Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Hany Brňákové na 3. místo kandidátky

Pro
21
66%
Proti
7
22%
Zdržuji se
4
13%
 
Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 32

Uživatelský avatar
Martina.Duskova
Republikový výbor
Příspěvky: 110
Registrován: 29 říj 2013, 19:31
Profese: sociální pedagožka
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Martina.Duskova »

Ahoj Hani, chtěla bych Ti položit následujici otázky:
1) jakým způsobem se dopravuješ do práce a jak by ses připadně dopravovala do sněmovny ?
2) jaký je Tvůj pohled na problematiku chudoby ?
3) jaký je Tvůj pohled na ne/dobrovolné očkováni?

Martina Dušková

Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj, ráda bych Ti položila několik otázek.

1. Jaký je tvůj postoj k legalizaci marihuany a proč zastáváš takové stanovisko, jaké zastáváš?
2. Jaký máš názor na současné fungování OSA, mělo by se něco změnit?
3. Jaký je tvůj názor na výstavbu staveb na horách?
MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od MarianB »

Ahoj, jaký máš názor na eutanázii? Podpořil(a) bys ve sněmovně zákon, který by jí umožňoval? Případně za jakých podmínek?

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

anonym81499
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 05 lis 2017, 04:45
Profese: Již nejsem členem České pirátské strany
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od anonym81499 »

Rovněž já podporuji nominaci Hanky na čelní místo kandidátky, což už jsem avizoval při grilování Lukáše a Ondry, že by Hanka byla ideální kandidátkou za Opavu.
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Ahoj, pár dalších otázek:

- Jaký máš názor na očkování jako celku? Myslíš že způsobuje autismus u dětí apod?
- Co si myslíš o novém "genetickém" očkování?
- Měl by stát nést zodpovědnost za očkované děti, které trpí vedlejšími účinky očkování?
- Myslíš, že by měli Piráti podporovat takzvanou svobodu očkování nebo pokračovat v současném (víceméně) poviném očkování nebo jej i přitvrdit?

Předem díky za odpovědi.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Ahoj Petře,

omlouvám se za prodlevu v reakci, přes svátky jsem se po delší době věnovala veskrze mojí rodině a dala jsem si pohov od FCB atd.
Takže co se týká mojí kandidatury do PS PČR, mělo to svůj vývoj. V době , kdy jsem byla v uvolněné funkci jsem byla připravena maximálně reagovat na případnou výzvu podpořit kandidátku obdobně jako v krajských volbách. I po té co jsme v Opavě vypověděli koaliční smlouvu , já se vrátila do svého občanského zaměstnání (úv. 1,0 HPP), jsem si držela tento postoj. Následně při kandidatuře do krajského zastupitelstva jsem plně akceptovala rozhodnutí členské základny a kandidovala z 11. místa s hlavní motivací podpořit stranu (neměla jsem úplně nezanedbatelné preference).
Ke kandidatuře do Parlamentu ČR v čele kandidátky jsem byla oslovena a neformálně mi vyjádřilo podporu více lidí v rámci KS, takže to vnímám jako vyslovení důvěry a výzvu. Mezitím jsme v rámci výsledků krajských voleb měli všichni možnost vyjádřit se, v jakých oblastech jsme odborníci a kde bychom dokázali hájit barvy Pirátů se ctí. (Tak jsem to pochopila.) Pro mě to byla primárně oblast sociálních věcí , takže jsem reagovala. Rozhodnutí učinil, pokud je mi známo, Klub krajských zastupitelů, takže jsem přijala "úkol".
Hned po prvním jednání jsem měla dobrý pocit, protože jsem přesvědčena, že tak jako máme odborníky na školství, dopravu, ITC,etc. tak toto je moje parketa a já budu moci spolupracovat s Marťou Duškovou , případně dalšími lidmi, kteří k této oblasti mají co říct, informovat náš KZ a protože mám v této oblasti spoustu známých z řad odborné veřejnosti, dovedu pro naše potřeby ověřovat deklarovaná stanoviska, přicházet i s legitimní oponenturou založenou na faktech, ne na pocitech (což se neliší ani od potřeb v rámci případné parlamentní práce). Jestli budu základnou povolána a voliči zvolena , budu muset své členství v komisi řešit,jak jsem již psala, primárně se Zuzkou- předsedkyní KZ a naší krajskou lídryní. Ale to nevylučuje tu skutečnost, že do té doby můžu být užitečná v roli členky komise pro OZP. Navíc kromě mě tam je ještě Jarda Hořejší, takže by případně nemělo zůstat jen "nezodpovědně opuštěné místo". I v sociálním KETu je k dispozici případná adekvátní náhrada na moje místo v Komisi, kdyby... . Pokud bych ve Sněmovně nebyla, nestalo by se nic víc než to, že bych v práci v Komisi pokračovala. Věřím, že toto vysvětlení má logiku a lze z něj zavnímat odpovědný přístup.
K tomu si dovolím ještě praktickou poznámku , snad pro všechny, kteří třeba nepracují na HPP, ale jsou OSVČ, případně pro ty, kteří se domnívají, že členství v komisi je "JOB".
Když jedu z Opavy na Komisi, musím si vzít z práce volno, které pak musím nadpracovat. Nevztahuje se zde náhrada ušlé pracovní doby a náhrady mzdy pro zaměstnavatele. Takže pokud je komise např. ve 13:00 hod, musím z práce na vlak lehce po 11. hodině( s využitím MHD, ČD a MHD v O!!!) a vracím se do Opavy kolem 16:30 hod- toť přímá zkušenost z prvního jednání. Jelikož nejsem zastupitelka, odměna za členství v komisi je více méně symbolickou odměnou. Opakuji, o odměny mi nikdy nešlo. To nejcennější, co věnuji kromě své odbornosti, je můj čas. A věnuji ho, pokud budu moci, ráda, obzvlášť když vím, že to nebude marné.

