Eva Fürstová

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Jiri.Belsan »

eva.furstova píše: 21 úno 2023, 10:43

Jestli měli respektovat rozhodnutí CF - z principu ano, měli. Na druhou stranu když vidím v jaké situaci byli, co se odehrávalo v MSku a během koaličního vyjednávání, tak to pro mě není černobílé.

eva.furstova píše: 21 úno 2023, 12:16

Pokusím se to upřesnit. Jako Piráti by měli respektovat rozhodnutí CF, neudělali to, a budou z toho plynout nějaké konsekvence. Že to nevidím černobíle je myšleno tak, že dokážu pochopit proč to neudělali. A když už je to v tomhle stavu, tak ano, ať tam zůstanou.

A když je to v tomhle stavu, tak ať tam zůstanou...
Neboli teď je RK buď vyloučí nebo nevyloučí. Odejít z té koalice teď už by tomu zřejmě nezabránilo...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Eva.Furstova
Člen KS Praha
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2021, 08:20
Profese: lékařka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Eva.Furstova »

Jan.Hrebicek píše: 21 úno 2023, 23:52

Evo, proč si myslíš, že neměli opustit koalici poté, když KK konstatovala porušení stranických předpisů (30. 11. 2022) a následně předala stížnost Rozhodčí komisi (14. 12. 2022)? I měsíc po rozhodnutí CF měli dost času na sebereflexi, aby logickým důsledkem jejich jednání nemuselo být vyloučení ze strany.
Hodláš tyto zastupitele v případě jejich vyloučení ze strany a Tvého přijetí do strany nějak podporovat?

Neříkala jsem, že neměli koalici opustit na podzim, ale bavili jsme se o situaci teď. Mě zajímá i rozvoj a stabilita mojí městské části, takže nevidím úplně benefit v tom, aby odešli teď. Třeba se pletu, ale tohle je můj názor.
At už to bude jakkoliv, myslím že nějaká spolupráce s MSkem by probíhat měla, to je pak na diskuzi v MS (a s PKS které MSko řídí) zda ano a v jaké formě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Furstova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, pavlinahamplova
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

eva.furstova píše: 22 úno 2023, 10:54
Jan.Hrebicek píše: 21 úno 2023, 23:52

Evo, proč si myslíš, že neměli opustit koalici poté, když KK konstatovala porušení stranických předpisů (30. 11. 2022) a následně předala stížnost Rozhodčí komisi (14. 12. 2022)? I měsíc po rozhodnutí CF měli dost času na sebereflexi, aby logickým důsledkem jejich jednání nemuselo být vyloučení ze strany.
Hodláš tyto zastupitele v případě jejich vyloučení ze strany a Tvého přijetí do strany nějak podporovat?

Neříkala jsem, že neměli koalici opustit na podzim, ale bavili jsme se o situaci teď. Mě zajímá i rozvoj a stabilita mojí městské části, takže nevidím úplně benefit v tom, aby odešli teď. Třeba se pletu, ale tohle je můj názor.
At už to bude jakkoliv, myslím že nějaká spolupráce s MSkem by probíhat měla, to je pak na diskuzi v MS (a s PKS které MSko řídí) zda ano a v jaké formě.

@eva.furstova, ta situace se od podzimu nějak změnila, že rozlišuješ mezi „situací na podzim“ a „situací teď“?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Jiri.Belsan píše: 22 úno 2023, 09:24

A když je to v tomhle stavu, tak ať tam zůstanou...
Neboli teď je RK buď vyloučí nebo nevyloučí. Odejít z té koalice teď už by tomu zřejmě nezabránilo...

To se asi pleteš. RK rozhoduje (stejně jako soud) podle stavu ke dni vydání rozhodnutí. Pokud by koalici opustili a doručili o tom RK doklady dříve než RK vydá rozodnutí, RK by to musela zolednit. Předpokládám, že by je v takovém případě nevyloučila.
Situaci je nutno číst tak, že setrvávání v této koalici s ODS a ANO je jim milejší, než v Pirátské straně.

