Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru - postup dovolby

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 11:23Nepochybuji o tom, že to je dle JdŘ, ale dle mě to šlo dle JdŘ udělat i jinak
Schválením návrhu postupu ano. Automaticky ne.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše: 26 lis 2019, 11:34
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 11:23Nepochybuji o tom, že to je dle JdŘ, ale dle mě to šlo dle JdŘ udělat i jinak
Schválením návrhu postupu ano. Automaticky ne.
To je právě ten rozpor. Jelikož si myslím, že i takový je dle JdŘ, tak to předsedající může takto vyhlásit. (Prosím o přesun)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Navrhuji následující postup dovolby:
1. Nebudou připuštěny nové návrhy kandidátů.

2. Do dovolby budou zařazeni pouze neúspěšní kandidáti z právě proběhlé volby, a to všichni kteří nevyjádří vůli již dále nekandidovat.

3. Další hlasování vyhlásí předsedající v nejbližším možném termínu.

4. Celý postup se bude opakovat, dokud CF nezvolí alespoň 15 členů RV, nebo dokud CF nepřijme jiný způsob postupu.

Odůvodnění:
Počet kandidátů je dostatečný. Je vhodné navázat na proběhlou rozpravu a nekomplikovat volbu novými návrhy.
Domnívám se, že příčina zvolení malého počtu kandidátů je mimo jiné dána fakticky jednokolovým charakterem volby (kdo získá přes 50% je zvolen) a náročností obeznámení se se všemi kandidáty. Pokud ihned naváže první kolo dovolby, budou se voliči soustředit na další možné kandidáty (vedle již zvolených). Zároveň se pro více voličů, bude otevírat možnost nehlasovat, protože mnou podporovaní kandidáti již byli zvoleni a na ostatní nemám vyhraněný názor. (Přičemž samozřejmě zůstává možnost zdržet se, a tím hlasovat proti všem, protože je mám za nepřijatelné.) Tím se bude vyvíjet množina voličů i potřebné kvórum.
Navržený počet 15 kandidátů má sledovat alespoň vyvážené zastoupení nominantů CF a KF.

Podpořit návrh je možno zde: viewtopic.php?f=350&t=49973

EDIT: V návrhu bod 1 doplněno slovo "kandidátů"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Martin.Stanek

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Jestli všichni kandidáti budou znovu sbírat nominační podporu, tak to bude pěkná haluz, jako pls, to pojede třicet a více anket? Ať se pokračuje v rozpravě pod již získanejma nominacema z prvního kola, už tak je složitý se mezi tolika lidma rozhodovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Nepejchalova, Petra.Smutna, Roman.Pasek, Jaroslav.Nemec, Milan.Dadourek, Dan.Lestina, Lukas.Blazej
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lydie.Bartosova píše: 26 lis 2019, 17:06 Jestli všichni kandidáti budou znovu sbírat nominační podporu, tak to bude pěkná haluz, jako pls, to pojede třicet a více anket? Ať se pokračuje v rozpravě pod již získanejma nominacema z prvního kola, už tak je složitý se mezi tolika lidma rozhodovat.
Promiň, ale když jednáme do volby ještě další tři týdny, tak já fakt budu rád, když členové předvedou svou aktivitu a získají si tedy nominaci znova. Navíc zmatek v tom nebude tak velký, ty staré použité by se měly zamknout a archivovat. Pak to jde vyřešit tou hromadnou nominací, jak jsem to udělal před dvěma lety, když se předešlé nominace zrušili. clenske-podnety-f350/nominace-do-3-dovo ... 39252.html A připuštění je už řešeno i členským podnětem viewtopic.php?f=350&t=49973

Jako je to i takový test, že se do RV dostanou fakt lidi, kteří jenom jednou za ty 3 týdny tady nekliknou, že zase kandidují, ale jsou schopni pro to udělat něco víc.

Kdyby byla zkrácenější rozprava, tak bych na tom určitě netrval. Ale nechci opakovat situaci před dvěma lety, kde se volilo několik měsíců.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 17:18
Lydie.Bartosova píše: 26 lis 2019, 17:06 Jestli všichni kandidáti budou znovu sbírat nominační podporu, tak to bude pěkná haluz, jako pls, to pojede třicet a více anket? Ať se pokračuje v rozpravě pod již získanejma nominacema z prvního kola, už tak je složitý se mezi tolika lidma rozhodovat.
Promiň, ale když jednáme do volby ještě další tři týdny, tak já fakt budu rád, když členové předvedou svou aktivitu a získají si tedy nominaci znova. Navíc zmatek v tom nebude tak velký, ty staré použité by se měly zamknout a archivovat. Pak to jde vyřešit tou hromadnou nominací, jak jsem to udělal před dvěma lety, když se předešlé nominace zrušili. clenske-podnety-f350/nominace-do-3-dovo ... 39252.html A připuštění je už řešeno i členským podnětem viewtopic.php?f=350&t=49973

Jako je to i takový test, že se do RV dostanou fakt lidi, kteří jenom jednou za ty 3 týdny tady nekliknou, že zase kandidují, ale jsou schopni pro to udělat něco víc.

Kdyby byla zkrácenější rozprava, tak bych na tom určitě netrval. Ale nechci opakovat situaci před dvěma lety, kde se volilo několik měsíců.

