KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ok, pouštím předsedání.
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1539
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Jiri.Demel »

Michal.Najvarek píše: 30 bře 2020, 11:09 I tak trochu liknavost KS.. řeší se to fakt dlouho.:-).. Nicméně chápu, že jsou důležitější věci na starosti. Děkuji však @Alena.Klocova za její neutuchající snahu protlačit můj návrh z minulosti. ;)
Ano na schůzích KS se to řešilo nesčetněkrát, nikdo z PMS oficiálně nepožádal PKS o rozšíření, až v lednu.
Ten rest si vezmu na starost včetně vzniku MS F-M a NJ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvky (celkem 2):
Michal.Najvarek, Radek.Simkanic
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jiri.Demel píše: 30 bře 2020, 15:10 Ano na schůzích KS se to řešilo nesčetněkrát, nikdo z PMS oficiálně nepožádal PKS o rozšíření, až v lednu.
Ten rest si vezmu na starost včetně vzniku MS F-M a NJ
- Jen pro info. Kolik lidí je ve F-M a NJ, že si zakládají MSko?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Jakub.Jezisek
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Daniel.Galuszka píše: 30 bře 2020, 16:54
Jiri.Demel píše: 30 bře 2020, 15:10 Ano na schůzích KS se to řešilo nesčetněkrát, nikdo z PMS oficiálně nepožádal PKS o rozšíření, až v lednu.
Ten rest si vezmu na starost včetně vzniku MS F-M a NJ
- Jen pro info. Kolik lidí je ve F-M a NJ, že si zakládají MSko?
Ještě se nezakládá, ale místní členové o tom uvažují.

V FM je aktuálně 8 členů (případně s Michalem Najvárkem 9), další dva by mohly být schválení velice brzo a pak ještě další cca 3 lidi z Třince, kteří by taky mohli být případně brzo přijatí.
Za NJ je aktuálně 6 členů, jeden až dva co vím by mohli vstoupit v Kopřivnici, další 3 jsou čekatelé z Frenštátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Galuszka, Alena.Klocova, Radek.Simkanic

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Jakub.Dedek píše: 29 bře 2020, 12:55 Ok, jestli to chápu dobře, registruji protinávrh, že by Šenov a Václavovice patřili v budoucnu pod MS Frýdeckomístecko.

Osobní poznámka:
Za mě je tato možnost v pohodě, zvlášť pro otázku rovnováhy mi toto příjde jako optimální nápad a varianta.
Uprime, neprijde mi jako dobry napad aby Havirov a Senov byly v rozdilnych MS. Vaclavovice jsou tak na hrane. Otazka zni, jestli Karvinsko uz dnes neni moc velke...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Jakub.Dedek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 234
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vědecký tajemník
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Michal.Najvarek píše: 30 bře 2020, 11:09
Daniel.Galuszka píše: 30 bře 2020, 10:01 ...Nicméně mi z toho vyplývá, že ten podnět k připojení tam a ne k nám je založen na neaktivitě MS Karvinsko, což mi teda láme srdce.
Kaj též...MS Karvinsko jede celkem slušné bomby, ale poslední dobou jsem si všiml, že témata, kterými se zabýváte nejsou bohužel ničím v čem bych mohl pomoci. Hodně k mému podnětu přispěl i názor s neorganizované skupiny. I tak trochu liknavost KS.. řeší se to fakt dlouho.:-).. Nicméně chápu, že jsou důležitější věci na starosti. Děkuji však @Alena.Klocova za její neutuchající snahu protlačit můj návrh z minulosti. ;)
Zase na druhou stranu by témata, která jednotlivá MS řeší ve smyslu toho, jestli se do nich můžeš zapojit, neměla (alespoň podle mě) hrát jednu z nejdůležitějších rolí o podobě MS, protože:
a) pokud ti nějaké téma schází a chceš jej otevřít, můžeme se o to pokusit i u nás;
b) témata mohou být v čase proměnlivá, ale MS by mělo mít nějakou dlouhodobě ustálenou a logickou strukturu;
c) rovněž relativně zvýšená aktivita ve F-M může být proměnlivá (relativně vůči jiným MS).

Jen tím chci říct, že bychom se možná mohli zaměřit na trochu jiná kritéria než tato, která vidím jako zrádná, protože se budou v budoucnu měnit. Geograficky mi přidá logičtější MS Karvinsko nebo MS Ostrava... Na druhou stranu bych nechtěl, abyste patřili někam, kde nechcete být :)

Možná by nebylo od věci vyřešit F-M, který by si podle mě vlastní MS zasloužil :)

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Vnímám to tak, že toto jednání díky požadavku původního navrhovatele postrádá smysl, takže bych toto jednání navrhnul ukončit a přesunul bych jej pod jiným názvem mimo jendnání KF. Je někdo proti?

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Proc postrada smysl?

