Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Jan.Novak »

Schůze 16.12.2018
Josef.Spak píše: 20 pro 2018, 14:16 Přítomní: Simon Konstadinov, Jan Novák, Jirka Majstr, Andrea Protivínská, Josef Špak, Jan Hošek, Cipra, Zuzana Kudláčková, Martin Štěpka
1) Přivítání - Schůzi řídí Josef Špak - všichni pro
- Zápis: Zuzka Kudláčková - všichni pro
- Ověřuje Lukáš Mareš - všichni pro
Představení přítomných
2) Zprávy ze zastupitelstev
Týn nad Vltavou : řeší se hlavně rozpočet - rada je jednou týdně - požadavky úředníku byly větší o 25% - museli jsme škrtat. Příští středu bude zastupko. Prosazeno jmenovité hlasování v radě i zastupko. Rádi bychom rozjeli Otevřená města ( pokusí se přizvat Ondru Profanta 7. ledna na radu). Úředníci si na naše vedení zvykají. Máme Správní radu teplárny - bude to dělat Simon - placená fce . A dozorčí radu Anežky - JUDr. Andrea Branšovská - naše příznivkyně - neplacená fce- k převolení dojdeme možná později. ProTejn dělá podrazy - jsme rádi, že s nimi nejsme v koalici.
Srubec: Martin Štěpka. je tam dominantní Občané pro Srubec. zastupko vypdalo: hádky napříč spektrem i občany, hlavně o Rozpočtu. a střednědobá vize o rozvoji obce. GDPR kvůli zveřejňování. jde o to, že v minulosti došlo ktomu, že zápis neodpovídá řečenému. Zhodnocení - lokty mají, ale nedělají to dobře- nejsou seznámeni. subjektivně - musí se učit. úkol pro nás: nastudovat jednací řád Srubce a podpořit je a nabrífovat. Otázka spolupráce se Starými Hodějovicemi a Dobrou Vodou (společná obecní policie, hasiči, sportivní zázemí) není pediatr, není školka, škola.
Lukáš: bylo to dobrý, že jsem tam byl - pomohlo to pozici Hrušky. - výzva k přítomnosti na dalších okolních zastupitelstev.
Jirka Majstr: každý může dělat záznam ze zastupka a použít ke kontrole.
Martin Štěpka: navrhl jsem, aby se bod podněty občanů určila na pevný čas jako v ČB
Hluboká: bylo umožněno pořídit audiovizuální záznam, který byl následně zveřejněn.
ČB: trvalo 11hodin - probíral se rozpočet, výběrové řízení na halu, letiště, odpady, divadlo. Velmi jsme kritizovali letiště. v současnosti vydělává letiště 860tis a 1,6 milionů. Na letiště je navěšen místní aeroklub - je to zašívárna. Lukáš Mareš - bude prohlídka, nabídka už padla (edit: poslal jsem mejl s poptávkou prohlídky). Hala: měl jsem proslov. oni schváli pověření rady k výběrku na zbourání a vybudování nové. Největší problém je původ projektu. Je to nesmysl to dělat. chceme udělat velkou kampaň, spustíme referendum. Darovali jsme sochu městu. vyvolalo to rozporuplné reakce. Jirka Majstr: potenciál Stromovky- veřejné koupaliště. minigolf, (parkRolava v Karlových Varech - https://kvcity.cz/areal-rolava). Diskuze o D3.

8. Ledna Ondra Profant navštíví výbor v CB - ohledně otevřených měst

3) KET - Martin Štěpka doplněn do tabulky KET , vysvětlena síť.

4) rozpočet: Pepa: vyžádat si od Kolise podklady. Honza Novák: měli bychom mít už teď výrazné požadavky, bude se to pak krátit. minimálně propagace fb - rád bych paní něco dával paní, která nám pomáhá. Spolupráce MO.
- Budou centrální pir. listy - udělali bychom vložku k referendu, které budem tlačit. Naše kampań k referendu bude současně s eurovolbama.
Odhad Týn: 30000
CB : 30tis- online
20tis - kampaň s halou a jiné menší kampaně
15tis- výdaje provozmní (tiskovky) občestvení
10tis rezerva předsednictva (celý MS)
Budějice živí Hlubokou a Srubec
Celkem: 105000,-
znovu se ptám: a jaké máme možnosti? viz jednání na fóru

Já se pověřuju oslovit kraj, aby zohlednil v rozpočtu Krumlov a Kaplicii.

Předřazujem bod 6)
Hala - diskuze. Vysvětlení novým jak to vidíme. Posudky o statice jsou (Michal Šebek si nechal dělat, zeptáme se? - nenechal, MŠ si nechal dělat posudek o legitimitě obcházení zákona o veřejných zakázkách darem projektu). popřípadně si necháme udělat vlastní. Je potřeba vůbec stavět? Akcentovat, že nám jde především o transparentní proces. Během Vánoc vydefinujeme otázky k referendu a v lednu rozjedem petici o referendu. připojíme se k euvolbám. Jarda navrhuje rozjez nejdříve online referendum a s tím pak jít za zastupiteli. Pak případně papírová petice.
- spojení s eurovolbama bude přínosem pro obé
5) Zhodnocení Výběrek: Máme obsazeny všechny DR.
Honza: Chci se inspirovat kvůli Plzni
Dodrželi jsme naše praviidla, viz
Výzvu Na celostátní úroveň, aby existovali notičky jak výběrka dělat. (PO, KK)
Je od nominantů očekáváno, že budou kominukovat s komunálním týmem a zatupitelstvem.
Máme vlákno pod Českobudějovicko k výběrovým řízením.
7) CF: bude v Táboře hotel Palcát.
registrace - jsou spuštěny.
MS - padl návrh na 3. 2 do Týna bude vykopnuto na fóru.

8) Různé: Streamy z čepice,
Voda do Čevaku - džbány, lahve, kosmounatický kelímky.
info od Pepy - schůzka s dosavadním předsedou místní TOP09 bude v záznam kontaktů.
Rozšiřování do Krumlova a Kaplice.

Ověřil: Mareš

zdroj: https://piratenpad.de/p/MS_Českobudějovicko_16.12._2018

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Jan.Novak »

Josef.Spak píše: 26 úno 2019, 02:15 MF ČB 2/2019 - Schůze MS v Týně nad Vltavou
svolána na 24.2.2019 17:00
Místo konání: Hotel zlatá Loď, adresa: Adresa: nám. Míru 251, 375 01 Týn nad Vltavou - ve vinárně (Vchod naproti Kostelu sv. Jakuba, místnost po levé ruce).
viewtopic.php?f=773&t=45999

Schválený program
  1. Určení zapisovatele a ověřovatelů zápisů, seznam přítomných
  2. Úvodní slovo předsedy - Josef Špak
  3. Představování všech
  4. Rozpočet MS Českobudějovicko 2019 - Josef
  5. Komunální politika v Týně - Jan Novák
  6. Petice za záchranu Haly (ČB) - Honza Hošek
  7. Komunální politika v ČB - Zuzka Kudláčková
  8. Eurovolby - organizace. - Zuzka Kudláčková
  9. Vykazování schůzek a práce zástupci Pirátů v samosprávě obcí - Dan Leština
  10. Grilování zájemců o členství
  11. Volná diskuze

Přítomní: Jan Novák, Honza Hošek, Zuzana Kudláčková, Dan Leština, Simon Kostadinov, Štěpán Brich, Mája Tomanová, Tomáš Novák, Tomáš Tvrdík, Jan Lukavský (později), Luděk Blaha, Josef Špak
Schůze zahájena krátce po 17h
přijaté úkoly a schválená usnesení jsou tučně


1) Předsedající: Jan Novák, zapisovatel: Zuzana Kudláčková, ověřovatelé: Pepa, Honza Novák (a vyberte si jestli jan či Honza :-) )
návrh na změnu pořadí bodů. bod 8 přeřadit před bod 11. vši pro

2) Úvodní slovo předsedy
Pepa - se představuje, jsem předseda MS CB a předseda komise IT v Týně

3) Představování
Tomáš Tvrdík jem členem ODS, radní v Týně - přišel jsem pozdravit a podívat se, doufá v úspěšnou spolupráci po celé funkční období.
Tomáš Novák - otec Jana Nováka, náš kandidát do senátu z minula. Je v komisi IT
Amáya Tomanová - jsem sympazitantka a členka IT komise v Týně
Štěpán Brich - jsem sympatizant, dobrovolník, momentálně zájemce o členství - představení na fóru se chystá
Luděk Bláha: člen JčK, jsem z Písku
Simon Kostadinov - Místopředseda kraje, zastupitel V Týně
Dan Leština - místopředseda MS ČB - jsem členem komise pro životní prostředí
Zuzana Kudláčková - člen, zastupitelka v ČB
Honza Hošek - člen, zastupitel v ČB
Jan Čert Lukavský - zastupitel v Třeboni - vedu Čepici, v Hradební 13 v ČB.

4) Rozpočet MS na rok 2019
Pepa: je schválený rozpočet kraje. 77 000
mám návrh - udělat rezervu předsednictva (pro drobné výdaje a obce které jsou kolem)
Navrhuji rozpočítat to podle klíče jako Kolis
Honza N.: pětina jako rezerva předsednictva 15 000?
Honza N. navrhuje: ČB a Týn dostanou peníze podle Kolisovo klíče
úkol pro Pepu: Zpracovat rozpočet a návrh hodit na fórum do 14 dnů - MF ukládá předsedovi - všichni pro
Dan: návrh na ohodnocení volebního manažera

5) Komunální politika v Týně
Předsedání přebral Simon
Honza Novák: postupně jsme se do toho dostali, ustanovili jsem IT komisi. Je dost problémů, které je třeba řešit. např, personální kapacity, nehospodárné rozdělování . Bude speciální rada k IT probereme s kolalicí a zároveň to pak probereme na zastupku i s opozicí, budeme muset shodnout se na dlouhodobých řešeních. Máme jen jednoho ajťáka.
řešíme investice, celková nekoncepčnost v celém kraji. Co nás bude hodně trápit: jsme jediný kdo nemá komplexní centrum pro seniory, Tvrdík: prostor pro výstavbu je připraven a teď probíhá výběrové řízení na projekty - vítězný projekt bude cca v dubnu. Je to velká investice. Je možné získat dotace. ( krajské, celostátní) město jako radnice nebude provozovat, bude se hledat provozovatel. zhruba se pohybuje kolem 25- 30 mil ročně - probíhají jednání s Krajem- nechce uzavřít smlouvu dopředu, když to nestojí.
Obrátit se krajské zastupitele, náměstky. Rozjíždíme Paro - Máme vyhrazené 2 až 3 mil.
Dan: jak fungujou komise rady? je to veřejný? na záznam? opozice?
Honza: Máme tam opozici. Opozice má oba výbory (předsedá), je zastoupena ve všech komisích, někde i dvakrát, komise si volí sama své předsedy.. jednání nejsou veřejná, zápisy nejsou veřejné.
Zuz: návrh na zveřejňování zápisů
Honza Novák - podíváme se na to.

Dan: pokud není důvod nezveřejnit, tak zveřejňovat

6) Předsedání přebral Pepa
Jan Hošek stručné seznámení s problematikou Sportovní haly.
chceme vyhlásit referendum- sbíráme podpisy, teď se ale ustálila schoda, že referendum vyhlásí zastupitelstvo - je pracovní skupina k otázce referenda.

