Procedura z CF 24/2020 - Zahájení podnětu s prodlením

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: [OT z CF 24/2020] Zahájení podnětu s prodlením

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ano, byla to chyba na straně AO (že jsem tu anketu nezmrazil), za kterou tímto přebírám zodpovědnost, nicméně nelze za ni trestat iniciátora podnětu, který splnil všechny podmínky pro zahájení jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Georgia.Hejdukova, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Snizek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1211
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z CF 24/2020] Zahájení podnětu s prodlením

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Martin.Duska píše: 20 pro 2020, 22:52 Není možné mít hlasování, které lze kdekoliv prohlásit za uzavřené pokud se nějaký výsledek přeleje, ale lze dále hlasovat. Je potřeba mít datum kdy anketa skončí a pak rozhodnout. Dám příklad, představ si, že by nebyla časově uzavřena kandidátka do voleb a získal by převahu hlasů člověk 3 roky po volbách. Uvědomuji si, že se jedná o "podmět" nikoliv samotné rozhodnutí, ale je absurdní nemít to časově ukončené. Helios takto díky bohu nefunguje. Prostě hádat se který výsledek je platný není možné. Byrokracie tvrdí že před cca rokem byl výsledek pro, já člen rozkliknu anketu a vidím proti, tohle prostě nejde.
Bro,ale ono to časově omezené je. Buď ten podnět získá podporu do tří měsíců a v ten moment se svolává jednání a nebo je zamknut. Tady prostě došlo k opomenutí na straně AO a zcela správně bylo rozhodnuto, že členská práva mají v tomto případě přednost před nějakou logikou toho, že se vyhlašuje rok od věci.

Srovnání s volbama je irelevatní. V tomto případě je daleko relevatnější petice pro vyvolání obecního referenda, ta také může běžet neomezeně dlouhou dobu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Milan.Dadourek

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 24/2020 - Zahájení podnětu s prodlením

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

No já za to nemůžu, že se anketa automaticky nezastaví, když dostane podporu. "Skončení" ankety je tři měsíce a asi bych méně nedával. Osobně jsem dodal printscreen se stavem ankety do redminu, AO mi ho fyzicky ověřilo a podmínky jsem měl splněny. Mě se taky nelíbilo, že jsem dostal několik velmi vulgárních telefonů a anketa se pak přelila.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“