RP 62/2016 Odvolání garanta bodu Rovnoprávnost

Fórum pro závazná jednání a hlasování republikového předsednictva.

Moderátor: Republikové předsednictvo

Pravidla fóra
  • Republikové předsednictvo hlasuje zásadně veřejně, každý hlas samostatným příspěvkem.
  • Tajně pouze v případě, že by vyznačení jmen mohlo členy vystavit pronásledování kvůli prosazování politiky strany a orgán se na tom před hlasováním usnese.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3886 poděkování
Dostal poděkování: 3274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 62/2016 Odvolání garanta bodu Rovnoprávnost

Příspěvek od Michal.Gill »

Ivan.Bartos píše:V ideálním prostředí je referendum ideální řešení řady témat, která například nebyla součástí volební kampaní žádné z vládnoucích stran. Příklad? Přijetí Eura třeba.[/b]
Taks' právě uvedl ten nejhorší příklad, který z mého pohledu hovoří o dvou věcech:

- neznáš legislativu, protože přijetí eura je pro členy EU (kteří nemají vyjednaný opt-out) závazné, tudíž o něm nelze hlasovat
- zjevně nemáš promyšlen ten "limit" o čem hlasovat lze a o čem ne. Brexit je alespoň relativně snadná otázka a byť nedohlédnu všechny konce, není zas tak těžké rozhodnout se informovaně. V případě eura fakt nemám tušení, podle čeho bych hlasoval, vyjma bodu výše, že o tom vůbec hlasovat nelze, tedy bych musel v souladu s legislativou EU hlasovat ano.


Jinak díky všem za zproštění funkce, je to úleva. Každopádně to přehodnocení samé existence funkcí garantů bych opravdu k přehodnocení doporučoval, otázka ale je, kdo to bude chtít dělat.

Omlouvám se, že jsem vás připravoval o čas. Díky, mějte se.

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 62/2016 Odvolání garanta bodu Rovnoprávnost

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Michale, argumenty EU používáš lehce dle toho, jak se ti to hodí. Mandatorní pro ČR z pohledu EU byl třeba i služební zákon, na který se ovšem čekalo 10 let (neberu přijetí - vstoupení v platnost). Iniciativa přijetí Eura klidně referendem trigerovaná být může, protože reálně je to v nedohlednu. Pokud si ovšem můj příspěvek četl, není referendum jako takové merit celé této šaškárny. Tvá "funkce" garanta rovnoprávnosti dostala na frak nikoliv za tvůj názor na referendum.
Nicméně postup, časování a okolnosti, za kterých si tento bod začal "řešit" , jsou pro mě taky dost mimózní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ivo.Vasicek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3886 poděkování
Dostal poděkování: 3274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 62/2016 Odvolání garanta bodu Rovnoprávnost

Příspěvek od Michal.Gill »

Já všechno řeším, když na to narazím. Nic nečasuji účelově a uznávám, že některá mnou v pátek proklamovaná hesla byla přešlap. Každopádně názor na referenda mám jaký mám. Pěkný vtip z tohoto víkendu - "Referenda mají dlouhou a slavnou tradici - první úspěšné referendum proběhlo, když dal Pilát Pontský lidu vybrat, koho ze dvou vězňů má propustit a koho popravit."

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 62/2016 Odvolání garanta bodu Rovnoprávnost

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Schváleno.

předám AO.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Jednání republikového předsednictva“