Quo vadis, Piráti?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Petr.Vileta »

kaze píše: 12 kvě 2022, 21:24

pirát hřib dává ultimátum vládě, ve které jsou piráti.

jojo, není nad bytí ve vládě.

Tak Hamáček, neblahé paměti, také dával "sto šedesáté sedmé vážné varování" vládě, kde byl ministrem vnitra. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

To si chlapci jen "pěkně a tiše hrají" :lol: ...
...z tohoto mraku pršet nebude.

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od kaze »

Museli jsme to vzít, druhá možnost byla, že by ANO šlo s ODS,“ vysvětloval v neděli Bosák. https://www.novinky.cz/clanek/volby-kom ... u-40409715

Takto smýšlejí dnesni pirati. Opozice no way.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Petr.Vileta »

kaze píše: 25 zář 2022, 18:00

Museli jsme to vzít, druhá možnost byla, že by ANO šlo s ODS,“ vysvětloval v neděli Bosák. https://www.novinky.cz/clanek/volby-kom ... u-40409715

Takto smýšlejí dnesni pirati. Opozice no way.

Máš naprostou pravdu, opozice no way. :evil:

Čtyři roky jsem byl opozičním zastupitelem na plzeňské "velké" radnici a neprošlo nám jediné usnesení. Ne proto, že by bylo v rozporu s programem koalici, nebo by bylo špatné pro občany, ale proto, že přímo v koaliční smlouvě ODS, TOP09, ČSSD a ANO bylo napsáno, že "koaliční poslanci nepodpoří žádné usnesení, které nebylo v koalici předjednáno." Asi to není úplně přesná citace, ale v tomto duchu to bylo. Zkoušeli jsme několik návrhů "předjednat", ale nikdo se s námi o tom nechtěl bavit. :?

Prošly nám naprosté prkotiny. Například jsem v bodě "různé" navrhnul, aby se svěšené dokumenty z elektronické úřední desky nemazaly, ale přesouvaly automaticky natrvalo do archivu. Tohle prošlo, protože to a) bylo jednoduše realizovatelné, b) objevily se první zprávy, že to bude povinné v novele zákona a c) zásluha za to se připíše ODS. ;)

Realita je taková, že v Plzni má Spolu (ODS) 15, ANO 15, STAN 4, Piráti 4, SPD 4 a PRO Plzeň 5. Myslitelné koalice jsou pouze
Spolu + PRO Plzeň
Spolu + ANO
ANO + STAN + Piráti + přeběhlíci
menšinová koalice ANO + STAN + Piráti
menšinová koalice Spolu + PRO Plzeň

Jen upozorním na fakt, že (s nadsázkou) rozdíl mezi Spolu a PRO Plzeň je jako mezi Kamorou a Ndranghetou ;) No a menšinouvou koalici asi nechce vůbec nikdo.
Kmotři v Plzni vládnou už 20 let a pouze v jediném volebním období měli primátora Socani.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

janb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 18 bře 2021, 19:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od janb »

"podporuji např. lidská práva vč. práv menšin" - No já jsem tedy pro to, aby všichni lidé měli stejná práva. Nechápu proč by nějaká menšina měla mít svá extra práva. To je teď taková móda mluvit o právech menšin. Mluví o nich hlavně lidi žijící v relativním přepychu, kteří neřeší existenční problémy a tak z nudy vymýšlí nová témata. A pak jsou ti, kteří chtějí si něco pro sebe urvat z veřejných financí.

janb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 18 bře 2021, 19:33
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od janb »

Dříve jsem bral Piráty, jako stranu s liberálními postoji, kteří například chtějí bojovat proti korupci transparentností. Piráty jsem bral jako lidi preferující kritické myšlení před ideologií. Proto takový úspěch ve volbách do parlamentu v roce 2017. Jenže pak jsem si všiml různých tendencí prosazovat různé moderní ideologie, přicházet s různými levicovými návrhy, což může řadu voličů z roku 2017 odradit od další podpory v příštích volbách.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Petr.Vileta »

janb píše: 29 zář 2022, 18:25

Dříve jsem bral Piráty, jako stranu s liberálními postoji, kteří například chtějí bojovat proti korupci transparentností. Piráty jsem bral jako lidi preferující kritické myšlení před ideologií. Proto takový úspěch ve volbách do parlamentu v roce 2017. Jenže pak jsem si všiml různých tendencí prosazovat různé moderní ideologie, přicházet s různými levicovými návrhy, což může řadu voličů z roku 2017 odradit od další podpory v příštích volbách.

