Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

David.Wagner píše: 20 zář 2020, 16:12 A co můžete dělat?
Prodloužil jsem nominace a založil důstojná nominační vlákna. Ode dneška do 4.9.OFFTOPIC 4.10.? pozn. Lukáš je možné se přihlásit, zkusit nasbírat nominaci (arbitrárně stanoveno na 25 hlasech PRO).
4.10. všichni kdo nasbírají 25 hlasů projdou hlasováním skrze Helios, které sestaví pořadí v jakém je budu na podzimním jednání s PPEU tlačit do jednotlivých funkcí.
Ahoj,
jaký bude postup, pokud nikdo nenasbírá 25 PRO? Když se na to dívám, kolik lidí hlasuje OFFTOPIC(je tam i nepoměr v počtu hlasujících u Martina - 29, Mikiho - 26 a u mě a Honzy - 19), tak upřímně nevím, jestli jsme se někam posunuli.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od David.Wagner »

Lukas.Dolezal píše: 26 zář 2020, 18:49
David.Wagner píše: 20 zář 2020, 16:12 A co můžete dělat?
Prodloužil jsem nominace a založil důstojná nominační vlákna. Ode dneška do 4.9.OFFTOPIC 4.10.? pozn. Lukáš je možné se přihlásit, zkusit nasbírat nominaci (arbitrárně stanoveno na 25 hlasech PRO).
4.10. všichni kdo nasbírají 25 hlasů projdou hlasováním skrze Helios, které sestaví pořadí v jakém je budu na podzimním jednání s PPEU tlačit do jednotlivých funkcí.
Ahoj,
jaký bude postup, pokud nikdo nenasbírá 25 PRO? Když se na to dívám, kolik lidí hlasuje OFFTOPIC(je tam i nepoměr v počtu hlasujících u Martina - 29, Mikiho - 26 a u mě a Honzy - 19), tak upřímně nevím, jestli jsme se někam posunuli.
25 hlasů je nastaveno tak, že to splní i jakýkoliv menší kraj. Pokud by nastala varianta, že nominaci nezíská nikdo, budu jmenovat přímo. Pokud by jí získal někdo a někdo ne, budu nominovat podle daného pořadí.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

David.Wagner píše: 20 zář 2020, 16:12 25 hlasů je nastaveno tak, že to splní i jakýkoliv menší kraj.
To ano, ale rozdíl je v tom, že práci ZO (a ZO obecně) sleduje o hodně méně lidí, než to co se děje v Pirátech na krajích.
David.Wagner píše: 20 zář 2020, 16:12 Pokud by jí získal někdo a někdo ne, budu nominovat podle daného pořadí.
Pořadí PRO hlasů?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Milan.Dadourek »

David.Wagner píše: 15 zář 2020, 00:19 ...
Skutečný problém je malinký zájem ve straně o volbu a rád bych to ještě zkusil změnit.
...
Ahoj,
nějaké poznámky myšlené v dobrém:

- název tohodle vlákna nic moc - nevím kolik členů tu zkratku registruje a co si pod tím představuje
- určitě by pomohla nějaká živá prezentace - dokud Markéta Gregorová nepřijela na Vysočinu, aby prezentovala význam voleb do EU, byl imho převládající názor, že se nás to netýká ...
(teď už se s tím nic neudělá, ale ty + europoslanci, když si rozdělíte kraje, tak to je třeba dálkově se každý zúčastnit 3 až 4 KF - my teď máme 3.10. ... )
- asi by pomohlo, kdybys měl na každém kraji "mluvčího", který lidem alespoň řekne, že se něco důležitého děje - dají se imho požádat PKS nebo KOKS, aby našli dobrovolníka, který ústně na KF řekne pár vět - za sebe to udělám na Vysočině, když mi pls pošleš na mail nějaký krátký update OFFTOPIC(holt volby, no - jestli už jsou uzavřené nominace, kdy se bude hlasovat a tak - udělám to asi i bez toho, ale nejspíš neaktuálně)

(omluva, jestli melu samozřejmosti - nesleduju to, jen jsem zabrousil)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Dalibor.Zahora, Jan.Zavadil, Antonino.Milicia, Jiri.Wiche

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

To aby měl každý kraj nějakou ZO spojku se už probíralo, osobně to podporuji, myslím, že by to bylo ku prospěchu věci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Jan.Zavadil

