Schůze, zápisy, termíny, dokumenty

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Krajske expertni tymy - vedouci

Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Schůze středa 1. 12. 2021

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Na základě hlasování vychází nejlépe termín dalšího setkání ve středu 1. 12. 2021 od 17 h online zde https://jitsi.pirati.cz/finKET, pokouším se zajistit i offline prostory ŠPiCe Brno zde https://jihomoravsky.pirati.cz/piratske-centrum/ Offline účast bude možná pouze, pokud daná osoba splní aktuální vládní opatření.

Návrh programu je zde https://codimd.pirati.cz/AURu6TubQpS96pfagWE7dg, odkaz bude zároveň sloužit jako zápis z jednání.

Budu rád za návrhy dalších bodů, prosím vždy připsat jméno, kdo daný bod navrhuje.

Těším se na viděnou s co největším počtu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Svagerka za příspěvek:
Lukas.Dolezal
  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Schůze, zápisy, termíny, dokumenty

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ahoj,
byl jsem požádán naším krajským předsednictvem, abych se pokusil rozpohybovat KET Finance, který jsem s Michalem Švagerkou a dalšími lidmi před lety zakládali, a který on od začátku vedl. Před časem se Michal bohužel vedení týmu vzdal a štafetový kolik je teď na mých bedrech.

Rád bych zrealizoval setkání, kde bychom mohli probrat agendu KETu a samozřejmě cokoliv dalšího budete chtít.
Krajské expertní týmy vnímám jako podporu naší odborné práce v obcích a kraji. Nerad bych, abychom provozovali tým jen pro jeho existenci samotnou, ale abychom měli smysluplnou agendu. V tomto směru se od podzimu mnohé změnilo k lepšímu, protože máme zastupitele, místostarosty i starostu! Tedy se zvětšil potenciál i pro práci KETu. Plus se nám blíží krajské volby a měli bychom přispět do tvorby programu.
Paralelně s tím jsem na celostátním resortním týmu finance otevřel diskusi k vytvoření pracovní skupiny pro odborný support KETů, resp. komunálních a krajských politiků. Na schůzce bych o tom řekl aktuální info.

Na krajské schůzi jsem navrhl termín setkání ve čtvrtek 23.3. v 17:00 před krajskou schůzí, hybridně i na jitsi na drese https://jitsi.pirati.cz/JMKF.
Ale snad bude pro vás motivující se takového komba zúčastnit osobně. 😊

Všem, kteří byli v seznamu členů KET, jsem, zároveň poslal mail. Pokud chcete být do něj přidánim, napište mi prosím.

Doufám, že se brzy uvidíme.
Antonino

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Michal.Svagerka

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Schůze, zápisy, termíny, dokumenty

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Zasedání KETu Finance (KETF)
Čt 23. 3. od 17h do 17:24
Zúčastnění členové týmu: Antonino Milicia (AM), Petr Burian (PB)
Zúčastnění Hosté: Petr Kubeš
Omluvil se: Zbyněk Němeček (kolize s jednáním zastupitelstva)
Zasedání vedl: Antonino Milicia
Zapisovatel: Katka Michálková a Antonino Milicia
Způsob jednání: hybridní formou, fyzicky Špice Brno, on-line https://jitsi.pirati.cz/JMKF

Program:

  1. Program jednání
  2. Informace o jmenování nového vedoucího KET
  3. Představení členů KET
  4. Agenda KET
  5. Požadavky na KET
  6. Různé

PRŮBĚH

  1. Úvodem AM: informoval, je to první jednání KETF po velmi dlouhé době, je potřeba domluvit se na agendě a očekávání o KETF.

  2. AM: Informoval příchozí o prosbě PKS o převzetí KETF, po rezignaci předchozího vedoucího, před cca rokem. AM nabízí vedení KETF komukoliv dalšímu, pokud ne, požádá o podporu členů KETF jako vedoucího KETF.


    AM: se ptá, zda někdo jiný chce vést tento KETF. Není jiný zájemce, AM potvrzuje převzetí KETF.

