Zpětná vazba - Janka Michailidu

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jsem spokojený*á s tím, jak Janka Michailidu vykonává svoji/e funkci/e

Ano

79
53%

Spíše ano

16
11%

Nevím

11
7%

Spíše ne

6
4%

Ne

36
24%
 
Celkem hlasujících: 148 - Celkem hlasů: 148

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Slanina píše: 07 led 2022, 09:43

V izraelských kibucech to funguje docela dobře... Takže se slovem "nikdy" bych zacházel opatrně...

Já bych si tím nebyl tak jistý. :D
https://www.reflex.cz/clanek/lide-a-zem ... cnost.html

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Signifikantní pro celou situaci je, o čem se vede debata ve vlákně s názvem "Jsem spokojený*á s tím, jak Janka Michailidu vykonává svoji/e funkci/e". Prostě naprostý offtopic od toho podstatného, to se teda někomu daří dokonale. Mimochodem 29 hlasů NE bez jediného komentáře, co teda by měla ve svém fungování zlepšit (nebo jsem si nevšimla).. to je taky kouzelné.

A nemůžu souhlasit s tím, že by někdo nevytáh "pacifistku", já jsem to svýho času docela schytala jakože "naivní blbko, takhle svět nefunguje". Protože jak je člověk pacifista, tak to je hned proti NATO a to je prakticky to samé, jakože chceme být se SSSR (abych někoho nemátla nějakýma novinkama v reáliích čssr). 1991 jako by byl včera, že?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 7):
Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova, Martin.Martin, Jan.Bednarik, Petr.Tkadlec, Rostislav.Reha, Martin.Svadlenka

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika.Michailidu píše: 07 led 2022, 17:43

Signifikantní pro celou situaci je, o čem se vede debata ve vlákně s názvem "Jsem spokojený*á s tím, jak Janka Michailidu vykonává svoji/e funkci/e". Prostě naprostý offtopic od toho podstatného, to se teda někomu daří dokonale. Mimochodem 29 hlasů NE bez jediného komentáře, co teda by měla ve svém fungování zlepšit (nebo jsem si nevšimla).. to je taky kouzelné.

Já dal "Spíš ne" a důvod je docela prostý. Janka se věnuje hodně/převážně tématu OPL, později přejmenovaném na Návykové chování (nebo jak to bylo) a já osobně, kromě kouření cigaret, jsem žádnému návykovému chování neholdoval a mám k takovým lidem docela despekt. OFFTOPICZastávám názor, že pomáhat se má slabým, nikoliv slabochům. Nemohu dost ted dobře hodnotit spokojenost s prací někoho, kdo se zabývá tématem, co mě míjí. Hodnotím tedy "Spíš ne" pouhý fakt, že se bytost zabývá tématem pro mě nezajímavým. ;) Dá se moje hlasování pochopit? :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Michael.Polak »

Miroslav.Sedlar píše: 07 led 2022, 10:57

Ať jde celej Marx a Hitler do hajzlu.

Tohle je ale právě ten drobnej problém, kvůli kterému Janku klidně podpořím. Protipólem Hitlera byl třeba Stalin. Nebo i Lenini nebo Mao, dejme tomu, ale Stalin je nejpřesnější paralela. Zkrátka krvaví vojenský diktátor, který slova obsažená v původní ideologii používal spíše jen jako vizuální dekorace a identifikační symboly pro dav.

Paralelou Marxe je pro fašisty Nietsche. Ale ten byl ke konci života například zděšen z antisemitismu hudebního skladatele Richara Wagnera. Vůbec nečekal, že jeho filosofický koncept "nadčlověka" někdo pochopí jako návod k rasismu. Další vývoj Německa by ho býval nejspíš znechutil ještě víc, ale těžko říct. Ostatně prý i Marx ke konci života říkal, že není marxista... asi by byl překvapen, kdyby zjistil, že z jeho myšlenek, kritizující historickou roli náboženství, se stalo svého druhu nové náboženství - včetně všech patologických jevů, s náboženstvím spojených...