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jan.Hrebicek píše: 22 úno 2023, 17:23
Jiri.Belsan píše: 22 úno 2023, 09:24

A když je to v tomhle stavu, tak ať tam zůstanou...
Neboli teď je RK buď vyloučí nebo nevyloučí. Odejít z té koalice teď už by tomu zřejmě nezabránilo...

To se asi pleteš. RK rozhoduje (stejně jako soud) podle stavu ke dni vydání rozhodnutí. Pokud by koalici opustili a doručili o tom RK doklady dříve než RK vydá rozodnutí, RK by to musela zolednit. Předpokládám, že by je v takovém případě nevyloučila.
Situaci je nutno číst tak, že setrvávání v této koalici s ODS a ANO je jim milejší, než v Pirátské straně.

To co je jim milejší není předmětem této diskuze.
Ale jelikož ty standardně všechno víš, všude si byl, tak je jakákoliv diskuze s tebou naprosto zbytečná a já v ní (ve vlákně kde nemá ani co dělat) pokračovat nebudu.

Uživatelský avatar
Eva.Furstova
Člen KS Praha
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2021, 08:20
Profese: lékařka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Eva.Furstova »

Lukas.Dolezal píše: 22 úno 2023, 13:07

@eva.furstova, ta situace se od podzimu nějak změnila, že rozlišuješ mezi „situací na podzim“ a „situací teď“?

Podle mě ano, teď je tady 4 měsíce fungující koalice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Furstova za příspěvek:
pavlinahamplova
Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

eva.furstova píše: 22 úno 2023, 19:15
Lukas.Dolezal píše: 22 úno 2023, 13:07

@eva.furstova, ta situace se od podzimu nějak změnila, že rozlišuješ mezi „situací na podzim“ a „situací teď“?

Podle mě ano, teď je tady 4 měsíce fungující koalice.

Fungující koalice? Jedna ze stran řekla 14. 11. 2022, tedy 5 dní po ustavujícím zasedání zastupitelstva, že nechce být její součástí. To je fungující koalice?

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

eva.furstova píše: 22 úno 2023, 19:15
Lukas.Dolezal píše: 22 úno 2023, 13:07

@eva.furstova, ta situace se od podzimu nějak změnila, že rozlišuješ mezi „situací na podzim“ a „situací teď“?

Podle mě ano, teď je tady 4 měsíce fungující koalice.

Tahle tzv. fungující koalice existuje kvůli tomu, že David Bodeček, Ivana Antalová a Martin Arden:

• porušili Všeobecný kodex veřejného zastupitele tím, že hlasovali pro účast Pirátů ve vedení Městské části Praha 1 (dále také jen „městská část“) bez účinného souhlasu příslušného oblastního fóra.
• porušili § 5 odst. 1 Rozhodčího řádu tím, že vědomě udržovali protiprávní stav nevypovězením koaliční smlouvy po schválení mimořádného přezkumu rozhodnutí místního fóra Praha 1 a setrváním ve vedení městské části.
• porušili Všeobecný kodex veřejného zastupitele a § 5a Předpisu o zřízení komisí a odborů tím, že opustili zastupitelský klub a ustavili nový zastupitelský klub bez zvolené zastupitelky za Piráty Nikol Švecové.

Viz. rozhodčí nález.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

wittgenstein
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 151
Registrován: 21 led 2019, 23:28
Profese: existuje
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od wittgenstein »

Tak tedy otázka na Evu: Pokud Piráti nedokáží plnit ani svá vlastní pravidla/sliby, tak proč bych je měl volit?

Uživatelský avatar
Eva.Furstova
Člen KS Praha
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2021, 08:20
Profese: lékařka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Eva Fürstová

Příspěvek od Eva.Furstova »

wittgenstein píše: 02 bře 2023, 22:41

Tak tedy otázka na Evu: Pokud Piráti nedokáží plnit ani svá vlastní pravidla/sliby, tak proč bych je měl volit?

Já Piráty volím kvůli politice a hodnotám které prosazují. Např. rovnoprávnost, životní prostředí, sociální politika, digitalizace státu. Proto bys je mohl volit. Žádné uskupení není dokonalé.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Furstova za příspěvek:
Jan.Hrebicek
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“