K čemu mi bude k poznání kandidátů, když budu znovu muset každému odhlasovat nominaci (samozřejmě se na to můžem vykašlat všichni a pak nebude o kom hlasovat)? Už takhle to je zdlouhavej proces, nechápu, proč nerozvíjet stávající vlákna. Navíc mě u volby bude znovu zajímat všechno, co bylo v rozpravě napsáno, že jo, předpokládám, že se nebudou recyklovat otázky a odpovědi z předešlé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Jaroslav.Nemec, Adam.Jaros, Vaclav.Zidek
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31653 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lydie.Bartosova píše: 26 lis 2019, 17:06 Jestli všichni kandidáti budou znovu sbírat nominační podporu, tak to bude pěkná haluz, jako pls, to pojede třicet a více anket? Ať se pokračuje v rozpravě pod již získanejma nominacema z prvního kola, už tak je složitý se mezi tolika lidma rozhodovat.
Pokud by všichni následovali příkladu Standy, není problém. ;)
viewtopic.php?f=350&t=49969#p659456
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lydie.Bartosova píše: 26 lis 2019, 17:26
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 17:18
Lydie.Bartosova píše: 26 lis 2019, 17:06 Jestli všichni kandidáti budou znovu sbírat nominační podporu, tak to bude pěkná haluz, jako pls, to pojede třicet a více anket? Ať se pokračuje v rozpravě pod již získanejma nominacema z prvního kola, už tak je složitý se mezi tolika lidma rozhodovat.
Promiň, ale když jednáme do volby ještě další tři týdny, tak já fakt budu rád, když členové předvedou svou aktivitu a získají si tedy nominaci znova. Navíc zmatek v tom nebude tak velký, ty staré použité by se měly zamknout a archivovat. Pak to jde vyřešit tou hromadnou nominací, jak jsem to udělal před dvěma lety, když se předešlé nominace zrušili. clenske-podnety-f350/nominace-do-3-dovo ... 39252.html A připuštění je už řešeno i členským podnětem viewtopic.php?f=350&t=49973

Jako je to i takový test, že se do RV dostanou fakt lidi, kteří jenom jednou za ty 3 týdny tady nekliknou, že zase kandidují, ale jsou schopni pro to udělat něco víc.

Kdyby byla zkrácenější rozprava, tak bych na tom určitě netrval. Ale nechci opakovat situaci před dvěma lety, kde se volilo několik měsíců.

K čemu mi bude k poznání kandidátů, když budu znovu muset každému odhlasovat nominaci (samozřejmě se na to můžem vykašlat všichni a pak nebude o kom hlasovat)? Už takhle to je zdlouhavej proces, nechápu, proč nerozvíjet stávající vlákna. Navíc mě u volby bude znovu zajímat všechno, co bylo v rozpravě napsáno, že jo, předpokládám, že se nebudou recyklovat otázky a odpovědi z předešlé.
Já předpokládám, že v tom novém vláknu by každý udělal vše přehledněji, což by bylo lepší než staré nepřehledné vlákna. Proti zdlouhavému procesu bojuji a chci ho zkrátit, ale když už dle @Martin.Kucera a @Vojtech.Pikal být dlouhý musí, tak ať tedy je se vším všudy. O zkrácení procesu (přímo krátkému vyhlášení) budu podávat otázku u rozhodčí komise dneska k večeru. Podle mě by se to jednání mělo vyhlásit krátce a v případě potřeby protahovat a ne naopak.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 17:18 ....
Jako je to i takový test, že se do RV dostanou fakt lidi, kteří jenom jednou za ty 3 týdny tady nekliknou, že zase kandidují, ale jsou schopni pro to udělat něco víc.
....
No, on je to ale pak taky test, jestli nám nebohým voličům dřív prasknou oční bulvy od čtení, ztuhnou zápěstí od klikání, nebo se zavaří mozek. :fet:

EDIT:
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 17:31
OFFTOPIC [quote=Petr.Tkadlec post_id=659653 time=1574785892 user_id=8802]...O zkrácení procesu (přímo krátkému vyhlášení) budu podávat otázku u rozhodčí komise dneska k večeru. ... [/quote]
Máme tam urgentní dotaz na volební období členů RV. A všichni máme rozdělané nějaké věci z minula. Můžeme se snažit, ale asi to nebude k vyřešení ve dnech.
Naposledy upravil(a) Milan.Dadourek dne 26 lis 2019, 17:38, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Petr.Tkadlec, Vaclav.Zidek, Dan.Lestina

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Milan.Dadourek píše: 26 lis 2019, 17:33
Petr.Tkadlec píše: 26 lis 2019, 17:18 ....
Jako je to i takový test, že se do RV dostanou fakt lidi, kteří jenom jednou za ty 3 týdny tady nekliknou, že zase kandidují, ale jsou schopni pro to udělat něco víc.
....
No, on je to ale pak taky test, jestli nám nebohým voličům dřív prasknou oční bulvy od čtení, ztuhnou zápěstí od klikání, nebo se zavaří mozek. :fet:
Ještě potřetí zopáknu, že jsme tady posledně 2 roky zpět byly několik měsíců zapasovaní, dokud jsem prostě neřekl dost a nepřipustil jsem ty předešlé nominace. Teprve až potom se dovolil ten poslední člověk a dokonce 3 najednou. Takže vaše argumenty jsou sice krásné, ale já tady mám nějaké zkušenosti. ;-)

Mě jinak dává smysl:
1/ krátká pauza mezi hlasováním, připuštění kandidátů, kteří to potvrdí
2/ dlouhá pauza, nové nominace
Oba způsoby mi přijdou jako nejrychlejší provedení toho celého jednání s volbami do RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Milan.Dadourek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“