Komise pro sport a volný čas - Praha 6

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise pro sport a volný čas - Praha 6

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Reporting z r. 2021 budou zde, v této sekci;

V roce 2021 proběhlo celkem 10x zasedání z toho 2x fyzická, ostatní distančně přes ZOOM a k tomu 1x mimořádné.

Oznámení moderátora:

19. jednání KSVČ proběhlo 13. ledna 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312101.doc
Program
(92.5 KiB) Staženo 27 x

Zápis

p6pr4312101.doc
Program
(92.5 KiB) Staženo 27 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 7/20 ze dne 3. prosince 2020 a zápisu č. 8/20 ze dne 9. prosince 2020 ✅

2. Vyhlášení programu Sport a volný čas na Šestce II. - schválení znění
► Členům KSVČ byl zaslán návrh dotačního titulu včetně připomínek a návrhu od Romany Vylitové (tyto byly do programu zapracovány)
► Dotační tituly s názvem Turnaje a Běhy byly upraveny tak, že na jeden turnaj může být podána jedna žádost. Běhy byly rozděleny do dvou kategorií; komerční a výdělečné. V tomto ohledu proběhla diskuze o snížení částky z 10.000 Kč na 5.000 Kč. Ten nebyl ovšem podpořen a ani hlasován. Komerční běhy budou identifikovány na zasedání komise při vyhodnocování dotací a bude jim případně přidělená částka snížena nebo bude žadateli doporučeno podat mimořádnou žádost o 1.000 Kč, jako předmětná částka k záboru místa zdarma, což bylo i hlavním cílem žádosti o dotace v menších finančních částkách.

3. Mimořádné žádosti - úprava kritérií:
► pro rok 2021 byl snížen rozpočet pro mimořádné dotace, úprava přináší snížení požadované částky z 50.000 Kč na částku 25.000 Kč. Minimální požadovaná částka ve výši 10.000 Kč zůstává stejná.
► snížení maximální požadované částky na 25.000 Kč bylo ✅ schváleno jednomyslně
► Dále bylo navrženo, že o žádostech do 15.000 Kč bude rozhodovat pan místostarosta Lacina a nad částku 15.000 Kč komise. Hlasování upraveno, že klíčová hranice je o částkách do/nad 10.000 Kč. ✅ schváleno jednomyslně
► Po tomto návrhu jsem poprosil pracovníky, aby informovali členy KSVČ o tom, kolik bylo takto schváleno mimořádných žádostí panem místostarostou Lacinou ✅ schváleno

4. Žádosti o mimořádné dotace/dary
► TAJV, z.s. - Sportovní den mládeže s TAJV v MČP6 - žádost o 10 000 Kč - schváleno ✅

5. Termíny zasedání v roce 2021
► 19. KSVČ Leden - středa 13. ledna 2021 ✅
► 20. KSVČ Únor - středa 10. února 2021 ✅
► 21. KSVČ Březen - středa 17. března 2021 ✅
► 22. KSVČ Duben - středa 14. dubna 2021 ✅
► 23. KSVČ Květen - středa 12. května 2021 ✅
► 24. KSVČ Červen - středa 9. června 2021 ✅
► na můj návrh byl upraven termín 24. zasedání KSVČ a to z 16. června na 9. června 2021
► schváleno jednomyslně bez námitek ✅

5. Různé - doplnění
► Zajímal jsem se o to, zda proběhl nějaký posun ve věci zveřejnění sportovních a volnočasových organizací, které vykonávají svoji činnost na území MČ Praha 6 a mají zde sídlo spolku. Ke zveřejnění mělo dojít na radničním webu. Eventuálně na novém webu P6. Na můj návrh byl tak pověřen k prověření a jednání tohoto stavu předseda komise pan Bezděk s předsedou VOMP panem Kužílkem.
► Dále jsem si dovolil navrhnout speciální bobovou/sáňkovací dráhu na kopci u Hvězdy, u ulice Kralupská. Jako hlavní výhodu vnímám to, že by byla vhodně umístěna kousek od běžkařské dráhy a její údržba by nebyla pro radnici tolik nákladná. Negativním prvkem je, že pozemek je v soukromém vlastnictví. Na přelomu roku 2021/2022 by mohl být spuštěn pilotní projekt bobovací/sáňkařské dráhy za účasti radnice P6.

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 19. Lednové jednání KSVČ ve středu dne 13. ledna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 20. Únorové jednání KSVČ ve středu dne 10. února 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 21. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 17. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 22. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 14. dubna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 23. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 12. května 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 24. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 9. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:15 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Jakub Splavec [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [ANO] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. PaeDr. Jan Hrubeš - vedoucí odboru

Oznámení moderátora:

20. jednání KSVČ proběhlo ve středu 10. února 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312101.doc
Program
(92.5 KiB) Staženo 27 x

Zápis

p6za4312101.doc
Zápis
(114.5 KiB) Staženo 25 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 1/21 ze dne 13. ledna 2021 ✅

2. Žádosti o mimořádné dotace/dary
► SK Dansport Praha - Sportem k fyzické a duševnímu rozvoji dětí a mládeže Prahy 6 - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅
► Střešovický oříšek - Zachování činnosti komunitního centra - žádost o 25 000 Kč - na můj návrh 20.000 Kč schváleno ✅
► Vokovínek - Venku a v pohybu - žádost o 25 000 Kč - zamítnuto❌a postoupeno s kladným doporučením na odbor školství paní radní Kubíkové, protože se jedná o uzavřený areál MŠ
► DDM Praha 6 - žádost o 20 000 Kč - schváleno ✅

3. Sjednocení časového harmonogramu Sport a VČ II. s Kulturou II.
► Pracovníci úřadu seznámili členy komise s návrhem pana místostarosty Laciny na sjednocení časového harmonogramu u dotačních titulů Kultura II. a Sport a volný čas na Šestce II. Pro sport by to znamenalo posunutí celého hamonogramu zpět v čase tak, aby výsledek schvalovalo dubnové ZMČ. Nikoliv až červnové ZMČ. Nakonec pro dlouhé diskusi tento návrh neprošel zamítnuto❌

4. Nový web Praha 6 - seznam organizací
► Po mém minulém požadavku jednal předseda komise pan Bezděk s uvolněným členem ZMČ a předsedou VOMP panem Kužílkem. Ten ho informoval o tom, že k tomuto bodu existuje pracovní skupina, kterou vede pan Šuvarina. Předseda KSVČ seznámil p. Šuvarinu s požadavky komise, aby na novém webu byly základní informace o subjektech, které v dotačních programech podporujeme a že tyto informace již částečně máme. Vedoucí pracovní skupiny p. Šuvarina přislíbil, že to bude v rámci pracovní skupiny řešit a prosazovat.
► V návaznosti na to předseda komise upozornil na to, že žadatelé musí v takovém případě udělit souhlas radnici k uveřejnění těchto údajů, což je další úkol k řešení.
► Z předmětu diskuze vyplynulo co vše má být zahrnuto do seznamu/přehledu klubů a spolků. Zda mají být údaje podrobnější a zahrnovat jméno subjektu nebo i kontaktní informace na člověka, který řeší personální/finanční otázky. Existuje dokonce web Rodina6.cz, který je možný na podobný účel využít, je však zastaralý a údaje obsažené v něm neodpovídají aktuální době. Je nutné ho aktualizovat.
► K samotnému bodu nebylo přijato nové/jiné usnesení. Nebylo tedy hlasováno ničeho.

