Streamy či záznamy stranických akcí

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Z důležitých vnitrostranických akcí by měl být pokud možno vždy zajištěn

stream (či možnost aktivní online účasti)

16
36%

záznam

19
43%

ani jedno

9
20%
 
Celkem hlasujících: 30 - Celkem hlasů: 44

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Díky, to jsem nezaznamenal. Já to info ke kompasu viděl cca měsíc nazpět, ale protože jsem myslel, že se nebudu moct zúčastnit vůbec, tak jsem to dál neřešil.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
Katerina.Stojanova
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od David.Wagner »

Katerina.Stojanova píše: 20 čer 2022, 14:31
Jiri.Belsan píše: 20 čer 2022, 14:22
Martin.Kucera píše: 20 čer 2022, 13:22

Psal jsi "vstup je dobrovolný", přičemž moje poslední informace byla "stojí to 800 ale je tu možnost sponzorů", to že se vstupné zrušilo se ke mně nějak nedoneslo (nevím zda mojí chybou nebo to šlo jen přihlášeným).

A odkud tuhle informaci máš? Bylo to někde napsané?Já měl celou dobu za to, že těch 800,- je ideální výše příspěvku, ale že je vstupné dobrovolné.
EDIT:
A ještě dotaz, v anketě píšeš "Z důležitých vnitrostranických akcí by měl být pokud možno vždy zajištěn". Kdo rozhodne jaká akce je důležitá a jaká ne?

To be fair, původní koncept skutečně byl "kdo se chce zúčastnit, musí poslat (alespoň) 800,-, ale můžete i víc, přebytek rozdělíme těm, kdo jsou v materiální nouzi". Až po následné kritice se to překopalo na model, o kterém píšeš ty. Ale to je OT.

Bylo to tak, že "vstupný je 800, kdo chce může dát sponzorák, kdo chce může se přihlásit o sponzorovaný" - abychom prostě měli jistotu, že se potřebná částka složí, na jiných akcích je už tohle docela velká vstřícnost. Pak na to proběhla nějaká kritika že se přece nebudou lidi hlásit na sponzorovaný a tak a vyměnili jsme to, aby bylo úplně jasný, že náklad na jednoho je tak těch 800,., ale je možný přijet i zdarma klidně no
K tomu ale teda bylo třeba ve chvíli, kdy počet přihlášených nebyl úplně nejvyšší říct "ok, když to prodělá, dořeším to". Stalo se, finančně snad vyjdeme a to je určitě dobrá zpráva pro akce dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Jana.Skopalikova, Katerina.Stojanova, Mikulas.Ferjencik, Ivana.Mrkvickova, Katerina.Migdau, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Někteří možná byli celkem rádi, že tam Vileta nebyl, ;) ale opravdu to nebylo pro kohokoliv.
Nedám 800 Kč a další peníze za benzín jen proto, že chci 5 minut o něčem mluvit a dalších 20 minut poslouchat reakce, protože následně chci jet domů. Nepotřebuji tam přespávat, nepotřebuji se zfetovat látkami nelegálními ani legálními.

Nepotřebuji, aby byl zajišťován stream, ale snad nechci moc, aby z "ideového" setkání, byl pořízen záznam. A nemyslím si, že každý před kamerou drží dekorum, mluví spisovně a bez vulgarit. Pokud to probíhalo v nějakých skupinách, stačilo, aby jeden člověk z každé skupiny natáčel na mobil a nakonec to dát bez úprav někam, kam nemůže každý bez přihlášení, třeba na Mrak.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 986
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Petr.Vileta píše: 20 čer 2022, 15:51

Někteří možná byli celkem rádi, že tam Vileta nebyl, ;) ale opravdu to nebylo pro kohokoliv.
Nedám 800 Kč a další peníze za benzín jen proto, že chci 5 minut o něčem mluvit a dalších 20 minut poslouchat reakce, protože následně chci jet domů. Nepotřebuji tam přespávat, nepotřebuji se zfetovat látkami nelegálními ani legálními.

Nepotřebuji, aby byl zajišťován stream, ale snad nechci moc, aby z "ideového" setkání, byl pořízen záznam. A nemyslím si, že každý před kamerou drží dekorum, mluví spisovně a bez vulgarit. Pokud to probíhalo v nějakých skupinách, stačilo, aby jeden člověk z každé skupiny natáčel na mobil a nakonec to dát bez úprav někam, kam nemůže každý bez přihlášení, třeba na Mrak.

K tomu sloužila úvodní domluva, že žádné leaky v podobě obrazových/zvukových/psaných projevů si vzájemně dělat nebudeme, což se - alespoň podle toho, jak to pozoruju - všichni rozhodli týmově respektovat, a je tomu tak dobře a je to fér.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Belsan, Ivana.Mrkvickova, Marek.Krejpsky, Katerina.Migdau, Vojtech.Pikal

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Katerina.Stojanova píše: 20 čer 2022, 16:04
Petr.Vileta píše: 20 čer 2022, 15:51

Někteří možná byli celkem rádi, že tam Vileta nebyl, ;) ale opravdu to nebylo pro kohokoliv.
Nedám 800 Kč a další peníze za benzín jen proto, že chci 5 minut o něčem mluvit a dalších 20 minut poslouchat reakce, protože následně chci jet domů. Nepotřebuji tam přespávat, nepotřebuji se zfetovat látkami nelegálními ani legálními.

