Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 130
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Jsem PRO uvedený postup
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 130
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Martin.Kucera píše: 28 dub 2021, 10:17
Martin.Kucera píše: 28 dub 2021, 09:16
Martin.Muzikant píše: 27 dub 2021, 19:45 Z důvodů od rána přetrvávající chyby Heliosu při uzavírání hlasovacího lístku ( Došlo k chybě při hlasování - Chyba serveru - Helios)
Jedinou chybou Heliosu v tomto ohledu AFAIK je, že není blbuvzdorný a nevydýchá, když se někdo pokusí založit hlasování, kde je dolní hranice počtu hlasů vyšší než horní.
Tj není pravda, že Helios nefunguje.
Tak se omlouvám, je tam víc faktorů. Akorát teda byl-li to problém od rána, měl být hlášen hned a ne až v 7 večer. Už mohl být dávno napraven.
Martine, v pohodě, já jsem psal soukromou zprávu až 14:38 Andrejovi. protože jsem měl za to, že je to nějaký globální problém. Pak už mi to přišlo divný a protože nereagoval (to není výtka), tak jsem to napsal večer veřejně.
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Jsem proti uvedenému postupu (vybrat jeden ze tří předložených bodů). Posup mi přijde pro Piráty nevýhodný, ústupový. Za sebe navrhuji vyvolat v koalici jednání o plnění stávající koaliční smlouvy. Pokud se zjistí, že se ve větší míře nedodržují její body nebo se nestíhají realizovat, jsem pro rekonstrukci této smlouvy. Tu novou by třeba podepsali i dva zastupitelé, kteří mají problém s tou stávající.
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dohodovací řízení na Praze 11

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Ahoj,
na Praze 11 probíhá v rámci koalice tzv. dohodovací řízení, které vzniklo na základě podnětu koaličních partnerů ODS/ANO/TOP/STAN po předčasně ukončeném jednání zastupitelstva MČ Praha 11 dne 15.4. (viz zde: https://praha11.pirati.cz/tiskove-zprav ... i-smlouvy/)

Rád bych tímto předně pochválil Předsedu zastupitelského klubu @muzikarmartin za průběžné informování členů zastupitelského klubu, včetně pomerně rozsáhlé debaty na online schůzkách klubu. Stejně tak patří pochvala za otevřenost celému stávajícímu předsednictvu MS.

Moje pozice je v tomto ohledu pouze sledující člen z povzdálí, protože se k současné koalici nehlásím od počátku jejího vzniku (viz. viewtopic.php?p=607178#p607178 a viewtopic.php?f=949&t=45984#p604895) a nějak morálně cítím, že do toho nemám co kecat, když jsem se sám distancoval. Tehdy jsem byl jediný. Dnes jsme 3 z 9, kteří aktuálně za Piráty na zastupitelstvu sedí a koalici nepodporují (dodávám že většinu bodů ano, ale není to 100% podpora). To už nebude náhoda !

Proto nemůžu radit, jestli je leší varianta odvolat jednoho z radních, starostu, nebo uvolněného zastupitele. Mám na to svůj názor, který jsem kolegům předal, a to že bych nechal situaci vyhnít a nechal dělat tu hnusnou práci (přepočítávání placených funkcí) naše koaliční partnery. Troufnou si zablokovat další jednání zastupitelstva, pokusí se odvolat někoho z Pirátů během zastupitelstva? OK, ale ať to udělají oni, proč to máme dělat my.. Toto jsou ale jen personálie a počítání peněz za uvolněné zastupitele. Mrzí mě, že nikdo ze zúčastněných neřeší plnění programu koalice. Pokud se má udělat zásadní změna, mělo by se především otevřít programové prohlášení koalice a bod po bodu projít, co je a není splněno a kdo je za to zodpovědný. Pak si strany, které nás chtějí dnes odvolávat, možná vysypou popel na hlavu, sklidní se a začnou pracovat pro blaho občanů MČ Praha 11.
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 336
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Dohodovací řízení na Praze 11

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Ahoj,

nevím, zda by neměl příspěvek spíše patřit do již existujícího vlákna zde: viewtopic.php?f=1117&t=57150&start=10
Pokud ano, mohu ho tam přesunout (se zachováním stávajícího předmětu). Nedávno jsem se snažila naše fórum uklidit, tak abychom zde zase neměli několik různých vláken se stejným tématem - nechám to ale na tvém zvážení.

Pokud se nepletu, tak v tuto chvíli jsou to 2 z 9 zastupitelů, kteří kandidovali na naší kandidátce a zároveň nejsou podepsáni pod platnou koaliční smlouvou schválenou místním fórem.
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dohodovací řízení na Praze 11

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Ahoj Zuzko, děkuji, prosím o přesunutí tak. Špatně jsem hledal. Jsi hodná, díky.
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 336
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Dohodovací řízení na Praze 11

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Ladislav.Kos píše: 02 kvě 2021, 14:56 Ahoj Zuzko, děkuji, prosím o přesunutí tak. Špatně jsem hledal. Jsi hodná, díky.
Je to tu ;)
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jestli chtějí vaši koaliční "partneři" položit koalici, tak ať to udělají. Já si myslím, že nemáte co ztratit. Naopak to zvenčí vypadá, že jste tak konstruktivní, že ochotně obětujete i svojí hrdost a necháváte se obrátit proti lidem, které jste si před třemi lety zvolili na kandidátku.

Koalice pod vaším vedením měla po letech chaosu na P11 jeden obrovský přínos. Jižák zvenku konečně vypadal jako normální městská část. Jestli vaši "partneři" chtějí ten chaos na radnici obnovit, nechte je, ať jim to spadne na hlavu. V příštích volbách vám takový podraz z jejich strany může jedině pomoct. Absolutně nechápu, proč byste se měli vzdávat radních nebo starosty.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 117
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Dokud nebudeme mít větší členskou základnu na P11, tak nás mohou sledovat max členové z okolí a tyto strašlivosti, co tu vznikli po roce 2018 se budou se stávajícím ansámblem, především s ANO prohlubovat, bylo by fakt na čase vystavit ANO červenou kartu a poslat je za Babišem. Po včerejších 168 hodinách by si to zasloužili, doufám, že se na P11 neprivatizují byty podobně jako na Praze 1.

Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 397
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy řešení zastupitelského klubu k dohodovacímu řízení

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Jan.Suchanek píše: 24 kvě 2021, 20:27

Dokud nebudeme mít větší členskou základnu na P11, tak nás mohou sledovat max členové z okolí a tyto strašlivosti, co tu vznikli po roce 2018 se budou se stávajícím ansámblem, především s ANO prohlubovat, bylo by fakt na čase vystavit ANO červenou kartu a poslat je za Babišem. Po včerejších 168 hodinách by si to zasloužili, doufám, že se na P11 neprivatizují byty podobně jako na Praze 1.

Na Praze 11 se neprivatizují byty, Honzo.

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 11“