OSA a INTEGRAM problémy

ivca
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2019, 15:41
Profese: OSVČ
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSA a INTEGRAM problémy

Příspěvek od ivca »

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu, jak postupovat. Počátkem listopadu 2018 mi přišel dopis od kolektivního správce OSA – „Návrh na uzavření licenční smlouvy o veřejném provozování hudebních děl“. Požadují po mě nejen podpis smlouvy, ale samozřejmě i úhradu odměny ve výši 6 tis. Kč bez DPH. Uvádí, že se jedná platbu za období 1.1. – 31.12.2018. V provozovně již celý rok 2018 rádio nepoužíváme, proto nevidím důvod, proč částku platit a smlouvu podepisovat. Je mé jednání správné?

Smlouvu jsem mailem zaslala zpět s žádostí o storno smlouvy a s vysvětlením, že smlouvu podepisovat nebudu, protože jsme v r. 2018 žádný radiový ani televizní přijímač nepoužívali. Bylo mi odpovězeno negativně, že mé žádosti bohužel nemohou vyhovět z důvodu, že jsem tuto skutečnost neoznámila před 1.1.2018. Podotýkám, že jsem doposud s kolektivním správce OSA žádnou smlouvu neuzavřela.
Platila jsem pouze v minulosti poplatky Intergramu. Platby probíhaly vždy jednou ročně na základě jimi zaslaného daňového dokladu a smlouvy, která se vždy vázala k danému roku (od 1.1. do 31.12.).

Můžete mi prosím poradit, jak mám dále postupovat? Případně, jakou formou mám odpovědět a jak se mohu domoci storna zaslaného dokumentu. Nerada bych se dostala díky neuhrazené částce do nějakých problémů.

Předem děkuji za vyjádření!
S pozdravem

Ivana Procházková
MartaP
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: OSA a INTEGRAM problémy

Příspěvek od MartaP »

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na pár věcí ohledně OSA. Jsem podnikatelem od 9.3.2019, odhlásila jsem se z koncesionářského poplatku TV i rádia (v provozovně nemám ani jeden z přehrávačů), jediné co používám při práci je notebook. Pokud jako kulisu pustím například Vaši svobodnou hudbu v notebooku, co to pro mne znamená, kdyby přišla kontrola. Ještě podotýkám, že se mnou bude i zákazník v provozovně. A popřípadě musím se z OSA odhlásit, jak k tomu došlo v případě České televize a Českého rozhlasu, abych měla vše v pořádku? Děkuji za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“