5. Různé - doplnění
► V bodu různé jsem navrhl, aby byla zřízena pracovní skupina, která by se zabývala dopady Covidu na sport a volný čas v Praze 6, protože na tuto oblast byly dopady obrovské. Cílem mělo být zjistit konkrétní problémy sportovního prostředí a poskytnout možnou pomoc Prahy 6. Návrh byl částečně podpořen. Nicméně ke zřízení takovéto skupiny nebylo nakonec přistoupeno. Byl spíše podpořen názor, že by podobné téma mělo být řešeno na úrovni MHMP, NSA a zjisti jaká je situace tam a pak podobné výstupy přenést na naše území.
► Přislíbil jsem vytvořit stručný dotazník, který by byl zaslán klubům a následně KSVČ vyhodnocen.
► Následně na to jsem si neodpustil a přidal svoji výtku k tomu, že pan místostarosta Lacina se zúčastnil výročí 90 let pana Masopusta, bez toho aniž by informoval členy KSVČ o této události, aby se mohli též zúčastnit. Na to reagoval předseda p. Bezděk, že je to "jen" kvůli pandemickým opatřením, jinak standardně byla účast umožněna kolegům KSVČ.
► Poté jsem seznámil členy KSVČ s docházkou za uplynulý rok a zdůraznil, že někteří členové mají velkou neúčast. K tomu jsem vyzval jednotlivé zástupce politických uskupení, zda by se to nemělo řešit. K tomu mi bylo odpovězeno, že úřad docházku jednotlivých členů sleduje a podle toho dostávají odměnu za výkon funkce člena v KSVČ. Nicméně dodal, že jednotlivé členy nominují politické strany a je to jejich zodpovědnost.
► Dále pan Höfer upozornil na to, že úřadem proběhl dotazník MHMP ohledně možných investic do sportovní infrastruktury a že komise by se k tomu měla vyjádřit na příštím zasedání. Pan Bezděk doplnil, že o tom také slyšel a momentálně to řeší. V tuto chvíli není jisté, kdo tento materiál vůbec za Prahu 6 zpracoval a a ni na MHMP nemají o tom přehled. Ale je to jakýsi zásobník nápadů, který ani nejde do RMČ a může být průběžně doplňován. V rámci tohoto bude na jednání komise pozván pan místostarosta Lacina a Stárek.

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 20. Únorové jednání KSVČ ve středu dne 10. února 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 21. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 17. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 22. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 14. dubna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 23. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 12. května 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 24. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 9. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Jakub Splavec [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ❌omluven,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu

Oznámení moderátora:

21. jednání KSVČ proběhlo ve středu 17. března 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312102.doc
Program - únor [10]
(92 KiB) Staženo 25 x

Zápis

p6za4312102.doc
Zápis - únor [10]
(117.5 KiB) Staženo 26 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 2/21 ze dne 10. února 2021 ✅ schváleno bez námitek

3. Zásobník investičních projektů MHMP
► Předseda komise představil tabulku, její vznik a účel. Je to pouze zásobník, který nyní neschvaluje ani Rada MHMP, je to živý organismus, který se bude průběžně doplňovat. V tabulce je po poradě s panem místostarostou doplněno následující; Dostavba parku Ladronka, Výstavba workoutového hřiště Petřiny, Vybudování krytého bazénu Petynka, Výstavba sportovní haly ve Střešovicích, Výstavba sportovní haly Kotlářka, Vybudování venkovního sportoviště u ZŠ Norbertov, Revitalizace sportovního areálu na Macharově náměstí, Výstavba zázemí (šatny, sprchy) Rugby Club Tatra Smíchov, Nový povrch hrací plochy včetně srovnání terénu Rugby Club Tatra Smíchov, T.J. Bílá Hora, z.s. - výměna střechy a oken sportovní buňky, SK ARITMA, z.s. - výměna oken, rekonstrukce sociálních buněk (8x šaten), výměna podlahy.
► Výčet/seznam projektů byl představen sdílením na obrazovku vysílajícího. Tabulku s projekty jsme měl po celou dobu rozmazanou. Musel jsem požádat o její zaslání a navrhnul jsem, aby o tabulce jako takové bylo hlasováno až poté, co ji budou mít všichni členové k dispozici jako podklad pro rozhodování. Tento návrh byl přijat a následující den nám byla tabulka zaslána k připomínkování. Na základě toho jsem navrhl doplnit dva body (SK ARITMA a Bílá Hora), kolega Höfer navrhnul doplnění projektu o obnovu hřiště a výstavbu zázemí pro fotbalový klub v Břevnově SK Union Břevnov. Všechny tyto návrhy byly kladně přijaty a doplněny do tabulky ✅
► Z celkového výčtu jsem byl proti výstavbě plánované sportovní hale ve Střešovicích mezi ulicemi Na Petřinách a Pod novým lesem. A to z prostého důvodu, je to jedno z mála míst, kde se přes několik desítek let uchovává voda. Navíc je to zcela nevhodné umístění na pískovcovém podloží, v okolí které není dopravě přípustné pro takovou podobu projektu. Nelíbila se mi ani podoba Macharova náměstí, dle původního konceptu.

2. Nový web Prahy 6 - seznam organizací (p. Šuvarina)
► Proběhlo představení nového webu Prahy 6, který realizuje neuvolněný člen ZMČ Praha 6 Vladimír Šuvarina za ODS. Celý projekt webu má několik částí; zpravodajská část (aktuality), úřednická (odbory), GIS (grafický a informační systém, který ukazuje události v mapě a grantovou část webu). K tomu doplnila kolegyně Hubičková, že je nutné udržovat zpravodajskou část aktuální. Pro tuto část webu jsme byli ubezpečeni, že k tomuto účelu má radnice předjednánu redaktorku, která se bude starat o tento kontent.
► Po mém návrhu z minulých zasedání bylo sděleno předsedou, že komise požaduje, aby web reflektoval na požadavky zapracování webu o nové prvky. Seznamy klubů, jejich kontakty a rozřazení podle sportovního prostředí. Vedle toho by tak měl zaniknout web Rodina6.cz, už jenom z toho důvodu, že je neudržovaný a neaktualizovaný.
► Navrhl jsem též, aby bylo možné propojit přehled sportovišť (např.: tělocvičny ZŠ, sportoviště klubů) s volnou kapacitou a případným odkazem na rezervační systém. Byl jsem ubezpečen panem Šuvarinou, že možné to je, záleží na tom, co si komise bude přát a na tom, aby bylo možné sehnat všechny podklady pro následnou realizaci.
► Paní Hubičková by ráda část odpovědnosti za "mediální kontent" přenesla na kluby, dle pana Šuvariny to možné je, ale důležitá vždy bude korekce ze strany úřadu. Otázkou zůstává, zda by k tomu kluby přispívali ze své iniciativy nebo je k tomu nutit smlouvou či to nechat na jejich zodpovědnosti. K tomu navázal pan Bezděk, že by bylo vhodné provázat informace o klubech s Aktivním městem tak, aby to spolky nemuseli vyplňovat na několika různých webech. Na toto téma se bude pokračovat v diskuzi na příštím zasedání na základě informací, které obdržela komise na tomto jednání od pana Šuvariny.

