CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Předsedající celostátního fóra
Příspěvky: 26386
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37194 poděkování
Dostal poděkování: 30369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Pane předsedající;

pro účely dalšího postupu na zasedání by se hodilo mít seznam kandidátů nějakým způsobem seřazený (pořadí na hlasovacím lístku, pořadí vystupování, skupiny v rozpravě...), chtěl bych proto požádat, jestli by bylo možno po uzavření kandidatur formálně kandidáty seřadit třeba podle počtu nominací sestupně (v případě rovnosti podle podpory v nominací CF). Děkuji.

OFFTOPICAsi jsou možná i jiná seřazení, rád bych se vyhnul nějakému abecednímu, jsem otevřen i věcem jako oznámení kandidatury nebo termín splnění všech podmínek nominace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Adam.Wantulok

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Člen KS Praha
Příspěvky: 14702
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12053 poděkování
Dostal poděkování: 20509 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj všichni, doručuju své kandidátské video: https://tv.pirati.cz/w/sj4k27ajujmuFx6KDEYUPm

Mé nominační vlákno najdete zde: viewtopic.php?p=842228#p842228

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Mikulas.Ferjencik píše: 10 srp 2023, 11:44

Ahoj všichni, doručuju své kandidátské video: https://tv.pirati.cz/w/sj4k27ajujmuFx6KDEYUPm

Mé nominační vlákno najdete zde: viewtopic.php?p=842228#p842228

Oznámení moderátora:

Děkuji za doručení, video je v předepsaném formátu a ve správné délce, takže je tvoje registrace kompletní.

Dneska budeme nominace na lídra uzavírat, klást na ně dotazy ale můžete stále, pro hromadné dotazy na kandidáty na lídra využijte toto vlákno. Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vojtech.Pikal píše: 10 srp 2023, 08:26

Pane předsedající;

pro účely dalšího postupu na zasedání by se hodilo mít seznam kandidátů nějakým způsobem seřazený (pořadí na hlasovacím lístku, pořadí vystupování, skupiny v rozpravě...), chtěl bych proto požádat, jestli by bylo možno po uzavření kandidatur formálně kandidáty seřadit třeba podle počtu nominací sestupně (v případě rovnosti podle podpory v nominací CF). Děkuji.

OFFTOPICAsi jsou možná i jiná seřazení, rád bych se vyhnul nějakému abecednímu, jsem otevřen i věcem jako oznámení kandidatury nebo termín splnění všech podmínek nominace.

Po domluvě s @Jan.Hora, který je druhým předsedajícím v jednání (a abychom dodrželi stejné podmínky pro volbu lídra, čela i ostatních kandidátů), bude pořadí stanoveno následujícím způsobem:

  • rozhoduje počet krajských nominací, k nimž se připočítává jedna, pokud je kandidát nominován i CF
  • v případě shody rozhoduje datum doručení nominace, která v danou chvíli obsahovala i sesbíranou podporu a kandidátkou řeč (tedy i bez videomedailonku).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Marek.Valko
Mediální odbor
Příspěvky: 46
Registrován: 15 říj 2018, 17:03
Profese: Vedoucí MO Pirátů
Bydliště: Žiželice, okres Kolín
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Marek.Valko »

Mediální odbor potvrzuje, že dodané videomedailonky kandidátů na pozici lídra / lídryně kandidátky do Evropských voleb 2024 splňují stanovené požadavky a tedy považuje stanovenou podmínku kandidatury za splněnou u všech kandidátů. S přihlédnutím k dřívějšímu vyjádření @Tomas.Valek , jakožto předsedajícího tomuto jednání CF, zároveň MO nepovažuje přesah osmi vteřin u jednoho díla za důvod k nepřijetí kandidátky do hlasování CF.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Valko za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Valek, Vaclav.Kubaljak, Vojtech.Pikal, Michal.Gill

"Remember Red, hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies." - Andy Dufresne, The Shawshank Redemption (1994).


Zástupce vedoucího MO (since 2022)

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Vzhledem ke schválenému postupu mělo být toto vlákno již včera odročeno na Zasedání CF 16.9., čímž by došlo k ukončení rozpravy. Protože ale zatím nebylo dodáno ani jedno závěrečné slovo a podklady pro Zasedání je nutné rozeslat nejpozději deset dnů před konáním Zasedání, navrhuji prodloužit dobu na rozmyšlenou do pondělí 4.9., do kdy bude možné dodat závěrečná slova kandidátů, na něž bude odkázáno v hlasování. Proti tomuto návrhu postupu je možné vznést nesouhlas po dobu 24 hodin.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Návrh byl přijat všeobecnou shodou, k odročení jednání tedy dojde v pondělí dne 4.9., do jehož konce je možné doručovat závěrečné řeči, na něž bude odkázáno při hlasování na Zasedání.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Byla zveřejněna 1. část dikuse kandidátů na lídra.

Diskusi můžete sledovat zde.

