na otázky. Naprosto klíčové věci nepodporuješ, nás nepodporuješ. Ty naše snažení naprosto aktivně a systematicky podkopáváš. U MP vnímám, že je problém v komunikaci. Definitivní rozhodnutí považuje za vhodné odsunout po zářijovém ZMČ.
    LK ml.: upřesňuje, že pokud bude na Sandru např. půjčka půl miliardy, tak to nepodpoří. Pokud mi vyjdete vstříc, tak jsem ochoten rozpočet podpořit. Není možné po hodině dávat stopku na rozpravu.
    ZU: vyzývá nekoaliční zastupitele, aby chodili na kluby před ZMČ připraveni a diskutovali svoje připomínky.
    JM: chápu, kdyby rozpočet předkládal Sedeke nebo Prokop, že ho nepodpoří. Ty máš věci kolem rozpočtu komunikovat PŔED ZMČ.
    ZU: LK ml. má chodit na ZMČ připraven a pokud má možnost věci diskutovat před ZMČ tak má
    MP: trvá na tom, že inkluze je tristní
    JD: je prostor konstruktivně pracovat jak v opozici tak v koalici. Kdokoliv za mnou přijde, dostane prostor a myslím, že mluvím za všechny členy rady.
    MP: za mě je nekontruktivní obírat radní o čas

  2. Různé
    MP: chce navázat na komunikaci MM s členy místního sdružení. Komunikace MM vede k destabilizaci MS. Tvoje osočování místopředsedkyň je zcela nevhodné. Nemáš empatii a nerespektuješ rozhodnutí.
    Vyzývá MM aby zvážil, zda na tento post je vhodný.
    JK: Míšo, na Zulipu o mě lžeš.
    ZU: návrh MP budeme probírat 30.8. na klubu. Zdeněk není přijat proto, že nejsme schopni udělat zápis z jedné schůze, ze druhé schůze a vypsat hlasování na fóru.

Zapsala: Zuzana Ujhelyiová
Ověřil: Josef Kocourek

Zamčeno

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 11“