Nákup BVV

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Nevyužívané části areálu: dost se mi líbí jak vznikla VIDA, tematicky podobné, u dětí dost oblíbené. Co třeba vytvořit v některém objektu muzeum výstavnictví? (asi to nebude komerční trhák, ale kde jinde než v areálu BVV?)

Vzhledem k tomu, že většina areálu slouží pro jednorázové akce které Brnu dodávají mnohé (prestiž, kongresovou turistiku,..), případné změny v současném využití se tomu musí přizpůsobit (tedy pokud někoho nenapadne něco lepšího než veletrhy). Tedy nic moc statického - alespoň ve využívané části areálu.

Co tak tam přitáhnout aktivity podobné veletrhům, jako jsou např. kongresy, vědecké semináře, letní školy,.. Zázemí na to tam je, možná ne na všechny typy. Když jedna akce zabere jen jednu dvě budovy, nevadí - v sousedních může být něco paralelně, nezávisle.

S tím souvisí: Mít areál volně průchozí, celou tu oblast více otevřít veřejnosti, dnes většina Brňanů zná z Výstaviště jen ten špičatý plot kolem a to je škoda. Vždyť tam stojí architektonické skvosty.

Dále větší zaměření na koncerty? Bývají tam už nyní, lokalita má dobrou infrastrukturu, je zvyklá na jednorázové davy lidí,..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3193
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

V pondělí, 14.12. od 17 hodin je v klubu zastupitelů (Mečova 5) jednání ŽB+P na téma nákupu BVV, budu rád, pokud příjdete a zapojíte se do diskuse..

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Lukas.Novy píše:Nevyvazenejc jak mi to vyslo je, ze pro MD to znamena zisk 60 milionu korun (o tolik je cena vyssi nez odhad hodnoty) a k tomu dostane 370 milionu okamzite zpet do cash-flow. 370 milionu, jejichz navratnost mela byt jeste cca 20 let. RPSN cca 6 %(?). To se zda jako fair deal. Pokud to teda dokaze generovat 165 milionu zisku rocne, je to dobrej kauf.
Jak jsi přišel na těch 165 mil. ročně? Výroční zpráva v OR mluví myslím o 27, což mi přijde dost málo, v poměru k majetku de facto nic. Ale nemám čas na podřízené společnosti.
Spíš by mě zajímalo, proč se úvaha o výhodnosti obchodu opírá o znalecký posudek a ne o výroční zprávy?
Já primárně nejsem proti tomu, aby Brno vlastnilo areál výstaviště, spíš pro, Ale zajímaly by mne takové věci jako proč se neobchodují akcie na burze, kolik činila dividenda na akcii v posledních letech a tak podobně.
Z důvodů jak jsem uvedl minule, aby nešlo jen o to momentálně přispět MD a za pár let říct, že město s tím "neumí, nedokáže..." hospodařit a za hubičku to prodá.
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3193
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Hospodářský výsledek byl v loňském roce cca 27 milionů, BVV ovšem ještě dalších cca 185 milionů utopila na splátkách bankovních úvěrů (které bude splácet do roku 2020). Co se dividend týče, nevím - zjistím ve středu na jednání s Primátorem.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Údajně Němci vyváděli peníze z BVV formou poplatků za předávané know-how a autorská práva. V tomhle byznysu taková zjištění často vedou ke snížení kupní ceny. Na vlastní rozhodování o nákupu to má dopad spíše pozitivní (je to skrytý zisk). Je to pouze zprostředkovaná informace (bez záruky) nicméně tohle by se asi vyplatilo ověřit.
Jsem pro nákup (ve smyslu jak psal Pavel Moravec) a taky kvůli pozemkům.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3193
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Řešilo se. Vokřál to popisoval na zastupitelstvu, ale já to dnes už bohužel nedokážu zreprodukovat, ale tuším, že to nějaký vliv na kupní cenu mělo..

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3193
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3847 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Analýza

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Nákup BVV

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Teď mě ještě napadlo: vím, že u zastávky Pisárky se plánuje dopravní terminál OFFTOPIC(jen jsem zvědav jak se zhorší situace na křižovatce MÚK Hlinky a ul.Pisárecká - už teď mi to připadá na hranici propustnosti). Co tak u něj zřídit P+R s napojením na Pisárecký tunel, ergo D1?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Brno“