Nepotřebuji, aby byl zajišťován stream, ale snad nechci moc, aby z "ideového" setkání, byl pořízen záznam. A nemyslím si, že každý před kamerou drží dekorum, mluví spisovně a bez vulgarit. Pokud to probíhalo v nějakých skupinách, stačilo, aby jeden člověk z každé skupiny natáčel na mobil a nakonec to dát bez úprav někam, kam nemůže každý bez přihlášení, třeba na Mrak.

K tomu sloužila úvodní domluva, že žádné leaky v podobě obrazových/zvukových/psaných projevů si vzájemně dělat nebudeme, což se - alespoň podle toho, jak to pozoruju - všichni rozhodli týmově respektovat, a je tomu tak dobře a je to fér.

Většinou bývám slušný, ale takovéhle domluvy jsou na hovno. ;) Fakt nemohl pořídit záznam někdo důvěryhodný, od koho by to neuteklo a fakt to nešlo třeba po 14 dnech dát k dispozici členům? Kdysi jsme vyčítali Krnáčové jednání v kuchyňce a my si teď takovou kuchyňku uděláme v celém hotelu?

Lze zveřejnit alespoň seznam účastníků a holou větou téma příspěvku, o kterém ve svých 5 minutách hovořili? Nebo i to je tajné? :roll:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Lidi, prosím vás, můžete projevit aspoň elementární úctu k tomu, že DFW, který viděl ve straně nějaký problémy, tak vyběhl ven od počítače a začal je hasit? Zorganizoval poměrně robustní akci na vlastní pěst (!). Myslím, že se stala spousta dobra. A místo toho tady jedou hejty, že nebyl záznam a tak. Od příslušných protagonistů jsem nezaznamenal, že by jako nějak vůbec oceňovali, že se DFW snažil řešit problémy, což je celosvětově potřebná věc.

Já to chápu tak, že Kompas bylo v podstatě jedno velké stranické pivo. Možná, že kdyby prezentace akce nesklouzla k narativu "hej, kompas je ideová konference, kde si řekneme, jak dál", tak by všichni byli šťastnější a o záznam by nikdo nijak intenzivněji neprosil. Z potlachů u piva totiž taky nikdo moc zápisů nedělá OFFTOPICpokud nepatří do lobokontaktů, že.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 5):
Ivana.Mrkvickova, Jiri.Belsan, Petr.Tkadlec, Katerina.Migdau, Vojtech.Pikal
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Ondra.kl »

Jan.Hrubes píše: 20 čer 2022, 21:45

Já to chápu tak, že Kompas bylo v podstatě jedno velké stranické pivo.

Presne. Nazev teambuilding programovych tymu by byl asi vhodnejsi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Hrubes píše: 20 čer 2022, 21:45

Já to chápu tak, že Kompas bylo v podstatě jedno velké stranické pivo. Možná, že kdyby prezentace akce nesklouzla k narativu "hej, kompas je ideová konference, kde si řekneme, jak dál", tak by všichni byli šťastnější a o záznam by nikdo nijak intenzivněji neprosil.

Ano, to máš pravdu. Kdyby to nebylo od začátku prezentováno jako "ideová/hodnotová konference" (což IMHO řada lidí včetně mě vnímalo jako akci dosti důležitou pro další směřování strany), tak problém s neexistencí záznamů neřeším.
BTW, ty záznamy by ostatně uvítali i leckteří účastníci, protože klonovat se AFAIK zatím nikdo z nás neumí a když se podíváš na program tak tam byla spousta paralelně běžících diskusí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

O tom to ale prostě celé je, kdyby se to prezentovalo jako teambuilding či pivo, tak ok, ale bylo to prezentováno jako debata o směřování, kde se bude moci vyjádřit každý a já osobně mám tady na nějaké směřovací tajné kroužky už trošku alergii, byť toto bylo alespoň dostatečně dopředu avizováno, že to bude...

@Jan.Hrubes jak mám jako vědět, že se stala spousta dobra, když o tom není záznam?

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamy či záznamy stranických akcí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondra.kl píše: 21 čer 2022, 07:40
Jan.Hrubes píše: 20 čer 2022, 21:45

Já to chápu tak, že Kompas bylo v podstatě jedno velké stranické pivo.

Presne. Nazev teambuilding programovych tymu by byl asi vhodnejsi.

To jsou ty novoty, co my starci nechápeme. :roll: Teambuilding? Za našich mladých let se tomu říkalo voříračka, pařba nebo zlejt si hlavu. Kdyby to bylo od začátku takto prezentované, nemusel bych se tu ztrapňovat voláním po záznamu z akce. :D A samozřejmě blahopřeji DFW, že dokázal odlepit své prsty od klávesnice. :P

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“