[procedura z] MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Petr.Springinsfeld píše: 22 led 2023, 22:36
Oznámení moderátora:

Nominaci Tomáše Koláčného beru jako platně podanou Davidem Lengerem v rámci stanovené lhůty, takže k prodloužení rozpravy by v rámci Davidova návrhu nebyl důvod, pokud tedy Tom stihne dodat kandidátskou řeč do konce rozpravy.

Tobě se jako předsedajícímu zdá fér, že ostatní kandidáti a kandidátky nominaci a kandidátskou řeč podali v termínu a @Tomas.Kolacny, může svoji kandidátskou řeč dodat na konci rozpravy, tedy i 24. 1. 2023 23:59 a nikdo už na něj nemůže v rámci rozpravy reagovat?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Antonino.Milicia píše: 23 led 2023, 13:51

Věřil jsem, že najdeme soulad v tom, že chceme pro diskusi to nejlepší. Jeden z kandidátů, dokonce na předsedu, ještě ani nedodal řeč. Ta by mohla generovat otázky, ty odpovědi atd. Všichni kandidáti verbalizují zájem o zlepšení kultury v našem družení. Začněme tím, že dáme maximální prostor diskusi...

Předchozím odstavcem bych si v ideálním světě chtěl vystačit. Pokud je však pro vytvoření přiměřených podmínek pro diskusi nutná formální podpora členů, prosím tedy o podporu ty, kteří o diskusi stojí. Předem děkuji.

Já tady asi zdůrazním tuhle svoji větu:

Petr.Springinsfeld píše: 23 led 2023, 13:39
Oznámení moderátora:

Pokud během zítřka uvidím, že se diskuze dále rozvíjí, budu rozpravu určitě postupně prodlužovat, abychom diskuzi nezabili.

Mám pocit, že jsi ji při čtení asi vynechal. Pokud ne, tak opravdu nechápu, proč to stavíš do konfliktní roviny, že nechci to nejlepší pro diskuzi, když jde v tuhle chvíli pouze o to, zda rozprava bude prodlužovaná postupně podle aktuálního stavu diskuze, nebo zda se arbitrárně stanoví prodloužení o týden.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Lukas.Dolezal píše: 23 led 2023, 14:11

Tobě se jako předsedajícímu zdá fér, že ostatní kandidáti a kandidátky nominaci a kandidátskou řeč podali v termínu a @Tomas.Kolacny, může svoji kandidátskou řeč dodat na konci rozpravy, tedy i 24. 1. 2023 23:59 a nikdo už na něj nemůže v rámci rozpravy reagovat?

Já upřímně doufám, že @Tomas.Kolacny vnímá poměrně pozdní termín svojí nominace a dodá svou řeč co nejdřív. Pokud by to mělo být až k samému konci rozpravy, dopředu avizuji, že ji budu prodlužovat tak, aby byl adekvátní prostor pro reakci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Ondrej.Kotas

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Springinsfeld píše: 23 led 2023, 14:12
Antonino.Milicia píše: 23 led 2023, 13:51

Věřil jsem, že najdeme soulad v tom, že chceme pro diskusi to nejlepší. Jeden z kandidátů, dokonce na předsedu, ještě ani nedodal řeč. Ta by mohla generovat otázky, ty odpovědi atd. Všichni kandidáti verbalizují zájem o zlepšení kultury v našem družení. Začněme tím, že dáme maximální prostor diskusi...

Předchozím odstavcem bych si v ideálním světě chtěl vystačit. Pokud je však pro vytvoření přiměřených podmínek pro diskusi nutná formální podpora členů, prosím tedy o podporu ty, kteří o diskusi stojí. Předem děkuji.

Já tady asi zdůrazním tuhle svoji větu:

Petr.Springinsfeld píše: 23 led 2023, 13:39
Oznámení moderátora:

Pokud během zítřka uvidím, že se diskuze dále rozvíjí, budu rozpravu určitě postupně prodlužovat, abychom diskuzi nezabili.

Mám pocit, že jsi ji při čtení asi vynechal. Pokud ne, tak opravdu nechápu, proč to stavíš do konfliktní roviny, že nechci to nejlepší pro diskuzi, když jde v tuhle chvíli pouze o to, zda rozprava bude prodlužovaná postupně podle aktuálního stavu diskuze, nebo zda se arbitrárně stanoví prodloužení o týden.

Nevynechal, ale podmínky by měly být jasné a předvídatelné. Za současných podmínek se může stát cokoliv. Ty jsi nevyloučil možnost, že termín nebude prodloužen a pokud by se tak stalo, což je stále možné, tak prostor pro diskusi zůstane v řádu hodin. Přitom je to všechno úplně zbytečné, nejsme v žádné časové tísni. Z mé strany tam konfrontace nebyla. Já jsem do své žádosti evidentně vstupil pozitivně. Ty mě nutíš si najít podporu členů (nebo doufat, že se ti bude/nebude zdát čas dostatečný) a pokud ano, tak pak muset jít přes procedurální kroky. Tedy místo vyjití vstříc věřím zcela logické a legitimní prosbě tu máme úplně zbyrečnou byrokratickou šermovačku.

Tady jako kandidát do předsednictva ještě doplním, že tohle je přesně ten přístup, který bych nechtěl uplatňovat.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Antonino.Milicia píše: 23 led 2023, 14:41

Tedy místo vyjití vstříc věřím zcela logické a legitimní prosbě tu máme úplně zbyrečnou byrokratickou šermovačku.