Jan Novák přebírá předsedání
Bavili jsme se obecně o referendech a možnostech dotazování se občanů např. v souvislosti s participativním rozpočtem

7) Komunální politika ČB - Zuzka Kudláčková
jsme nepříjemnou opozicí - primátor řídil zastupitelstvo v rozporu s jednacím řádem, podařilo se nám napravit
řešíme halu
máme výbor pro veřejnou správu a IT, má statut, Lukáš Mareš pracuje na činnosti územních skupin. Naše město ale statut nemá :)
Rada se rozhodla na základě naší dohody spustit pilotní projekt osadního výboru Třebotovice+Kaliště
Honza Hošek: nějaký právník tvrdil že osadní výbory musí být podle katastrálních území, ale to se nám nezdá - k Třebotovice+Kaliště patří i část Sucháče
Honza Novák: V Týně jsou osadní výbory a hodně je řešíme s ODS
Zuzka: energetické zpracování odpadu (spalovna) - spolupracujeme se Zelenými, Svatomír Mlčoch je v DR Teplárny ČB, což souvisí
Dan Leština: Jan Nezhyba je proti spalovnám
Zuzka: A kam máme dávat odpad co se brzy nesmí skládkovat? Úkol pro Zuzku: domluvit se s Janem Nezhybou
Letiště ČB - má se zprovoznit pro veřejný mezinárodní provoz letos, k některým věcem máme výhrady
sociální bydlení
Honza Novák: chceme to řešit společně s ČB a navzájem si poradit
ZK: zdražují se nájmy všech městských bytů na 75 procent tržního nájmu, což u některých bytů vyskočí na dvojnásobek původních nájmů
Simon: kolik bytů?
Zuzka: 2000, 900 na dobu neurčitou
Zuz: Je málo bytů, pozastaveny prijem žádostí. Zvýšení se zdůvodňuje potřebou peněz na opravy
Honza N.: zvládáme v Týně opravit všechno, nájmy jsou pod tržní cenou
havrani na stromech v ČB - jsou hluční, město chce prořezat větve stromů
Dan se ptá jak moc má být přísný na ostatní strany ohledně návrhů na zveřejňování informací z komisí rady města
Zuzka: každá komise to dělá jinak, ale máme centrální jednací řád komisí. Poradíme se a zjistíme jestli jedou podle JdŘ. Úkol pro Zuzku a Pepu.
Zuzka: jsou technické problémy s pořizováním zápisů, je problematický software a práce s ním.
Pepa: každé jednání rady města se nahrává a nahrávky neunikají, tj. argument pro nahrávání aby byl dobrý zápis
Dan, Zuzka: Spíš ostatním se snaž pomáhat

8) Eurovolby - organizace
Zuzka: nestihame a potrebujeme aby to nekdo organizoval. Mluvila jsem s Lukášem a mohl by to dělat Honza Novák nebo duo Zuzka+Lukáš Mareš. H.N. by mohl mít čas
Dan: úkolem volebního manažera je všechno (organizovat). Od kampaně online, přes výlepy všechno v rámci okresu. Budeme dělat něco všichni ale někdo musí mít konkrétní zodpovědnost.
Honza Novák si to nechá projít hlavou do konce příštího týdne 3.3.2019
Honza N. se pta ohledne financovani Eurokampaně. Manažer bude muset komunikovat s Kolisem, protože Kolis bude mít na starosti finance. Tj. Bude potřeba komunikovat se Zuzkou Kudláčkovou jako asistentkou.
Čert bude mít na starosti PiCe a pořádání akcí
Zítra od 15h je v čepici schůzka krajského MO Zbyněk Konvička et al. online kampaň
V ČB je od 17h akce pro priznivce a zajemce o clenstvi

9) Grilování zájemců o členství
Honza N.: Štěpán Brich je šikovný
Štěpán: Je mi čerstvě 18, studuju gymnázium v ČB, o Piráty se zajímám několik let, pomáhali jsme s roznášením novin, byl jsem na akci na Lannovce. Líbí se mi program, hodně se s ním shoduju. Chtěl bych změnit aby se mladí lidé zajímali o politiku, chci jít příkladem v Týně nebo celkově
Honza N: s čím nesouhlasíš?
Štěpán B.: Spíš globální témata mimo komunální politiku, některá témata jsou taková že mám výhrady a vidím i nevýhody Pirátských řešení. Třeba jsem rozhodně pro part. rozpočet.
honza: tvůj vztah k veřejnému majetku. - jsem proti jakémukoli ničení, jednou jsem se unavil a zničil jsem již zničený majetek města - dolomil jsem lampu.
představ se na pirátském fóru, navštíví krajskou schůzi, a zhruba v září začnem řešit členství. Chtěl podat přihlášku ale chybí login na fóru, není registrovaný. úkol: zaregistrovat se na fóru, pokud možno přijet se představit na krajskou schůzi v Č.Krumlově 9.3.

10) vykazování práce a schůzek - Dan diskuze byla především o Lukášovi uvolněný člen samosprávy, ba měl více zveřejnovat co dělá, vykazovat to nám a veřejnosti. Honza: vykazuju jen pirátskou KK ale radu ne... ale asi bych měl. Lukáš má veřejnej google kalendář
úkol pro Jardu (pokud souhlasí, nepřítomen) - pověsit Lukášovo kalendář na web a odkaz na fb. Dan: je třeba zveřejňovat! co se lidi nedoví, jako by se nestalo. apel na všechny! Je třeba využívat všechny dostupné, možné platformy. (fb, web, redmine) nepirátští členové komise by nás měli informovat a my to pak můžem zveřejňovat.
H.Novák Návrh na jednání internet - s návrhem usnesení: MS ČB ukládá svým zástupcům ve veřejných funkcích informovat veřejnost a spolustraníky o rozsahu své vykonávané práce. Pepa jest pověřen vyhlášením jednání.

11) volná diskuze
Tvrdík: jsem moc rád, že jsou mladí politicky aktivní, jste budoucnost. Jsou věci, v ktrerých se neshodneme - např regulace prostituce. Někde se shodneme, podpora bydlení - daň z nemovitosti. Jako zást. ODS vám radím, aby stenebyli jenom klubem spisovatelů - podle mého soudu chcete vykazovat veškerou práci kterou děláte - může se to obrátit proti vám ale je to vaše politika. Chápu že je to vaše poltika. transparentnosti, je to na vás. na kom úrovni spolupráce funguje dobře. Některé věci ještě budeme diskutovat. Byl bych rád, kdyby to vydrželo.
L. Bláha: reakce na nebezpečí transparence - rizika jsou menší než přínosy.
schůze ukončena v 19:25

Ověřil: JŠ
Ověřil: JN
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Josef.Spak

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak »

schuze 31.3.2019
Josef.Spak píše: 01 dub 2019, 22:36 Schválený pořad schůze:
  1. Neformální seznamování, návrhy bodů k projednání, technická příprava (14:44 - 15:00)
  2. Oficiální zahájení: Schválení zapisovatele, ověřovatele, seznam přítomných - 5 minut
  3. Schválení pořadu zasedání (včetně témat hostů) - 5 minut
  4. Odborné týmy (KET) - rychlé vysvětlení, doplnění zájemců do týmů - 5 minut
  5. Grilování zájemců o členství ve sdružení (Tomáš Jarkovský) - 10 minut
  6. Plán zasedání a dalších akcí na rok 2019 (Josef Špak) - 15 minut
  7. Neformální setkání MS - Lukáš Mareš
  8. Volební kampaň pro volby do Evropského Parlamentu - 15 minut
  9. Referendum o Sportovní hale - 1 minut
  10. Situace v ČB po pondělním zastupitelstvu - 15 minut
  11. Paralelizovatelná volná diskuse
1:
Vhodné aby příště Čepice byla otevřená aspoň 5 minut před začátkem, ne 1 minutu po (Pepa odemykal 14:45 a minul se s prvním příchozím, ostatní přišli později)

2:
zapisuje Zuzka Kudláčková, ověří Pepa Špak
přítomní: Josef Špak, Jarda Hansal, Honza Hošek, Lukáš Mareš, Drahomír Soldán, Zuzana Kudláčková, Tomáš Guth Jarkovský, Dan Leština

3:
schválení pořadu: vší pro
4: KET
Některé Kety se už sešli, začíná to fungovat. Vysvětlení Drahomírovi o co gou. - přidán do meiling listu a zařazen do příslušných MET

5: Grilovačka Tomáše Gutha Jarkovského: byl představen na KF. Tomáš: vymysleli jsme že mám shánět lidi za Srubcem. Školení/ seminář k používání Pirátských technických systémů. Dotazy na práci ve sněmovně. - Novela vojenského zpravodajství - povlení rozvědky - masivně jsme připomínali. Jsou tam vágní termíny a td-- mnoho schůzek.. Zdá se že nám vycházejí vstříc. detailnější diskuze nad touto novelou. Manželství pro všechny. Istanbulská úmluva. Je z Borovan.
Diskuze nad prázdnými byty v Praze.

6. Návrh Pepy: setkání každé 4 týdny, čas bude k diskuzi. další setkání tedy 28. 4. a další hned 26. 5. bude to na fóru. Nikdo z přítomných není proti.

7. Návrh Lukáše. Co můžeme dělat s našima zdrojema a co už ne. chci uspořádat setkání s přespáním.. dát si prostě dost času na řešení a určení našich priorit. Akce nejspíš pro komunální tým. Pepa: kdy? kde? Po volbách? bude doodle. kde? v kempu? v hamace? Pepa: máme tři týdny na vydefinování? úkol pro Lukáše

8: Volební kampaň do EP:
Jan Novák si vzal na starosti volební manažerování
11.5. velká akce už je téměř všechno domluvené - Ivan Bartoš, Jana Koláříková, Mikuláš Peksa, Markéta Gregorová, Messenjah, Loutky v říji, DJ Segeš, soutěže pro děti
úkol: Honza Hošek dá telefon J. Novákovi kvůli paní s papouškem
centrála dá k dispozici 19k
úkol pro Pepu: vykopnout schválení záměru na akci předsednictvem, Zuzka připomene
úkol: Zuzka najde tabulku pro start kontaktní kampaně 29.4. 15:00-18:00 Honza Hošek: Sezvat dobrovolníky na tento termín.
budeme jezdit na nákladním kole po Lannovce atd.
V pirátských listech bude článek o hale - vyřešeno :-)
úkol pro Pepu: rozpočet online kampaně

9 - referendum ke Sportovní Hale:
Nebude :-),
Dan se ptá co dál ohledně sportu
Lukáš + Zuzka: pracujeme na dalších plánech sportovních investic, je na tom shoda i v orgánech města
Dan se ptá kolik peněz chceme dát na sportovní investice
Lukáš: Nejdřív musí proběhnout analýza co obyvatelé města potřebují, a co za ty peníze jde dostat
Jarda - zpravodaj na lidi ze zachraň Halu- Bude tam úspěch, ale že budeme dál informovat.

10) Litvínovice - koridor - uvidíme jakto proběhne na radě. ANO je rozhádáno - neví se co se bude dít. Konečný rozjel mnoho projektů a ANO nemá zatím náhradu. Mimořáná rada města ve čt - LM nebyl připuštěn. Další rada bude v pondělí 1. 4.
LM: práce výboru. jede dobře.