Je to celé blbost. Myšlenky pro politickou stranu není samozřejmě možné vyrábět jen věčným přemíláním myšlenek více jak sto let starých. Podle mě žijeme v daleko složitější době, potřebujeme nové termíny pro nové jevy, nové nápady. Proč se do toho Janka pouštěla, je složité.. ale asi uvažuje z toho hlediska, že horší než negativní publicita by byla už jen žádná publicita. Nevím, je to její věc. Já jen doufám, že ví co dělá... (je docela možné, že vlastně ani ne :-).

Postavil bych se k tomu s humorem a s nadhledem. Prostě máme lepší komunistku, než původní komunisti - super :-) Ano, Janky hlavní agendy jsou pro mě taky trochu mimo, stejně jako jsem tvrdil, že úplným středobodem Pirátů nemůže být jen manželství pro všechny ("taková trochu duhovější ODS, ale jinak pohoda"?) Hmm. Podle mě bychom měli být strana, která se pokusí rozkrýt a pochopit ekonomické vztahy v dnešní společnosti a nějaké šance, které v rámci toho máme. Za ještě důležitější pokládám řešit zakotvení naší existence v enviromentální realitě... jenže se obávám, že česká Strana Zelených nějak zásadně nezvládla komunikaci těchto témat směrem k veřejnosti.

Ekonomické vyhlídky dnešní mladé generace nejsou zase až tak růžové, jako jsme si budoucnost představovali my např. v postkomunistických 90. letech. Tehdy jsme všichni věřili v ekonomický úspěch, jednak svůj osobní, ale tak nějak i všech okolo, kterým třeba i naše vlastní soutěživá iniciativa měla pomoct i k jejich vlastnímu vzestupu. Dnes jsme se ale od dob, kdy se při troše šikovnosti nebo štěstí mohly dít nevídané věci, dostali do fáze, kdy kombinací faktorů, včetně pandemie a světové recese, třeba já nevidím tolik nových příležitostí, jako jsem jich viděl zamlada. Do značné míry hrozí návrat situací podobných těm, ze kterých především nešťastné sociální experimenty 20.století v první řadě vzešly.

Osobně bych každopádně posílal historické osobnosti do hajzlu aspoň nějak přiměřeně kategorizované podle míry závažnosti. (Já sám už jsem získal nálepku "levičáka" kvůli řadě svých výroků na fóru, což pokládám za nesmysl)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Tomas.Eichler, Jan.Hamal.Dvorak

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Miroslav.Sedlar
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 45
Registrován: 16 črc 2020, 19:22
Profese: Front-end developer, programátor, kodér
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Miroslav.Sedlar »

Michael.Polak píše: 07 led 2022, 23:49

Osobně bych každopádně posílal historické osobnosti do hajzlu aspoň nějak přiměřeně kategorizované podle míry závažnosti. (Já sám už jsem získal nálepku "levičáka" kvůli řadě svých výroků na fóru, což pokládám za nesmysl)

Já jsem ty dva nejmenoval kvůli tomu, že bych je chtěl srovnávat, ale protože se pořád jenom točíme v kruhu. Buď jednu stranu nazýváme fašounama (náckama) a nebo druhou stranu neomarxistama. Žádnej Nietsche v tom nehraje roli, o tom nikdo nemluví. Tito dva jsou omýlaní furt dokola a dokola, už mě to fakt leze krkem. Ok, pokud si Janka přeje nějakou formu komunismu, to je její boj. Přesně jak jsi řekl, tento svět je absolutně jinej. Mám trochu strach, že naše děti a jejich děti nebudou řešit otázku nekonečných zdrojů, všeobecného blahobytu, ale spíš hledání nových zdrojů, možná i konflikty o zdroje a hlavně ubývání zdrojů. Vůbec nemá smysl řešit nějakou utopistickou demokratickou formu komunismu, do kterýho civilizace těžko dospěje a rozhodně mě k tomu nepřemluví pár osad někde v Izraeli. Furt si stojím za tím, že máme zvedat úplně jiný a hlavně aktuální témata, kterých je sakra hodně, ale my ne, my si řežeme jednu větev za druhou. Od voleb je to tragedie, přátelé. Tragedie.