Hodně takových Pirátu tu ještě je, ale skutečně se na nás lepí různí zachránci světa, pachatelé dobro a zastánci nejrůznějších práv menšin, prosazovaných třeba i proti jejich vůli. A drží se nás jako asfalt podrážky. :roll: :D Tak se přidejte a pomozte tyhle hysterické křiklouny trochu mírnit. https://wiki.pirati.cz/_media/ao/sablon ... ska_a4.pdf

V každé organizaci, pokud to není diktatura jedince, nakonec nad moudrou většinou zvítězí křičící bláznivá menšina., A organizace postupně odumře a rozpadne se.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Martin.Kucera »

janb píše: 29 zář 2022, 18:15

"podporuji např. lidská práva vč. práv menšin" - No já jsem tedy pro to, aby všichni lidé měli stejná práva. Nechápu proč by nějaká menšina měla mít svá extra práva.

Nejde o to, aby nějaká menšina měla nějaká extra práva, ale aby "všichni lidé mají stejná práva" platilo i v každodenním životě a ne jen na papíře.

janb píše: 29 zář 2022, 18:25

Piráty jsem bral jako lidi preferující kritické myšlení před ideologií. Proto takový úspěch ve volbách do parlamentu v roce 2017. Jenže pak jsem si všiml různých tendencí prosazovat různé moderní ideologie, přicházet s různými levicovými návrhy, což může řadu voličů z roku 2017 odradit od další podpory v příštích volbách.

Však právě - člověk, který preferuje kritické myšlení před ideologií, se při posuzování nějakého návrhu nezabývá tím, jestli je ten návrh považován za levicový či pravicový.
(Nehledě k tomu, že rozhodně neplatí, že by každý "levicový" návrh byl automaticky špatný/škodlivý a každý "pravicový" návrh dobrý/prospěšný, a neplatí to ani naopak.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše: 30 zář 2022, 11:04

Nehledě k tomu, že rozhodně neplatí, že by každý "levicový" návrh byl automaticky špatný/škodlivý ...

Co jsem tak vypozoroval za 66 let života, tak každý ne, ale většina jo. :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

firda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 131
Registrován: 06 zář 2022, 20:09
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Quo vadis, Piráti?

Příspěvek od firda »

Petr.Vileta píše: 30 zář 2022, 22:21
Martin.Kucera píše: 30 zář 2022, 11:04

Nehledě k tomu, že rozhodně neplatí, že by každý "levicový" návrh byl automaticky špatný/škodlivý ...

Co jsem tak vypozoroval za 66 let života, tak každý ne, ale většina jo. :twisted:

A kde stojí Piráti?

Četl jsem jen začátek (k Michailidu: když ženská má koule říct pravdu... aneb kde byl kdy demokratický komunismus?) a je to pořád a všude stejné: proti sociální spravedlnosti se vždy ohradí uctívači neviditelné ruky trhu s křikem, že ti chudí si za to mohou sami (téma o řešení energetické krizi už jsem mjutnul). A to Piráti koketovali se základním příjmem (který bych rád přejmenoval na minimální dávku a rovnou říkám, že mi vždy šlo o efektivně progresivní danění složené z rovné dávky a rovné daně). A svoboda? Svoboda k čemu?

Kdybych měl sociální jistoty a mohl si vybrat, co budu dělat, tak je ze mne nejspíše fyzik a právě bych buď hledal lepší zdroje energie (fúze) nebo se snažil najít teorii všeho (spojit relativitu s kvantovkou). Ty jistoty jsem neměl, takže jsem si na mat-fyzu vybral raději informatiku, OS a překladače. Dnes jsem programátor, vychovávám syna a čekám druhého. Nemám se špatně, ani v této krizi (dnes mi tchán se švárou přivezl dřevo a kmotřenka s kmotřencem si hráli se synem, zatím co jsme to dřevo rovnali). Jsem vlastně kluk z vesnice (spíše předměstí nemalého města), co si čuchnul k ledasčemu, ale pořád jsem obyčejný človek a jsem za to rád. Jen mám takový dojem, že právě na ty obyčejné se při té velkolepé politice stále zapomíná.

Základem jakékoliv diskuze je ochota přijmout (či alespoň pochopit) jiný názor. Jinak to není diskuze ale paralelní monology.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“