11: DL: informace o mé činnosti: Havrrrani, odpady(spalovna, zeleň, stromy - chodím na odbor životníhoprostředí a správu veřejných statků. -- Mám schůzku s Moravcem. - jednám dál .
Z: Debata nad otvírací dobou a jejím dodržování - apel na čerta, udělá Zuzka
Čepice: akcí je dost. některé jsou málo navštívené
LM: Otázka povodňových map.
Pepa: Na posledním zasedání se řešilo informování o činnosti - odhlasováno odložení na zasedání.
úkol pro Pepu: zveřejnit Lukášův dokument k medializaci práce (popis postupu), rozjet to
Zuzka: celostátní téma rodičovských příspěvků a kočárkové jízdy - nebudeme pořádat. (můžeme podpořit)
ukliďme česko - zorganizovat pozvánky, rukavice, Honza pozve dobrovolníky, afterparty v Čepici

konec cca 17:30
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak »

Pavel.Sramhauser píše: 28 dub 2019, 21:08 Zápis: MF ČB 5/2019 Zasedání MF v ČePiCi 28.4. 2019 16:00

Návrh programu zde, příspěvky v tomto vlákně navrhujte další:
1) volba předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele, doplnění programu, schválení programu
přítomní: Josef Špak, Jan Novák, Zuzana Kudláčková, Pavel Šramhauser, Jan Lukavský, Lukáš Mareš, Štěpán Brich, František Batysta, Simon Kostadinov, Jan Hošek, p. B., Tomáš Jarkovský, , Dan pise do padu (z kompu touto barvou)
12
Zapisuje Josef Špak., Štěpán Brich

2) seznámení (1-10 minut na hosta + 1 minuta na člena, bude-li hostů hodně); grill případných zájemců o členství

3) kontrola úkolů z minula


a) @Lukas.Mares - plánování výjezdního rozjímacího setkání po volbách (1 min)
poslední týden v červnu pár dní 24.-30.2019
Zuzka: ca. 90Kč/noc a osobu
Josef: probrat po internetu
Jan Novák navrhuje hrazení nákladů
Josef: Založit doodle pro výběr termínu

b) @Zuzana.Kudlackova, @Jan.Lukavsky - proběhl apel na dodržování otvírací doby Čepice? (1 min)
Zuzka: cílem je mít přátelské vztahy se sousedy
Čert: plánujeme opatření
Dan: a taky aby lidi vedeli, kdy muzou dopoledne dorazit na kafe
Honza Hošek: zítra je schůzka se sousedy, budeme hledat řešení přijatelná pro všechny
Čert: paní sousedka podala stížnost

c) @Josef.Spak, @Lukas.Mares - "zveřejnit Lukášův dokument k medializaci práce (popis postupu), rozjet to" - proběhlo? jaký je obecně stav? zatím se to moc nerozjelo (1-10 min)
Dokument: https://docs.google.com/document/d/1FXY ... ExTnD8lXew
TODO: překlopit do mraku
Je potřeba aby hlídač i pobízel textaře k napsání článků, a politiky k podání stanovisek ke zveřejnění.

4) Eurokampaň
a) @Jan.Hosek, @Jan.Novak - koordinace akce 29.4. (5 min)
před 15:00 sraz v čepici
ve 14:00 v Čepici příprava na akci
Zuzka má strčit bednu do zásuvky

b) @Jan.Novak - akce na náměstí 11.5. (15 min) - PirateFest

sraz 9:00 v ČePiCi, zábor náměstí je od 10:00 - potřeba dostatečný počet dobrovolníků - stavba stanů
je potřeba posunout hlučnější program na odpoledne kvůli kolizi se svatbami @Jan.Novak zajištěno
prostor bude rozdělený na tři části - politika, prostor pro děti, občerstvení
Lukáš Mareš sežene desky na fotokoutek 2x1m 4ks do 3 dnů + konstrukce jak to bude stát
MS ČB platí 20, centrála 19, kraj možná 15
bude organizační schůzka týden předtím - dodá a rozešle datum @Jan.Novak


c) @Jan.Lukavsky, Petr Znoj, další... budou další akce...? (kdyžtak úkol: nahlásit koordinátorce Janě) (1-30 min)

d) @Romana.Klimesova, @Jan.Novak - divadlo? (kdyžtak úkol: nahlásit koordinátorce Janě) (5 min)
19.5.?

e) @Jan.Hosek, @Jan.Novak - rozdávání pirlistů (5 min)
rozvoz/roznos listů i mimo týn a ČB?
kontaktovat Petr Steinbauer Trhové Sviny, atd.

f) Příjezd Pirátského busu - 21.5.
- nejlépe abyobjel Jihočeský kraj a pak skončil v čb zhruba od 16
- @Jan.Novak udělá zábor místa, ideálně před Lannou a zjistí, zda sem může autobus (kde stát)
- @Jan.Novak domluví ostatní města v kraji a program
- z eurokandidátů bude Jana Koláříková, snad i ještě Dan Leština - Dan: to je novinka, ale asi budu moct, prosím o detaily

5) Zapojení přítomných do METů a KETů, informace o řešených tématech (1-3 min á KET a MET)
- koordinace s hostem který se zajímá o letectví - má kontakt na Zuzanu Kudláčkovou, ale bohužel nekomunikuje přes internet

6) Informace z komunálních týmů a zastupitelských klubů - řešená témata, novinky, plány, prostor pro diskusi
a) ČB - @Lukas.Mares, nebo pověřenec (30 min)
- bude rada, bude zastupitelstvo
- přišla dvě trestná oznámení na primátora Svobodu. Možná to bude medializováno, možná ne.
Hala
- zvažuje se že se v současnosti nechá záměr na chvíli mediáně opadnout a později to otevřít nanovo. Lukáš chce dále prosazovat zpracování studie proveditelnosti (lokace, udržitelnost, předpokládané výnosy) - několik možností lokace - stejné místo nová budova, jen investovat do staré, Budvar arena, jinde.
- Lukáš se setkal s člověkem ??jméno?? ohledně stavebního plánu a tam ukázal problém parkovacími místy, která nejsou součástí stavby a tedy budova nesplňuje
- nabízí se stále otázka referenda - je mnoho možností a taková referenda nejsou dobrá. Může být možno udělat třeba referendum "Stejné místo/Jiné místo", ale když nejsou již konkrétní plány na několik alternativ na jiném místě tak to
- člověk z investičního oddělení ??jméno?? říká, že podle něj by se mělo téma uzavřít tak na 10 let
Odpady
- přišla analýza ohledně zpracování odpadů a Budějovice vychází hodně špatně v ceně
- provozováno soukromou firmou FCC ve které má město menšinový podíl - nabízí se otázka jestli je tu možnost na konkurenci (Marius-Pedersen, atd...)
- Lukáš vyjadřuje nespokojenost se službami za tuto cenu. Stejná firma zajišťuje i úklid v některých oblastech a taky to není za tu cenu žhavé.
- na podnět Lukáše bylo řečeno, že k možnému přesoutěžení teď není politická vůle a motivace



b) Hluboká - @Olga Novakova , nebo pověřenec (15 min) - omluvena, ale komunikovala
- Hluboká má problémy s rozdáváním Listů i jiných merchů - @Josef.Spak se zkoordinuje ohledně roznášení

c) Srubec - @Hruska, nebo pověřenec (15 min)
- obecně se ozývá nespokojení s nedostatkem komunikace Srubeckých se zbytkem Pirátů, i když kandidovali s podporou Pirátů
- @Josef.Spak zahájí komunikaci ohledně tohoto jak by to bylo ideální

d) Kvítkovice - @HonzaK, nebo pověřenec (5 min)
- @Zuzana.Kudlackova mu zavolá ohledně nějakých PListů na rozebírání

e) Sviny, @Petr.Steinbauer , nebo pověřenec (5 min)
- @Josef.Spak ho kontaktuje hledně PListů a podobného na rozdávání/rozebírání

e.1) Kaplice
- @Zuzana.Kudlackova kontaktuje Kaplici ohledně PListů

f) Tyn nad Vltavou - @Jan.Novak
- pokračuje zapojování do Otevřených měst
- přátelská atmosféra, žádná krize, jenom holt tam jsou piráti mladí a ostatní staří a mírně to snižuje pochopení a komunikaci
- Jan by si přál více uvolněných míst, ale uvědomuje si jakou lavinu by to spustilo takže se to spíše nestane ani nebude iniciovat
- Týn má nová elektronická hlasovací zařízení - @Jan.Novak už stihnul poplést hlasování

Úkol: @Zuzana.Kudlackova sežene kontakty na lidi v dozorčích radách a poskytne je @Pavel.Sramhauser

g) mimo soutěž, pokud chtějí: Krumlov - @Jan_Chroust , @honzaseg (15 min)
- dávají své zápisy ze středečních setkání na forum - stojí za check
- možná má smysl se za nimi klidně vydat ohledně jejich budoucna a plánů - to ale spadá určitě pod kraj ne nás; Dan: de iure ano, ale můžeme pomáhat ze sousedské solidarity a ve vlastním zájmu, ať tam pak nemusíme kampaňovat my
- komunikovat ohledně jejich spolupráce s Máčem a plánech do budoucna s ním

7) Info o dalších akcích
- Krajská schůze 5.5 v Prachaticích
Setkávání komunálního týmu
- setkání komunálního týmu příští neděli 5.5.
- @Lukas.Mares nadhazuje, že jednání komunálního týmu těsně před zastupitelstvem je v současném stavu hlavně informativní před jednáním zastupitelstva, a nemůže být i plánovací
- @Jan.Novak připomíná, že jednání komunálního týmu by mělo řešit i více věcí, nejen zastupitelstvo (například euvolby)
- @Lukas.Mares plánuje navrhnout v červnu revizi ohledně toho jak to fungovalo a jak chceme aby to fungovalo od podzimau+1

8) Různé

9) Volná diskuse
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

26.5.2019 16:00

Příspěvek od Josef.Spak »

Josef.Spak píše: 28 kvě 2019, 09:18 Pravidelná schůze MS Českobudějovicko 26.5.2019 16:00 ČePiCe, tentokrát v přízemí
Přítomní: Jaroslav Hansal, Jan Hošek, Dan Leština (dálkově), Pavel Šramhauser, Lukáš Mareš, Andrea Protivínská, Josef Špak, Ivo Vlasatý, František Batysta, Patrik Sysel (host)
Zapisuje: Josef Špak
Ověří: Pavel Šramhauser

Program (sestaven na místě, schválen bez námitek):
0. Představení hostů
1. Mediální výstupy z činnosti Pirátů
2. Informační kanál pro podnikatele
3. ČB město kultury 2028
4. Pirátské participativní rozpočtování
5. Putovní univerzita
6. Vykazování práce volených zástupců
7. Komunální tým - termín
8. Okrskové volební komise

0. Představení hostů
Patrik Sysel: Chci být člen, jsem 3 roky u KDU, původně kvůli rodině, studuju v Praze
všichni se představili Patrikovi