  3. AM: jsem zastupitel Brno-Bystrc, ve výboru finančním, majetkové komisi, aktivní v RT finance. Tedy agenda KETF je mi blízká. Mám ekonomické vzdělání.
    PB: jsem nový zájemce o KETF. Jsem z Vyškova. Momentálně bezpečnostní pracovník. Mám ekonomické vzdělání. Zajímám se spíše o krajskou problematiku.

  4. AM: Měli bychom se propojovat s komisemi MČ a obcích (finanční, majetková, atp.). Podílet se na tvorbě programu pro komun. a krajské volby. Support pro komunální a kraj. politiky. Ideálně přebírání know-how z RT a komunikace napříč KETy.

  5. AM: Viz. i předchozí bod. Očekáváme konkrétní požadavky z úrovně KS, zejména a aktuálně před krajskými volbami.

  6. Různé: Informace o jednání KETu byla 2× mailem, jednou s několika-týdenním předstihem, pak před jednáním. Dále na schůzi KS. S ohledem na dnešní počet účastníků KETF (2, včetně vedoucího a nového zájemce) je potřeba zvážit způsob či smysl fungování KETF. Pozváno bylo 13 členů KETF, 1 se omluvil, 1 dorazil po ukončení jednání, 2 požádali o vyřazení z KET z pracovních důvodů, 9 členů vůbec nereagovalo).


    Na vědomí @Lukas.Dubec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Lukas.Dubec

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Schůze, zápisy, termíny, dokumenty

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Zasedání KETu Finance (KETF)
Čt 8. 12. 2023 od 17h
Zúčastnění členové týmu: Antonino Milicia (AM), Petr Burian (PB), Michal Švagerka (MŠ) - vzdáleně
Omluveni: nikdo
Zasedání vedl: Antonino Milicia
Zapisovatel: Antonino Milicia
Způsob jednání: hybridní formou, fyzicky Špice Brno, on-line https://jitsi.pirati.cz/JMKF

Program jednání
jediný bod: program pro krajaské volby

Průběh - diskutovala se doporučená stanoviska z centrálního programu vs. místní specifika JMK a doporučení, která z toho vyplývají. Další postup: zpracování připomínek lídrům kandidátky k další diskusi a připomínkování i k diskusi uvnitř týmu.

PS: Chtěl bych poděkovat za výbornou přípravu na jednání Michalovi Švagerkovi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Michal.Svagerka

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Schůze, zápisy, termíny, dokumenty

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Zasedání KETu Finance (KETF)
Čt 25. 4. 2024 od 17h
Zúčastnění členové týmu: Antonino Milicia (AM), Ondřej Piňos (OP), Matúš Medo (MM) - vzdáleně s problémy s připojením po většinu času jednání.
Omluveni: Petr Burian
Zasedání vedl: Antonino Milicia
Zapisovatel: Antonino Milicia
Způsob jednání: hybridní formou, fyzicky Špice Brno, on-line https://jitsi.pirati.cz/JMKF

Program jednání
1) program pro krajaské volby
2) fungování KET

(Ondřej a Matúš jsou úplně nový zájemci. Podklady k bodu 1 předem neviděli).

ad 1)
Diskutoval se draft vybraných 9 témat zaslaný vedení kandidátky. Bez podstatných připomínek, rámcově v pořádku. Čeká se na zpětnou vazbu z vedení kandidátky.

ad 2)
AM konstatoval:

  • na jednání prakticky nikdo nechodí, obecně párkrát nějaký nový RegP. Zpravidla nikdo ze členů a osob ve funkcích.
  • schůzky pravidelně nenavštěvuje ani nikdo z uvolněných politiků, komisařů s relevantními gescemi apod.
  • jednání KET k programu se nezúčastnil ani nikdo z relevantních krajských zastupitelů (přestože jsou i v uvolněných funkcích jako je např. předseda finančního výboru)

Dle mého názoru za těchto okolností provozování KET finance nedává smysl. Každopádně nedává mi smysl ho za těchto okolností vést. Když už ani před krajskými volbami není zájem o agendu, považuji fungování KET za bezpředmětné. Vedení KET tímto dávám k dispozici (@Lukas.Dubec).

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Odpovědět

Zpět na „Finance, hospodářství, majetek a investice“