Ukončení členství Ivan Mikoláš

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4045
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Martin.Smida »

je to škoda :(
Díky za všechno
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Ivan.Mikolas
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13439
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34803 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ivan.Mikolas píše:Díky ;)OFFTOPICVás dva jsme také rádi poznali - navzdory občas různým názorům a navzdory některým metodám jejich prosazování si Vás dvou si vážím.
...
Odešel jsem hlavně kvůli metodám, kterými se některé "jednotné" názory prosazují. Bohužel po vzoru zmíněné Národní fronty. Také kvůli ústupu od původních principů transparentnosti, respektování názorové pestrosti i zákazu zneužívání veřejných peněz. Kvůli opuštění principu široké shody na veřejně prosazovaná témata.
Když jsem kdysi hlasoval pro "odbarvení" veřejných peněz (a byl za to málem odvolán z RV), netušil jsem, že dnes se kvůli volbám zruší PaRo, bude se účelově měnit rozpočet a dokonce se bude uvažovat o půjčce na volby. To je přeci tak strašně za hranou a tak šílený veletoč...

Stejně jako třeba naprostá rezignace na boj proti nedávno schválenému "autorskému zákonu". Co rezignace, předsednictvo to úplně vysklilo, přestože mně několik členů na jaře loňskoho roku ubezpečovalo, že "máme plán". Ta rezignace je ohromná prohra.OFFTOPICBoje o koryto, moc a vidina parlamentu se pro některé staly přednější, než cokoli jiného.
Můj odchod opravdu není o tom, že [quote="Jakub.Michalek"] Obcas lidi maji ruzne nazory
....
je totiž velký rozdíl mezi názorem a metodou fungování.[/ot][/quote]

K tomu poznámka. Dobře, že to zmiňuješ. Musím se zastat těch, které kritizuješ, není pravda, že se by se na to RP a další na autorský zákon vykašlali. Naopak. Jakub na tom udělal zřejmě nejvíce práce z Pirátů (možná vůbec). Je možné kritizovat, že byla zvolena jen kuloární metoda, která bohužel v tuto chvíli selhala. Na druhou stranu, nezaznamenal jsem celkem od nikoho vyjma Ivana, Jakuba a Roje (snad sem na někoho nezapomněl) nějakou trvalou aktivitu v tomto směru. Proto si myslím, že ani nějaká protikampaň by asi neměla velkou odezvu ve straně. Takže kritika je na místě, ale celé členské základny - je fatální, že tahle zásadní věc nikoho ve straně téměř nezajímá. Šance napravit to, je nyní kdy to půjde do senátu. Vzhledem k tomu, že zákon prošel těsně 101 hlasy, je teoretická možnost ho snad shodit.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 21 led 2017, 19:23, celkem upraveno 1 x.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dalibor.Zahora píše:K tomu poznámka. Dobře, že to zmiňuješ. Musím se zastat těch, které kritizuješ, není pravda, že se by se na RP a další na autorský zákon vykašlali. Naopak. Jakub na tom udělal zřejmě nejvíce práce z Pirátů (možná vůbec). Je možné kritizovat, že byla zvolena jen kuloární metoda, která bohužel v tuto chvíli selhala. Na druhou stranu, nezaznamenal jsem celkem od nikoho vyjma Ivana, Jakuba a Roje (snad sem na někoho nezapomněl) nějakou trvalou aktivitu v tomto směru. Proto si myslím, že ani nějaká protikampaň by asi neměla velkou odezvu ve straně. Takže kritika je na místě, ale celé členské základny - je fatální, že tahle zásadní věc nikoho ve straně téměř nezajímá. Šance napravit to, je nyní kdy to půjde do senátu. Vzhledem k tomu, že zákon prošel těsně 101 hlasy, je teoretická možnost ho snad shodit.
Kuloární metoda je praktikována těmito lidmi v podstatě trvale a to až tak, že tentokrát uz musejí defraudovat finance na činnost Pirátské strany, které měli sloužit k činnosti pro voliče, aby si najali tzv.koordinátory a platili další výdaje pro podpoření jejich pozic.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já se právě bojím, že přijímáme členy, kteří o autorském zákonu, Piratebay a Snowdenovi nemají ani páru, zatímco zakládající členové, které tyto věci přiměly stranu založit, znechuceně odcházejí. Až to přesáhne únosnou mez, odejdu i já.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Roman.Kucera píše:Já se právě bojím, že přijímáme členy, kteří o autorském zákonu, Piratebay a Snowdenovi nemají ani páru, zatímco zakládající členové, které tyto věci přiměly stranu založit, znechuceně odcházejí. Až to přesáhne únosnou mez, odejdu i já.
Pokud by Piráti byli stranou jen pro bojovníky proti autorskému zákonu, za Snowdena a Piratebay asi bychom měli společenskou podporu na urovni 0,5%. Jedině pokud tyto prvotní motivy rozvádíme do souvislostí a vlivu na další zásadní otazky soužití můžeme získat podporu smysluplnosti politické činnosti.

Pokud ovšem zdejší verchuška už přešla očividně plně na pletichaření jako formu vedení tak už v podstatě eliminovala nejen přímou demokracii, ale dokonce i bazální demokracii.

Považuji za další fatální selhání voleného vedení Pirátské strany, že neburcovalo dostupnýmy prostředky proti přijetí autorského zákona v parlamentu. Viditelně to nepotřebovali pro jejich šplhání po karierním žebříčku za jejich osobní mocí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Jiri.Janecka
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jé, Ivane, to`s mě ale dostal!
Už se pomalu schyluje k demonstrování Dalyn-u (dříve Eltrick-u) mezi Piráty a Ty by ses z toho chtěl vylhat?
Tak máš ode mě za trest: stokrát čitelně opíšeš můj zdejší "podpis", podepsat od rodičů! Na A4, můžeš oboustranně, ale né fixkou :lol:

Ať se Ti daří - pevné zdraví a samé úspěchy Tobě i Tvým blízkým! Mám Tě rád!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Janek.Wagner
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21729
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5291 poděkování
Dostal poděkování: 12573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Lenka.Wagnerova, V__

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Děkuji velice L.Novému za tento odkaz a dovoluji si doporučit 40:31 kdy má I.Bartoš vysvětlit proč by měli lidé v ČR volit Piráty a viditelně se mu to nedaří.

Na tomto je vidět skutečný a ne pro mediální vystoupení nabrifovaný I.B..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Lenka.Wagnerova, V__
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Janek.Wagner »

Ivane, sice jsi mě v poslední době docela s(píp)l, což jsem ti dal samozřejmě vědět, ale stejně mě to mrzí.

Vstanou noví bojovníci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Mikolas, V__
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 752
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 724 poděkování
Dostal poděkování: 2082 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství Ivan Mikoláš

Příspěvek od Olga.Richterova »

Na Praze 10 jsme Ivanovi aspoň vystrojili večeři:-). Jsem zvědavá, kde bude Ivan za dalších 8 let - a kde budou Piráti. Zatím ahoj!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvek:
Ales.Sura

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Praha 10“