[flame z] PiCOlo tým - přednáška vesmírní lidé

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od David.Novak »

Nela.Chudova píše: 13 led 2020, 22:48 Proč jsi tak radikální?
:shock: Co ti přijde radikální? Já jsem tu nastřelil kompromis.
Martin.Morong píše: 13 led 2020, 22:51 Jenže my bojujeme o to, abychom vůbec byli přijatelní. ;) Natož líbiví... IMHO nic ze své autenticity neztrácíme. Autentičtí jsme svým dlouhodobým chováním, postoji a ochotě se bavit i o nepříjemných tématech konstruktivně.
V tom máš jistě pravdu, ale v tom vidím jen jednu část naší image. Tohle by o sobě mohla říct i jakákoliv jiná "středová liberální" strana. Ta druhá část pirátské image je právě v menší přetvářce, menší snaze o autocenzuru a zaprděnou formálnost (při zachování zcela přirozené civilizované slušnosti). Pamatujme na naše roots, kde jsme vznikli - internetové prostředí pojící se s alternativní kulturou. Díky tomu jsme právě liberální a tolerantní k lidským jedinečnostem. Uvědomujeme si, že naše síla je v rozmanitosti, ne uniformní robotické jednotě.
A téma přednášky, o které se bavíme, k tomu prostě patří. A je mi líto, že nebudu mít čas přijít. :(
Naposledy upravil(a) David.Novak dne 13 led 2020, 23:09, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Nepejchal, Jana.Skopalikova

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Jan.Bednarik »

@Martin.Morong Ze stejných pohnutek, kvůli kterým bys chtěl zakázat tuhle akci, by jiní chtěli zakázat třeba akce iniciativy Jsme fér. Znakem dospělosti je to, že dáme prostor všem minoritám a ctíme svobodu projevu. Nejsme populisti, abychom se přizpůsobovali tomu, co si o nás kdo myslí. Právo odmítnout akci máme pro případy důvodného podezření, že by mohlo dojít k porušení zákona, či Pirátské strany (třeba kdyby si v Picolu chtělo dělat akce SPD).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
David.Novak, Michaela.Nepejchalova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Martin.Elias »

@Jan.Bednarik & @David.Novak Myslím si, že chápu vaše argumenty a rozumím tomu, že jde o záležitost svobody i vlastní vnitřní svobody. Ale přesto mi tahle akce přijde za hranou. Jsme strana, která mimo jiné dává velký důraz na vzdělání a tohle je jednoduše šíření bludů, na kterém se podílet nechci. Stejně tak bych se vymezil proti např. ChemTrails či Flat Earth Society.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvky (celkem 5):
Jan.Hrubes, Michaela.Nepejchalova, Petr.Lysek, Martin.Svadlenka, Hynek.Melichar

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Zdravím XOLK. Sice nemám nejmenší právo o tomhle rozhodovat, ale nějak cítím potřebu si tu užbleptnout.

Přednáška o Aštaru Šeranovi je fakt bizár. Jako pokud si chtějí centrum půjčit ezomaniaci, tak OK, ale proč je teda na facebooku jako pořadatel akce uvedená samotná strana?

Sám vidím pouze dva důvody proč by někdo pořádal přednášku na téma "čipují nás ještěři". Zaprvé, pokud chce přednášejícího (nebo celý svět) trollit. Zadruhé, pokud je blázen.
Doufám, že nejsme ani tak velký trollové, ani tak velký blázni, abychom to dělali.

...ale já do toho vlastně vůbec nemám co kecat, klidně si to uspořádejte. Akorát vás pak některý lidi budou považovat za trolly nebo za blázny...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 5):
Martin.Elias, Petr.Lysek, Hynek.Melichar, Martin.Svadlenka, Marek.Rebicek
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Petr.Lysek »

Jan.Bednarik píše: 13 led 2020, 22:59 @Martin.Morong Ze stejných pohnutek, kvůli kterým bys chtěl zakázat tuhle akci, by jiní chtěli zakázat třeba akce iniciativy Jsme fér. Znakem dospělosti je to, že dáme prostor všem minoritám a ctíme svobodu projevu. Nejsme populisti, abychom se přizpůsobovali tomu, co si o nás kdo myslí. Právo odmítnout akci máme pro případy důvodného podezření, že by mohlo dojít k porušení zákona, či Pirátské strany (třeba kdyby si v Picolu chtělo dělat akce SPD).
Já měl teda na schůzi za to, že to tam někdo chce pořádat a ne že to pořádáme my. To mě ani ve snu nenapadlo. Jestli fakt chceme být za úplné magory, prosím, ale tak nějak bych s tím nechtěl být mc spojován. Vidím obrovský rozdíl mezi tím "zakazovat" a "pořádat pod svým jménem". Viz pořadatel na události. https://www.facebook.com/events/608442153265954/
Naposledy upravil(a) Petr.Lysek dne 14 led 2020, 15:00, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Elias, Jan.Bednarik, Michaela.Nepejchalova, Hynek.Melichar
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Bednarik píše: 13 led 2020, 22:59 @Martin.Morong Ze stejných pohnutek, kvůli kterým bys chtěl zakázat tuhle akci, by jiní chtěli zakázat třeba akce iniciativy Jsme fér. Znakem dospělosti je to, že dáme prostor všem minoritám a ctíme svobodu projevu. Nejsme populisti, abychom se přizpůsobovali tomu, co si o nás kdo myslí. Právo odmítnout akci máme pro případy důvodného podezření, že by mohlo dojít k porušení zákona, či Pirátské strany (třeba kdyby si v Picolu chtělo dělat akce SPD).
Jasně, ale v tom případě je třeba:
- zdůraznit, že pouze propůjčujeme prostor (a že ho jsme ochotni propůjčit téměř každému, bez ohledu na to, zda s předkládanými názory souhlasíme, prostě proto že jsme ochotni poskytnout prostor svobodě projevu)
- nepropagovat tuto akci na stranických kanálech, aby nevznikal dojem že strana je (spolu)pořadatelem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Martin.Elias, Petr.Lysek, Jan.Bednarik, Martin.Svadlenka, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vyhodil jsem stránky Pirátské strany ze spolupořadatelů, to tam bylo nějakým nedopatřením.

