Energetická krize a Fialovo řešení

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od Jan.Prokop »

firda píše: 05 říj 2022, 13:45

Ano, taky na tom, zda máte nemluvně a druhé se má narodit (můj případ... jako by nestačil covid a inkubátor a desinfekce na můj ekzém, poslední ročník k odvodu, spolužáci ze základky měli devítku, já ne, 7-mi leté gymnázium, po mě to změnili, stejně jako 5-ti letého magistra, pak už 3+2).

To je přesně ten tepelný komfort v tvém případě spíš budeš topit sousedům, zvlášť pokud máš někoho za souseda jako já. Nám stačí 20 stupňů, děcka (8 a 11 let) i tak lítají doma akorát ve spoďárech a tričku a mám ještě inteligentní termostat, který se automaticky nastavuje podle toho, jak jsme skutečně doma, od začátku září jsem topil čistýho času 2,25 hod

firda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 131
Registrován: 06 zář 2022, 20:09
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od firda »

Jan.Prokop píše: 05 říj 2022, 15:18

To je přesně ten tepelný komfort...

Jj, jen to občas není jen o komfortu, ale o nutnosti (no naši předci měli děti a taky to zvládli, my to taky zvládneme, jak bude třeba... mám ještě krbovky a vlastně už platím více za elektřinu než za plyn - vaříme - indukce... takže panely... později, ještě těm prckům musím udělat pokojíčky "na půdě").

firda píše: 05 říj 2022, 13:45

Jenže takhle se nikam nedostaneme... ale ono se tu ani nikam dostat nedá, že?

A to mi vadí více. Já si poradím, musím, udělám.... Ale vážně to tak musí být?
Nejlepší forma vlády je osvícený absolutismus. To má však dva zásadní problémy - kde toho osvíceného vzít a kdo ho pak nahradí? Takže tu moc raději demokraticky rozdrobíme... ale pak už nikdo nerozumí ničemu.

Základem jakékoliv diskuze je ochota přijmout (či alespoň pochopit) jiný názor. Jinak to není diskuze ale paralelní monology.

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1182
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 432 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od qnx »

Týká se to energetické krize, ovšem Fiala v tom nefiguruje. Jen krátké zamyšlení nad sabotáží plynovodů. Pokud se zamyslíme, kdo má ze sabotáže největší prospěch, tak nám z toho jasně vychází USA. Mají USA technické možnosti takovou sabotáž realizovat, mají. Existuje v minulosti případ, kdy USA zaútočili na kritickou energetickou infrastrukturu nějakého státu? Ano, už se to stalo.

V létě roku 1982 došlo k výbuchu na plynovodu Уренгой-Сургут-Челябинск. Infrastruktura, která měla přinést SSSR až osm miliard dolarů ročně, byla vážně poškozena. Podle Thomase Reeda (bývalého ředitele americké NRO) sabotáž zorganizovala CIA. Tajná služba zavirovala počítače zodpovědné za provoz ropovodu.

V roce 1983 se USA pokusily podkopat ekonomiku Nikaraguy tím, že tam vyslaly diverzní výsadek. Nejprve zničili zařízení na skladování ropy v přístavu Corinto. Šlo o významný prvek energetické infrastruktury, který sloužil pro zásobovala celé země. Pak zaútočili na nejdůležitější plynovod v Puerto Sandino. A nakonec agenti speciálních jednotek zaminovali teritoriální vody, aby zabránili pohybu tankerů.
V roce 1984, kdy tento příběh pronikl do tisku, se Managua obrátila na Mezinárodní soudní dvůr. Arbitráž shledala Washington vinným a nařídila zaplatit náhradu škody. Spojené státy však příslušnou rezoluci zablokovaly.

Hledal jsem informace o tom, jestli podobný útok někdy spáchalo i Rusko, ale nic podobného jsem nenašel. Pokud o něčem víte, prosím o doplnění.

Sabotáž plynovodů posouvá energetickou krizi na novou úroveň. Nevím, jestli to byla náhoda, ale došlo k ní krátce po demonstracích v Německu a ČR (i někde jinde?) na kterých demonstranti požadovali ukončení sankcí a jednání o nákupu levného plynu z Ruska. Tak teď už tento požadavek není aktuální, sabotáž to znemožnila. EU se dostala do energetické závislosti na drahém LNG z USA (a několika dalších zemí).

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od Petr.Vileta »

qnx píše: 05 říj 2022, 20:10

Týká se to energetické krize, ovšem Fiala v tom nefiguruje. Jen krátké zamyšlení nad sabotáží plynovodů. Pokud se zamyslíme, kdo má ze sabotáže největší prospěch, tak nám z toho jasně vychází USA.

No jasně, CIA bude dělat sabotáž poblíž výsostných vod svých NATO spojenců :roll: a v zájmu soukromých těžebních společností z USA. Zdůrazňuji soukromých, nikoliv státem ovládaných. ;) Když si pustím konspirační fantazii na špacír, tak bych dokázal najít i jiné příčiny.
1) Ruský šlendrián a skrytá vada ve svarech, která se projevila až po dlouhodobém natlakování.