4. Vyhodnocení dotačního programu Senior & handicap
► Členové komise obdrželi výslednou tabulku se všemi projekty seřazenými dle jejich hodnocení s tím, že celkem bylo podáno 24x žádostí, podle schválené metodiky byla jednotlivých projektům navržena částka odpovídající poměru žádané částky a bodovému ohodnocení komise.
► Podpořeno bylo celkem 13x žádostí. Jedna byla na přání žadatele stažena úplně č. 2021/001/0/007
► KSVČ výslednou tabulku odsouhlasila a doporučila RMČ ke schválení ✅

5. Žádosti o mimořádné dotace/dary
► TJ Dukla Praha - Memoriál Josefa Odložila 2021 - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅
► Cesta za snem - ČEZ Handy biatlon - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅
► Zdeněk Vrána - Reprezentace občana Prahy 6 na ME a MS v kulturistice - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅


6. Různé - doplnění
► pan Hereš [ODS] žádal, aby byl v předstihu zasílán program jednání následujících zasedání KSVČ, ideálně před víkendem. Pracovníci OKSVČ toto vzali na vědomí.
► Dále Komise pro sport a volný čas vzala na vědomí nový Jednací řád komisí schválený Radou MČ Praha 6.

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 21. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 17. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 22. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 14. dubna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 23. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 12. května 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 24. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 9. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:30 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Jakub Splavec [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Vladimír Šuvarina - neuvolněný člen ZMČ za ODS

Oznámení moderátora:

22. jednání KSVČ proběhlo ve středu 14. dubna 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312103.doc
Program - březen [17]
(92 KiB) Staženo 24 x

Zápis

p6za4312103.doc
Zápis - březen [17]
(123 KiB) Staženo 25 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 3/21 ze dne 17. března 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Nový web Prahy 6 - sekce sportu
► Pracovníci OKSVČ sdělili, že na základě minulého jednání s panem Šuvarinou je třeba speficikovat, co přesně si členové komise přejí na novém webu.
► Na toto téma jsem uvedel, jako posledně, že je třeba pro přehled na webu uvést kalendář akcí, tj.: kde jaká akce je, seznam dotací a přehled sportovních i volnočasových klubů v Praze 6 + jejich filtr dle sportu a aktivity, to vše by se mělo nějak odrazit v GISu. Zároveň by bylo dobré, aby se tam objevil i přehled sportovišť včetně případných volných časů k rezervaci, a to včetně školních hřišť.
► Paní Hubičková znovu upozornila na nutnost aktualizování informací na webu a na nutnost ujasnit, kdo za to bude zodpovídat. Tedy zejména na to, kdo se bude o dané informace starat, zda úřad nebo sportovní kluby. Na to pan Bezděk reagoval, že připraví seznam, který prodiskutuje s pane Šuvarinou a následně jej bude znovu diskutovat s komisí.

3. T.J. Sokol Bílá Hora - investiční dotace
► Pracovníci OKSVČ poslali předmětnou žádost TJ Sokol Bílá Hora o investiční dotaci všem členům komise. Ta přišla v návaznosti na zásobník investičních projektů. Uvedl jsem, že TJ Sokol Bílá Hora bude mít v následujícím roce 100 leté výroči, od doby vzniku a k té příležitosti by bylo vhodné je podpořit. Aktuálně potřebují rekonstruovat 70 let staré budovy, které tvoří částečně jejich zázemí. Na to pan předseda Bezděk uvedl, že by rád pokračoval v trendu z minulých let, tedy že by se podílel na povinné spoluúčasti v rámci investičních dotací od MHMP, MŠMT, a dnes již i NSA.
► Paní kolegyně Pražáková a já jsem uvedli, že TJ Sokol Bílá Hora není příliš zdatný žadatel a potřeboval by s předmětnou žádostí pomoci. Na to pan Bezděk reagoval, že jim rád poradí kde a jak si o investiční dotaci žádat a poté si můžou MČ Praha 6 požádat o podílení se na povinné spoluúčasti.
► Pan Mandlík připomněl, že by se toto mělo dělat systémově a ne pomoci jen občas někomu. K čemuž reagoval pan Bezděk tím, že uvedl, že je základem žádost na MHMP, kde pokud jim dotaci přidělí, tím je proveden předvýběr a transparentnost zajištěna.
► bod jako takový byl podpořen, ale nebylo o něm hlasováno

4. Žádosti o mimořádné dotace/dary
► VOŠ pedagogická a sociální, SOŠ pedagogická a Gymnázium Praha 6 - Příměstský tábor pro děti zdravotníků z Prahy 6 v době letních prázdnin - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅
► Nadace Jedličkova ústavu - Koloběžka den 2021 - žádost o 25 000 Kč - schváleno ✅
► Kolo pro život, z.s. - L"Etape Czech Republic by Tour de France - žádost o 25 000 Kč - na můj návrh schváleno 10.000 Kč ✅

5. Koncepce sportu a volného času
► Pan předseda komise Bezděk oznámil všem členům komise, že po domluvě s panem místostarostou Lacinou se bude v následujícím roce a půl pracovat na koncepci sportu a volného času, podobně jako tomu bylo v posledních dvou letech na koncepci kultury. První schůzka proběhne v pátek s panem místostarostou, pracovníky OKSVČ a panem předsedou KSVČ.

6. Různé - doplnění
► Na výzvu pracovníků OKSVČ přijali členové KSVČ tento nelehký úkol ke změně dotačního programu Aktivní Šestka. Hodně se to plete s jiným dotačním titulem a to Aktivní město, bylo by tak vhodné aby se náš dotační program Aktivní Šestka přejmenoval. Členové komise tak souhlasili s tím, že budou zasílat návrhy na nový název tohoto dotačního programu a ten, co dostane nejvíce hlasů, tak bude použit jako nový název tohoto dotačního typu titulu. Na dalším zasedání návrhy zkonzultujeme.
► Pan Mandlík se mě dotázal, zda jsem vytvořil seznam otázek/formulář na dopady COVIDu na sportovní a volnočasové kluby. Odpověděl jsem mu, že jsem na to neměl dostatečný prostor a možné otázky jsem vznesl na předešlých zasedání. Nicméně i tak to považuji za stále aktuální a naléhavé. Paní Hubičková mi oponovala tím, že v tom moc nevidí smysl, neví jaký to bude mít přínos, co se bude dít se zjištěnými daty. Podle ní bychom mohli klubům pomoci zejména tím, že je budeme propagovat v časopisech a radničních listech a popř. rodičům pomáhali se znalostí toho, kam můžou děti přihlásit. Podle mě bychom sběrem dat zjistili alespoň přibližný stav dětí a zájmů o sport a volný čas a stejně tak, že bychom mohli upravit finanční tok peněz ad-hoc podle potřeby. Paní Hubičková v tomto směru chtěla spíše upřesnit, zda by to měl být dotazník namířený na rodiče či na kluby. Jednou z dalších reakcí bylo, že by v tomto segmentu měl spíše pomáhat stát, nikoliv Praha 6 (T. Mandlík). Pan Pelák ještě upozornil na to, že než posbíráme data a něco vytvoříme, tak bude pozdě, kluby potřebují pomoc nyní. S tím jsem osobně nesouhlasil.
► Pan Höfer přidal ještě komentář ke koncepci sportu, neměla by vypadat jako koncepce na MHMP, kde má koncepce cca 200 stran a nikdo ji nečte.
► Pracovníci OKSVČ závěrem upozornili na to, že od pátku 16. dubna mohou členové KSVČ hodnotit projekty v dotačním programu Sport a volný čas na Šestce II.
► Další zasedání je naplánováno na 12. května 2021 s tím, že pokud bude možné, tak se sejde komise fyzicky v prostorách radnice, případně i venku.