1. Mediální výstupy z činnosti Pirátů (Jaroslav Hansal)
Jaroslav Hansal: Mám úkol vytvořit skupinu na prezentaci činnosti. Zastupitelé a členové komisí by tam psali a dělal bych z toho dělal výstupy, které bychom mediálně prezentovali.
Nyní kopírujeme hodně článků z centrály, je toho málo - potřeba cílit více lokálně. Chtěl bych náš FB rozšířit o další témata, v OPB to dělají líp.
Pavel Šramhauser: Dvě věci. 1. Nevím co kdo dělá v komisích, 2. funguje mediální tým?
Lukáš Mareš: Nově máme Lukáše Hypšu, je ve třeťáku na BIGI, píše do Vedneměsíčníku, má 3-4 hodiny týdně, zadal jsem 1 článek a 15 témat.
Ivo Vlasatý: Souhlasí, že Lukáš Hypša je dobrý.
Jan Hošek: Máme FB chat "zastupitelé", chtěl bych přidat lidi z komisí.
Dan Leština: Medializaci jsme řešili nedávno a nefunguje to. Víme kde je problém, a poučili jsme se (?)
má být redmine výkaz práce a medializace, zejména zastupitelského klubu
Josef Špak: Jarda Hansal založí skupinu a rozjedeme medializaci přes Jardu, aby se to nezaseklo (souhlasí)
Lukáš: nechce používat Redmine
Josef Špak: Tak Redmine budu udržovat já

2. Informační kanál pro podnikatele
Jaroslav Hansal: Info z komise pro cestovní ruch. Zakázky se předávají mezi členy komise a jejich kamarády, panuje jánabráchismus. Např. že není muzeum tužek, rozvoj turismu okolo Vltavy apod., p. Šádková v komisi navrhla, že se to bude dělat jako za předchozí rady, tj. že se to vybraným podnikatelům zadá napřímo, ne veřejně - přihlásili by se i ti, co by to neudělali pořádně a tak to vlastně nemá cenu zadávat veřejně.
Jaroslav Hansal: Navrhuju zřídit na webu města sekci pro podnikatele, kde se informace budou zveřejňovat. Investiční záměry a plánované akce města, chybějící ubytovací kapacity. Například vzor - Brno nebo Plzeň to mají lépe, je to velké téma.
Lukáš Mareš: město ví, že to info chybí, bude to v novém webu, do měsíce výběrko pro dodavatele webu (jen front-end), pak cca. do jeden a půl roku realizace. Informace by měla zprostředkovávat Hospodářská komora.
Jaroslav Hansal: Zápisy z komise jsou nově podrobné.
Dan Leština: Info pro občany o nabízených dotacích není dostatečné, musíme to sladit s dalšími lidmi z komisí
Jaroslav Hansal: Informování občanů by mělo fungovat ve všech komisích
Lukáš Mareš: Všichni se vymlouvají, že tuhle funkci má umět nový web
Jan Hošek: Pojďme to dát do existujícího webu
František Batysta: Nevím, na koho se obrátit s oznamováním akcí pro seniory na magistrátním webu.
Dan Leština: Nechci zbytečná fyzická setkání
Lukáš Mareš: rozdíl c-budejovice.cz x in-budejovice.cz - na radniční web přidává tisková mluvčí, o in-budejovice.cz se stará IT odbor, kdokoli si může sám přidat akci a jen se to schválí, existuje newsletter. Tisková mluvčí jede dle politického zadání. Funguje to na divoko. A takhle na divoko fungují i mnohem důležitější věci než oznamování akcí (!)
Dan Leština: Chci posunout kupředu informování z komisí, už dva měsíce to stojí
Lukáš: Vezmu si to na starost
- Jarda Hansal odchází

3. ČB město kultury 2028
Jan Hošek: přišel s tím Radek Gális, Sváťa tvrdil že je pozdě.
Batysta: Moje přítelkyně to organizovala (Plzeň), je to obtížné, spousta práce, musí se 2 roky dopředu, v ČB je špatná kultura
Lukáš Mareš: Nevadí, bude to vize, za čím má město jít
Ivo Vlasatý: Máme funkční kulturní komisi, ČB kultura funguje dobře
- Lukáš Mareš předsedá
Hošek + Batysta: Dejme vědět Sváťovi Mlčochovi. Kasárna, koněspřežka, divadlo.
Jan Hošek si to vezme za úkol.

4. Pirátské participativní rozpočtování
Pavel Šramhauser: Zamysleme se nad návrhy projektů
Lukáš Mareš: Petiční stánky?
Dan Leština: Doporučuju si přečíst na fóru kde RV vyhlašuje PaRo, nejspíš by to mělo mít celostátní přesah a jít o veřejně prospěšnou činnost, spíš než dovnitř strany. Nevíme co, a jak striktně, se bude vyžadovat.
František Batysta: nápad - mezigenerační komunitní zahrady ve městech
Lukáš Mareš: jsou potřeba pozemky, udržitelnost, finanční krytí
Pavel Š.: 450k celkem, 10k-50k na projekt, 250 CZK / hlas, každý má 3 hlasy.
Ivo: Pokud nebudou lepší (geniální) nápady, tak zkusme kulturní akci, např. zaměřenou na seniory
František Batysta: nadšeně souhlasí, edukace seniorů, práce s počítačem a smartfouny
Ivo Vlasatý: Jaké jsou termíny?
Pavel Š.: 1. kolo do 1. července
Andrea: Mám nějaké kontakty.
Lukáš Mareš: Dane napíšeš článek o PaRo?
Dan Leština: Andrea už napsala na FB skupinu MS Českobudějovicko

5. Putovní univerzita
Andrea: chci obnovit přednášky
Josef Špak: Pošli mi informace
Andrea: OK

6. Vykazování práce volených zástupců
Ivo Vlasatý: Je pořád vidět že jsme nováčci, málo zveřejňujeme a málo informujeme. Navrhuju udělat si seminář (workshop) s lidmi, co to dělají dobře (např. Piráti Praha)
Lukáš Mareš: V ČB se nám něco povedlo. Hala, odpady budu předkládat znova na zastupitelstvu. Musíme pokračovat ve stávajících tématech. Kontraproduktivní je moje uvolněná pozice, zastupitelstvo shodilo návrh k webu. Budu rezignovat na uvolnění zezaměstnání. Myslím, že moji agendu má řešit úřad, nový odbor.
Ivo Vlasatý: Netlačím, v Praze byli zvyklí, takže teď dobře poslancují. Měli byste v klubu víc pracovat.
František Batysta: Lukáši myslím že je to chyba, měl bys mít čas řešit věci víc do hloubky než rada města, např. PR
Dan Leština: Oddělme debaty o Lukášovi a o vykazování práce.
Lukáš: Máme jen dva a půl člověka, pro které je politika (městské věci) prioritou číslo jedna. Já, Honza Hošek, Sváťa tak napůl. Debata je o medializaci a výkazech, ne mém uvolnění.
Batysta: Musíte mít čas na analýzu věcí
Lukáš Mareš: Na to musí být úředníci, budu to stíhat.
Ivo: Udělejte workshop i s lidma z komisí, pobavte se s Prahou.
Lukáš Mareš: Nastavme to na 2 lidi, myslím že to budu já a Honza Hošek.
Ivo: To má fakt dělat každej. Mít priority a ukazovat pokrok.
Lukáš: Skutečná politika se tvoří na poradách vedení města.
Dan: Co jste kruci dělali za poslední rok? Musíme mít odpověď pro veřejnost od zastupitelů a komisí. Práce musí být vykázaná a zveřejněná.
Lukáš Mareš: Vyzveme všechny, kdo chce ať vykazuje.
Dan Leština: Fakt to mají dělat všichni.
Josef Špak: Souhlasím
Ivo Vlasatý: Jarda Hansal zveřejňování dělá dobře.
F. Batysta: Co Intranet?
Josef Špak: To s redmine přímo nesouvisí
Andrea Protivínská: Chci to dávat na web
Dan Leština: Nevymýšlejme další komunikační kanál. Používejme již zavedené, tj. např. redmine. Navrhuju uzavřít diskusi apelem na všechny, ať informují.
Andrea Protivínská a František Batysta chtějí kurz redmine.
- předsedá Ivo Vlasatý

7. Komunální tým - termín
Lukáš Mareš: nevím kdy
Batysta: jiný termín, nechci to mít v neděli, lidi co se vrací do ČB to nestíhají
Lukáš Mareš: 17.6. je zastupitelstvo, dejme to na čtvrtek před, 18h, 13.6.
Josef Špak: navrhuju úterý nebo středu.
Dan Leština: Založme doodle a pojďme hlasovat.
Josef Špak: založím. úterý středa čtvrtek? Někdo chtěl pondělí, někdo chtěl pátek, sobota, neděle. Čas 3 možnosti 17,18,19hodin.

8. Okrskové volební komise
- poznámka JŠ: zápis je neúplný, tento bod postupně přecházel ve volnou diskusi. Postřehy prosím doplňte do zápisu nebo na fórum.
Pavel Šramhauser: vadí mi, když si lidi chodí do OVK jen pokecat a vydělat prachy. Některé okrsky mají moc lidí. Někteří lidé práci v OVK těžce nezvládají. Je problém především s lidmi jmenovanými městem - tam můžeme něco dělat.
Andrea Protivínská: u nás to lidi flákali
Pavel: Vypadá to, že město do OVK dosazuje každého, kdo tam chce, do libovolného okrsku
Batysta: Měli bychom rozbít staré struktury komisí - předsedové, místopředsedové - přijde mi že některé komise jsou pořád stejné
Josef Špak: vysvětlení že o sporných otázkách hlasuje celá komise, předseda není diktátor
Pavel Šramhauser napíše Kláře, ať ihned sebereme podněty z OVK a předáme na správní odbor hromadně přes stranu.

Pad se zápisem zde: https://pad.pirati.cz/p/89wkWljnTr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2019

Příspěvek od Josef.Spak »

Josef.Spak píše: 21 čer 2019, 00:13 Schůze MS ČB dne 20. 6. 2019 18:20

Přítomní: Lukáš Mareš, Jaroslav Hansal, Andrea Protivínská, Zuzana Kudláčková, Josef Špak, Jan Hošek, Jan Novák, Dan Leština

Bod 1. Formality: Zapisuje Lukáš Mareš, předsedá Josef Špak.
Bod 2. Otevření FB skupiny MS Českobudějovicko.

JŠ představil problém:
Skupina je “uzavřená”, ale řeší se tam informace, které mají být buď přímo veřejné, což je drtivá většina diskusí, nebo mají být chráněné z legitimních důvodů: rozpracované materiály, ochrana zdrojů informací, a podobně.

Cíl:
Je potřeba to od sebe nějak oddělit.

Předsedá Dan.
Dan: Kdo má co proti uzavření FB skupiny?
Alternativy:
  1. Veřejná FB skupinu a Zulip.
  2. Veřejná FB skupina a uzavřená FB skupina.
Honza Novák: Používejme systémy strany, když je máme.
Pepa: Souhlasí s Honzou a Lukášem.
Lukáš: Pokud se rozhodneme pro Zulip, měli bychom být striktní.
Jarda: Je pro hlasování na fóru, aby to mohlo být vymahatelné.
Dan: Odročeno na fórum. Úkol pro Pepu.
Andrea: Chce, aby bylo explicitně řečené v návrhu že se bude fungování vyhodnocovat
Zuzka: Podnět TO - zajistit příjemné přihlášení pirátskou identitou - Úkol pro Josefa Špaka.
Jednání odročeno na Pirátské Fórum.