Druhá část bude zveřejněna symbolicky 11.9.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1198
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 4337 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vážené a drahé Pirátky a Piráti,

ráda bych vám předně poděkovala za dosavadní podporu i zpětnou vazbu.

Není pro mě samozřejmostí mandát obhajovat a neberu ani jako samozřejmost, že by se měla opakovat podpora, které se mi od mnohých z vás dostalo v roce 2019.

Někteří z vás od té doby do strany přibyli (vítejte!); jiní jste se posunuli na své životní cestě v názorech trochu jinam, než kde jste byli před čtyřmi lety; pro další z vás byla pirátská politika na evropské úrovni neznámem, do něhož jsme všichni vstupovali – a ujasnili jste si tak názor na způsob jejího prosazování až v průběhu naší reprezentace.

A to mluvím samozřejmě i o sobě. .)

Domnívám se, že hodnotově a ideově před vás předstupuje i po čtyřech letech mandátu stejná Markéta, která předtím vyrůstala sedm let v Pirátské straně. Tyto formativní roky mi dodali vskutku tuhé kořínky pirátského přesvědčení, které jen tak něco nevyvrátí. Jediný rozdíl vnímám v tom, že je to samozřejmě Markéta zkušenější. Pokud tomu věříte a zároveň vám to vyhovuje, budu mi ctí vás reprezentovat i nadále. To si každý nicméně rozhodnete individuálně a já věřím, že jsem vám doposud předložila dostatek podkladů k informovanému rozhodnutí. ;) Proto mi dovolte závěrečná slova pojmout spíše z hlediska kolektivu.

Ať již pro vás představuji i vaše hodnoty a preferované metody; nebo se mnou obecně moc nesouhlasíte, ale důvěřujete mé autenticitě; či jsem snad ztělesněním toho, co v politice vidět nechcete: chci vám říct, že vám děkuji, že jste se rozhodli přidat zrovna do Pirátské strany. Věřím tomu, že nás všechny alespoň trochu spojuje přesvědčení, že zapojení do politiky, aktivní občanství a Pirátská strana dávají nejvíc smysl. A to je spojení, co s většinou lidí statisticky nesdílíme.

Budu ráda, pokud se v nadcházejících měsících budeme soustředit na tuto unikátnost, která nás spojuje.

Díky a jak apeluji již 11 let: volte informovaně! <3

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Ivo.Vlasaty

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4640
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: fyzik v IT
Dal poděkování: 7821 poděkování
Dostal poděkování: 11943 poděkování

Re: CF 8/2023-1 Volba lídra v primárních volbách do EP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vážené Pirátstvo,

chtěl jsem v první řadě produkovat za slušnou a konstruktivní debatu, která se vedla během celého jednání. Moc si vážím toho, že ačkoli jsme diskusi začínali s mnohdy odlišnými pohledy na fungování Pirátů v Evropském parlamentu, podařilo se nám naše pohledy velmi sblížit. Věřím, že ať už bude finální složení Pirátské delegace v Evropském parlamentu jakékoli, toto je zárukou, že dokážeme pracovat jako tým.

Pirátská strana podobně jako Česká Republika a vlastně celá Evropa stojí na jakémsi pomyslném rozcestí. Rozhoduje se, zda-li zůstaneme prostorem digitalizující se liberální demokracie, společností usilující o technologický a společenský pokrok. Anebo skluzneme pod tlakem režimů, jako je ten polský a maďarský, ke středověkému konzervativnímu uvažování, kde žena patří k plotně, kříže do škol, cannabis do ilegality a zdravé životní prostředí a klima do filmů pro pamětníky.

Pirátská strana byla vždy místem, kde dostanou moderní a liberální myšlenky prostor a podporu. Piráti byli vždy hrází vůči konzervativnímu navracení do minulosti. Věřím, že tomu tak bylo, je a bude, a proto je mi ctí, že jsem mohl Piráty jako europoslanec v uplynulých 4 letech reprezentovat. A rád bych se s Vaším souhlasem ucházel o možnost v tom pokračovat dál.

Proběhlá debata představila řadu zajímavých a schopných kandidátek a kandidátů, dovolím si tedy připomenout, co přináším já v porovnání s ostatními. V uplynulých 4 letech jsem byl dlouhodobě nejviditelnějším z Pirátských europoslanců, pirátská témata jsem bránil i tam, kde to třeba nebylo tak populární - bez ohledu na to, co zrovna píšou noviny ovládané Andrejem Babišem nebo kmotry ODS. Věřím, že i díky tomu je Pirátská strana etablovaná v Česku jako svébytná liberální síla a nestala přívažkem konzervativních hegemonů české politiky. S Vaším dovolením bych v tom tedy chtěl pokračovat dál a pokud možno i ještě přidat.

Díky moc, pokud jste to všechno dočetli až sem a díky, pokud zvážíte svojí podporu pro moderní, liberální a digitální Evropu, která chrání životní prostředí a klima.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Novy, Ivo.Vlasaty
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“