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 22. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 14. dubna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 23. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 12. května 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 24. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 9. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:15 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Jakub Splavec [ODS] - ❌omluven,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ

Oznámení moderátora:

23. jednání KSVČ proběhlo ve středu 12. května 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312104.doc
Program - duben [14]
(92 KiB) Staženo 23 x

Zápis

p6za4312104.doc
Zápis - duben [14]
(120 KiB) Staženo 26 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 4/21 ze dne 14. dubna 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Sport a volný čas na Šestce II.
► Členové komise dostali výslednou tabulku se všemi projekty, které byly seřazeny podle hodnocení. Z 61 podaných žádostí jich pár bylo pro formální nedostatky vyřazeny. Vyřazeny byly tři projekty.
► Po úvaze, jsem navrhl, zda by nebylo vhodné zavést dotační titul pro běhy a turnaje. Nápad byl členy komise ✅ přijat.
► S ohledem na klouzavý průměr projektů pro potřebnou podporu jsem byl pro, aby komise zvážila, zda by se pro projekty neměla zvednout minimální hranice pro přijetí na 50 bodů. Pod hranici 50 bodů by neměli žadatelé nárok na podporu projektu.
► Dále se vyhodnocoval individuálně následující projekty:
2021/003/1/031 - Turnaj multisportovních kroužků podzim 2021 - návrh snížit na 20 tis. Kč - zamítnuto ❌,
2021/003/2/015 - Den s Vigvamem - návrh snížit na 50 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/2/006 - Farma ve městě - návrh snížit na 20 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/1/043 - Žijeme sportem na Ladronce - návrh snížit na 50 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/1/042 - Festival LEtape Czech Republic by Tour de France - návrh snížit na 50 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/2/036 - Děti a umění v prostoru Prahy 6 - návrh snížit na 40 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/2/047 - Přiručka nejen pro rodiče - návrh snížit na 0 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/1/044 - Tenisové turnaje a přebory mládeže a seniorů - návrh snížit na 10 tis. Kč - ✅ přijato,
2021/003/1/046 - Pískej začátek! Restart fotbalu na Břevnově - návrh snížit na 70 tis. Kč - zamítnuto ❌.

► Komise rozdělila mezi 58x projektu částku 1.396 000 Kč s ø24.000 Kč/jedna žádost.

  • zbývající nerozdělená částka ve výši 103.900 Kč komise převedla do následujícího roku

3. Žádosti o mimořádné dary/dotace
► TJ Sokol Praha Břevnov - T-mobile olympijský běh - žádost o 13 tis. Kč - ✅ přijato,
► Nadace Olgy Havlové - Běh dobré vůle - žádost o 15 tis. Kč - zamítnuto ❌,
► SK DNF - Trail Praha - žádost o 25|20 tis. Kč - zamítnuto ❌ | zamítnuto ❌,
► Sportify - Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta - žádost o 25 tis. Kč ✅ přijato,
► Diakonie ČCE - SKP v Praze - Běh proti násilí - žádost o 25 tis. Kč, schváleno 10 tis. Kč ✅ přijato.

4. Přejmenování dotačního programu Aktivní Šestka
► v předchozích týdnech jsme posílali návrhy pracovníkům OKSVČ, kteří je budou na následujícím zasedání prezentovat a nejfrekventovanější bude použit jako název výše uvedeného dotačního projektu

5. Různé
► do bodu různé nebylo zařazeno žádné téma

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 24. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 9. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:15 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Jakub Splavec [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ❌omluvena,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ

Oznámení moderátora:

24. jednání KSVČ proběhlo ve středu 9. června 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312105.doc
Program - květen [12]
(92 KiB) Staženo 24 x

Zápis

p6za4312105.doc
Zápis - květen [12]
(122.5 KiB) Staženo 30 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 5/21 ze dne 12. května 2021 ✅ schváleno bez námitek

  • představení nového kolegy p. Koženého, náhradník za klub ODS J. Splavec

2. Macharovo náměstí - rekonstrukce
► na základě široké koncepce tohoto objektu jsme poprosili o stanovisko příslušných radní, zejména p. Stárka, p. Laciny a p. Vaculíka
► na základě těchto podnětů bude svoláno mimořádné zasedání, na kterém se bude výhradně řešit tento materiál

4. Úpravy dotačního programu Sport a volný čas na Šestce
► s ohledem na vícero projektů se stejným zaměřením bude vypracován a předložen dotační program na běhy a turnaje

5. Žádosti o mimořádné dary/dotace
► TJ Tatran Střešovice - Tatran Aréna Šestka - žádost o 25.000 Kč ❌zamítnuto
► Prevence šikany a násilí - Celoroční výuka sebeobrany - žádost o 25.000 Kč, schváleno 24.500 Kč ✅

3. Koncepce sportu
► cílem je zmapovat oblast sportu a volného času, stanovit priority, mobilizovat aktéry této oblasti a pomoci s rozvojem
► koncepce by mohla objastit, kde postavit dvě multisportovní haly a také by mohla pomoci navýšit rozpočet pro oblast sportu a volného času, pokud by tak vyplynulo ze zpracovaného dokumentu
► koncepce by měla být schválena do konce volebního období, nejpozději tedy v září 2022
► pro koncepci sportu a volného času byl vybrán pan Popelka

6. Přejmenování dotačního programu Aktivní Šestka

  • komise nevybrala zatím návrh, který by formálně vystihoval název tohoto dotačního programu
  • rozhodnout by se mělo na příštím řádném zasedání

8. Různé
► na můj návrh jsme poblahopřáli nepřítomné paní místopředsedkyni Bartošové k narozeninám

7. Termíny zasedání 2. pol. roku 2021
► Září - 1. září 2021
► Říjen - 6. října 2021
► Listopad - 10. listopadu 2021
► Prosinec - 15. prosince 2021

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 25. Mimořádné - Červnové jednání KSVČ ve středu dne 23. června 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 26. Řádné - Zářijové jednání KSVČ ve středu dne 1. září 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 27. Zrušené - Říjnové jednání KSVČ ve středu dne 6. října 2021 od 17:00 hod. [Zrušené]
🔜 27. Řádné - Listopadové jednání KSVČ ve středu dne 10. listopadu 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 28. Řádné - Prosinec jednání KSVČ ve středu dne 15. prosince 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ❌omluvena,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ❌omluvena,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [ANO] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ
3. Mgr. Jan Lacina - radní

Oznámení moderátora:

25. jednání KSVČ proběhlo ve středu 23. června 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ
Program

p6pr4312106.doc
Program - červen [9]
(92.5 KiB) Staženo 26 x

Zápis

p6za4312106.doc
Zápis - červen [9]
(120.5 KiB) Staženo 25 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 6/21 ze dne 9. června 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Macharovo náměstí - rekonstrukce
► představení projektu Macharova náměstí včetně historie panem radním Stárkem, teoreticky by mělo být možné zrekonstruovat objekt do konce volebního období 2022
► projekt by měl být dotován z velké části z prostředků MHMP, o objekt by se měl následně starat TJ Tatran Střešovice
► komise podpořila podporu projektu tak, jak je uvedeno v Memorandu s TJ Tatran Sřešovice