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od David.Wagner »

Já bych rád připomenul, že to je věc, která:

A) šla vícekrát v celostátním newsletteru, hlavním komunikačním kanále do strany. O zulipech a faceboocich nemluvě.
B) šla několikrát na komplet vedení včetně PKS plus RV včetně osobní prosby včetně vysvětlení na Svýtu.
C) krajské spojky ZO jsou bohužel nesmysl. Odbor negeneruje dost smysluplné práce, aby měl spojky v každém kraji. Dlouhodobě nějakou pravidelnou spolupráci také v rámci odboru dělá něco málo přes deset lidí (což je přírůstek) a děláme myslím o něco víc věcí než bylo zvykem dříve, ale nemáme zdaleka v každém kraji ani vůbec zájemce něco dělat - realne méně než v polovině. A vytvaret umělé funkce bez obsahu je něco, co bych prosím dělal velmi nerad. Teď je důležitý krok po kroku nárůst na nějakou reálnou bázi, skokově vytvářet falešnou síť je nesmysl. Vypisuju to taky kvůli nějakému realistickému zhodnocení možností. A protože Daliborovo "Už se to probiralo" také už takto skončilo.
D) europoslance opravdu nebudu nutit jezdit dělat reklamu na primárky, speciálně v situaci kdy jeden z nich sám kandiduje. PPEU spolupracuje s eurodelegaci, ale není nijak "jejím" orgánem.

A teda závěrem - bavíme se o testu, jestli nominace zaujmou plus minus 4 % lidí, kde kandidáti jsou právě motivováni nejvíc si je sehnat.
Zkusme se prosím trochu přenést k tomu, co kdo individuálně můžeme udělat. A říct kolegům ve straně vůbec o existenci PPEU může být první krok, všechny potřebné informace jsou v rámci jednoho příspěvku v tomhle vlákně. Já se budu zatím těšit na úterní setkání s kandidáty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Mikulas.Peksa, Martin.Karim, Veronika.Murzynova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Milan.Dadourek »

David.Wagner píše: 27 zář 2020, 10:57
Ok. Vidím, že jsi to vzal, jak jsem nechtěl. Sorry OFFTOPIC(i když není za co - jen jsem napsal pohled někoho, kdo si teď s údivem teprve všiml, co běží - moje chyba? asi ... jenže zjevně také mnoha dalších)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od David.Wagner »

Milan.Dadourek píše: 27 zář 2020, 11:38
David.Wagner píše: 27 zář 2020, 10:57
Ok. Vidím, že jsi to vzal, jak jsem nechtěl. Sorry OFFTOPIC(i když není za co - jen jsem napsal pohled někoho, kdo si teď s údivem teprve všiml, co běží - moje chyba? asi ... jenže zjevně také mnoha dalších)
Ale ne prosím, to já nejsem nijak uražen a je mi moc líto, jestli se cítíš nějak odbyt, omlouvám se! Mým cílem bylo jenom shrnout, co se stalo (a které komunikační kanály tedy zjevně fungují či nefungují) a které návrhy vnímám jako v reálných podmínkách nepoužitelné a myslím, že můžeme mluvit otevřeně. Teď ale není čas a prostor na zásadní změny celého systému distribuce informací ve straně a často by to tedy bylo skutečně s kanónem na vrabce.
Až celý proces doběhne, tak můžeme přemýšlet o tom jak pak třeba s novým předsednictvem dělat PPEU co největší reklamu, koneckonců smysl orgánu by měly prokazovat hlavně jeho funkce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Milan.Dadourek

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od David.Wagner »

Drazí přátelé,

zvládli jsme to!:)

Nominačním procesem nakonec prošli úspěšně @Lukas.Dolezal , @Jan.Mares , @Mikulas.Peksa a @Martin.Karim . Dostatek hlasů bohužel neshromáždil @ira.rubenstein , ale věřím, že se zapojí v další činnosti strany.
Záznam z mini grilovačky bude nahraný k zahájení volby, na kterém za štědré pomoci @Vojtech.Pikal pracujeme - jednací řád naší situaci úplně nepředpokládá, ale zvládneme to.

Díky moc všem a těším se na následující řádné jednání celostátního fóra!

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primárky do předsednictva PP-EU 2020

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, David.Wagner, Martin.Karim

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“