Teď k mým kandidaturám:
V roce 2010 jsem na podnět Pavly Brady (dnes SZ) s "mladickou" a tenkrát i politickou nezkušeností kandidovala prvně do komunálu jako členka Strany pro otevřenou společnost (SOS). Náš tehdejší volební subjekt se jmenoval SOS pro Opavu. Po té, co Pavlu tato strana vyloučila, či z ní ona sama vystoupila , už si to moc přesně nepamatuji, tak jsme ji všichni, kdo jsme tam s ní a vlastně kvůli ní naskákali, zase vyskákali. Dneska už se tomu jen směju :-)
Jak jsem napsala- politická nezkušenost. Připadala jsem si "divně", takže jsem se tenkrát zařekla, že už nikdy jen tak bez hlubšího poznání neskočím do žádné politické partaje. Dále jsem kandidovala jako "nestraník". Byly to nejdříve krajské volby, kdy jsem jako nestraník kandidovala na kandidátce Zelená pro Kraj, opět s Pavlou Brady, ta , myslím, již byla členkou SZ. Pak se naše cesty úplně rozešly, to jsem kandidovala jako "nestraník" za volební subjekt OPAVANÉ-OBČANÉ.CZ-PIRÁTI. Ještě se o mě na komunálu pokoušeli KDU ČSL, ale neměli v tom jasno, někteří tvrdili, že jsem "ta žena, co se nebojí", druhá skupina téže strany se toho samého nejspíš bála..nevím :-). Nijak urputně jsem to neřešila, neb vše je tak, jak má být... Takže v průběhu VO komunálu 2014-18 jsem již fungovala nejprve jako registrovaný příznivec a pak již jako členka strany. Jediná Pirátka v opavském zastupitelstvu, Pavel Kořízek, jehdy jako jediný regulerní člen Pirátů, se tam tenkrát ještě nedostal. V minulých parlamentkách jsem již byla na Pirátské kandidátce, asi někde uprostřed, nevím přesně, nechci kecat. To je, co se týká mého politického angažmá v aktivních stranických strukturách a na kandidátkách vše.

Tolik k Tvým dalším dotazům, omlouvám se za "košatost", snad to zkompenzuje otevřenost.;-)

Hanka
Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Martina.Duskova píše: 30 pro 2020, 16:44 Ahoj Hani, chtěla bych Ti položit následujici otázky:
1) jakým způsobem se dopravuješ do práce a jak by ses připadně dopravovala do sněmovny ?
2) jaký je Tvůj pohled na problematiku chudoby ?
3) jaký je Tvůj pohled na ne/dobrovolné očkováni?
Ahoj Marťo,

děkuji za otázky, zde odpovědi:
Ad1) Když je hezky , jdu pěšky nebo jedu eMHáDou. Do Prahy rychlíkem z Opavy!´´...pokud z ekonomických důvodů nebude jezdit, pak klasila s přestupem ve Svinově ... mimochodem cesta vlakem s sebou nese možnosti komunikace s občany, či klid pro studium materiálů...:-) POZN´´: Ivan Mládek byl v tomto velký vizionář! :-)