3. Úpravy dotačního programu Sport a volný čas na Šestce
► všichni členové komise obdrželi podklady návrhu nového dotačního programu na běhy a soutěže
► z předchozích 1,5mio Kč Sport a volný čas na Šestce bude 700tis. Kč právě na běhy a soutěže
► na základě připomínek budou do programu ještě včleněny změny reflektující výši vstupného tak, že pokud bude vstupné na akci nad 200 Kč (mínus 10 bodů), vstup nad 400 Kč (mínus 20 bodů)

4. Přejmenování dotačního programu Aktivní Šestka
► pracovníci OKSVČ seznámili komisi s výsledky hlasování na přejmenování dotačního programu Aktivní Šestka
► vítězný název je Šestka sportovní a volnočasová, vzhledem k tomu, že je tento vítězný název podobný jako Sport a volný čas na Šestce, tak k finálnímu přejmenování dojde až na zářijovém zasedání

5. Různé
► dotázal jsem se, zda se bude plánovat nějaké výjezdní zasedání na příští rok s tím, že od ustanovení komise k němu ještě nedošlo. Podmínky a případné obsazení probereme na příštím řádném zasedání - v září

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 26. Řádné - Zářijové jednání KSVČ ve středu dne 1. září 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 27. Zrušené - Říjnové jednání KSVČ ve středu dne 6. října 2021 od 17:00 hod. [Zrušené]
🔜 27. Řádné - Listopadové jednání KSVČ ve středu dne 10. listopadu 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 28. Řádné - Prosinec jednání KSVČ ve středu dne 15. prosince 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO od 3. bodu, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ
3. Mgr. Jan Lacina - radní
4. Mgr. Jakub Stárek - radní
5. Martin Vaculík - TJ Tatran Střešovice

Oznámení moderátora:

26. jednání KSVČ proběhlo ve středu 1. září 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Úřad MČ Praha 6: MAPA 6. patro - místnost č.601
Program

p6pr4312107.doc
Program - červen [23]
(92 KiB) Staženo 24 x

Zápis

p6za4312107.doc
Zápis - červen [23]
(119.5 KiB) Staženo 27 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 7/21 ze dne 23. června 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Koncepce sportu a volného času
► proběhlo druhé zasedání s dodavatelem koncepce panem Popelkou
► představení zpracování koncepce na čtyři části (analytická, ekonomická, sportovní a volnočasová, návrhová a implementační)
► zároveň byla nabídnuta komisi spolupráce v rámci tvorby koncepce, do které jsem přislíbil svoji účast

3. Úpravy dotačního programu Sport a volný čas na Šestce I. - nový název
► proběhlo přejmenování dotačního programu Sport a volný čas na Šestce I. na Podpora jednorázových sportovních a volnočasových aktivit na Šestce I.
► dotační program byl po uvedené změně vyhlášen a odsouhlasen všemi přítomnými členy komise ✅ schváleno

4. Šestkové soutěže a běhy I. - vyhlášení
► proběhlo rozdělení a přejmenování dotačního programu Šestkové soutěže a běhy I. na Podpora soutěží a běhů na Šestce I.
pracovníci OKSVČ seznámili komisi s výsledky hlasování na přejmenování dotačního programu Aktivní Šestka
► dotační program byl po uvedené změně vyhlášen a odsouhlasen všemi přítomnými členy komise ✅ schváleno

5. Šestka sportovní a volnočasová 2021 - vyhlášení
► proběhlo přejmenování dotačního programu Šestka sportovní a volnočasová na Podpora pravidelné činnosti sportovních a volnočasových organizací na Šestce
► dotační program byl po uvedené změně vyhlášen a odsouhlasen všemi přítomnými členy komise ✅ schváleno

6. Žádosti o mimořádné dotace
► DDM Praha 6 - Adventní věnce - žádost o 15.120 Kč - schváleno 10.000 Kč ✅
► DDM Praha 6 - Vánoční vystoupení - žádost o 24.000 Kč - schváleno 16.000 Kč ✅
► Šikovné děti - Kutil Junior Festival vědy - žádost o 25.000 Kč - schváleno 10.000 Kč ✅

7. Různé
► pracovníci OKSVČ pozvali členy komise na zajímavé akce, které se uskutečňují s pravidelností na Praze 6
► jednalo se o: Opera v Šárce, Festival malých pivovarů a Turnaj králů o prvním zářijovém víkendu, Festival vědy a Ladronkafest

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 27. Zrušené - Říjnové jednání KSVČ ve středu dne 6. října 2021 od 17:00 hod. [Zrušené]
🔜 27. Řádné - Listopadové jednání KSVČ ve středu dne 10. listopadu 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 28. Řádné - Prosinec jednání KSVČ ve středu dne 15. prosince 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ❌omluvena,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ❌omluven,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ
3. Mgr. Jakub Popelka, Ph.D - zpracovatel koncepce

Oznámení moderátora:

27. jednání KSVČ, které mělo být ve středu 6. října 2022 od 17:00 hodin bylo zrušeno ❌

Kde:
Úřad MČ Praha 6: MAPA 6. patro - místnost č.601

🔜 27. Zrušené - Říjnové jednání KSVČ ve středu dne 6. října 2021 od 17:00 hod. [Zrušené]

Co se dělo:

NEPROBĚHLO - BYLO ZRUŠENO

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 27. Řádné - Listopadové jednání KSVČ ve středu dne 10. listopadu 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 28. Řádné - Prosinec jednání KSVČ ve středu dne 15. prosince 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Oznámení moderátora:

27. jednání KSVČ proběhlo ve středu 10. listopadu 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Úřad MČ Praha 6: MAPA 4. patro - místnost č.424
Program

p6pr4312108.doc
Program - září [01]
(92.5 KiB) Staženo 17 x

Zápis

p6za4312108.doc
Zápis - září [01]
(118 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 8/21 ze dne 1. září 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Koncepce sportu a volného času - aktuality
► proběhla prezentace analytické části koncepce s tím, že tato část byla ve fázi rozpracování
► analytická část by měla být hotova na konci roku 2021

3. Rozpočet 2022 - kapitola sport a volný čas
► rozpočet z r. 21 bude ve stejné kapitole zachován i pro r. 22
► včetně Memoriálu L.Tomíčka, Pražské 50tky, Memoriálu Josefa Odložila a podpory Duše a dušiček, Mikuláše apod.
► komise doporučila schválit radě tento návrh rozpočtu ✅ schváleno

4. POPRČ - vyhodnocení
► členové komise obdrželi tabulku s vypočítanými částkami dle doložených osobohodin
► výsledná tabulka a rozdělení finančních prostředků byla ✅ schválena

5. Podpora soutěží a běhů na Šestce I.
► dotační program byl dle kritérií strojově ohodnocen s tím, že komise přistoupila k individuálnímu hodnocení na zasedání
► vzhledem k velkému počtu žadatelů vycházela žádost v průměru na 48% požadované částky na projekt, proto bylo přistoupeno k vyřazení těch žádostí, které měly nižší částku nebo které měly dvě a více žádostí [vyřazeny byly: 2021/014/2/027, 028 a 046] pro chybné údaje byla vyřazena 2021/014/2/002
► na to bylo přistoupeno k hlasování jako celku o upravených změnách, komise ✅ schválila jednomyslně