Bod 3. Na co si dát pozor při plnění placených úkolů (Špak).
Má-li někdo dostat placený úkol, musí se to říct předem a uzavřít smlouva, zpětně to nejde.
Zuzka: Kdo bude hlídat tyhle věci? Navrhuji hospodáře.
Lukáš: Navrhuje to neřešit, když teď není nic na stole.
Honza Novák: Pravidla pro placené úkoly jsou zastaralé, podnět na RV (Dan) - lidé to ví, ale nikdo to neřeší. Správný postup: 1. Nejprve to navrhnout dobrovolníkovi, až pak hledat placeného zaměstnance. I ústní dohoda je smlouva. Pravidla jsou t.č. nefunkční.
Dan: RV se na to nemůže podívat, nemají čas na to dělat, iniciativa musí přijít zdola. Dodejte písemně, co se má změnit a my se zamyslíme.
Pepa: Nevidím problém v oslovení dobrovolníků, stačí 1 mejl, pak se to může zadat. Placení má náležitosti, nemyslím si, že jsou přestřelené, jen ten, kdo za to zodpovídá to musí hlídat.
Lukáš: Věděl člověk, který měl placeného hlídat co má dělat?
Honza Novák: Nevěděl, doteď se to dělalo na divoko, tentokrát to nevyšlo.
Lukáš: Pokud máme procesy, měli bychom se poučit z chyby, příště dodržet nastavené procesy, když si ověříme, že procesy nefungují, je na čase procesy změnit.
Honza Novák: Navrhuje, aby se složitější úkoly nemusely zadávat a priori dobrovolníkům, ale změnou procesů umožnit to rovnou zadat placeně.
Napíše Danovi email.
Honza Hošek: Doporučuje zakomponovat do RV princip 3E.
Honza Novák: Omlouvá se Pepovi Špakovi. Ptá se, jak to uzavřeme?
Zuzka: Honza odvedl práci, měla by být proplacena.

Bod 4. Revoluční vlak.
Honza H. vylíčil stručnou historii - po neodhlasování dotace Revolučnímu vlaku na zastupitelstvu města došlo k nepříjemnému telefonátu mezi jeho provozovatelem a mnou, nechci to nechat být.

Bod 5. Grilování Honzy Nováka, co udělal špatně.
Honza byl řádně pogrilován.
Pepa: Navrhuje to dotáhnout. Zavolá Navrkalovi a domluví se. Úkol.

Bod 6. Mrak.
Lukáš: překlopení drive.google na mrak
Navrhuji: otevřít na fóru vlákno k mraku, vytvořím návrh struktury a oprávnění, na fóru projde oponenturou a pak to použijeme.
Pepa založí vlákno

Konec: 20:15.

Ověřil a zveřejnil: Pepa Špak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 881 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

21. 7. řádná schůze
Přítomní: Členové: Pavel Šramhauser, Jan Novák, Jaroslav Hansal, Andrea Protivínská, Zuzana Kudláčková, Jan Hošek, Dan Leština, Josef Špak, Tomáš Guth Jarkovský,
Hosté: Zájemce o členství: Kamil Podzimek, Miloš Vlach - člen MS Praha 6, později Lukáš Hypša
0 předseda: Josef Špak - nikdo proti -
zapisovatel: Zuzana Kudlačková (Dan Leština) nikdo proti
Ověřovatel: Jan Novák, Dan Leština -nikdo proti
1) Návrh programu:
Viz níže Danovo kompletní návrh
Honza Novák: Aktivizace členské z ákladny MS ČB před bod Různé - 8
Krajské volby - 4
Program schválen optickou většinou.


1) seznámení (1-10 minut na hostiteli + 1 minuta na člena, bude-li hosty hodně); gril případných zájemců o členství.
Všichni členové se v krátkosti představili.
Zájemce o členství Kamil Podzimek: Profese 15 let v Preventu. Vede terénní pracovníky ve 4 okresech Jčk. Facilitátor. Lektoruje kurzy akreditované MPSV pro soc prac. a zážitkové adaptační kurzy. (DO SVěta) psychoterapeut v doléčovacím zařízení v ČB. Vstoupit se rozhodl před měsícem. Podnětem byla práce - zbytečné papíry atd. je v různých komisích v kraji i ve městě. Vstoupil do KETU soc., zajímá ho. Žije v ČB. Je muzikant, hraje v kapele, cvičí jógu, relax v přírodě.
Otázky:
Jan Novák: co je pro tebe Pirátství? definice Piráta?
KP: je pro mě na prvním místě transparentnost (i přes Hradec), líbí se mi odvaha jít do věcí - legalizace- regulace .. atd. chystám se teď projít všechny materiály.
Josef: četls naše stanovy? jsi s nima v pohodě?
KP: tak, kdyby se mi něco nelíbilo, tak bych tu neseděl .. :))) Josef Špak- přečetl podstatné části stanov .. vysvětlení atd. Kamil: JO
Dan Leština: jak se stavíš k našemu pojetí svobody internetu?
Kamil: v pohodě
Pavel: narazil s naněco s čím nesouhlasíš?
Kamil: zatím, ne
Jan Novák: Je pro tebe jak se prezentují mediálně odpovědné na moji první otázku? KP: jo
JŠ: co ti na nás přijde divný?
KP: dnes jsem narazil na bordel v Čepici. A vzpomněl jsem si na to, že Čertův klub byl vnímán kontroverzně i v Třeboni v určitých kruzích (pro mě je to asi v pohodě, ale mohlo by to stigmatizovat).
KP: odborné skupiny a jejich výstupy zůstávají na papíře, vadí mi to.
:
Miloš - předseda z Prahy 6 jsem rodilej CB ..
2) Kontrola úkolů z minula - Josef Špak - 15m
Máme v redmine ukolovník : https://redmine.pirati.cz/projects/ceskobudejovicko
Jen MS bez zast. klub:
https://redmine.pirati.cz/projects/cesk ... ery_id=446
seznam vytažených úkolů: viewtopic.php?p=627152#p627152
Založit úkol pro Honzu Hoška - rozšířit info o vlaku
přeřazeno CB město kultury další schůzi- https://redmine.pirati.cz/issues/20928
Informace z dozorčích rad: zastupitelský klub se tomu musí více věnovat, JN: zastupitelé mají právo i na neveřejné informace - úkol pro zstupitelský klub (L. Mareš), ZK zařídí informování zástupců Pirátů v DR, poté informace přefiltruje (dle zákonných norem).
Úkol pro Jana Nováka (který si sám nadělil) - všechny úkoly v Redmine.

3) Zpráva o činnosti předsednictva - Josef Špak - 5m
- jako PMS jsme se sešli jednou v červnu neformálně. Děláme dobře?
Jan Novák: Mám pocit, že nám netečou dobře informace. Furt mi to přijde jako organizovaný chaos. Neumíme chytat všechny lidi, mizí nám potom.
Josef: Lidi průběžně oslovuji. Práce se nedělá chozením na schůze. Abychom mohli lépe komunikovat založil jsem nám ZULIP.
Dan: začínám toho mít moc. v ČB budu méně v období říjen-červen. Uvažujte prosím o tom, kdo by mohl být místopředseda.

4) Krajské Volby zítra bude mumble JČK
Jan Novák: Viz můj příspěvek na fóru. Lídr co nejdřív, měl by tlačit programový bod, nejpravděpodobněji jeden z těchto: zdravotnictví, finance, silnice IT., pak čelo které musí se naučit další nosná/důležitá témata.Vysvětlení volebního výboru a volebního štábu.
Dan: viz moje odpověď na fóru. nemyslím si že bychom se měli tolik zaměřovat na lídra, rád bych stavěl na celém čele. viewtopic.php?f=408&t=47839&start=20#p627784
JN: V zásadě říkáme to samé, jen jinou řečí.
Široká diskuze na téma krajské volby

5) Informace z komunálních týmů a zastupitelských klubů - řešená témata, novinky, plány, prostor pro diskusi a podněty.
a) ČB
Kom tým. - sejde se moná v první půlce září. Zastupitelský klub se neschází, řešíme ZŠ Dukelská, Metrostav chce zaplatit ušlý zisk za zrušené výběrko před rokem.
ZUZKA: s Lukášem Marešem pořešit sběr podnětů k územnímu plánu a územních skupin

b) Týn - Honza Novák, nebo pověřenec (10 min): Dan: mluv, vole...
Honza Novák: Některé věci jdou pomaleji než chceme. bude k tomu koaliční schůzka, kde to budeme řešit.
Budeme zlepšovat organizaci práce.

c) Hluboká - Olga Nováková, nebo pověřenec (10 min)

d) Srubec - Luboš Hruška, nebo pověřenec (10 min)
pozvánka byla - nikdo nepřišel a nemáme info
e) Kvítkovice - Honza K...?, nebo pověřenec (5 min)
není kontakt
f) Sviny, Petr Steinbauer, nebo pověřenec (5 min)
tomu je potřeba ten den zavolat.
g) mimo soutěž: Kaplice - Ondra Šanda a další kontakty přes Lukáše K. (5 min)

h) mimo soutěž: Krumlov (15 min)
funguje
i) mimo soutěž: Třeboň - Čert, Jana Čurdová (5 min)
nevíme

Podnět předsednictvu: Rozesílat pozvánky na schůzky MS. nebo požádat o report!
Zuzka zkoordinuje s PKS a koordinátorkou,, jestli má možnost nám pomoci s organizací

6) Zprávy z METů a KETů (1-5 min á KET a MET)
Kontaktují vás, místní garanty a zástupce v KETech, zastupitelé v otázkách z vašeho oboru? Kontaktujete vy další osoby, které projevily zájem?
+ superstručná zpráva o prosazování komunálního programu z dané oblasti: https://cb.pirati.cz/volby/
Dan: chtěl jsem dát prostor aby zazněly důležité věci. Zuz: překvapilo mě že máme METy... takže asi nefunguje. My jako zastupitelé taky potřebujeme podporu základny. Honza. v podstatě souhlasím.
MET participace, otevřenost, transparence Lukáš Mareš - vidí se furt
KET Kontrola a transparence Josef Špak - dnes půjde pozvánka na setkání online, osvědčilo se u KET IT, JŠ snažil jsem se svolat on line. dnes rozešlu pozvánky na první setkání.
MET&KET informatika, Smart City Jan Hošek - se úspěšně sešli.

MET územní rozvoj a plánování Svatomír Mlčoch nevíme
KET Územní rozvoj a plánování Josef Špak - dnes půjde pozvánka na setkání online, osvědčilo se u KET IT ještě nic. bude
MET&KET životní prostředí a zemědělství Dan Leština - funguje KET. MET občas. řešíme Šumavu, odpady, zeleň. Na komisi návrh na ochranu lokality pod Jiráskovým jezem, zatím jsme nestihli všechny požadavky od ZK
MET kultura, sport, veřejný prostor & KET Kultura a cestovní ruch Jan Nepomuk Piskač - nevíme, KET nějaký asi byl
KET Sport Pavel Šramhauser jednou sme se dva sešli... ve sport. komisi řešíme sport. halu
MET podnikání a cestovní ruch Jarda Hansal
Dan - Komercializace Vltavy: nevěříme ve slibovanou návratnost..
Jarda: je to účelově spočítaný.. nikdy se to nevrátí. je to ekonomický nesmysl. Můj názor je ale že ty peníze jdou ze státu do JČK. byla by to škoda. Diskuze o smyslu a výhodách projektu splavnění Vltavy.. střet potřeb cestovního ruchu, ekologické zájmy, ekonomická výhodnost, přidružené malé domů podnikatelksé sféře.
Vyplynula potřeba společného jednání KETů cestovní ruch, životní prostředí.
MET školství Adéla Kučerová
neni tu
KET Školství Zuzana Kudláčková
ještě není
MET sociální oblast, bezpečnost a městská policie František Batysta ?
KET Sociální politika Zuzana Kudláčková funguje
KET Bezpečnost Tomáš Guth Jarkovský, Zuzana Kudláčková nesešel se.
MET doprava & KET Doprava a infrastruktura Pavel Maule neni tu , sešli se
MET rozpočet, městské firmy & KET finance, majetek a investice Jan Hošek sešli se, funguje
KET Zdravotnictví Lukáš Mareš sešli se

úkoly z tohoto zasedání:
Založit úkol pro Honzu Hoška - rozšířit info o vlaku
úkol pro zstupitelský klub (L. Mareš), ZK zařídí informování zástupců Pirátů v DR, poté informace přefiltruje (dle zákonných norem).
Úkol pro Jana Nováka (který si sám nadělil) - všechny úkoly v Redmine.
ZUZKA: s Lukášem Marešem pořešit sběr podnětů k územnímu plánu a územních skupin
Podnět předsednictvu: Rozesílat pozvánky na schůzky MS. nebo požádat o report!
Zuzka zkoordinuje s PKS a koordinátorkou,, jestli má možnost nám pomoci s organizací
Vyplynula potřeba společného jednání KETů cestovní ruch, životní prostředí.