Jinak Vesmírní lidé jsou před deset let mrtví. Tohle nebude žádné šíření bludů, jen nostalgická vzpomínka pro pamětníky. A příležitost pro ty, kteří je před dvaceti lety zaznamenali a dělali si z nich srandu na internetu, dozvědět se víc, jak to s touhle trolící "sektou" vlastně bylo. Chápu že jejich styl humoru nemusel být pro každého, ale je to určitý fenomén, a přednáška o něm může být zajímavá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
David.Hosek

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Martin.Elias »

Jan.Bednarik píše: 13 led 2020, 23:43 Vyhodil jsem stránky Pirátské strany ze spolupořadatelů, to tam bylo nějakým nedopatřením.

Jinak Vesmírní lidé jsou před deset let mrtví. Tohle nebude žádné šíření bludů, jen nostalgická vzpomínka pro pamětníky. A příležitost pro ty, kteří je před dvaceti lety zaznamenali a dělali si z nich srandu na internetu, dozvědět se víc, jak to s touhle trolící "sektou" vlastně bylo. Chápu že jejich styl humoru nemusel být pro každého, ale je to určitý fenomén, a přednáška o něm může být zajímavá.
Vesmírní lidí jsou mrtví?!? :shock: :lol:
Díky za tu úpravu.
Jinak vnímám velký rozdíl, pokud by beseda měla být o fenoménu vesmírní lidé rozumným člověkem, nebo zda by tam někdo potenciálně nemocný (F22.0 psychotická porucha s trvalými bludy) měl jakože vážně besedovat na toto téma. Na mě akce působila jako F22.0.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Martin.Morong píše: 13 led 2020, 23:53 Vesmírní lidí jsou mrtví?!? :shock: :lol:
Díky za tu úpravu.
Jinak vnímám velký rozdíl, pokud by beseda měla být o fenoménu vesmírní lidé rozumným člověkem, nebo zda by tam někdo potenciálně nemocný (F22.0 psychotická porucha s trvalými bludy) měl jakože vážně besedovat na toto téma. Na mě akce působila jako F22.0.
Myslím že zhruba od roku 2007 to Bendu přestalo bavit a umřelo to. Tak uvidíme co řekne. Případné trestné činy jsou promlčené, tak se třeba podělí o nějaké detaily "ze života mystifikátora".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Jakub.Nepejchal

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Marek.Valko
Mediální odbor
Příspěvky: 45
Registrován: 15 říj 2018, 17:03
Profese: Vedoucí MO Pirátů
Bydliště: Žiželice, okres Kolín
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Marek.Valko »

Zdravím všechny, přidám pár názorů:
- Program PT na Leden byl schválen už v Prosinci, na nástěnce visí zhruba dva týdny, na krajské schůzi se na něj mohl každý podívat.
- Jedná se o jedinou akci v lednu. @Nela.Chudova všichni jsme věděli, že leden bude slabý, vážně promiň, ale aspoň přes Vánoce si člověk snad odpočinout může. Proto považuji tvou předchozí poznámku za nešťastnou.
- Odporuje charakter akce pravidlům pořádání akcí v Picolu? Podle mě se nejedná ani o komerční akci, ani to neodporuje demokratickým principům. Pokud s tím má více lidí problém, tak pojďme hlasovat. Za mě je to na stejné úrovni s poníky.
- Když se v Picolu pořádala přednáška o exekucích, byl na ni pozván Robert Runták. Proč nenechat na lidech ať se rozhodnou jestli budou nebo nebudou brát akci vážně?
- Já to také považuji za bizarní akci a určitě bych si uměl představit něco reprezentativnějšího. Nicméně bych uvítal i krok č. 2 - co místo toho?

Závěrem - je mi osobně úplně jedno jestli v Picolu bude muž ve žluté bundě mluvit hodinu o mimozemšťanech a čipech v mikrovlnce. Daleko raději bych ale dělal událost a plakát akci Martina například na zajímavé téma zdravotnictví. Pojďme prosím méně kritizovat a zakazovat ve prospěch vlastní aktivity a zapojení ve všech našich aktivitách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Valko za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal, Jana.Skopalikova

"Remember Red, hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies." - Andy Dufresne, The Shawshank Redemption (1994).


Zástupce vedoucího MO (since 2022)

Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“