6. Podpora jednorázových sportovních a volnočasových aktivit na Šestce I.
► členové komise obdrželi výslednou tabulku se všemi projekty seřazenými dle jejich hodnocení
► celkem bylo podáno 60x žádostí, vyřazeny byly 2x žádosti pro formální nedostatky [2021/013/1/002 a 010]
► na to bylo přistoupeno k hlasování jako celku o upravených změnách, komise ✅ schválila jednomyslně

7. Žádosti o mimořádné dotace
► Kristýna Dvořáková - Podpora jednotlivce, nákup silničního kola | žádost o 25.000 Kč - schváleno na můj návrh 10.000 Kč ✅
► Omega - TK Chodov Praha - Akademické MČR 2021 jednotlivců a družstev ve squashi | žádost o 25.000 Kč - schváleno na můj návrh 10.000 Kč ✅

8. Různé
► bez připomínek

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 27. Řádné - Listopadové jednání KSVČ ve středu dne 10. listopadu 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 28. Řádné - Prosinec jednání KSVČ ve středu dne 15. prosince 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ❌omluvena,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ❌omluvena,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [ANO] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - nová vedoucí OKSVČ
3. Mgr. Jakub Popelka, Ph.D - zpracovatel koncepce

Oznámení moderátora:

28. jednání KSVČ proběhlo 15. prosince 2021 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ

Program

p6pr4312110.doc
Program - prosince [15]
(92 KiB) Staženo 20 x

Zápis

p6za4312110.doc
Zápis - prosince [15]
(111.5 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 9/20 ze dne 10. listopadu 2021 ✅ schváleno bez námitek

2. Vyhlášení Senior & handicap sport na Šestce
► všichni členové komise obdrželi elektronicky návrh na vyhlášení tohoto dotačního programu
► na to bylo přistoupeno k hlasování, komise ✅ schválila jednomyslně dotační program

3. Termíny zasedání:
► 29. KSVČ Leden - středa 12. ledna 2022 ✅
► 30. KSVČ Února - středa 16. února 2022 ✅
► 31. KSVČ Března - středa 23. března 2022 ✅
► 32. KSVČ Dubna - středa 13. dubna 2022 ✅
► 33. KSVČ Května - středa 11. května 2022 ✅
► 34. KSVČ Června - středa 15. června 2022 ✅

4. Žádosti o mimořádné dotace/dary
► OKSVČ neobdržel žádné nové žádosti o mimořádné dotace

5. Různé
► bez žádného příspěvku

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 29. Lednové jednání KSVČ ve středu dne 12. ledna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 30. Únorové jednání KSVČ ve středu dne 16. února 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 31. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 23. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 32. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 13. dubna 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 33. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 11. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 17:30 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ❌omluvena,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ❌omluvena,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ❌omluven,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [ANO] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise pro sport a volný čas - Praha 6

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Do vlákna přidávám průběžnou docházku našich zástupců v Komise pro sport a volný čas s tím, že v grafické podobě ji dodám až po prosincovém zasedání.

V Komisi pro sport a volný čas reprezentuje Piráty MS Praha 6 dva členové @Jan.Lejcko a @Vladimir.Sraier ve volebním období 2018 - 2022.

  • statistika je vytvořena k 24. listopadu 2021
Přílohy
Komise sportu a volného času - statistika.pdf
Komise sportu a volného času - statistika
(78.57 KiB) Staženo 29 x
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise pro sport a volný čas - Praha 6

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Oznámení moderátora:

Docházka za rok 2021, která je rozdělena na jednotlivce a politické kluby, viz podrobná infografika

1. Přehled - úvod

1. Úvod+.png
1. Úvod+.png (100.61 KiB) Zobrazeno 782 x

2. Přehled - termínů zasedání

2. Přehled - termínů zasedání+.png
2. Přehled - termínů zasedání+.png (167.38 KiB) Zobrazeno 782 x

3. Přehled docházky - jednotlivec

3. Přehled docházky - jednotlivec+.png
3. Přehled docházky - jednotlivec+.png (135.63 KiB) Zobrazeno 782 x

4. Přehled docházky - politický klub

4. Přehled docházky - politický klub+.png
4. Přehled docházky - politický klub+.png (116.08 KiB) Zobrazeno 664 x

5. Odkazy

5. Odkazy+.png
5. Odkazy+.png (91.62 KiB) Zobrazeno 782 x
KSVČ Docházka r. 21.pdf
(436.47 KiB) Staženo 24 x
Oznámení moderátora:

Mimořádné žádosti o dotační tituly/programy, viz podrobná infografika

► bude doplněno

6. Mimořádky - úvod
► bude doplněno - pracuje se

7. Celkový přehled
► bude doplněno - pracuje se

PDF

Oznámení moderátora:

Řádné žádosti a dotační tituly s alokovanou částkou, viz podrobná infografika

► bude doplněno

8. Dotační tituly r. 2019 - přehled
► bude doplněno - pracuje se

PDF

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise pro sport a volný čas - Praha 6

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Reporting z r. 2022 budou zde, v této sekci;

V roce 2022 proběhlo celkem 05x zasedání z toho 01x fyzická, ostatní distančně přes ZOOM a k tomu 01x mimořádné.

Oznámení moderátora:

29. jednání KSVČ proběhlo 12. ledna 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ

Program

p6pr4312201.doc
(92.5 KiB) Staženo 21 x

Zápis

p6za4312201.doc
(118.5 KiB) Staženo 18 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 10/21 ze dne 15. prosince 2022 ✅ schváleno bez námitek

2. Koncepce sportu a volného času - analytická část
► proběhlo rozsáhlé seznámení členů komise s výsledky analytické části koncepce
► pan Popelka nasdílel členům komise pracovní část koncepce
► jako zásadní se z této části jevilo, že mnoho veřejných sportovišť má nevyhovující povrch
► zároveň je třeba zmapovat financování volnočasových spolků, které často využívají prostory společenství vlastníků, do nichž financuje část svých prostředků i MČ.

3. Vyhlášení programu Podpora jednorázových sportovních a volnočasových aktivit na Šestce II.:
► všichni členové komise obdrželi návrh vyhlášení dotačního programu
► předložený návrh byl schválen k vyhlášení hlasováním 10:0:0 ✅

4. Vyhlášení programu Podpora soutěží a běhů na Šestce II.
► všichni členové komise obdrželi návrh vyhlášení dotačního programu
► komise hlasováním 10:0:0 ✅ schválila, že se vrátí zpět k individuálnímu/klasickému hodnocení, nikoliv na základě strojového ohodnocení
► pracovníci OKSVČ společně s předsedou na základě této žádosti upraví dle toho vyhlášení a následně nechá komisi schválit vyhlášení programu e-mailem hlasováním metodou per rollam

5. Žádosti o mimořádné dotace
► TAJV - Sportovní den mládeže s TAJV | žádost o 20.000 Kč - zamítnuto hlasováním 0:4:6 ❌

6. Různé
► v bodě různé se řešil problém energetické krize, která postihla kluby a spolky
► na základě zvýšení plateb za energie je zvýšené riziko možné neakceschopnosti některých sportovních činností
► z diskuze vyplynulo, že se osloví kluby s dotazníkovým šetřením s tím, jaké mají problémy a v jaké výši. Na základě dotazníkového šetření se bude případě řešit společný dotační program s kluby a spolky tak, aby byla zajištěna jejich základní činnost.
► proběhla diskuze nad tématem podpory Běžecké školy