Organizace KET (kultura cestovní ruch) je na nic.
Schůze ukončena pro pozdní hodinu, neprojednané body budou zařazeny na program další schůze.
Zapsala: Zuzana Kudláčková
Ověřil: Jan Novák, Dan Leština

na příště odročeno:
7) medializace výsledků práce - jak funguje současný systém? (10 min)
rozkliknutí cb.pirati.cz a analýza stavu
8) Aktivizace členské základny MS ČB
9) vykazování výsledků práce - kam jsme se od dubna posunuli ve vytváření přehledu, který pošleme na otázku "co tam v tom zastupitestvu/komisích/dozorčích radách/... celou dobu děláte?"? (10 min)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Jan.Novak
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak »

Josef.Spak píše: 01 pro 2019, 16:03 18. 8. pravidelná schůze 16:00 Čepice

Přítomní členové: Josef Špak, Kamil Podzimek, Lukáš Mareš, Andrea Protivínská, Dan Leština, Honza Hošek
Hosté: Ruda Žák, Lukáš Hypša
Zapisuje: Lukáš Mareš
Ověří, zveřejní a v redmine úkoly založí: Josef Špak

Navržený program: schváleno optickou většinou 16:08
seznámení, představení
plánované akce na srpen a září
21.8. SUD - okupace Andrea: Tomáš Kuboušek potřebuje lidi - pomocníky do průvodu a hraní scének - je FB událost - https://www.facebook.com/events/2361244174149205/
24. 8. Pirátský upcycling - ze starých bannerů se budou šít tašky. V sobotu od 14 hodin. Hledá se dobrovolník na úklid 22. 8. dopoledne pomoc Andree s úklidem.
31.8. grilování v Čepici
8.9. schůze KF v Písku + schůze RV (Rožnov pod Radhoštěm) ve stejném termínu Pepa, Dan: vyzývá k tvorbě programu, registraci, kandidáty na předsednictvo, senátory apod.
Honza: bude představen kandidát na senátora z JH, údajně je schopný uhradit si velkou část nákladů na kampaň, budeme jí grilovat.
Dan: RV bude jednat m.j. o: 1) Šumavě, 2) kodexu zastupitele (např. omezení zaměstnávání blízkých osob, souběhu funkcí v městské části a magistrátu.. )
kontrola úkolů z minulé schůze -
Honza: Protidrogový vlak - chce dát dohromady oficiální stanovisko Pirátů, nechá ho schválit RV a pak se může šířit.
Lukáš - komunikace s členy dozorčích rad - s Michalem Šimkem (DR DP probíhá pravidelně telefonicky, DR LaR sporadicky, zápis z jednání minulé DR má Dan, Správa domů - komunikace by se měla zlepšit. Lukáš: bylo by dobré mít zápisy z dozorčích rad, abychom se mohli doptávat, zařídím to.
Úkol pro Jana Nováka (který si sám nadělil) - všechny úkoly v Redmine. - splněno po 3 týdnech
ZUZKA: s Lukášem Marešem pořešit sběr podnětů k územnímu plánu a územních skupin
Podnět předsednictvu: Rozesílat pozvánky na schůzky MS. nebo požádat o report! Zuzka zkoordinuje s PKS a koordinátorkou,, jestli má možnost nám pomoci s organizací - dořešit do příště - Josef Špak
Vyplynula potřeba společného jednání KETů cestovní ruch, životní prostředí k otázce vltavské vodní cesty. - neprošlo, neproběhlo, ŽP to probral zvlášť
územní plán - co se chystá dále LM: proběhl vznik informačního webu k UP, Lukáš naplnil daty a na FB se to propaguje a šíří. Územní skupiny - snad všechny - poslaly své podněty k územnímu plánu - buď se sešly nebo to vyřešily online a podali v termínu. Obrátili se na mě asi 4 lidé zvlášť, předal jsem na odbor ÚP. Dál zhotovitel sbírá podněty, běží 5 měsíční lhůta do listopadu pro zpracování podkladů, v listopadu se představí návrh zadání územního plánu. Ten se zveřejní a bude se veřejně připomínkovat dle zákona, kolem vánoc. Zhotovitel se s tím vypořádá a zastupitelstvo schválí zadání. Za další půlrok se má schválit samotný návrh územního plánu a pak ještě jednou kolečko. V plánu je že město má ustavit komisi která to bude za město řešit se zhotovitelem. Město si chce najmout nezávislého odborného konzultanta. Zhotovitelská firma byla vysoutěžená za předchozí rady a je možné že při pořizování ÚP bude spor v koalici.
články do Pirátských Listů - Honza Hošek: do 25.8. mají být 2 články za Českobudějovicko - vymyslet napsat a poslat Zbyňkovi. Doporučeno konkrétní témata a naše vyjádření, nebo bilancování proběhlých aktivit, Dan - Šumava, zeleň, vltavská vodní cesta, Lukáš - hala, Andrea - protidrogový vlak, Pepa - územní plán ČB
úkol pro Jana Hoška: odhad nákladu Pirátských listů - Honza připraví přehled kolik jsme rozdali dříve - všeobecná shoda panuje na čísle 5.000 kusů.
Dan: dle mediálních školitelů je to třeba rozdat co nejdříve. Honza: asi to nebude tak horké.
Dan: KET Cestovní ruch by se měl vyjádřit k vltavské vodní cestě abychom měli článek - Zbyněk, Jarda, Lucka
medializace výsledků práce - jak funguje současný systém? (10 min) --> MP + zastupitelský klub
rozkliknutí cb.pirati.cz a analýza stavu
vykazování výsledků práce - kam jsme se od dubna posunuli ve vytváření přehledu, který pošleme na otázku "co tam v tomzastupitestvu/komisích/dozorčích radách/... celou dobu děláte?"? (10 min)
Aktivizace členů a příznivců MS ČB
úkol pro Pepu: osobně kontaktovat každého člena a příznivce
návrh na změnu stylu publikovaných postů na FB (Jan Hošek, Jarda)
Lukášův veřejný kalendář: https://calendar.google.com/calendar/em ... e%2FPrague
úkol pro Pepu: organizovat plánování mediálních výstupů, probrat s Jardou, zapojit dobrovolníky
Bezpečnost na kulturních akcích (Kamil) - nelíbí se mi že organizátoři neřeší lidi co přebrali, na hudebních akcích je zvykem že je ochranka. Lukáš Mareš: je otázka zda tím zatěžovat organizátory nebo to má řešit městská policie. Lukáš Mareš kontaktuje městský odbor ohledně manuálu pro organizátory kulturních akcí s ohledem na bezpečnost
co nového pirátského? kolečko po přítomných (Dan)
Lukáš Mareš - politická kultura v kraji, příprava povolební strategie
Ruda - bude aktivní v mladých Pirátech - bylo ustanoveno několik témat, sledovat je můžete zde... viewtopic.php?f=632&t=47088&p=631583&hi ... ti#p631583
Honza - vytváří strukturu sdílečů našich článků do různých FB skupin v JČK, kdo se chce zúčastnit či znát další informace, může Honzu kontaktovat.
Různé - Dan má v plánu rezignovat ke konci září na místopředsedu, v pondělí vypouštíme TZ k Šumavě (krajská - Zbyněk, Dan)
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

15. 9. 2019

Příspěvek od Josef.Spak »

Řádná schůze 15.9.2019 - 16:00 Čepice

Přítomní členové: Josef Špak, Lukáš Mareš, Zuzana Kudláčková, Honza Hošek, Tomáš Guth Jarkovský, Andrea Protivínská, , Pavel Šramhauser, Drahomír Soldán, Jaroslav Hansal, Honza Novák (přišel až na samotném konci)

Hosté: Lukáš Hypša, Miroslav Máče, Anna Maršíková, Ota Strunecký, Štěpán Brich

Zapisuje: TGJ, později,Lukáš Hypša
Ověří, zveřejní a v redmine úkoly uloží: Zuzka Kudláčková

Návrhy změny:
a) nadcházející akce
b) info k pirátským listům
c) fotka před čepicí

Navržený program:
1) program
- optickou většinou na místě navržené body zařazeny po představení hostů
Program schválen optickou většinou

2) představení hostů
M. Máče: problém lidí z Krumlova - vysoce problematická doprava ve směru z Krumlova do ČB
L. Hypša: host, pomáhá pirátům, píše zápisy a instagram
A. Marčíková: Zelená zastupitelka, přišla po dohodě s J. Špakem se představit
O. Strunecký: zájemce o členství, zajímá se tématem automatů
Š. Brich: zájemce o členství po čekací lhůtě - student z Týna
- body hostů
- bod M.Máče :
L. Mareš:
je problém s vlastnictvím kruháče a představuje plány = bypass který by měl ulevit dopravě + prodloužení Milady Horákové (ulice) aby pomohla.
blíží se krajské volby a je to téma, které je krajským zastupitelstvem ovlivnitelné a tedy potenciální téma do programu.
M. Máče: je nutnost dálnice a že se prý nebude investovat dokud nebude dálnice
J. Špak: dálnice se staví a nezdá se že by do toho někdo vědomě házel vidle
- společně se díváme na plán dálnice a umístění nájezdu u Třebonína
O. Strunecký: bypass dle mě nepomůže
- bod A. Maršíková:
A. Maršíková: nenáme konkrtní plán spolupráce, ale obecně výhledově bychom rádi spolupracovali
J. Špak: již se domlouváme a nějaké spolupráci s posíláním zápisů
L. Mareš: zdá se že E. Sequens dobře spolupracuje s D. Leštinou a to je dobré
H. Hošek: již teď s různýma Zelenýma spolupracujeme a nevidím problém v tom pokračovat.
- bod J. Strunecký
L. Mareš:
zvažuje se cyklostezka u Boršova, kde jsou v současnosti dobré trasy a je možné že tam bude tlačený asfalt pro cyklostezky a to by mohla být škoda.
hodilo by se nám mít člověka přes cyklistiku a je dost vhodné tohle téma zařadit do krajských voleb jako téma
O. Strunecký: v tomto by se mohlo hodit oslovit Dana Mourka z Greenways - zabývá se tím hodně
J. Špak: Už jste někde podal přihlášku? máme kontakt? - jo
O. Strunecký: měl bych také zájem se podívat do nějakých koncepčních materiálů

3) nadcházející akce
- Ukliďme česko! příští týden:
Andrea se registrovala, ale pozdě -> zatím neposlali materiály (pytle, rukavice) - rukvice ale máme z minula
Lukáš se také registroval nezávisle na tom, ale také pozdě :D
ÚKOL: Andrea a Lukáš Hypša organizují Úklid.
- zastupitelstvo městské a krajské <- tam je možné chodit a občas i mluvit
- Fridays for Future:
Není pirátská akce, ale H. Hošek tam bude mluvit a tak mu můžeme přijít fandit <- udělá reklamu našemu uklízení den poté.
- Pirátská putovní univerzita:
Andrea komunikovala s Miluš Kotišovou - je problém v tom že je třeba objednat lektora dost dopředu, a pak nikdo nepřišel. Má to smysl? Má smysl v tom pokračovat?
J. Špak říká že minule bylo skoro 10 lidí. To není dost?
Je do pléna otevřena otázka jak pojistit účast.
P. Šram. : Co to nějak spojit s kampaní? Udělat třeba vzdělávací týden?
J. Špak:
Není problém v tématech, jen s dosahem, propagací a koordinací <- Zuzka navrhuje spolupráci s krajskou koordinátorkou pro tahání pirátů i nepirátů na školení
Čert obecně hledá kulturní a vzdělávací akce, takže z jeho strany vychází vstříc
H. Hošek: Je trochu načase si začít školit a vzdělávat budoucí krajské zastupitele a třeba i členy rady.

