ROZPOČET: Rozpočty MS a ZK-definice

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj, v zásadě nemám problém, určitě ne se změnou hospodáře. Můžu se zeptat, jak to přispívání funguje? Dohodli jste se na nějakém procentu? Přispíváte všichni? Určitě by to mělo být dobrovolné, ale taky férové. Přišlo by mi logické dávat max to, co dostáváte k uvolněné funkci.
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Je to dobrovolné, Rosťa a David dávají peníze ze svých neuvolněných funkcí, Michal odvádí jako zastupitel našeho obvodu něco z komise.

Jedním ze záměrů, proč jsem to otevřela je také to, aby lidé měli chuť činnost strany podpořit, ale zároveň věděli na co, jak a jak se s tim bude nakládat. Teď si vyberou, na co chtějí dát, zda na analýzu zastupitelů nebo na akce. Je to transparentní a jasné. O kvótach nebo nějakém procentu teď řeč není, zase se musí vyzkoušet, co funguje a co ne.
Potřebujeme tedy souhlas PKS a poslat finančnímu týmu vaše usnesení. Asi nejlíp, když to uděláte na foru, ať je to dohledatelne. :)
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Rostislav.Reha »

@Pavlina.Novackova - Pocitej letos tak 3,5k mesicne za me, 9,5 za Davida, Michal platil 500, cili pokud to bude stejne, tak 13,5k-9k za MeKo je 4,5k mesicne.
@Zuzana.Klusova - ja a David prispivame to co vydelame na meste podle kodexu, Michal prispiva dobrovolne.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

@Andrea.Hoffmannova a ty nepřispíváš?
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 345
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 863 poděkování

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od David.Witosz »

Zuzana.Klusova píše: 14 led 2020, 10:22 @Andrea.Hoffmannova a ty nepřispíváš?
Princip je dávat to co je odměna z neuvolněné funkce při uvolněné funkci. Já jsem uvolněný místostarosta a neuvolněný radní. Tedy dávám to co dostávám za neuvolněnou funkci radního - tento rok cca přes 12 tisíc hrubého což dělá nějakých 8 tisíc něco čistého, posílám tedy za měsíc 8500 Kč.

Rok 2020 by to mělo být někde kolem 9500 (zvýšení odměn) to ale uvidím až když přijde výplatní páska.

Andrea Hoffmannová však nemá neuvolněnou funkci. Je uvolněný náměstek a zasupitel na obvodu. V době kdy se strategie (kodex) pilovala byl mechanismus (mnou navrhovaný) koncipován takto a i po volbách byl na tomto výkladu úzus.
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Mě jen zarazilo, že tam nic od Andy nevidím, nevěděla jsem, jak to máte rozvrženo. Přijde mi zvláštní, že nejvýše hodnocená pozice do toho není zahrnuta a ty dáváš skoro 10 000 Kč. Ale jestli jste se tak domluvili a jste s tím ok, je to samo na vás. Vyhlásím tedy tu změnu hospodáře na PKS.
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Díky, Zuzi, že to vykopneš u vás :)
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Zuzana.Klusova píše: 14 led 2020, 10:22 @Andrea.Hoffmannova a ty nepřispíváš?
Jak píše David, máme nastaveno, že přispívají ti, kterým se kumuluje placená funkce-což je Rosťa a David (a byla to Veronika)jsem sice v komisi, výboru, zastupitelka Poruby, ale plat beru jen jeden za pozici náměstkyně. To máme už dohodnuto v rámci koalice jako nekumulování financí za funkce. Jinak bych posílala dle dohody vše navíc. Každopádně jsem se rozhodla teď od nového roku přispívat i přesto a mé rozhodnutí není ovlivněno touto diskuzí:) Upřímně, inspirovala mne Olga v prosinci po naší konverzaci.
Editováno kvůli chybkám :)
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Rostislav.Reha píše: 14 led 2020, 10:17 @Pavlina.Novackova - Pocitej letos tak 3,5k mesicne za me, 9,5 za Davida, Michal platil 500, cili pokud to bude stejne, tak 13,5k-9k za MeKo je 4,5k mesicne.
@Zuzana.Klusova - ja a David prispivame to co vydelame na meste podle kodexu, Michal prispiva dobrovolne.
Zdar, já od ledna zvyšuji svůj příspěvek na 1000 Kč, protože jsem teď i v komisi na MOaPu.

OFFTOPICJen bych poznamenal, že na rozdíl od @David.Witosz a @Rostislav.Reha nemá kumulaci funkcí, ale většinu peněz ze zastupka a komisí stejně dávám na charitu a myslím si, že aspoň pár kaček na zastupitelský klub by mohl přihodit každý zastupitel.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpočet: Rozpočty MS a ZK-definice

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Za chvíli budeme mít peněz, že nebudeme vědět, co s tím máme dělat :D
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Odpovědět

Zpět na „Ostravsko“