[procedura z] MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Springinsfeld píše: 24 led 2023, 22:35

@Antonino.Milicia já odmítám z předsedání jednání dělat nějakou ideovou debatu. Nic nesekám, ale postupuju podle dopředu avizovaných lhůt. O prodloužení rozpravy o týden naprosto očividně ze strany členstva nebyl zájem.

Politická strana je o idejích a ideálech. Tohle má hodně co dělat s tím, co je potřeba změnit a souvisí to s agendou předsednictva a tedy i volbou.

Tak to prodluž o nějakou kratší dobu, moderuj, postupuj vstřícně a konsensuálně, to je smysl předsedání. Ty jsi avizoval, že diskusi prodloužíš, pokud bude zájem diskutovat. Vyvolal jsi oprávněné očekávání. Lukáš očividně zájem má. Jeho otázka je smysluplná. Já jsem připravený na otázky jeho a případné další v přiměřeném čase odpovědět. Přesto jsi se rozhodl to nezohlednit a autoritativně to proti vytvořenému očekávání a bez přiměřeného důvodu tlačíš do byrokratické zóny. Dělej jak myslíš a jak cítíš, že si to obhájíš. Hezký večer.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2027
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Antonino.Milicia píše: 24 led 2023, 23:03

Ty jsi avizoval, že diskusi prodloužíš, pokud bude zájem diskutovat. Vyvolal jsi oprávněné očekávání. Lukáš očividně zájem má.

Ne, avizoval jsem, že rozpravu prodloužím, pokud by se rozvíjela diskuze, kterou by konec rozpravy zabil. Určitě nevidím rovnítko mezi tímhle vyjádřením a dnešní situací, kdy se několik hodin před koncem rozpravy objevil pouze jeden příspěvek od Lukáše, který byl v rozpravě po celou dobu jedním z nejaktivnějších.

V každém případě uznávám, že tohle moje vyjádření bylo chybou. Příště už budu postupovat pouze v souladu s příslušnými předpisy a nebudu se vyjadřovat k hypotetickým situacím.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37000 poděkování
Dostal poděkování: 30159 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [procedura z] MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, byla sem přivolána moje pozornost a neznám místní pravidla a zvyky, takže nemám co říkat.

Jen přidám k dobru, že jsem nedávno aktualizoval Vyhlášku k JdŘ CF tak, že obsahuje povinnost dodat souhlas s kandidaturou a kandidátskou řeč (nebo ekvivalent který naplní dikci JdŘ) do ukončení lhůty pro navrhování, aby bylo zřejmé, že je dostatek kandidátů - https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/cf#r ... _internetu

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Lukas.Dolezal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2027
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2700 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [procedura z] MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

@Vojtech.Pikal díky, MF Brno nejedná podle JdŘ CF, takže se nás to úplně netýká. Nicméně v nějaké další volbě bych to určitě zahrnul do úvodního příspěvku, aby to bylo jasnější, považuju to za dobré pravidlo.

V každém případě v tuhle chvíli není v této volbě zahrnutý žádný kandidát, který by dodal kandidátskou řeč po konci lhůty pro navrhování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Monika.Spilkova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“