2) Ruská firma, ovládaná Putinovým režimem, instalovala nálože už při pokládání a odpálili to až teď. Nebylo by to nic nového, to se dělalo za dob SSSR i u nás.
https://www.patriotmagazin.cz/delnici-o ... e-vybusnin

3) Německá tajná služba "ulehčila" politikům, aby nemuseli přiznat, že plyn z Ruska byla a) chyba a b) už nechtějí. Když to bouchne, prostě už to nejde. ;)

4) Zrezivěla a explodovala munice z 2. světové války. https://radiozurnal.rozhlas.cz/dohady-n ... du-6322925

qnx píše: 05 říj 2022, 20:10

Hledal jsem informace o tom, jestli podobný útok někdy spáchalo i Rusko, ale nic podobného jsem nenašel. Pokud o něčem víte, prosím o doplnění.

a co Vrbětice? https://zlin.rozhlas.cz/vrbetice-2014-2 ... ni-8471154

nebo trochu starší https://cs.wikipedia.org/wiki/Br%C3%A1na_do_pekla :lol:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1182
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 432 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od qnx »

Petr.Vileta: Hmm.
1) Špatný svár, který praskne ve stejnou dobu na třech různých trubkách. To je asi tak pravděpodobné, jako zásah meteoritem.
2) To by sice šlo, ale nějak tam schází motiv.
3) To by šlo.
4) Pravděpodobné asi jako bod 1.

Vrbětice? Hele, to nevím. Vzhledem k tomu, že nikdo nebyl odsouzený a dokonce ani obviněný, tak pro to evidentně nejsou žádné obstojné důkazy.
Brána do pekla, to je spíš z kategorie nehoda.

Tak ti nevím. Když už máme sprostého podezřelého s motivem a navíc už to v minulosti udělal. Recidivista USA se zdá být nejvíc pravděpodobným.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od Petr.Vileta »

qnx píše: 05 říj 2022, 22:49

Vrbětice? Hele, to nevím. Vzhledem k tomu, že nikdo nebyl odsouzený a dokonce ani obviněný, tak pro to evidentně nejsou žádné obstojné důkazy.

Tak ono těžko soudit dva příslušníky ruské FSB, oni nám je nevydají a sami od sebe nepřijedou. :? Myslím, že ani za Salisbury je v GB nikdo nesoudí. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1182
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 432 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od qnx »

Petr.Vileta: Kdyby byl nějaký důkaz, tak mohou být souzeni a případně i odsouzeni v nepřítomnosti. Vzhledem k tomu, že nedošlo ani k jejich obvinění (tedy mimo toho mediálního), tak asi žádné důkazy nemáme. Hele, ale případně se přesuň do tématu Vrbětice. Je to už sice mrtvé téma, ale třeba si tam s tebou někdo rád pokecá.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od Petr.Vileta »

qnx píše: 05 říj 2022, 23:28

Kdyby byl nějaký důkaz, tak mohou být souzeni a případně i odsouzeni v nepřítomnosti.

Bylo by plýtvání penězi u nás, v GB i v Bulharsku, vést soudní spory proti lidem, které nikdy do vazby nemáš šanci dostat. To je Rusáci raději zlikvidují sami. Ještě by něco vykecali, to nejde. :lol: Jo, kdyby je náhodou chytil někde Interpol a dostal do některé ze zemí, které je chtějí soudit, pak by se soudit jistě začalo. Ale soudit uprchlého příslušníka cizího státu, potažmo Ruské federace, to je fakt abytečná práce, dokud ho nemáš v policejní cele. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

eladar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 478
Registrován: 04 bře 2021, 11:42
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od eladar »

Petr.Vileta píše: 07 říj 2022, 01:24
qnx píše: 05 říj 2022, 23:28

Kdyby byl nějaký důkaz, tak mohou být souzeni a případně i odsouzeni v nepřítomnosti.

Bylo by plýtvání penězi u nás, v GB i v Bulharsku, vést soudní spory proti lidem, které nikdy do vazby nemáš šanci dostat. To je Rusáci raději zlikvidují sami. Ještě by něco vykecali, to nejde. :lol: Jo, kdyby je náhodou chytil někde Interpol a dostal do některé ze zemí, které je chtějí soudit, pak by se soudit jistě začalo. Ale soudit uprchlého příslušníka cizího státu, potažmo Ruské federace, to je fakt zbytečná práce, dokud ho nemáš v policejní cele. ;)

To vůbec není nadbytečná práce. Minimálně by se tím rozptýlilo podezření, že za celým případem stojí někdo úplně jiný, než Rusko. A že celá protiruská hysterie je jen snahou zamaskovat úplně jiné problémy vytvořením vnějšího nepřítele.

Zatím oficiální verze zní: "Za všechno mohou Rusové, ale neřekneme vám nic konkrétního. Musíte nám věřit." Věřit této vládě? Vážně? Někdo takový ještě existuje?

Už jen proto by měl soud proběhnout, aby byly tyto pochybnosti rozptýleny. Současná situace nahrává víc té šeptandě, že Rusko bylo použito jen jako obětní beránek pro zájmy ....

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetická krize a Fialovo řešení

Příspěvek od Petr.Vileta »

eladar píše: 07 říj 2022, 08:05

Zatím oficiální verze zní: "Za všechno mohou Rusové, ale neřekneme vám nic konkrétního. Musíte nám věřit." Věřit této vládě? Vážně? Někdo takový ještě existuje?

Tahle oficiální verze vznikla za vlády ANO + ČSSD. Vláda se změnila a nezdá se, že by najednou chtěl někdo na té verzi cokoliv změnit. Také naše bývalá ani současná vláda nemá nic společného s vládou v Británii, kde došlo k použití chemické zbraně (Salisbury).

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“