čro boj proti kouření, 20.5.

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Můžete prosím naposlouchat a přátelsky zhodnotit.
Zdeněk Hřib - pověřený garant zdravotnictví
píše:
"dostal jsem se ke slovu celkem 4x
10:40
28:55
35:30
40:20"
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3633147
Prosím o případnou věcnou kritiku, rady a tipy.
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Jan.Lipavsky, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov, Dominika.Michailidu, Ivo.Vasicek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Michal.Ketner »

Podle mě docela v pohodě vystoupení od našeho zástupce.
Pobavilo mě ten rozkol u ANO a TOPky oproti tomu co běžně hlásaj.
By mě zajímalo jestli by to ANO prosazovalo kdyby prodával Andrej tabákový výrobky. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Frantisek.Navrkal

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Super. Racio v plné polní. Použil snad všecko, co jsme tu splácali, love it. A velmi příjemný hlas jako bonus :) děkujeme.

Mě zas zajímají garantovy dojmy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Frantisek.Navrkal, Lenka.Kozlova

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Robert.Magni »

Největší idiot je Válková zdraví je podle ní víc,než svoboda :evil:
Já osobně budu radši dál nemocným svobodným mužem,než zdravým otrokem.
Náš garant zaslouží palec nahoru a to hlavně proto,že jako jediný tam dokázal místo emocí a plků vložit skutečná fakta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Petr.Vileta

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Díky za pozitivní ohlasy, já v tom teda ale sám vidím poměrně solidní prostor ke zlepšení: kromě toho pomalejšího startu, mám v prvním vstupu moc "eeee" a v druhém vstupu zase moc "jakoby". Obecně některým myšlenkám jsem měl dát asi jasnější závěr (i když jsem tak trochu proti tomu, říkat lidem, co si mají myslet o tom či onom) - například hned ten úvodní výlev jsem asi neměl postavit jako "pokračování příště ... počkejte si na to!" :(

na svoji omluvu musím říct, že tenhle formát debaty je pro mě úplně nový. to že se dostanu ke slouvu jen 4x jsem v podstatě čekal, co jsem ale nečekal je že budu nucený ještě reagovat na ostatní a navíc na moderátora, který to celé bude navíc vylepšovat pouštěním záznamu o tom, jak ministr vysvětluje termín "zjevně opilý", což s kouřením vůbec nesouvisí. takže svoje předpřipravené 4 monology jsem se tam prostě snažil na místě nějak našroubovat, což se nepovedlo úplně špatně, ale mohlo to být lepší.

Nicméně můj obdiv má ten demagog na telefonu, který byl nepochybně velmi zkušeným debatním harcovníkem, už jen protože na páteční odpolední předtáčce pozdravil "hezký sobotní večer všem kuřákům i nekuřákům" (ven to mělo jív v sobotu v 18:10). Pak ještě stíhal v té debatě i v jedné jedinné větě si zároveň: 1. pohonit ego 2. zareagovat na jiné a ještě si 3. přihřát svoji polívčičku - viz např. ta věta "mám možnost hodně cestovat a tak jsem musel často v zemích s tvrdými zákazy čekat na obsluhu pokuřující před restaurací" - no prostě brilantní profík :shock: i tu vložku "zjevně opilý" dokázal efektivně využít

Já jsem ale potřeboval spíš bušit do těch dvou parlamentních zástupců a né se tam přetahovat s dvěma mimoparlamentníma. Zároveň jsem nechtěl být moc konfliktní a taky jsem nechtěl ty mimoparlamentní ani přímo podpořit, protože v té debatě, kde dva byli pro plošný zákaz a dva proti jakémukoliv zákazu, jsem potřeboval Piráty posadit v souladu s naším interním závěrem přesně doprostřed. Takže i když byly jejich argumenty místy nesmyslné (například plošný zákaz kouření nám cizí mocnost EU opravdu nenutí, jinak by zjevně nemohla mít polovina zemí EU zákazy selektivní), tak to vracet nešlo. Nemluvě o tom, že mám pocit, že nulová regulace jimi prosazovaná (status quo) je asi pro Piráty přece jen o malinko lepší než plošný zákaz. Za další samozřejmě jejich rétorika byla podstatně jednodušší, než to co jsme si tady dohodli a proto se mohli vyjádřit mnohem přímočařeji než já - stačilo jim nadávat na EU. Já jsem měl navíc ještě nutkání hájit to naše vydiskutované stanovisko nejen ven, ale zároveň i vůči těm 2,5% stabilních Pirátských voličů, co nečetli tohle vlákno a mohou mít úplně jinou představu, než ten kompromis co jsme tu upekli.

Co mě mrzí z hlediska obsahu je, že jsem nestihl protočit ještě tu možnost, že v malých provozech, kde obsluhuje majitel sám si to bude moci režim kouření určit sám jak chce. Za druhé, že jsem nevrátil Válkové to její tažení proti stavebně odděleným prostorám, protože ta novela ve stávajícím vládním znění se stavebně oddělenými prostorami (velice podrobně definovanými) počítá, ale jen na nádražích a letištích.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Robert.Magni »

Náhodou sis počínal taky dobře,protožes dokázal překvapit.Nikdo nečekal,že Piráti budou takhle racionální.
Terazky by to asi chtělo článek v pirátských listech ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Připravené stanovisko zcela míjí důvod, proč podstatná část obyvatel podporuje zákaz kouření. Prostě si nechce ničit zdraví od kuřáků, když obědvají, což je zcela legitimní. Kdyby někdo při obědě vypouštěl jiný jed, tak by to taky nebylo ideální. Argument volbou není rozhodující, neboť zvolit zaměstnavatele si mohou i zaměstnanci, stejně jako si restauraci volí občané. Tento zájem velké části obyvatelstva nelze bezohledně přehlížet či bagatelizovat. Ve výsledku je pak argumentace ve stanovisku z velké části mimoběžná, protože tyto potřeby neřeší a neuznává. Poprosil bych o to, aby to tam bylo dopracováno.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Robert.Magni »

Jakub.Michalek píše:Připravené stanovisko zcela míjí důvod, proč podstatná část obyvatel podporuje zákaz kouření. Prostě si nechce ničit zdraví od kuřáků, když obědvají, což je zcela legitimní. Kdyby někdo při obědě vypouštěl jiný jed, tak by to taky nebylo ideální. Argument volbou není rozhodující, neboť zvolit zaměstnavatele si mohou i zaměstnanci, stejně jako si restauraci volí občané. Tento zájem velké části obyvatelstva nelze bezohledně přehlížet či bagatelizovat. Ve výsledku je pak argumentace ve stanovisku z velké části mimoběžná, protože tyto potřeby neřeší a neuznává. Poprosil bych o to, aby to tam bylo dopracováno.
Ono se někde při obědech kouří ? Tak tam nelez,určitě to je podnik pro lidi,co makají rukama,ne pro pražský kavárníky :twisted:

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše:Argument volbou není rozhodující, neboť zvolit zaměstnavatele si mohou i zaměstnanci, stejně jako si restauraci volí občané.
Srovnávat možnost volby zaměstnavatele s možností volby restaurace mi přijde věru absurdní. (A zejména těm, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, přestože by pracovali rádi, by to asi přišlo jako hodně černý humor.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: čro boj proti kouření, 20.5.

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ty už to nefetuj.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“