Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ten zmrd mohl poprvé za funkční období udělat něco rozumného. Jenže v něm je to holt hluboce zakódované.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Aktuálně jsem podal žádost o informace ohledně odpovědnosti za nezákonný postup ÚNMZ a dále mi soud vyhověl v návrhu na soudní výkon rozhodnutí a uložil ÚNMZ 100 000 Kč pokutu.
Viz redmine https://redmine.pirati.cz/issues/1522
Adam.Skorepa píše:Asi o tom už víte, ale jen pro pořádek sem ještě přidám odkaz na hlasování z minulého týdne. Zcela bez nadsázky se dá říct, že hned po vládě za tu novelizaci nese největší odpovědnost ODS, která sice ve Sněmovně byla proti, v Senátu ale jejich zpravodajka (senátorka Vrecionová) v příslušném výboru podpořila znění postoupené sněmovnou. Na plénu pak byla účast senátorů za ODS velmi slabá, ačkoliv kdyby bývali chtěli, mohli jsme to společně zarazit (při využití nepřítomnosti části senátorů).

Já si samozřejmě uvědomuji, že ty argumenty jsou (byly) hodně slabé, ale není na světě síla, která by přinutila senátory jednat racionálně. Ty dopisy jsem četl, jsou to hrozné bláboly o tom, jak bezplatné uvolňování norem porušuje kopírovací monopol - a to je prý prostě moc špatně. Nemám u sebe teď elektronickou verzi, přihodím sem (nebo možná rovnou do MO), až mi přijde.
Nikoliv, na zastavení bys potřeboval většinu přítomných v senátu, což bohužel nebylo. Pokud se senát neusnese, platí, že vyjádřil vůli se návrhem zákona nezabývat.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Jakub.Michalek píše:
Adam.Skorepa píše:Asi o tom už víte, ale jen pro pořádek sem ještě přidám odkaz na hlasování z minulého týdne. Zcela bez nadsázky se dá říct, že hned po vládě za tu novelizaci nese největší odpovědnost ODS, která sice ve Sněmovně byla proti, v Senátu ale jejich zpravodajka (senátorka Vrecionová) v příslušném výboru podpořila znění postoupené sněmovnou. Na plénu pak byla účast senátorů za ODS velmi slabá, ačkoliv kdyby bývali chtěli, mohli jsme to společně zarazit (při využití nepřítomnosti části senátorů).

Já si samozřejmě uvědomuji, že ty argumenty jsou (byly) hodně slabé, ale není na světě síla, která by přinutila senátory jednat racionálně. Ty dopisy jsem četl, jsou to hrozné bláboly o tom, jak bezplatné uvolňování norem porušuje kopírovací monopol - a to je prý prostě moc špatně. Nemám u sebe teď elektronickou verzi, přihodím sem (nebo možná rovnou do MO), až mi přijde.
Nikoliv, na zastavení bys potřeboval většinu přítomných v senátu, což bohužel nebylo. Pokud se senát neusnese, platí, že vyjádřil vůli se návrhem zákona nezabývat.
Jsem to myslel spíš tak, že kdyby klub ODS projevil snahu s tím něco udělat, mohli jsme se pokusit využít toho, že by druhý den schůze bylo přítomno méně vládních senátorů, ale dohlédli bychom na dostatečnou účast opozičních (hlasy přesně spočítané nemám, ale zcela bez šance by to nebylo). Ale na ODS není spoleh, takže je to zahrané tak, jak to je.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

No mě trochu mrzelo, že když nám o něco jde, tak jedna třetina našeho senátora chybí a druhá třetina ani nevystoupí v rozpravě. :roll:

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Zpoplatnění povinných stavebních norem míří do Senátu

Příspěvek od Adam.Skorepa »

To naprosto chápu, taky mě to zamrzelo... ale zas tam nemůžu hnát senátory bičem.

V rozpravě naše názory hájila senátorka Seitlová, viz záznam rozpravy.
Author Sensei Tyrant Pervert
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“