KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Já si zde jen dovolím poznatek, že FB reklama dokáže udělat za poměrně málo peněz opravdu hodně muziky :) Mnohdy tam sice nefunguje přímá úměra, i když se FB tváří statisticky jinak ... ale šetřit se na tom nevyplatí. Vždy je to však primárně o obsahu. Například prosté PF-ko Hlučíňáků lajklo 195 lidí + dalších 70 vedle ve skupině a přineslo to 29 nových sledujících. Prostá fotka náměstí, téměř identická s tou z minulého roku, 5 minut práce ... :D Kdybych to propagoval, třeba jen za pár korun, jsem na úplně jiných číslech. A to jen v lokálně omezeném prostoru (Hlučín). A nebo taky ne, kdo ví ... :-) Podstatou je mít nějaký zajímavý výstup a pokud se chytne, dostat jej mezi další a další lidi. V případě Pirátů v celém MSK si umím představit příspěvky, které zaujmou opravdu velké množství lidí. On ten internet je zatím stále naše moře a vrátit se nám to jinak, než pozitivně, opravdu nemůže. Jen se toho nesmíme bát a musíme využívat moderní technologie naplno. Když už je ten internet a vše okolo zadarmo, dát pár korun navíc do propagace (upozorňuji, dobře cílené propagace) je z mého pohledu to nejmenší. Osobně se nebojím zabrouzdat do diskuze ve věci rozdílu mezi efektivitou kampaně kontaktní a čistě virtuální (resp. dosahem mezi těmito jednotlivámi metodami propagace). Dám ruku do ohně, že propagovaná událost, která se ve skutečnosti ani nebude konat a nikdo na ni tedy nepřijde, dokáže s hezkým plakátem a vtipným obsahem udělat mnohem více práce, než kdyby na skvělou opékačku buřtů za doprovodu zpěvu a tance dorazilo 200 příznivců Pirátů. Tedy za předpokladu, že by se taková akce nezvrhla do extrému a někdo neměl potřebu hodit do ohniště například hasičák ... jo, pak by to mohlo mít ještě větší mediální dosah :D

Jen chci říci, že 500 Kč v reklamě dokáže udělat mnohem více, než hodiny strávené plánováním akcí, hodinami stráveného času, X vytíženými lidmi apod. Není to samozřejmě pravidlem, i těch 500 Kč se dá na FB utratit hodně blbě a efekt to bude mít nulový ... ale MSK = velký počet lidí a jejich zacílení znamená vynaložení více peněz. A samozřejmě je třeba dávat si pozor na to, ať se např. volební kampaň do senátu nepropaguje tam, kam nemá = vyhozené peníze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Jakub.Dedek, Romana.Korosi, Alena.Klocova
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Reha »

@Daniel.Galuszka - Zadne MS nebylo schopno nikdy vycerpat ani ty penize, ktere k dispozici dostali. Ani aktivni Karvinsko, ktere to potrebuje kvuli tomu ze jsou v opozici. Cili kdyz tam ty penize das, tak tam s nejvetsi pravdepodobnosti zustanou lezet ladem.

@Rostislav.Matuska Ty penize klidne dostanes, domluv se s Jakubem, delas to velmi slusne :) Ale uvedomme si, ze nejdriv musime mit vecne co nabidnout, sama reklama nas nezachrani.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Rostislav.Reha píše: 05 led 2020, 17:20 Daniel.Galuszka - Zadne MS nebylo schopno nikdy vycerpat ani ty penize, ktere k dispozici dostali. Ani aktivni Karvinsko, ktere to potrebuje kvuli tomu ze jsou v opozici. Cili kdyz tam ty penize das, tak tam s nejvetsi pravdepodobnosti zustanou lezet ladem.
- Tak já jsem teď nově v pms a můžu ti slíbit, že ty peníze určitě ležet ladem nezůstanou. :D Ale ok, co takhle kompromis. Podpořme tento návrh rozpočtu, a pak dejme možnost udělat rozpočtové opatření (úpravu rozpočtu) v průběhu roku na základě předloženého návrhu rozpočtu MS. Poněvadž jestli MSka nečerpají, tak je to imho tím, že jim chybí plán na co čerpat. Přijde mi optimálnější pracovat stylem "tady je seznam aktivit, které jsme schopni dělat (máme časové i personální kapacity) a potřebujeme na to realisticky tolik KČ," než "tady máte ňáký prachy a něco si za to udělejte." Snad chápeš.
Rostislav.Reha píše: 05 led 2020, 17:20 Rostislav.Matuska Ty penize klidne dostanes, domluv se s Jakubem, delas to velmi slusne :) Ale uvedomme si, ze nejdriv musime mit vecne co nabidnout, sama reklama nas nezachrani.
- to tučný: amen. Bez obsahu může být forma sebelepší, ale shitposterství vás může natrvalo hodit do nezájmu cílovky.
- zbytek: fakt bychom si měli nastavit nějaké indikátory efektivity činnosti na síti a věřím, že je to buď na samostatné vlákno anebo jako úkol pro KMO k předložení KF.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Daniel.Galuszka píše: 05 led 2020, 20:30 - Tak já jsem teď nově v pms a můžu ti slíbit, že ty peníze určitě ležet ladem nezůstanou. :D Ale ok, co takhle kompromis. Podpořme tento návrh rozpočtu, a pak dejme možnost udělat rozpočtové opatření (úpravu rozpočtu) v průběhu roku na základě předloženého návrhu rozpočtu MS. Poněvadž jestli MSka nečerpají, tak je to imho tím, že jim chybí plán na co čerpat. Přijde mi optimálnější pracovat stylem "tady je seznam aktivit, které jsme schopni dělat (máme časové i personální kapacity) a potřebujeme na to realisticky tolik KČ," než "tady máte ňáký prachy a něco si za to udělejte." Snad chápeš.
Nemam s tim problem, naopak, treba to rozbehne neco konstruktivniho :)

