Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Nominuji Jana Hoška na čelo kandidátky krajských voleb

Ano

12
46%

Ne

9
35%

Zdržuji se

5
19%
 
Celkem hlasujících: 26 - Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Kamil.Podzimek
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 25 čer 2019, 12:54
Profese: vedoucí sociálních služeb/psychoterapeut
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Kamil.Podzimek »

Ahoj,

chtěl bych nominovat Honzu Hoška na čelo krajské kandidátky. Honza je v politice pracovitý, má dost zkušeností a neustále na sobě pracuje. Jestli někdo opravdu bude v kampani naplno pracovat, tak to bude Honza (což asi všichni víme z předchozích kampaní). Ovšem zásadní je, že Honza je nositelem pirátských hodnot. Jestli někdo bude držet morální pirátský kurz, tak jsem zcela přesvědčen, že to bude právě Honza Hošek.

Uživatelský avatar
Lubos.Kudlacek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 13 pro 2019, 20:31
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Lubos.Kudlacek »

Ahoj,
jelikož Honza psal, že kandidovat chce, dovolím si předpokládat, že nominaci přijímá. viewtopic.php?p=853539#p853539

Prosím ho tedy o odpovědi na stejné otázky, jaké jsem položil Honzovi Novákovi.

  • Kolik jsi předložil krajskému zastupitelstvu návrhů s cílem naplňovat pirátský program? Můžeš uvést i pozměňovací návrhy k materiálům předloženým Radou Jihočeského kraje, případně další aktivitu, vyjednávání, snahy apod.

  • Kolik máš funkcí v rámci kraje, například v komisích a výborech a jaké to jsou? A můžeš popsat svou práci v nich?

  • Můžeš nějak obecně popsat svou práci v krajském zastupitelstvu za uplynulé tři roky? Chápu, že opoziční práce je složitá, netlačím na úspěchy, spíš bych chtěl nějak popsat aktivitu.

  • Můžeš informovat o další své činnosti či aktivitě v rámci krajského klubu?

Dále prosím odpovědi na tyto otázky, které pomohou předsedajícímu posoudit, zda Tě může připustit k volbě:

  • Můžeš prohlásit, že máš čistý trestní rejstřík?

  • Vyslovuješ souhlas s Etickým kodexem, Všeobecným kodexem zastupitele a Demokratickým minimem, jak je uvedeno v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“?

  • Jsi seznámen se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem? Můžeš například uvést, co je v něm pro Tebe důležité?

  • Jsi trestně stíhán, nebo můžeš uvést nějakou jinou skutečnost, která by mohla negativně ovlivnit naši volební kampaň?

  • Zastáváš v současné době funkci či vykonáváš činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce člena/ky zastupitelstva nebo rady kraje? Můžeš prohlásit, že nemáš nějaké osoby blízké, které mohou mít na toto vyjádření vliv, případně jsou společníky/icemi či členy/kami orgánů obchodních společností v Jihočeském kraji?

  • Byl jsi v minulosti členem jiné politické strany či hnutí, nebo jsi kandidoval ve volbách na jiné kandidátce než pirátské (resp. pirátské koaliční)?

  • Jsi jinak v souladu a respektuješ pravidla schválená KF a popisovaná v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? Zavazuješ se je dodržovat?

Děkuji za odpovědi.

místopředseda KS Jihočeský kraj

+420 725 427 429 | lubos.kudlacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ahoj, stejná otázka na všechny obhajující:
Co jsi v krajském zastupitelstvu během těch tří let dělal/-a? Prosím co nejkonkrétněji, ideálně jestli máš nějaký seznam témat, kterým jsi se věnoval/-a a jak jsi se k nim postavil/-a.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Hosek »

Ahoj,
aby bylo §20 (1) JdŘ přiměřeně učiněno zadost píši zde tuto kandidátskou řeč.
Pokud budu zvolen budu vykonávat funkci v souladu se zákony ČR a programovými dokumenty se kterými budu souhlasit před případnou registrací kandidátky. Mojí způsobilostí budiž zkušenost s vykonáváním funkce zastupitele v současném volebním období.

Vám ostatním, které nezajímají formalismy se omlouvám. Vzhledem k formování zástupu zájemců o místo na kandidátce si ještě budu muset srovnat v hlavě, jaká by byla moje role v pravděpodobné sestavě. Na položené a případné další dotazy odpovím v době na rozmyšlenou, která k tomuto ostatně má sloužit.

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Nominace Jana Hoška na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Hosek »

Ahoj,
v tomto příspěvku se pokusím odpovědět na všechny položené otázky. Kdybych někde nějakou přehlédl, tak mi to prosím nějak připomeňte.

Lubošovi otázky:

  • Předložené návrhy: Myslím, že jsem nepředkládal nic. Ale možná jsem na něco zapomněl. Předložení vlastního (pozměňovacího) návrhu z opozice není vůbec běžné a my to děláme asi nejčastěji ze všech opozičních klubů. Navrhy rozhodně diskutujeme a ladíme společně. Já jsem byl pak většinou jako předseda návrhové komise, aby to někdo procesně pohlídal.

  • Funkce: V rámci Pirátů jsem momentálně místopředseda MS ČB a krajská technická spojka. Z veřejných funkcí na kraji celé volební období členem Výboru pro zdravotnictví a po odchodu Lukáše Mareše členem dozorčí rady holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., v ČB jsem v školské a ve zdravotní komisi rady města ČB. Ve výboru pro zdravotnictví nevidím příliš prostoru něco zásadně ovlivňovat, reálný efekt měl snad jen můj apel na zavedení mobilních očkovacích center během covidu. Školská komise je kecárna s chlebíčkama a nevím jak to změnit. Sociální komise je lepší a v rámci ní se spolu s Kamilem snažím o zlepšení primární prevence rizikových chování na našich školách.

  • Práce v zastupitelstvu: Moje práce spočívá hlavně přípravě na zastupitelstvo, zpracování stanovisek k přiděleným bodům, účasti ve výboru, častého předsedání návrhové komisi.

  • Práce pro klub: Často dělám přenosovou techniku pro hybridní jednání klubu. Pomáhal jsem Sandrikovi s naprogramováním pár věcí pro automatizaci, analýzy, atp.

  • Mám čistý trestní rejstřík.

  • Vyslovuji souhlas s vyjmenovanými dokumenty.

  • Jsem se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem. Těžko něco ve stručnosti vypíchnout. Tak třeba velký důraz na vzdělání, který by ale měl být ještě větší.

  • Nejsem trestně stíhán. Nemyslím si, že na mě jde z mé minulosti něco relevantního pro kampaň vytáhnout.

  • Střety zájmů: Kromě zmíněné dozorčí rady jmenované radou kraje, nefiguruji v žádném subjektu podnikajícím specificky v Jižních čechách. Osoba blízká je společník/nice v soukromé specializované ordinaci.

  • Nebyl jsem v jiné straně ani jsem nekandidoval na jiné než pirátské kandidátce.

  • Zavazuji se dodržovat „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“

Danova otázka:

Co jsem dělal trochu popisuji v odpovědích Lubošovi. Moje témata jsou zdravotnictví (které mi tak trochu zbylo), IT/digitalizace a transparence.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“