Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Moderátoři: KoKS Praha, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

homobrunensis
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 19 říj 2019, 13:36
Profese: přírodní vědy
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od homobrunensis »

Hmm, a co bych měl psát třeba ke komentáři Petra Vileta: "Já bych té paní Jelínkové, které je podle fotky něco pod 40, dal do každé boty tak 4 kamínky a pěkně napevno zavázal tkaničky. Tím bych nasimuloval ty důchodce a ať mi předvede, že ujít 800 nebo 900 metrů není problém"? Jestli toto myslí vážně (a je to názor většiny pirátů), tak jestli piráti získají ve volbách významnější počet hlasů, tak to bude asi naposledy! Ale třeba to byl jen blbý vtip :D

PS: Ale představa je to zajímavá. Udělat v Praze hustou síť stanic metra tak, aby nebyly od sebe vzdálené více, než třeba 1 Km :) Pak by byl určitě každý důchodce typu Petra spokojený (krom Petra, kterému se tedy zdá moc i 800 m).

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Není to názor většiny Pirátů, Petr Vileta občas dělá blbý vtipy a přirovnání. Nicméně bych trošku doufal, že budeš uvádět nějaké argumenty k věci.

Tak tady jich pár je:

Většina stanic metra v Praze je od sebe vzdálená 500-1500 metrů, vím jen o pár úsecích, které se tomuto vymykají - úseky Nádraží Holešovice - Kobylisy (nějakých 2700 metrů), Dejvická - Bořislavka (cca 2000 m), Kolbenova - Hloubětín (cca 1800 metrů) a Petřiny - Nemocnice Motol (nějakých 1600 metrů). Tady by byla vzdálenost Pankrác - Nádraží Krč nějakých 1800 metrů.

Najdi si ty místa na mapě a zjistíš, že uprostřed těchto úseků toho není tolik, co by potřebovalo obsluhu metrem, a co tam je, je dobře obsloužené tramvají (Evropská, Vypich, Nový Hloubětín).

Zrušení stanice, které propaguješ, by znamenalo také vzdálenost nějakých 1800 metrů. Rozdíl je v tom, že v těhle místech je poměrně dost zástavby, která vygeneruje poměrně dost provozu - buď v metru, nebo v autech a autobusech. Nepostavit tady stanici kvůli zachování pár stromů je snad z každého hlediska (včetně toho ekologického) prostě nesmysl.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od Petr.Vileta »

homobrunensis píše: 07 zář 2021, 10:24

Ale představa je to zajímavá. Udělat v Praze hustou síť stanic metra tak, aby nebyly od sebe vzdálené více, než třeba 1 Km :) Pak by byl určitě každý důchodce typu Petra spokojený (krom Petra, kterému se tedy zdá moc i 800 m).

Byl to tak trochu vtip, ale i trochu myšleno vážně. Je mi 65 a sice nejsem obézní, ale nikdy jsem nesportoval a ujít kilometr mi vážně činí potíže, bolí mě v kříži. Zrovna nedávno jsem měl auto v opravě u jednoho živnostníka. Copak tam, tam mě dotáhl soused na laně, ale když jsem si šel auto vyzvednout, tak jsem musel pěšky, protože do těch míst vážně nic nejede. Je to podle mapy 1,2 km, podle téže mapy by to pěšky mělo trvat 15 minut, ale já to šel 48 minut. 10 minut chůze, 2 minuty sezení na podezdívce plotu, nebo opírání se o plot. Tak si živě dovedu představit někoho, kdo jde o berlích 2 km na metro. Chápu, v Brně metro nemáte, tak si představte, že zastávky šaliny budou kilometr od sebe. ;) Kolik vám je let, pane? Zeptejte se svých rodičů, případně prarodičů, jak daleko na MHD jsou schopni a ochotni jít pěšky. Možná se dozvíte něco překvapivého. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

homobrunensis
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 19 říj 2019, 13:36
Profese: přírodní vědy
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od homobrunensis »

Petr.Vileta píše: 07 zář 2021, 14:42

Chápu, v Brně metro nemáte, tak si představte, že zastávky šaliny budou kilometr od sebe. ;) Kolik vám je let, pane? Zeptejte se svých rodičů, případně prarodičů, jak daleko na MHD jsou schopni a ochotni jít pěšky. Možná se dozvíte něco překvapivého. :D

No právě. V Brně metro není a to je TRAGÉDIE :!: Chudáci důchodci a invalidi a,.... Já dodnes nechápu, jak ta doprava v Brně vůbec může fungovat,... :D

V této kauze nejde o pár stromů! Ve městech dnes zbývá obecně velmi málo zeleně (a specielně velmi málo vysokokmenných stromů). Taková místa je třeba zachovat. Jsou daleko cennější, než nějaká infrastruktura. Co o tom případu vím, tak PROTI tomu metru a likvidaci zeleně jsou celá místní SVJčka! Ty lidi to tam NECHTĚJÍ :!: A nechtějí to docela nahlas, protože spolku paní Jelínkové platí nemalé částky na soudní výlohy. A to je co říct, protože obyčejně lidé v SVJčkách bývají docela pasivní a rozhodně neradi platí něco navíc. Není rozumné ignorovat voliče!

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od Petr.Vileta »

A co já o tom četl v bežném tisku (nikoliv zeleném a nikoliv konspiračním či alternativním), tak se má vykopat ďoura, zbudovat stanice, zasypat ďoura a vysázet stromy všude, kam jen se nějaký vejde.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 131
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: Piráti dávají od Jelínkové ruce pryč

Příspěvek od michalci »

homobrunensis píše: 07 zář 2021, 23:42
Petr.Vileta píše: 07 zář 2021, 14:42

Chápu, v Brně metro nemáte, tak si představte, že zastávky šaliny budou kilometr od sebe. ;) Kolik vám je let, pane? Zeptejte se svých rodičů, případně prarodičů, jak daleko na MHD jsou schopni a ochotni jít pěšky. Možná se dozvíte něco překvapivého. :D

No právě. V Brně metro není a to je TRAGÉDIE :!: Chudáci důchodci a invalidi a,.... Já dodnes nechápu, jak ta doprava v Brně vůbec může fungovat,... :D

V této kauze nejde o pár stromů! Ve městech dnes zbývá obecně velmi málo zeleně (a specielně velmi málo vysokokmenných stromů). Taková místa je třeba zachovat. Jsou daleko cennější, než nějaká infrastruktura. Co o tom případu vím, tak PROTI tomu metru a likvidaci zeleně jsou celá místní SVJčka! Ty lidi to tam NECHTĚJÍ :!: A nechtějí to docela nahlas, protože spolku paní Jelínkové platí nemalé částky na soudní výlohy. A to je co říct, protože obyčejně lidé v SVJčkách bývají docela pasivní a rozhodně neradi platí něco navíc. Není rozumné ignorovat voliče!

Docela by mne zajímalo, jaká SVJčka - jak píšete - to jsou. Bydlím v této oblasti rovněž v SVJčku a nejen z tohoto sdružení, nýbrž i od sousedů vím, že je tomu přesně obráceně!

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 4“