Krajské volby 2016 v Jčk

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Pro mne je volba celkem jasná. Buď na to máme, nebo na to nemáme.
Myslím, že by se hlasování mohlo odemknout. Tedy, pokud tomu nebrání nějaká vládní vyhláška.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

No hlasování by hlavně mělo být až po rozpravě...
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Lukas.Kolarik píše:
Ljuba.Polakova píše:...Jelikož zde nebyl podán jiný návrh usnesení a nikdo se nevyjádřil proti mému návrhu, požádala jsem PKS o zahájení hlasování zde:

krajske-forum-jihocesky-kraj-f408/zados ... 30340.html

Oznámení o žádosti jsem zaslala PKS SZ.
A rozprava nebude?

Rozprava tu mohla probíhat po celou dobu, nevím, proč si se nezapojil v průběhu 5ti měsíců, co to tu je, nikdo Ti nebránil. Rozprávět jsi mohl též na schůzi 14.6., kde se nikdo nevyjádřil proti návrhu, ani nebyl předložen jiný návrh usnesení, tak jsme se shodli, že je potřeba ho ještě odhlasovat, aby to bylo v pořádku, bohužel jsi nedorazil. JdŘ CF používáme přiměřeně, dokud si nespácháme vlastní a jelikož došlo ke všeobecné shodě ohledně návrhu usnesení, je to tedy v souladu s JdŘ CF.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Ludek.Blaha píše:Pro mne je volba celkem jasná. Buď na to máme, nebo na to nemáme.
Myslím, že by se hlasování mohlo odemknout. Tedy, pokud tomu nebrání nějaká vládní vyhláška.
Vládní vyhláška :lol: . Vlákno odemkne přeceda v pátek před hlasováním, jde o řádně oznámené hlasování.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Pokud nemáme stanovený vlastní jednací řád, mělo by se postupovat dle JdŘ CF. V něm se píše, že rozprava probíhá poté, co je vyhlášeno jednání fora. Nemám kapacity na to, kontrolovat všechna vlákna ve foru a sledovat jestli tam někdo něco nenavrhuje a proto je pro mě ohlášení zahájení jednání impulzem pro to, že se budeme usnášet nad něčím důležitým, mám si dát pozor a věnovat se tomu. Pokud jste to neodhlasovali na zasedání v ČB, čímž by to bylo vyřešene, je nutné k tomu svolat jednání na fóru. Sakra pojďme to dělat tak, jak se má, ať to zas nějakej vychytránek za půl roku, až se mu to bude hodit, nenapadne.

Ke všeobecné shodě nedošlo, minimálně Honza s Ivošem, tam mají jiný názor...
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Představoval bych si to nějak takhle:

krajske-forum-ustecky-kraj-f407/krajske ... 30078.html
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Ke shodě došlo, s Ivem jsme jeho příspěvek probírali na schůzi a nevyjádřil se proti návrhu. Honzíka příspěvek jsme pořešili ještě v dubnu, kdy opravdu nešlo o hlasování.
Tvoje představy jsi nám tu mohl představit v průběhu 5ti měsíců, neučinil jsi tak. A fakt Ti nebaštím, že nesleduješ jediné vlákno s nápisem Krajské volby 2016.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Takže si to shrneme:

Na zasedání, na kterém se tento bod probírat neměl, jelikož nebyl řádně ohlášený ve lhůtě 10 dní před konáním zasedání ( § 37 JdŘ CF ), jsi probírala takto důležité usnesení, které se ovšem v zápise nezmiňuje ( § 41 písmeno d JdŘ CF ), s dalšími šesti členy KS. Následně bylo vyhlášeno, bez zahájení jednání, bez rozpravy, hlasování o nějakém návrhu usnesení ( § 16,§ 17, § 18 JdŘ CF ), které ale fakticky neexistuje, protože nemělo z čeho vzniknout.

A ty mi tvrdíš, že je všechno v pořádku a tak jak má být a je to náležitě a důkladně prodiskutované.

Sama musíš vidět, že to není úplně košér a dle regulí, tak jednou prosím slev ze svého pravidla "Ljuba má vždycky pravdu" a podívej se na to třeba očima jednatele RV.

A Pokud pominu výše zmíněné nedostatky, vidím další problém v tom, že pokud by Tvůj návrh neprošel, jsme tam, kde jsme byli, nemáme přijaté žádné usnesení, čímž nás povinoval RV a bude se dít co? Dle mého názoru by se mělo vybírat alespoň mezi dvěmi usneseními, aby výstupem bylo vždy nějaké přijaté usnesení.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Lukáši móc se mi líbí, jak používáš předpisy. Např.
1.3. Oznámení o svolání ustanovujícího zasedání sdružení Piráti Strakonicko na 9.3.

Zasedání musí být oznámeno 10 dní předem, aby se dalo považovat za řádně oznámené a svolané.

Tákže PMS nemělo být zvoleno, neboť zasedání nebylo řádně oznámené a svolané.

Teď už se budu jen opakovat. Usnesení jsem předložila, neboť se pro samostatnou kandidátku vyjádřilo 20 členů a 6 RegP KF Jčk. Návrh jsem předložila na základě zjištěného výsledku všech oslovených, tedy nikoliv sama za sebe, ale za KF Jčk.

Jestli s někým jednáš, šup s tím do podatelny RV. Nikde není napsáno, že nemůžeme usnesení změnit.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Krajské volby 2016 v Jčk

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

S nikým nejednám ani s nikým jednat nehodlám. Osobně jsem pro samostatnou pirátskou kandidátku, jak jsem se vyslovil již v anketě OFFTOPICikdyž myslím že budeme mít pěkný hoňky na ní sehnat lidi .Jen se mi nelíbí jakým nestandartním způsobem se k tomu dobíráme. Prudit jsem začal hlavně po tom, co jsem na to upozornil a Ty jsi mi tvrdila, že je vše v pořádku. U řadového člena by se to dalo pochopit u člena republikového výboru ovšem nikoliv.

Jsem rád, že jsi uznala, že momentální postup neni správný a tím to, z mé strany, pokládám za vyřešené.

PS: jinak máš pravdu volební zasedání by mělo být ohlašeno 10 dní předem, děkuji za upozornění. Zopakujeme si volbu na fóru, abychom to měli v pořádku
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“