Ad2) Spojené nádoby více problematik- průřezové téma sociální politiky v návaznosti na ekonomickou stabilitu státu. Je potřeba řešit v souvislostech- v makru téma ,jehož vyřešení je na Nobelovu cenu, v užším pohledu - rovné příležitosti a podpora, pobídky ze strany státu, nepodporuji "naučenou bezmoc" jednotlivce/skupin. Ale důraz na účinnou sociální práci vč. kvalitního odborného sociálního poradenství ,vzdělávací systém, možnosti celoživotního vzdělávání a edukaci, aktivizaci, nastavení účinné, avšak vyvážené a limitované sítě sociální podpory....jak moc bych se měla rozepsat se svou obvyklou košatostí? ;-)

Ad3) Vesměs laický. Vnímám, že ani odborníci-lékaři nejsou v tomto jednotní. Osobně , ani v nejbližším okolí , zaplať Pánbůh, nemám s očkováním negativní zkušenost. Negativní zkušenosti znám jen z vyprávění , resp. převyprávění příběhů jednotlivců (Jsou- nejsou to desinformace?!?!). Dovedu však pochopit vznik prudkých a závažných alergických reakcí. Někomu stačí sníst jahody, někoho píchne včela, někdo může prudce reagovat na vakcínu.
Zajímal by mě např. nějaký konkrétní výstup výzkumu dopadu očkování na výskyt nežádoucích účinků na zdraví v kontextu na profit farmaceutických firem, znát metodu pro posouzení veřejného/obecného zájmu ochrany zdraví populace x riziko nákazy jedincem. Při tom všem, dobrovolnost očkování- O.K. s tím, že při případných prokazatelných následcích (onemocnění z důvodu absence očkování) by nedocházelo k "popotahování" lékařů kvůli "zanedbání , či neposkytnutí péče", zkrátka převzetí i vlastní odpovědnosti za rozhodnutí o "neočkování". Zároveň však by "dobrovolně neočkovaní" neměli být jakkoliv diskriminováni, či limitováni v dostupnosti lékařské péče, či jiných veřejných služeb v rozsahu, jakém by byla elementárně poskytnuta "očkovaným".
Tož tak v tuto pozdní hodinu.
Hanka

Hanka
Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Ahoj Gabko,
děkuji za otázky a ještě jednou se omlouvám za pozdní reakci.
Zde důkaz, místo slibů z dnešní relace, moje odpovědi:

1. Jaký je tvůj postoj k legalizaci marihuany a proč zastáváš takové stanovisko, jaké zastáváš?

ANO, protože opět z vlastní praxe v NNO (pomáháme osobám s DN),jsem se kromě negativních důsledků vzniku, či dopadů závislosti (vypuknutí duševního onemocnění - nicméně nelze toto paušalizovat jen na marihuanu, či nadužívání jiných návykových látek) , zaznamenala pozitivní účinky/ přínos (lidé s Alzheimerovou chorobou, revmatickou artritidou..atp). Chronickou bolest tlumí mariánkou i můj tchán (první sazeničku jsme mu v 90. letech zasadili na chalupě s mým mužikem a slovy "to je léčivka - ostropestřec mariánský"- dneska se tomu již informovaný děda směje, když to vzpomeneme) + viz i v lékárnách se prodává čím dál více konopí k léčebným účelům ( viz https://www.helpnet.cz/aktualne, https://www.helpnet.cz/aktualne/lekarny ... u-jist-i-v). Legalizaci vnímám pozitivně i s ohledem na zdanění legálního prodeje a taky pro eliminaci "špinavého prodeje špinavého zboží". No a taky MU Brno se vědecky a vážně zaobírá využitím konopí pro odstraňování těžkých kovů z půdy, což mi příjde super. Závěrem jako původní profesí technik- oděvář nemůžu nezmínit využití konopí pro výrobu textilních vláken a oděvních materiálů. Takže za mě SUPER ROSTLINA všestranného využití a velkým potenciálem pro různá odvětví NH.

