Nominace na členy Úřadu pro dohled nad stranami

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace na členy Úřadu pro dohled nad stranami

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vit.Simral píše:Ještě padlo jméno Davida Ondráčky, který je morálně ok a má na to i znalosti. Je ale hodně nekonfliktní, takže možná ne na předsedu, ale na člena.
A bude se mu chtít přestat ředitelovat v TI? :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Nominace na členy Úřadu pro dohled nad stranami

Příspěvek od Vit.Simral »

Já myslím, že pokud bychom ho správně namotivovali, tak ano.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace na členy Úřadu pro dohled nad stranami

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ozval se mi Luděk Maděra. Nadšený z toho není, protože pořád ještě bojuje s úřady o různé informace a tak má spoustu práce, ale pokud prý neseženeme nikoho jiného, tak by s nominací souhlasil. Požádal jsem ho o souhlas se zveřejněním naší komunikace.

EDIT: dostal jsem souhlas zveřejnit naši komunikaci na FB.
Petr Vileta píše:Dobrý den, "zapšklý zlínský dědku" :) Piráti přemýšlí o lidech, které by mohli nominovat do nově vznikajícího úřadu pro dohled nad politickými stranami. Padlo i vaše jméno. Měl byste zájem? Diskuse na pirátském fóru je tady:
pripravovane-predpisy-f566/nominace-na- ... 35170.html
9:46
Pozn. tím titulem zapšklého dědka se označil Luděk někde na těch internetech sám.
Luděk Maděra píše:Petře, omlouvám se, že reaguji až dnes, na facebook chodím málo a také jsem byl na Slovensku. Do budoucna mi raději piš na mail ludek.madera@???????.cz, tam chodím denně.

Pokud nenajdete nikoho vhodnějšího, tak o nabídce budu uvažovat. Obávám se, že ten úřad nebude moc efektivní, jak jsem kdysi poznamenal na jedné konferenci, obcházení zákonů a předpisů je v České republice třetí nejoblíbenější zábavou, hned po fotbale a hokeji.

Momentálně dál bojuji o informace, zažaloval jsem ministra Mládka, generálního ředitele České pošty, tři nebo čtyři žaloby jsou podané proti zlínskému magistrátu a další budou následovat, krajský úřad není uzavřený, podali dovolání k Nejvyššímu soudu a nepřímo se mě týká také společná ústavní stížnost asi dvaceti vedoucích z magistrátu, kterou se domáhají, aby Ústavní soud zakázal magistrátu poskytnout advokátce, se kterou spolupracuji, informace o jejich platech a odměnách. Okresní soud odročil projednávání mé žaloby proti magistrátu do vynesení rozsudku Ústavního soudu.

Dnes požádám advokátku, aby podala dvě žaloby proti Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který dlouhodobě odmítá informace o platech a odměnách poskytnout. Kromě toho sepisuji další žalobu proti zlínskému magistrátu, v datech, které stáhnul Ivan Bartoš jsem našel více než 21 tisíc faktur, které mi v roce 2008 zatajili.
Dál to pokračovalo mailem.
Petr Vileta píše:Dobrý den,
je mi jasné, že to bude úřad pro úřad, ale vhodná osoba by z toho úřadu mohla udělat alespoň trochu užitečnou instituci. Přinejmenším bychom stávající politiky vaším jménem alespoň hodně vyděsili :)

Beru tedy vaši odpověď jako předběžný souhlas "když neseženem nikoho jiného" a píšu to do fóra. Pokud byste k tomu chtěl něco poznamenat, můžete rovnou tady
pripravovane-predpisy-f566/nominace-na- ... 35170.html
Měl byste tam mít přístup z minulosti.

Petr Vileta, Piráti.

P.S. Mohu na fóru zveřejnit naši konverzaci?
Luděk Maděra píše:Petře,

1. Neser mě s vykáním, tykám si se všemi
2. Do fóra přístup mám
3. Konverzaci zveřejnit můžeš
L.
Sprosťák jeden :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“