4) info k pirátským listům
- prý budeme mít 5000 listů na podzim
L. Hypša:
hlavní zodpovědný je Z. Konvička, listy teď míří na korekruru do Prahy a pak se nám sem ještě vrátí na korekturu sem
příští týden je uzávěrka, pak by bylo vhodné to otevřít pirátům na připomínkování
ÚKOL: Lukáš Hypša upozorní J. Špaka, aby kontaktoval Z. Konvičku a zajistil připomínkování
L. Mareš: Je tam Šumava?
L. Hypša: Je tam Šumava!
J. Špak: Je určitě potřeba obecně zvednout povědomí o tom co je v PListech.

5) fotka před čepicí: vyfotili jsme se - Lukáš Hypša a Jarda Hansal mají fotky
6) kontrola úkolů
J. Špak: Měl jsem na starosti koordinaci medialních výstupů.
Jarda: Řešili jsme to na Zulipu. S Lukášem jsem domluvenej na 2 videa, 5 článků.
L. Mareš: Plán je dobrej. Každej bod by měl zahrnovat čas, kdy má vyjít a nějaký harmonogram.
Z. Kudláčková: Do zejtřka udělat tiskovku o změnách v zastupitelku - střídání Áďy a Lukáše Pepou, který je nově krajským předsedou.
L. Mareš: Napíšu k tomu do zítra tiskovku. úkol: L. Mareš napíše tiskovku
J. Hansal: 2-15.10 jsem pryč. Kdo si to za mě vezme? Lukáš Hypša a Honza Hošek
Z. Kudláčková: Ve čtvrtek bude krajský zastupitelstvo. K 1-2 bodům je potřeba něco napsat.
J. Špak: Určitě tam bude něco zajímavého, třeba i něco co dopředu nevíme.
7) zprávy ze zastupitelského klubu
L. Mareš: Zastupitelstvo je zítra. Není tam žádný zásadní bod. Hlavní je letiště (příští zastupitelstvo se schvaluje rozpočet).
Na kraji ani městu se poslední 3 roky o letiště nikdo nezajímal. Proinvestovalo se 1,5 miliardy. Přichází proces certifikace, kdo ví kolik let to potrvá.
Za dva roky je velkej optimismus.
Město každej rok nalije 25 milionů - neinvestičně, jsou to náklady na provoz (mzdy atd.). Majetkově tam město nemá nic.
Za posledních 10 let se vystřídaly všechny strany, kromě Pirátů. Peníze podle nás už nemůže vydělat převážením cestujících.
Mohlo by tam být něco jiného - cvičný letiště, cargo. Hledá se strategický partner. Uzavřela se smlouva s poradenskou firmou, která má vytipovat firmy pro spolupráci.
Na listopadovém zastupitelstvu jsou tři možnosti: 73 milionů, pořád 25 milionů, nebo nic. Mluví se o lince na východ.
P. Strunecký: Letiště v Pardubicích zkrachovalo.
L. Mareš: Nemáme navazující infrastrukturu.
M. Máče: Budoucnost letiště závisí na Praze. Letový provoz
H. Hošek: Nejsem si jistej, jakou mají Budějovice páku na kraj.
L. Mareš: Těmi pozemky disponují už teď. Město to nemůže zablokovat.
J. Špak: Dál se na Budějckýcm zastupitelstvu bude probírat Slavie.
L. Mareš: Bude se řešit rozpočet - aktuálně 25 milionů. Spolupráce všech stran probíhá dobře.
H. Hošek: Dál je tam memorandum k cyklostezce. Zmedializujem to.
J. Špak: Minulý týden složila Áďa funkci zastupitele, Lukáš odstoupil z funkce uvolněnou funkci předsedy IT výboru, já je vyměním. Kamil Podzimek byl schválenej do
školský komise.
L. Mareš: Ještě byl odvolán Šesták, nahrazuje ho Martin Pražák. Rezignoval kvůli ANO.
J. Špak: Talíř to složil kvůli zdravotním důvodům, nahrazuje to Šimon Heller, bere si finanční správu.
Z. Kudláčková: Bude se řešit hluk v Krajinský. Jedna obyvatelka si najmula právníky.
8) Různé:
dotaz od K. Podzimka - V červnu probíhalo na školách v ČB dotazníkové šetření na klima ve škole. Jsou někde výsledky tohoto šetření? Jak to šetření vlastně dopadlo? Nikde jsem nenašel
Z. Kudláčková: V pátek na KETu školství přišli 2 pracovníci ve školství, ale materiály se k nim nedostali. Dostali ho jen vybraní lidé.
H. Hošek: Vojtko k tomu prezentoval výsledky, to je asi vše co veřejně vyšlo. Úkol pro Pepu - zjistit výsledky od Vojtka
L. Mareš: K územnímu plánu zpracovatel udělá výkres, který má identifikovat místa, která se možná mají řešit. Proběhne společné jednání nad dokumentem.
Minulé jednání na komisi měli dokument probírat, nakonec se bude probírat až na příštím zasedání.
T. Jarkovský: Chceme udělat web, který sesumarizuje všechna hřiště.
Z. Kudláčková: Město se staví k napadům investora u Kauflandu skepticky.
L. Mareš: U JČU u Zlatý Stoky je velký bytový komplex, ale není tam další infrastruktura, ani chodník. Moc se s tím nedá dělat. Odsouhlasilo se to ještě na
Konečného.
Z. Kudláčková: Podnět pro Pavla Maule zástupce dopravní komise - chodník u Zlate Stoky vedle nových bytů.
P. Strunecký: Mohlo by se to zúžit a udělat jednosměrka. Měl tam být kruháč.
L. Mareš: V půlce příštího roku se má realizovat první fáze propojky M.Horákové na Švábák, který má jít ideálně na Litvínovice.
- přišel H. Novák -
J. Špak: Díky všem co dorazili. Ukončujem schůzi.

Úkoly:
1) Andrea a Lukáš Hypša organizují Úklid. Hotovo - už organizují
2)Lukáš Hypša upozorní J. Špaka, aby kontaktoval Z. Konvičku a zajistil připomínkování HOTOVO
3) Lukáš Mareš napíše tiskovku o změnách v našem zastupitelském klubu. HOTOVO
3) Od 2. 10 do 15. 10 v době Jardovi nepřítomnosti převezme starost o medializaci Honza Hošek a Lukáš Hypša
4)Zuzka Kudláčková a někdo další ( Pepa Honza a lidé z jiných MS) projde body nadcházejícího zastupitelstva. Měly by vzniknout cca dvě naše zprávy TZ
5)memorandum k cyklostezce. Zmedializujem to _- Hotovo je v mediálním plánu
6) Josef Špak zjistí výsledky dotazníkové šetření na školách od náměstka Vojtka
7)Předat podnět Pavlouvi Maulemu ohledně chodníků na Zlaté stoce - Lukáš Mareš
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

13.10.2019

Příspěvek od Josef.Spak »

Schůze MS Českobudějovicko dne 13.10.2019, 16:00 Čepice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb
Účast:
Členové: Josef Špak (JŠ) (předseda), Zuzana Kudláčková (ZK), Dan Leština (DL), Lukáš Mareš (LM), Jan Hošek (JH), Pavel Šramhauser (Jitsi), Andrea Protivínská (AP),
Hosté: Ruda Žák (RŽ), Lukáš Hypša (LH), Ota Strunecký(OS), Jindřich Kraus (Hobit, student JČU - botanika), Karolína Koláčná (student JČU)
Neúčast:
Členové: Petr Steinbauer, Simon Kostadinov, Kamil Podzimek, Vladimír Malinský, Renata Žďárková.
Omluveni: Jaroslav Hansal, Jan Novák, Tomáš Guth Jarkovský
Hostují v jiných MS: Zuzana Drázdová, Ivo Vlasatý

Zapisuje: Lukáš Mareš, Lukáš Hypša.
Úkoly do redmine a kontrolu zápisu provede: ZK
Návrh programu:
0) Úvod - představení se, seznámení apod. - program schválen optickou většinou.
1) Seznámení přítomných s aktuální agendou v Českých Budějovicích a Jihočeském kraji (Lukáš Mareš)
2) Boj proti zlodějům kol v Českých Budějovicích (Lukáš Mareš)
3) České Budějovice jako hlavní město kultury (Lukáš Mareš)
4) Přejmenování padu MSČB - procesní věc (Lukáš Mareš)
5) Redmine v praxi - zahajování a ukončování úkolů. (Lukáš Mareš) Můj komentář a návrh: https://docs.google.com/document/d/1_bv ... p=sharing- řízení týmu celostátně: https://drive.google.com/open?id=1DN8fr ... TUA9R2rGEY
6) Evidence účasti na jednání MS (Lukáš Mareš)
7) Krajské volby - obecná diskuze (Zuzana Kudláčková, Lukáš Mareš)