2. Jaký máš názor na současné fungování OSA, mělo by se něco změnit?

Toto není úplně oblast, kde bych byla prvoliniový (ani druholiniový ;-)) odborník. Nicméně poplatky OSA , či Intergramu, z moji praxe v malé NNO jsem vždycky vnímala spíš jako vopruz a neuznatelný ( a zbytečný) náklad v letech, kdy jsme museli sakra počítat, abychom přežili a uměli dofinancovat mzdy odborných zaměstnanců (kvalita sociálních služeb v této oblasti nelze vždy řešit dobrovolnictvím, nebo OSVČ, základ jsou odborníci na HPP)... Hudba, či filmová tvorba se využívala max. v muzikoterapii, či tréninku paměti. Ani "na kulisy" při práci nebyl prostor. Každopádně zákony jsme ctili (stále ctíme ;-)) a pirátská osvěta v možnosti řešení "svobodné hudby" přišla vhod. Toť postřeh z "dřevních dob" vlastní zkušenosti.
Každá mince má dvě strany, tže každopádně souhlasím s řešením problematiky autorských práv tak, jak to prezentujeme v programu strany.
P.S. Obecně jsem skeptická k různým typům kolikrát "pseudo zastřešujících institucí"...

3. Jaký je tvůj názor na výstavbu staveb na horách?

Mně se líbí, když na horách bude možnost úniku do klidu, ticha a relaxu, čisté přírody. K tomu nepotřebuji na každém kopečku rozhlednu, či posed... Máme v republice tolik krásných míst, které nejsme schopni kloudně udržovat v provozu schopném a bezpečném stavu! Výstavbou dalších se zvyšují náklady na údržbu, o možné ztrátě klidu, ticha, možností relaxu a kochání se v čisté přírodě, nemluvě. Kruh se z tohoto úhlu pohledu uzavírá...
P.S. "Metody poslední doby" - zakládání požárů památných staveb, či horských chat , případně jiných (nejen) horských staveb kdoví kým a jakých pohnutek, by se rozhodně neměly stát "standartním řešením", jak přimět
veřejného vlastníka (stát, kraj, obec, i soukromé vlastníky) k rekonstrukci, či opravě těch stávajících staveb a památek! (Viníky, pokud jsou známí, bych zapojila do prací na tom, co zničili, jako součást jejich nápravy.)

Tož tak.

Hanka
Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Ahoj Hanko,

tvou předností jsou zkušenosti. Jenže, parlament je velký, kdybys byla členkou parlamentu, co uděláš pro to, abys byla mezi kolegy slyšet, aby právě tvé nápady byly brány v úvahu? Do tebe jako ženy, která se zabývá sociální tématikou, bude vkládat mnoho našich voliček a voličů naděje.

Děkuji,
Míša

Ahoj Míšo, děkuji Ti za dotaz. Opět život mě naučil, že pokud chci v čemkoliv obstát, musím nejen umět a znát, ale i argumentovat. Kromě předpokládané týmové spolupráce a konzultace s našimi a věřím, že přeci jen i ministerskými odborníky, bych se soustředila na vlastní přípravu věcných argumentů. Pak můžu být připravena pohotově a adekvátně reagovat. Prostředí Sněmovny by pro mě bylo v mnohém nové, nicméně věřím, že bych uměla navázat na své dosavadní zkušenosti v komunálu. Uvědomuji si, že materiály na jednání zastupitelstva, či rady nejsou tak obsáhlé jako sněmovní tisky, role zpravodaje je mnohem zodpovědnější, než když se dohodneme v pětičlenném klubu pro jednání zastupitelstev. Sepsání stanoviska zabere čas a taky to chce prověřovat informační zdroje, aby reakce nestavěly jen na subjektivním názoru a zkušenosti jen z omezené lokality...atd. A co považuji za důležité, být v kontaktu s Krajem, obcemi, odborníky , pracovníky z NNO, ale taky s občany. Pokud toto budu mít k dispozici, nebudu prezentovat jenom "moje nápady", budu zvedat hlas a potřeby občanů, kteří nám dali důvěru. Budu argumentovat příklady z praxe, kazuistikami reálných občanů. Kdo by si dovolil nebrat v úvahu potřeby a problémy našich občanů? ;-) To by naši nebyli! :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Davidova za příspěvek:
Hana.Brnakova
Uživatelský avatar
Martin.Tomasek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 51
Registrován: 22 led 2018, 11:04
Profese: vysokoškolský učitel
Bydliště: Mongolská 1432/22, 708 00 Ostrava-Poruba
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Martin.Tomasek »

Předávám dotaz, který zazněl během grilování Andrey H. a který byl vztažen i k přítomné Veronice M.:

1. Jsi ochotna podporovat práci týmu poslanců v parlamentu? Víš, jak tým funguje?
2. Jaká je Tvoje schopnost mediální sebeprezentace?
3. Máš hroší kůži? Jaký bojový sport umíš a neváháš ho v případě potřeby použít?

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Tomasek za příspěvek:
Hana.Brnakova
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“