Volba za člena v Českém Krumlově

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ludek.Blaha píše:
Petr.Vileta píše:NAJDI 200 ROZDÍLŮ
Jo, a ten vpravo evidentně nikdy neseděl na koni.
Jsi na dobré cestě, pochopil jsi nadsázku. ;)
Ten vlevo například nikdy nebyl spatřen na veřejnosti opilý, nebyla mu nikdy soudně prokázána lež, v projevech nepoužíval vulgární výrazy, nepoklonkoval ruskému caru ani čínskému císaři, nevěřil na pravost rukopisů Královédvorského a Zelenohorského, kdežto ten vpravo věřil na pravost Bamberského kufříku ... hledej další rozdíly. ;)
Jan.Posvar píše:Mě přijde přes čáru řešit to, že někdo někoho podporuje, namísto toho, aby bylo řešeno, proč někoho podporuje.
Ano, to je správná otázka. Proč?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

vlastimil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 19 črc 2017, 17:21
Profese: majitel a provozovatel hospody, penzionu
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od vlastimil »

Stanovisko pana Václava Urbana v hlasování o mém přijetí za člena je striktní a vytváří úzké mantinely.
Snažil jsem se popsat motivaci zájemce o členství dle poskytnutých materiálů:
https://wiki.pirati.cz/ao/clen
Kdybych se dočetl, že bývalé členství v KSČ a podpora Miloše Zemana jsou povinné body motivačního sdělení, tak bych je uvedl.
Kdybych věděl, že tyto body jsou nepřekonatelná překážka vstupu do Vašich řad, tak bych to akceptoval a vůbec bych Vás nekontaktoval.
Všechno jsem zbytečně uspěchal a důležité věci mně unikly. Diskuze nic nepřinesla.
Názor pana Urbana "Výchova k vlastenectví" ze dne 21.10.2008 mu dává předpoklady k volbě delegace na sudetoněmecké dny po boku Hermana a Bělobrádka, ale odmítám, aby tento člověk jakýmkoliv způsobem rozhodoval o mě. Blbost a vyčůranost má různé podoby.
Celý volební akt pokládám za nepřijatelný a žádám o jeho anulování. Zájem o členství ruším.
Vlastimil Votřel
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Vlastimil píše:Pro Iva Vlasatého:
Já jenom znova zopakuji svojí otázku: Kde najdu jednoznačně napsané, že bývalé členství v KSČ a podpora Zemana jsou povinné body představovacího příspěvku a vstupu do řad Pirátů?
Nenajdeš, nikde to není. Jinak bys nemohl být přijat.
Ale lidem to může vadit, někteří ti to můžou vyčítat a odmítat se s tebou bavit. Pokoušel jsem se tě na schůzi varovat, možná ne dost srozumitelně.
VU píše, že český pojem vlast je svým způsobem podezřelý, je to totiž kořen slovesa vlastnit. Tak kdo by měl např. vlastnit zásoby lithia pod Cínovcem?
Demokratický stát, který zajistí, aby z těžby profitoval celý region a nejen ne jen nějaký lithiobaron a jeho blízké okolí. Třeba. Takový demokratický stát se může opírat o politický, civilní národ. U nás se ale národem zpravidla ohánějí ti, kdo jej vnímají jako etnický útvar a s tím nesouhlasím.
Vaclav.Fortik píše:Teprve v posledních letech se část strany, pracovně jí říkám "zelená TOPka" snaží doplnit spoustu svých postojů a postřehů a vydávají to za stranickou pozici - možná se jim to i za čas podaří, ale chvíli jim to bude asi trvat.
Václava nebo Jindru těžko budeš řadit mezi nové členy a těžko je budeš škatulkovat jako "zelenou TOPku", "svazáky" nebo co kdo ještě používá...ale jestli ti to dělá radost ;)
Vlastimil píše:Celý volební akt pokládám za nepřijatelný a žádám o jeho anulování. Zájem o členství ruším.
Taky možnost. Co na to PKS?

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Michal.Horak »

nešlo by tu debatu stáhnout do jednoho vlákna? Já jsem se vyjádřil v jiném vlákně.
zajemci-o-clenstvi-jihocesky-kraj-f435/ ... ml#p517270
Předseda Piráti Písecko
vlastimil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 19 črc 2017, 17:21
Profese: majitel a provozovatel hospody, penzionu
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od vlastimil »

Michale,
vážím si tvé otevřenosti a cením si poskytnutého tragického příkladu z tvé vlastní rodiny. Tvůj názor je však v diskuzi ojedinělý a naopak se zdá, že vlastenectví, jako sprosté slovo, oslovuje většinu. A to je pro mě zásadní. Tvému dědovi už nikdo nepomůže, ale našim vnukům by jsme měli připravit lepší osud. A Němci, ať si chrání ten svůj vaterland (vlast, otčina, zem vlastněná otci...) před náporem „legálních migrantů“. Svým nezodpovědným přístupem ohrožují svoje vnuky i naše. A Sudety ať nechají historii oni, i naši horlivci.
Vlastimil Votřel „Pusťme se na ně!“
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Petr.Vileta píše:Ano, to je správná otázka. Proč?
Životní zkušenost mi říká, že jediná správná otázka je:
Za kolik?

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Vlastimil píše:Zájem o členství ruším.
To je takový jazykový oříšek. Ruší se třeba estráda pro malý zájem publika. Což by se tady i hodilo.
Zájem zpravidla vyprchává s časem. Třeba zájem o sex. Ačkoli
'Dnes večer jsem, miláčku, zrušil svůj zájem o sex... s tebou.'
V každém případě nejspíš postačí, když nezaplatíš členský příspěvek.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Volba za člena v Českém Krumlově

Příspěvek od Dan.Lestina »

Vlastimil píše:Pro Dana Lestinu:
Volil bys jiná slova, ale podstatě by jsi souhlasil s čím? Jaký princip máš na mysli?
Teď to tady teprve vidím, tahle diskuse byla trochu zmatečně na dvou místech zároveň. Tak jen pro pořádek:
OFFTOPICMyslím princip ten, že není správné se s problematickou národnostní menšinou vypořádat tím, že jí sakum prásk vystěhujeme do sousedního státu. Samozřejmě chápu emoční i pragmatické pohnutky lidí, kteří to dělali. Je pravda, že kdyby se měli všichni sudeťáci spravedlivě soudit, tak by věznice a šibenice nestačily. Taky je pravda, že po takové historii by soužití nebylo jednoduché. A že "oni" dělali "nám" horší zvěrstva... Ale když už se tím zabýváme znovu a máme ten luxus, že můžeme být po bitvě generály, přijde mi ten odsun principiálně těžko obhajitelný. Lidi se nemají prostě posílat někam jen na základě národnosti, ať už se tim myslí cokoli; kolektivní vina je relikt myšlení opičích tlup.

Představuju si, že by Němců velká většina prchla sama a s tím zbytkem bychom bývali mohli mít něco jako mají Slováci s Maďary... Problémy, ale ne zásadní. A zachoval by se dodneška větší kus jejich kultury a krajiny.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“