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 29. Lednové jednání KSVČ ve středu dne 12. ledna 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 30. Únorové jednání KSVČ ve středu dne 16. února 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 31. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 23. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 32. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 13. dubna 2021 od 17:00 hod. [Úřad - ❌ zrušeno]
🔜 33. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 11. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ❌omluven,
3. Karel Hereš [ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [KDU] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru
3. Mgr. Jakub Popelka, Ph.D. - zpracovatel koncepce

Oznámení moderátora:

30. jednání KSVČ proběhlo 16. února 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ

Program

p6pr4312202.doc
(92 KiB) Staženo 19 x

Zápis

p6za4312202.doc
(117 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 1/22 ze dne 12. ledna 2022 ✅ schváleno bez námitek

2. Koncepce sportu - pracovní skupiny
► došlo k vytvoření čtyř pracovních skupin, které vznikly v rámci tvorby koncepce sportu a volného času
1. Výkonnostní a vrcholový sport s termínem zasedání 22. února od 14:00 hod. | moje účast ✅
2. Sportovní a volnočasová infrastruktura a městská část s termínem zasedání 23. února od 15:00 hod.
3. Volný čas s termínem zasedání 2. března od 16:00 hod.
4. Lokálně významné sportovní a volnočasové organizace s termínem zasedání 7. března od 16:00 hod.

3. Energie - výsledky šetření:
► pracovníci OKSVČ seznámili komisi s výsledky rychlého mailového šetření [30x odpovědí]
► výsledek; všechny subjekty zdražování energií vnímají, nicméně ne všechny subjekty zdražování ohrozilo na jejich činnosti. Největší problémy mají soukromé subjekty, nárůst až o 10x procent
► zmínil jsem, že MHMP chystá v březnu vyhlásit dotační program na podporu těch subjektů, které jsou zdražením cen za energie nejvíce zasažené (zvýší se jim cena energií o 50% a více), alokováno by zde mělo být cca 25 mil. Kč. Apeloval jsem, aby byla tato informace po vypsání předána subjektům na území MČ Praha 6

4. Žádosti o mimořádné dotace
► FK Dukla Praha ženy - Turnaj v Nizozemsku Brabant Girls Cup 2022 | žádost o 25.000 Kč - schváleno hlasováním 9:0:0 ✅
► Basketbalová škola Tygři Praha - Národní finále kategorie U13 dívky | žádost o 25.000 Kč - schváleno hlasováním 9:0:0 ✅
► Dům dětí a mládeže Praha 6 - Závěrečné vystoupení| žádost o 25.000 Kč - zamítnuto hlasováním 0:0:9 ❌
► TJ Sokol Praha Hanspaulka - Oprava střechy sokolovny v části skautské klubovny | žádost o 65.000 Kč - schváleno hlasováním 8:0:1 ✅
► apeloval jsem na to, abychom dostávali nějaký přehled akcí s výsledky podpořených družstev a spolků na závodech a turnajích, na které jim byla poskytnuta mimořádná podpora.

5. Různé
► zmínil jsem Petici za výstavbu haly ve Střešovicích u zastávky Baterie, kterou mediálně podporuje pan Vaculík z TJ Tatran Střešovice, a kterou vzala na vědomí i RMČ Praha 6. Měl jsem odmítavý postoj, který již zastávám dlouhodobě, kvůli vodnímu podloží a nevhodnosti možné stavby v tomto území.
► Běžecká škola je stále v řešení - stav otevřený. Rozpočet připraven.

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 30. Únorové jednání KSVČ ve středu dne 16. února 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 31. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 23. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 32. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 13. dubna 2021 od 17:00 hod. [Úřad - ❌ zrušeno]
🔜 33. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 11. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ❌omluvena,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ODS] - ❌omluven,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ❌omluvena,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ❌omluven,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ✅,
11. Pavel Klaška [KDU] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru

Oznámení moderátora:

31. jednání KSVČ proběhlo 23. března 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ

Program

p6pr4312203.doc
(92 KiB) Staženo 23 x

Zápis

p6za4312203.doc
(118.5 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 2/22 ze dne 16. února 2022 ✅ schváleno bez námitek

2. Koncepce sportu a volného času - aktuální informace
► pan Popelka seznámil členy komise s prvními výsledky a výstupy z jednání ze čtyřech pracovních skupin
► koncepce sportu a volného času by měla být hotova do konce dubna 2022

3. Senior & Handicap sport na Šestce - vyhodnocení:
► s ohledem na negativní výsledek kontroly z MHMP nebude dotační program Senior & Handicap vyhodnocován na tomto zasedání, ale bude znovu vyhlášen na základě kontroly dotací a poté vyhodnocen komisí na květnovém zasedání
► odloženo na květen na základě kontroly dotací z MHMP

4. Žádosti o mimořádné dotace
► Zdeněk Vrána - Reprezentace občana Prahy 6 na ME a MS v kulturistice a fitness | žádost o 25.000 Kč - na můj návrh schváleno hlasováním 11:0:0 10.000 Kč ✅

5. Různé
► posun květnového zasedacího termínu z 11. května na 18. květen
► pan předseda Bezděk informoval členy komise o schůzce, která proběhla 14. března na Strahově se zástupci USK Praha, MHMP, IPR a MČ Praha 6 s tím, že z důvodu dovolené zde byli místo jeho účasti pracovníci OKSVČ. Na schůzce se jednalo o vybudování oválu a dalších sportovišť v rámci zanedbané travnaté plochy (v majetku MHMP) vedle nafukovací atletické haly USK. Nutnost vybudovat atletický ovál vychází z toho, že momentálně USK trénuje na sportovištích FAČR, ovšem ta má v plánu ovály rušit. Z toho důvodu by pak více než 600 dětí z USK Praha nemělo kde sportovat. Zástupci MHMP, IPR a USK Praha na schůzce sdělili, že tento projekt již řešili v předchozích letech a jediné negativní stanovisko k tomu dostali od MČ Praha 6, naopak MHMP i IPR s tím souhlasí. Negativní stanovisko bylo dáno na základě toho, že původní představa Prahy 6 byla, aby se Strahov řešil koncepčně jako jedno velké území a nikoliv po částech. Což ovšem dle slov předsedy Bezděka je otázkou více jak 10 let, zatímco tito sportovci potřebují řešení rychle. Bylo také zmíněno, že v tomto prostoru momentálně trénuje FK Dukla Praha. K tomu bylo doplněno, že existuje podepsaná smlouva mezi USK Praha a FK Dukla Praha a MHMP, že jakmile dojde na stavbu oválu, tak se bude Dukla stěhovat.
► Na základě předložených informací komise pro sport a volný čas doporučuje záměr vybudování atletického oválu k dalšímu projednání v rámci MČ Praha 6 hlasováním 9:0:2 ✅

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 31. Březnové jednání KSVČ ve středu dne 23. března 2021 od 17:00 hod. [ZOOM]
🔜 32. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 13. dubna 2021 od 17:00 hod. [Úřad - ❌ zrušeno]
🔜 33. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 11. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:15 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ✅,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluven,
11. Pavel Klaška [KDU] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru
3. Mgr. Jakub Popelka, Ph.D. - zpracovatel koncepce

Oznámení moderátora:

32. jednání KSVČ 13. dubna 2022 od 17:00 hodin - NEUSKUTEČNILO SE

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 32. Dubnové jednání KSVČ ve středu dne 13. dubna 2021 od 17:00 hod. [Úřad - ❌ zrušeno]
🔜 33. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 11. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Oznámení moderátora:

32. jednání KSVČ proběhlo 18. května 2022 od 17:00 hodin

Kde:
OFFTOPICBudova úřadu MČ Praha 6, Bubenečská 184/1, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Mapy

Program

p6pr4312204.doc
(92.5 KiB) Staženo 20 x

Zápis

p6za4312204.doc
(125 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1.Schválení zápisu č. 3/22 ze dne 23. března 2022 ✅ schváleno bez námitek

2. Podpora jednorázových sportovních a volnočasových aktivit na Šestce II. - vyhodnocení
► členové komise obdrželi výslednou tabulku se všemi ohodnocenými projekty žadatelů o podporu a jejich hodnocení
► celkem bylo podáno 44x žádostí, 10x z nich bylo vyřazeno kvůli formálním nedostatkům
► celkem komise podpořila 34x žádostí o podporu v tomto programu

3. Podpora soutěží a běhů na Šestce II. - vyhodnocení:
► členové komise opět obdrželi výslednou tabulku se všemi ohodnocenými projekty žadatelů o podporu v tomto titulu a jejich hodnocení
► celkem bylo podáno 36x žádostí, 3x z nich bylo vyřazeno kvůli formálním nedostatkům
► celkem komise podpořila 33x žádostí o podporu projektů v tomto programu

4. Senior & Handicap sport na Šestce - vyhodnocení
► členové komise obdrželi tabulku se všemi projekty, které byly seřazeny podle jejich hodnocení členů komise
► celkem bylo podáno 29x žádostí, s ohledem na finanční rozpočet titulu nedosáhly všechny žádosti na podporu
► celkem komise podpořila 13x žádostí o podporu projektů v tomto programu

5. Žádosti o mimořádné dotace
► SK Aritma Praha - Rekonstrukce kotelny| žádost o 750.000 Kč, schváleno s grémiem starosty 500.000 Kč ✅
► TJ Ruzyně - Oprava podlahy| žádost o 230.000 Kč, schváleno s grémiem starosty 115.000 Kč ✅ za podmínky schválení grantu od MHMP
► TJ Tatran Střešovice - Rekonstrukce palubovky| žádost o 700.000 Kč, schváleno s grémiem starosty 350.000 Kč ✅
► Šikovné děti - Kutil Junior-VědaFest| žádost o 25.000 Kč, schváleno na můj návrh 15.000 Kč ✅
► Jana Horáková - Zahradní slavnost Větrník| žádost o 20.000 Kč ✅ schváleno
► Vlaštovka - Dětské dny na Šestce | žádost o 13.000 Kč ✅ schváleno
► VOŠ, SOŠP a Gymnázium P6 - Příměstský tábor pro děti uprchlíků z Prahy 6 | žádost o 25.000 Kč ✅ schváleno (s podporou MHMP)
► Sportify - Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta 2022 | žádost o 25.000 Kč, na můj návrh schváleno 15.000 Kč ✅
► Lezení pro všechny - Závody v boulderingu| žádost o 12.750 Kč ❌zamítnuto
► SK Jsmeinline - Jsme inline na Ladronce | žádost o 25.000 Kč ❌zamítnuto
► Swimsmooth Czech Republic - Orientační běh pro celou rodinu | žádost o 21.000 Kč ❌zamítnuto, zamítnut i můj alternativní návrh 10.000 Kč

6. Koncepce sportu a VČ - závěrečný materiál
► členové komise obdrželi e-mailem finální verzi Koncepce rozvoje sportu a volného času v Praze 6
► s ohledem na to, že nebyly zapracovány některé připomínky členů komise bez účasti zpracovatele, domluvili jsme se na ad-hoc mimořádné schůzce k této problematice na den 25. května 2022 přes on-line platformu ZOOM

7. Aktivní město a Šestka táborová pro rok 2022
► Na program Aktivní město je v rozpočtu alokována částka 3.000.000 Kč (možnost čerpat až 5.000.000 Kč)
► Na program Šestka táborová je v rozpočtu alokována částka 1.500.000 Kč (možnost čerpat až 3.500.000 Kč)
► S ohledem na zvýšení cen energií, provozu je možné u obou programů dle smlouvy a návrhu usnesení navýšit částku až o 2.000.000 Kč
► členové komise doporučili radě MČ Praha 6 jednomyslně ke schválení smlouvy o příslušných programech ✅

8. Různé
► dotační programy pro rok 2023 - termín schválení/vyhlášení
► s ohledem na blížící se konec funkčního období komise bylo diskutováno, zda je vhodné vyhlašovat dotační programy na druhou půlku roku, když je de facto možné, že by k tomu nebyla možná politická vůle "nového" politického vedení radnice
► členové komise požádali odbor KSVČ k tomu, aby připravili příslušné podklady na následující řádné zasedání (k 15. červnu 2022)

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 32. Květnové jednání KSVČ ve středu dne 18. května 2021 od 17:00 hod. [Úřad]
🔜 33. Květnové mimořádné jednání KSVČ ve středu dne 25. května 2021 od 17:00 hod. [On-line]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 19:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ✅,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ❌omluven,
3. Karel Hereš [ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ✅,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ❌omluvena,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ❌omluven,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluvena,
11. Pavel Klaška [KDU] - ❌omluven.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru

Oznámení moderátora:

33. jednání KSVČ proběhlo 25. května 2022 od 17:00 hodin

Kde:
Komunikační platforma ZOOM: ODKAZ

Program

p6pr4312205.doc
(91 KiB) Staženo 18 x

Zápis

p6za4312205.doc
(108.5 KiB) Staženo 22 x

Co se dělo:

1. Schválení Koncepce sportu a VČ - závěrečný materiál
► proběhla editace, úpravy a zapracování některých odchylek a požadavků členů komise do materiálu Koncepce sportu a Volného času ✅
► Komise pro sport a volný čas souhlasila s Koncepcí rozvoje sportu a volného času MČ Praha 6 a doporučila ji Radě a Zastupitelstvu MČ Praha 6 ke schválení hlasováním 9:0:0 ✅

2. Různé
► bez agendy

Příští zasedání by mělo proběhnout v těchto termínech:
🔜 33. Květnové mimořádné jednání KSVČ ve středu dne 25. května 2021 od 17:00 hod. [On-line]
🔜 34. Červnové jednání KSVČ ve středu dne 15. června 2021 od 17:00 hod. [Úřad]

Moje účast:

ANO, formálně skončeno v 18:00 hodin

Účast členů komise:
OFFTOPIC
1. předseda: L. Bezděk [STAN] - ✅,
2. místopředseda: K.Bartošová [ODS] - ❌ omluvena,

členové;
1. Patricie Pražáková [ANO] - ✅,
2. Václav Kožený [ODS] - ✅,
3. Karel Hereš [ODS] - ✅,
4. Tereza Hubičková [TOP09] - ❌omluvena,
5. Ondřej Pelák [TOP09] - ✅,
6. Romana Vylitová [STAN] - ❌omluvena,
7. Jan Lejčko [Piráti] - ✅,
8. Karel Höfer [Zelení] - ✅,
9. Tomáš Mandlík [TOP09] - ✅,
10. Vladimír Šraier [Piráti] - ❌omluvena,
11. Pavel Klaška [KDU] - ✅.

Hosté;
1. Bc. Vít Weber - pracovník úřadu
2. Bc. Jana Ripplová - vedoucí odboru

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 6“