Petr Bláha z Horoměřic [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
xpblaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2018, 14:05
Profese: IT
Bydliště: Horoměřice
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Bláha z Horoměřic [V PROCESU]

Příspěvek od xpblaha »

Dobrý večer všem

Po dnešní on-line debatě v Horoměřicích o revitalizaci poslední oázy zeleně biokoridoru rokle a debaty toho všem co je BIO, jsem se rozhodl, že chci vstoupit do pirátské strany a postavit zde pirátskou kandidátku pro komunální volby v roce 2022. Jmenuji se Petr Bláha, letos mi bude 45 let a mám dvě skoro dospělé děti a chci aby si měli nějen kde hrát,
ale také aby mohli kde žít. Doufám že se mi tady podaří dát tady v Horoměřicích dohromady pirátskou kandidátku.
Piráty znám ještě před parlamentními volbami v roce 2017 a cítím, že to chce sveží vítr na zdejší místní rybníček.

Takže odpovědi na otázky:

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

Piráti mě oslovili před parlamentními volbami v roce 2017. Přišel k nám do práce Marek Paris
s kolegou aby nám odpoledne představil celý pirátský program a co chtějí piráti dělat.
Piráti jsou asi jedinou stranou která vyrůstá zdola a to se na mi nejvíce líbí.
Žádná strana předtím mě neoslovila, tak abych do ni vstoupil.

  1. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

Kdysi jsem kandidoval v obecních volbách ve Statenicích či Horoměřicích ale někde dole do počtu.
Naposledy jsem počítal hlasy u krajských a senátních jako nominant pirátské strany.
Jsem rád, že u nás na okrese vyhrála senátorka Adéla Šípová, které jsem tady mohl ukázat Horoměřice a Statenice.
Byl jsem také počítat volební hlasy za sdružení nezávislých kandidátů naše Horoměřice, za které
jsem členem finančního výboru obce Horoměřice. Což je moje jediné politické působení.

  1. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí,
    co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
    Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB),
    nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?

Na to abych byl někdy v represivních složkách v minulosti jsem moc mladý. Kdysi jsem byl ale pionýr a je vlakem do SSSR. Žádné trestní řízení neočekávám ale TO alias trestní oznámení může podat kde kdo na cokoliv.

  1. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Názor na drogy? Byl jsem u krajských voleb počítat hlasy nominovám za pirátskou stranu.
Policie dala celé komisi dýchnout a mě navíc vzali i na drogy.
Chápu ,že při této činnosti nemůže být člověk zhulenej nebo vožralej. Stejně jako za volantem.
Horší je, že hodně lidí bere pirátského předsedu Ivana Bartoše jako smažku nebo vyhulence.
Tak říkám, "jaký já jsem pirát?", občas si dám třtinový rum Republika, alkohol je také droga.
Za něj se, ale odvádí SPD což není zkratka jiné strany ale zkratka pro spotřební daň.
Takže když se řekne legalizace tak by z toho stát také něco musel mít a funguje to i jinde ve světě.

  1. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Bez dotací v zemědělství, by asi nepřežila celá Evropa. Možná horší jsou obecní dotace na pořízení různých nesmyslů.
Jako třeba dotace až na 90% bezdrátového obecního rozhlasu pokud byly u vás někdy v obci povodně.

  1. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
    Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

No nevím jestli je to otázka dne? Za to že mám něco v cloudu už neplatím OSA ale někomu jinému.
Navíc dneska je hudební průmysl jinde. Spotify to jim něco platí? No hudebníkům asi nic moc.

  1. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

No to třeba tím, že ty moje názory co zde říkám jsou veřejně na internetu
a zanechávám tím digitální stopu mého života.

  1. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Nejhorším problémem jsou blbé vtipy nejen o negrech ale třeba i o Mohamedovi a to je potom násilí jako charlie hebdo.

  1. Co si myslíš o imigraci?

Každý imigrant musel být předtím emigrant. Já nechci být emigrant a chci žít v této zemi.
Proč se někdo stěhuje jinam, lepší je na této situaci něco změnit než někam emigrovat.

  1. Jaký je tvůj názor na referendum?

Záleží jak je položená otázka, Když je zavádějící tak i to referendum zavede společnost špatným směrem.

  1. Co nejvíc pálí Českou republiku?

No asi to , že tato vláda propálila hromadu peněz, ale není schopna nic moc dělat.
Pokud by řekla, máte covid tak máte 120% platu a to je potom najednou hromadný lockdown
a nikdo nepřijde 14 dní do práce.


  1. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Samozřejmě že ano.

  1. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Zajímá mě problematika letiště Praha a jeho vazby na okolí. Takže doprava.

  1. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

Viděl jsem se s Gábinou Lněničkou ze Suchdola, když tady byla Adéla Šípová.

  1. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Četl a nemám žádné větší výhrady. Líbí se mi heslo "Internet je naše moře", snad se v tom piráti neutopí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi xpblaha za příspěvky (celkem 5):
Marek.Rebicek, Lukas.Kohout, Jiri.Snizek, Radek.Cernohous, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Bláha z Horoměřic

Příspěvek od Martin.Martin »

Rád by tě pozval na příští setkání se zájemci, které se koná 14.3.2021 od 10:00.
Sejdeme se na odkazu jitsi.pirati.cz/sck_zajemci (návod najdeš <a href="https://wiki.pirati.cz/to/technicke-sys ... si">zde</a>).

Nečeká tě tam nic závažného, jde prostě o to potkat se s lidmi a pokecat o čem bude zájem (bude nás tam víc).

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Bláha z Horoměřic

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @xpblaha, trvá stále tvůj zájem o nalodění?

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“