1, Seznámení přítomných s aktuální agendou v Českých Budějovicích a Jihočeském kraji
Mareš: Řeší se rozpočet.
Špak: Schvalovat se bude nadvakrát. 21. rada města, navrhuje program zastupitelstvu, do té bychom si měli rozmyslet, co chceme dát do programu.
Hošek: Hodil by se přehled pro sestavování rozpočtu, různé věci přichází z různých orgánů (můžem se na to zeptat Bednáře).
Mareš: Ať nám daj, co můžou. Hlavní téma je nyní letiště, je snaha otvírat komunikaci pro opozici. Zatím ale nemáme žádné pořádné podklady, Špak kvůli tomu jde v
úterý na schůzku.
Špak: Obměna předsedy výboru pro Veřejnou správu, stal jsem se novým předsedou. Řešila se Kotva, majetkové dispozice, soutěžní dialog pro KD Slávii.
Mareš: Kotvu jsme prověřovali. Podle nás je to "hodně peněz za málo muziky", na druhou stranu je to vyjímečný nemainstreamový projekt, budem to tiše podporovat.
Špak: Zasedání začalo Kubovo návrhem ohledně poplátku za odpad, skoro si z toho udělal tiskovku. Nakonec se to bude řešit až na příštím zastupitelstvu, my jsme se
zdrželi. Dál jsme řešili zklidnění dopravy na náměstí, přijalo se usnesení pro zklidnění motorkářů na Štědrý den.
Mareš: Novým zastupitelem je Martin Pražák, který se v tomto ohledu schoduje s naším programem. Ve středu se dělal po celý den dopravní průzkum v historickém
centru, kolik aut kudy projíždí a jak dlouho parkují. V plánu je druhá část pro cyklisty. O výsledky si nejspíš budem moct říct.
Špak: Poslední krajské zastupitelstvo, byli jsme tam s Danem Leštinou. Řešila se marketingová kampaň proti Šumavě. Pozvali jsme všechny na konferenci.
Leština: Upozornili jsme je na nízkou úroveň konverzace, moc to asi nepochopili.
Špak: Předtím vystoupili Kuba a Svoboda ohledně postoje zastupitelstva k letišti. Hejtmanka to přesunula na příští krajské zastupitelství.
Mareš: Vyšel článek na netu, že Stráská do příštích voleb nepůjde, stará garda ČSSD (Zimola) půjde pod novou značkou.
Špak: Na webu je záznam z městského zastupitelstva, krajské má dokonce i video. Na výboru jsme přijali usnesení, že žádáme o lepší videopřenos ze zastupitelstva.
Kudláčková: Pokud to prosadíme, měli bychom to mediálně použít.
Leština: Na komisi pro ŽP řešíme dotace, předložil jsem nějaké menší technické úpravy. Dál bych chtěl, aby to nebylo omezené jen na katastr ČB. Také nechci
podporovat jednorázové akce. Jsem v kontaktu s lidma z FFF(Fridays For Future), v listopadu bych rád (na komisi pro ŽP) představil návrh, který vychází z
vyhlašování klimatické nouze v jiných městěch. Od Jančy a Zuzky z FFF jsem také dostal nějaké návrhy. Jsou tam energetické úspory, doprava, zeleň. Pokuď by
někdo chtěl přidat, řekněte.
Kudláčková: Vytváří se (konečně) bytová koncepce města, na které spolupracuji. Podpora developerů podle mě není potřeba.
Mareš: Na další 3 roky bude velké téma územní plán. Komunikace v komisi pro tento projekt je špatná.


2) Boj proti zlodějům kol v Českých Budějovicích (Lukáš Mareš)
Mohli bychom udělat něco ve stylu "Honest guide", kdy se budem snažit zpropagovat tuto problematiku. Do kola by se dal nějakej device, který by ukradené kolo
sledovalo. Honza k tomu má navrhnout rozpočet, potom je potřeba to medializovat.
Hošek: Můžem toho udělat víc. U policie jsem si zažádal o statistiky krádeží kol. Budějce se v krádeži kol pohybuje opravdu vysoko, občas jsme první v celé republice
v krádež kola/obyvatel. Na základě těchto dat můžeme navrhnout přidání kamer, dál můžeme nastrčit kola sledovaná GPS.
Ruda: Co takhle vybudovat na exponovaných místech nějaké sofistikovanější zařízení na hlídání kol - cykloveže?
Dan: Může to být ekonomický nesmysl, je třeba to ohlídat. Určitě to budeme řešit na komisi např. při přestavbě nádraží.
Ota: Může to být problematické, velmi mnoho věcí často nepomůže. Myslím si, že jediná možnost jsou pěší hlídky městské policie.
Lukáš: u rekonstrukce - nevím v jaké fázi je? možná je pozdě.. tahle řešení jsou v cyklogenerelu.
Měšťáků je limitované množství, na druhé misce vah je jejich počet, personální náklady. Mně se ta myšlenka líbí - je to Pirátské řešení - dá se to dobře prodat a určitě bych to zkusil. JH - by to měl hodit na papír.
Diskuze nad provedením...,.
JH: Nejvíce kol tedy bylo ukrajdeno v roce 2015, "vyhráli" jsme celorepublikové statistiky. Hovoří o svém vlastním případě, je to doják. "...pravděpodobně si půjde sednout." Jsem připraven hrát i technologický závod.
Žák: Dělají to spíš organizované skupiny.
Leština: Je to věc dat, podle nich to nejspíš zjistíme.
Andrea: Chceme bojovat proti všem krádežím, nebo to rozdělit na drahá a zbytek?
Mareš: Můžem si k tomu udělat pracovní skupinu a dát formu.
Dan: Pojďme do toho ještě zapojit externí lidi, třeba z Rekol.


4) Přejmenování padu MSČB - procesní věc (Lukáš Mareš)
Jen to jen technická věc. Nynější podoba není intuitivní. Přejmenoval bych to na "MSCB".


3) České Budějovice jako hlavní město kultury (Lukáš Mareš)
Mareš: V roce 2028 se vybere nejlepší kulturní město, hlásí se tam už Brno. Pro město i nás by to mohl být zajímavý cíl, na kterém můžeme stavět (Slávie apod.). My
si na tom můžeme dělat dlouhodobě kampaň, potřebujem ale nějakého nositele této myšlenky. Někde (třeba na MS) bychom se o tom měli pobavit.
Hošek: Vítězné město dostane peníze. I bez výhry to bude přínosné, začne se mluvit o kulturní koncepci apod.
Ota: V Brně na tom měli široký konsensus, všechny strany za to kopaly. Co tady?
Lukáš M.: Myslím si, že to projde. HOPB budou pro, ANO udělá, co se jím řekne.
Honza: Mohli bychom udělat místní referendum, zda má město směřovat k vítězství. Při prosazení to bude závazné i pro příští politiky na radnici.
Andrea: Musí to být dobře naformulované.
Dan: Nepříjde mi to jako dobré téma na referendum, je to moc abstraktní, většina lidí si o tom nic nepřečte a nebou vědět o čem hlasují.
Lukáš M.: Úkolem politiků je přinést informace veřejnosti, dát jim podklady.
Dan: Problém je, že se to týká problému, který bude za 10 let. Lepší je něco hmatatelnějšího, jako je Sportovka nebo letiště.
Honza: Ta otázka je jasná "Make Budějce great again!". Spíš je to špatně vyhodnotitelné - udělalo město všechno?
Lukáš M.: Jsou to různá témata - letiště i hala už stojí. Město kultury je vize do budoucna.
Ota: Zatím nevíme, co to všechno obnáší. Počkal bych do příště, až budeme mít víc informací.
Pepa: Složitější témata na debatu bychom měli vykopnout na foru.


5) Redmine v praxi - zahajování a ukončování úkolů
Úkol by měl být zadán na oficiálním jednání, jinak je otázka, kdy úkol považovat skutečně za dokončený (a je možý tedy ho odkliknout na redminu).
Zuzka: Piráti fungujou na bázi dobrovolnictví, stejně tak redmine. Kdo chce, tak si tam hodí úkol. Je to zbytečně byrokratický a vypadne ti z toho to dobrovolnictví.
Lukáš: Je ale potřeba si dát jasný čas dokončení. Díky tomu budou hezké výstupy.
Ota: Těch platforem je až moc.
Pepa: Pro fungování týmové spolupráce je potřeba se naučit komunikovat.
Andrea: SOuhlasím se Zuzkou.
Honza: Nesouhlasím s Lukášem. Klidně ať tam ty úkoly rok leží. Stále můžeme prezentovat jen hotové výsledky.
Lukáš M.: Dobrovolník si úkol o kterém nic neví nevezme. Lepší je je zadávat na schůzce. Je potřeba mikromanaging.
Ruda: Bylo by dobré, aby tam šlo nastavit upozornění na nevyřízený úkol.
Dan: Redmine je důležitej nástroj, ale pořád jen nástěnka, kterou musíme ovládat. Automaticky to nebude fungovat nikdy. Není problém v neukončených úkolech.
Pokud tam ale překlopíme program tak by tam měl bejt někdo kdo to kontroluje a kibicuje lidi.
Zuzka: U úkolů máš popis, kam můžeš dát podrobné informace. Zastupitelksý klub ve sněmovně má člověka na mikromanagment, i tak to tam ale stále nefunguje.
Lukáš: Každý proces se dá zlepšit. Udělat to racionálnějc.
Pepa: Pojďme to dát na forum.


6) Evidence účasti na jednání MS (Lukáš Mareš)
Lukáš M.:MS je formální záležitost. Měli bychom vyžadovat omluvenky.
Dan: Chceme i takové členy, které nechodí všude. To, že tu nejsou může být i naše chyba. Rozeslali jsme pozvánky, předsedo?
Pepa: Nerozesílal. Zasedání máme ale každé čtyři neděle.
Dan: Měli bychom to ohlašovat týden dopředu.
Pavel: Není to jen o předsedovi ale také o aktivitě lidí.
Ruda: Koordinátorka o tom rozesílá pozvánky.
Lukáš M.: Schvalujem tady důležitá usnesení, je dobré vědět, kdo hlasoval a kdo tu nebyl.
Zuzka: Nově mám best-practises z Prahy, budu vás kvůli tomu prudit.
Ota: Nemá cenu někoho kvůli tomu prudit.
Zuzka: Zapomínáme na to, že lidi nemáme štvát. Negativní motivace nefunguje.


7) Krajské volby - obecná diskuze (Zuzana Kudláčková, Lukáš Mareš)
Zuzka: Krajské předsednictvo (KP) vykoplo harmonogram pro program krajských voleb. Diskuze k němu skončila dnes ráno.Přemýšlejte v rámci KETu, je potřeba
pracovat na konrkétních krocích pro lokální program. Dál přemýšlejte, kde by se dali mohli dělat předvolební akce (např. v Dačicích). Dan chtěl zřídit Volební výbor
(další orgán mezi KP a KF).
Dan: Může se to jmenovat i jinak, hlavní je, že tam jsou nominovaní lidé s hlasovacím právem. Aby si to KP neudělalo podle sebe.
Lukáš M.: Je to i o politické zodpovědnosti. Jsem pro, aby po volbách rezignovali.
Ota: Při velké otevřenosti je občas obtížné jednat s lidma, kteří dokola otravují s nesmysly.
Lukáš M.: Politická zodpovědnost - KP má právo zřídit volební výbor. Nové KP ho neplánuje zvolit, Dan chce. Bojí se, že KP bude kašlat na regiony.
Zuzka: Takový výbor je nadbytečná byrokracie.
Lukáš M.: Složení toho výboru je složité. Je to takový rozprizlý.
Pepa: Řešíme také, zda zřídit pozici volebního manažera.
Dan: Aktivně přemýšlejme na kandidátkou do KV a nad jejím čelem.

Pozvánka na 6. 12. 14:30 otevřená konference k Šumavě v HOrké vaně.

Konec: 18:34

Ukol pro JŠ: vetřít se na pracovní schůzku k rozpočtu.
Úkol pro LH: příprava článku na oslavu práce JŠ.
Úkol pro JH: zloději kol. dát na papír Do týdne
úkol pro JŠ překlopit tento pad do lépe pojmenovaného padu.
Podnět pro předsednictvo MS a svolávat schůzeobčas i jinde než v čepici. hodím do redmin.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“