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Rostislav.Matuska píše: 05 led 2020, 11:36 (...) MSK = velký počet lidí a jejich zacílení znamená vynaložení více peněz.
- Chápu tedy, že bys chtěl navrhnout nějakou úpravu rozpočtu? Nahoď sem představu z čeho bys ubral a kolik bys přihodil položce "propagace na fb".
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Rostislav.Reha píše: 05 led 2020, 20:33 Nemam s tim problem, naopak, treba to rozbehne neco konstruktivniho :)
- No, tak supr! Platí.
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Rostislav.Reha píše: 05 led 2020, 17:20 nejdriv musime mit vecne co nabidnout, sama reklama nas nezachrani.
Souhlasím. Program + lokální problémy + hezká grafika + poutavý příspěvek atd. ... k tomu spojit nějakou tu tvář z kandidátky. Je to stejné, jako když člověk vaří :-D Někomu to sice nemusí chutnat, bez soli to mnohdy nejde ... ale účel to splnit musí = naplnit žaludek :)
Daniel.Galuszka píše: 05 led 2020, 20:34
Rostislav.Matuska píše: 05 led 2020, 11:36 (...) MSK = velký počet lidí a jejich zacílení znamená vynaložení více peněz.
- Chápu tedy, že bys chtěl navrhnout nějakou úpravu rozpočtu? Nahoď sem představu z čeho bys ubral a kolik bys přihodil položce "propagace na fb".
Nene, to bylo spíše obecně :) K nějakému šachování s rozpočtem je třeba znát všechny okolnosti detailně, i proto jsem se ptal na nějakou tu tabulku apod. Já jsem názoru, že i s málem se dá udělat hodně. Čímž neříkám, že je na reklamu na FB málo ... ale určitě bych nešetřil a kdyby se někde něco uškudlilo, zvážil bych, zda to nenacpat třeba právě tam :)
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Rostislav.Matuska píše: 05 led 2020, 20:39 K nějakému šachování s rozpočtem je třeba znát všechny okolnosti detailně, i proto jsem se ptal na nějakou tu tabulku apod.
- No von ti to Rosťa detailně už rozepsal, ne? Myslím, že do větších detailů už se nechystá. OFFTOPICResp. jako může ti tu nahodit jednotlivé položky, za co platíme na CF, ale nevím, k čemu by ti byla informace, že reflektor stojí dva tisíce :D
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Daniel.Galuszka píše: 05 led 2020, 20:50
Rostislav.Matuska píše: 05 led 2020, 20:39 K nějakému šachování s rozpočtem je třeba znát všechny okolnosti detailně, i proto jsem se ptal na nějakou tu tabulku apod.
- No von ti to Rosťa detailně už rozepsal, ne? Myslím, že do větších detailů už se nechystá. OFFTOPICResp. jako může ti tu nahodit jednotlivé položky, za co platíme na CF, ale nevím, k čemu by ti byla informace, že reflektor stojí dva tisíce :D
Áhááá, díky za info. Já si nevšiml, že byl 1. a 2. příspěvek editován :-) K PC se dostanu až zítra, tak na to mrknu. Info o reflektoru za 2 tisíce nepotřebuji, spíše jsem jen byl zvědavý a kdybych tam našel nějakou „blbost" nebo nesrovnalost, tak bych se na to zeptal. Ale věřím, že to mají v rukou ti správní lidé :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvek:
Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 01/2020 Rozpočet MSK pro rok 2020

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Bylo zahajeno hlasovani na systemu Helios, které potrvá do 9. ledna 2020 21:50.
Hlasovat muzete bud pro prijeti, proti prijeti, nebo se zdrzet odevzdanim prazdneho hlasu. Volte moudre :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Matuska, Jakub.Dedek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“