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Jakub.Vontroba píše: 02 kvě 2020, 11:44 Zase na druhou stranu by témata, která jednotlivá MS řeší ve smyslu toho, jestli se do nich můžeš zapojit, neměla (alespoň podle mě) hrát jednu z nejdůležitějších rolí o podobě MS, protože:
a) pokud ti nějaké téma schází a chceš jej otevřít, můžeme se o to pokusit i u nás;
b) témata mohou být v čase proměnlivá, ale MS by mělo mít nějakou dlouhodobě ustálenou a logickou strukturu;
c) rovněž relativně zvýšená aktivita ve F-M může být proměnlivá (relativně vůči jiným MS).

Jen tím chci říct, že bychom se možná mohli zaměřit na trochu jiná kritéria než tato, která vidím jako zrádná, protože se budou v budoucnu měnit. Geograficky mi přidá logičtější MS Karvinsko nebo MS Ostrava... Na druhou stranu bych nechtěl, abyste patřili někam, kde nechcete být :)

Možná by nebylo od věci vyřešit F-M, který by si podle mě vlastní MS zasloužil :)

Šenov- Piráti - to jsem prakticky jenom já.. Když jsem chtěl, zorganizovat nějakou náborovou akci, tak to většinou skončilo na tom, že to nevyšlo.. KoDo ví..
Nebyl jsem sice nijak moc akční v tomto, ale jisté kroky pro pomoc Piráty v Šenově akcelerovat jsem učinil a nebyl jeden. Na FB ve skupině postuju jenom já, aktivita jinak 0. https://www.facebook.com/Pir%C3%A1ti-%C ... 0017919402

Když pišu jednotlivě lidem, tak mi neodpovídají nebo nemohou.. Nemám zřejmě patřičné charisma na které bych je mohl utáhnout a nebo témata nejsou pro ně dost zajímavá, ale začátkem roku se mi podařilo rozkopnout jeden problém a již z dřívejška vím, že rozhodnutí umístit Šenov pod MS Karvinsko, nemělo kladnou odezvu a spíše se zraky upírali k F-M. Proto poté, co jsem se dozvěděl o možnosti založení MS F-M jsem se chopil této možnosti. Pokud se mi podaří v tomto uspět, tak budu mít alespoň dobrý pocit, že se mi něco povedlo a pomohl tak (možná) k lepšímu zapojení šenovsko-vaclavovické buňky.
Nehledě na to, že Šenov patřil dlouhé léta právě K F-M, ale to si mnozí nemůžete pamatovat :-)
).... témata mohou být v čase proměnlivá, ale MS by mělo mít nějakou dlouhodobě ustálenou a logickou strukturu;

.. souhlasím a plně se pod to podepisuji.
Možná by nebylo od věci vyřešit F-M, který by si podle mě vlastní MS zasloužil :)
Rovněž souhlasím a k tomu ještě hezky prosím ;)
Citím, že mohu novému MS prospět. Nemám sice žádné zkušenosti, ale mám znalosti na dobrém levlu, neboť dlouhodobě studuji piratský systém. A Šenovu by se tam líbilo. a nikde jinam mě nechtěji... :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 2):
Romana.Korosi, Veronika.Murzynova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1539
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 861 poděkování

Re: KF MSK 06/2020 Rozšíření působnosti MS Karvinsko

Příspěvek od Jiri.Demel »

Michal.Najvarek píše:
Možná by nebylo od věci vyřešit F-M, který by si podle mě vlastní MS zasloužil :)
Rovněž souhlasím a k tomu ještě hezky prosím ;)
Citím, že mohu novému MS prospět. Nemám sice žádné zkušenosti, ale mám znalosti na dobrém levlu, neboť dlouhodobě studuji piratský systém. A Šenovu by se tam líbilo. a nikde jinam mě nechtěji... :fet:
K tomu jsem dal stanovisko zde:
Jiri.Demel píše: 30 bře 2020, 15:10
Michal.Najvarek píše: 30 bře 2020, 11:09 I tak trochu liknavost KS.. řeší se to fakt dlouho.:-).. Nicméně chápu, že jsou důležitější věci na starosti. Děkuji však @Alena.Klocova za její neutuchající snahu protlačit můj návrh z minulosti. ;)
Ano na schůzích KS se to řešilo nesčetněkrát, nikdo z PMS oficiálně nepožádal PKS o rozšíření, až v lednu.
Ten rest si vezmu na starost včetně vzniku MS F-M a NJ
Taktéž jsem se dnes dotázal Leonarda, jak jsou na založení PMS připraveni ve FM. Podle infomace jim chybí pouze celý proces zadministrovat a přesné pokyny včetně pomoci mu budou poskytnuty Jakubem.
Navrhuji tedy předsedajícímu uzavřít toto jednání bez přijatého usneseni a po založení FM se následně až bavit o vhodnosti "rozdělení" dotčené lokality kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Murzynova, Michal.Najvarek, Leonard.Varga
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“