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Petr.Slanina píše: 07 led 2022, 10:22
Miroslav.Sedlar píše: 07 led 2022, 10:00
Petr.Slanina píše: 07 led 2022, 09:43

V izraelských kibucech to funguje docela dobře... Takže se slovem "nikdy" bych zacházel opatrně...

"Kolektivní hospodaření izraelských kibuců se od 80. let 20. století dostávalo do stále větších ekonomických problémů. V roce 1989 došlo k velké dohodě mezi organizacemi kibuců a bankami ha-Po'alim a Le'umi, v jejímž rámci cca 160 kibuců získalo nový splátkový harmonogram a byla jim odmazána část dluhů (další část dluhů odepsala izraelská vláda). Dohoda sice dočasně umožnila stabilizovat ekonomickou situaci kibuců, ale postupně se ukázalo, že ani nové podmínky oddlužení nejsou zvládnutelné a kibucy se znovu ocitly v rozpočtových problémech. Zásadní posun přinesl až krok izraelské vlády z roku 1996, který převedl půdu v držení kibuců na nemovitý statek s možností prodeje. Kibucy tak získaly potenciál pro umoření svých dluhů pomocí odprodeje půdy."

Jo nádhera fakt. "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze." (Feldkurát Katz)

Tak to jsem tam asi viděl nějaké vesnice Potěmkina. :-)) Doporučuji nespoléhat se na Wikipedii a přečíst si třeba něco od Abramitzkyho apod... Hodně kibuců zaniklo, ale pořád dost jich poměrně spolehlivě funguje. Já komunisty taky nesnáším, jen svět není černobílý, to je můj point.

A viděl jsi v těch vesnicích do jejích účetnictví? Ty "poměrně spolehlivě" fungující kibucy se liší v čem od dlouhé řady těch zkrachovalých? neprodávali třeba půdu aby se udrželi nad vodou?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvek:
Petr.Vileta

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Uživatelský avatar
Petr.Slanina
Republikový výbor
Příspěvky: 112
Registrován: 16 lis 2020, 21:21
Bydliště: Klicperova 445/8, Liberec
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Petr.Slanina »

A co je špatného na prodeji půdy? Takhle, můžeme se tu ještě na deseti stranách hádat, jestli jsou kibuce funkční nebo ne, házet tu po sobě zdroji od Wikipedie až po ty relevantní podložené nějakými výzkumy. Já jsem jen chtěl na příkladu kibuců upozornit, že používat slova jako nikdy, vždycky apod. v kategorickém smyslu je ošemetné. A výsledkem jsou hejty jak krachuje jeden kibuc za druhým, jak nefungují apod. A to podle mě vystihuje obecný problém téhle strany. Tím bych to za sebe uzavřel

Jan.Hovorka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 28 úno 2020, 11:01
Profese: univerzitní učitel
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Jan.Hovorka »

Rozumim, Janka účelově zapomina na katastrofalni důsledky komunismu, ze se muže cítit výjimečně, ze se k němu hrdě hlasu, ale nerozumím a nesouhlasím takovým lidem dávat do ruky moc.
Jan Hovorka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hovorka za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4168 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Martin.Martin »

Gratuluji k výsledku - podpoře cca 23,15 % členské základny, při volbě na předsedkyni strany.
Domnívám se, že obvzláště vzhledem k nedávnému mediálnímu poprasku to svědčí o pozitivní zpětné vazbě :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba - Janka Michailidu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Martin píše: 08 led 2022, 13:27

Gratuluji k výsledku - podpoře cca 23,15 % členské základny, při volbě na předsedkyni strany.
Domnívám se, že obvzláště vzhledem k nedávnému mediálnímu poprasku to svědčí o pozitivní zpětné vazbě :)

Já to trochu zlechčím. :) To je jich tu tolik OFFTOPIC23,15 %? :o

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“