Snad poslední poznámka z mojí strany - já nevnímám doložení podpory skupiny členů jako nějakou byrokratickou šermovačku, ale jako nástroj k ověření, že je na návrhu postupu shoda více členů (to považuju za důležité i kvůli tomu, že návrh je podaný ze strany kandidáta v dané volbě). Týden rozpravy navíc vidím jako ne úplně marginální prodloužení, na kterém by měla být trochu širší shoda. To je celé.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:

Nezodpovězení všech dotazů nevnímám jako důvod k prodloužení rozpravy, protože kandidát nemá povinnost na dotazy odpovídat. Rozpravu jsem z vůle předsedajícího přislíbil prodloužit v případě živé diskuze, která se dnes nekonala.

Prosím tedy @Lukas.Dolezal o konkrétní návrh na prodloužení s termínem konce rozpravy, abych se s ním mohl vypořádat. Děkuji.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Petr.Springinsfeld píše: 24 led 2023, 21:33
Oznámení moderátora:

Nezodpovězení všech dotazů nevnímám jako důvod k prodloužení rozpravy, protože kandidát nemá povinnost na dotazy odpovídat. Rozpravu jsem z vůle předsedajícího přislíbil prodloužit v případě živé diskuze, která se dnes nekonala.

Prosím tedy @Lukas.Dolezal o konkrétní návrh na prodloužení s termínem konce rozpravy, abych se s ním mohl vypořádat. Děkuji.

Nechápu tedy k čemu je rozprava, když kandidát/ka nemá povinnost na dotazy odpovídat a vybere si na co odpovědět chce nebo nechce.

Jednací řád celostátního fóra ani jednací řád krajského fóra Jihomoravského kraje nezná pojem "živá diskuze".

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Lukas.Dolezal píše: 24 led 2023, 21:42

Jednací řád celostátního fóra ani jednací řád krajského fóra Jihomoravského kraje nezná pojem "živá diskuze".

Nezná. Zná pojem návrh postupu. Návrh postupu na prodloužení rozpravy o týden od Antonina má v tuto chvíli podporu jednoho člena MS Brno (Antonina). Já prostě jednání musím řídit podle vůle většiny v rámci MF, nemůžu jen tak vyhovět každému návrhu jednotlivce.

Nad rámec tohoto jsem uvedl, že "Pokud během zítřka uvidím, že se diskuze dále rozvíjí, budu rozpravu určitě postupně prodlužovat, abychom diskuzi nezabili." To není pojem z jednacího řádu, ale pouze můj příslib, že bych nenechal jednání skončit uprostřed diskuze, a to ani ve chvíli, kdy by neexistoval žádný úspěšný návrh na prodloužení rozpravy.

Doufám, že jsme si tímto vyjasnili, co jsem tím myslel.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Springinsfeld píše: 24 led 2023, 21:33
Oznámení moderátora:

Nezodpovězení všech dotazů nevnímám jako důvod k prodloužení rozpravy, protože kandidát nemá povinnost na dotazy odpovídat. Rozpravu jsem z vůle předsedajícího přislíbil prodloužit v případě živé diskuze, která se dnes nekonala.

Prosím tedy @Lukas.Dolezal o konkrétní návrh na prodloužení s termínem konce rozpravy, abych se s ním mohl vypořádat. Děkuji.

Souhlasím, že povinnost tam předepsaná není, ale drtivá většina položených otázek byla smysluplných a relevantních, tak je asi v zájmu věci je zodpovědět. A pokud je lhůta čisté rozpravy dva dny, tak to není moc, zvlášť když jeden z kandidátů na předsedu vypadl včera.

Petře, my volíme předsednictvo největšího místního sdružení ve straně. Hoří něco, že je potřeba to sekat? Nechceš sám zaurgovat ty odpovědi kandidátů, ať se mají voliči podle čeho rozhodovat? Nechceš trošku zmírnit ty pocity některých skupin (a nehodnotím, jestli oprávněně), že je vše předem domluvený? Nechceš jako předsedající tomu pomoci, aby to byly volby = svátek vnitrostranické demokracie? Nechceš tu volbu osobně či přes KOKS zpropagovat, vyzvat členy a příznivce ať se zapojí? Mne mrzí, že máme Tým pro odstraňování bariér, kde ve stejném čase řešíme, co všechno je špatně; dnes mi přišel výsledek dotazníku, kde se spousta věcí kritizuje, ale klíčovou věc, jako jsou vlastní volby, realizujeme konzervativně. K čemu to všechno děláme, když máme takový přístup?

Na Lukášovy otázky rád odpovím, ale nejdříve ve čtvrtek. Zítra jedu do Ostravy na dozorčku a večer mám správní radu Institutu. A musím se na obojí dobře připravit. A neměl bych asi odpovídat během hlasování. Zkus i to prosím zareflektovat. Děkuji za pochopení.

Naposledy upravil(a) Antonino.Milicia dne 24 led 2023, 22:35, celkem upraveno 1 x.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2026
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

@Antonino.Milicia já odmítám z předsedání jednání dělat nějakou ideovou debatu. Nic nesekám, ale postupuju podle dopředu avizovaných lhůt. O prodloužení rozpravy o týden naprosto očividně ze strany členstva nebyl zájem.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“