Žádost o členství

Moderátoři: Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, PMS Liberec

Zamčeno
Matej.Kondas
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2022, 14:45
Dostal poděkování: 8 poděkování

Žádost o členství

Příspěvek od Matej.Kondas »

Zdravím a přeji hezký den,

Moje jméno je Matěj Kondáš a rád bych se přidal k Pirátské straně na její plavbě.
K Libereckým pirátům jsem se dostal spoluprací na přípravě na komunální volby v Liberci. Měl jsem možnost poznat lidi z MS a dost času rozhodnout se o vstupu do strany, o kterému uvažuji od roku 2015 ale bohužel na komunální úrovni jsem nikoho neznal a vstupovat do PS protože znám lidi kteří s PS sympatizují, nebo jsou členy mimo mi prišlo jako být ostrovem sám pro sebe. Což se nyní změnilo :) a jsem za to rád.

Krátce o mě:

Je mi 37 let a narodil jsem v Liberci. Mám vystudovanou sociální práci ale v oboru nepracuji už nějaký ten pátek. Mnoho let pracuji v Automotive, v různých firmách na různých pozicích v kvalitě. Ať už jde o kvalitu zákaznickou, dodavatelskou, provozní nebo systémovou. Jsem kreativní člověk kterého baví vymýšlet nové cesty tam kde nefungují ty staré. Zajímám se o kulturu, hudbu - všechno nerdské a fantastické a mojí zálibou je výběrová káva, malovinařina a craftová piva. Rád bych v Libereckém MS přidal ruku k dílu, byl užitečným členem a mohl uplatnit nějaké své nápady a na realizaci ostatních dobrých se podílet.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kondas za příspěvek:
hana.cernosova
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 348
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Ahoj Matěji,
díky za úvodní představení .
Níže posílám podle zvyklostí sadu otázek. Je jich poměrně hodně a není nutné odpovídat na všechno - výběr je na Tobě. Případně něco je už obsahem Tvého představení. Cílem není jen získat odpovědi, ale také, a to je snad i důležitější, zavést Tvoji pozornost na některé podstatné body programu a pirátství vůbec.

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?

  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval?

  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?

  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?

  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?

  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?

  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení?

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?

  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?

  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?

  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?

  9. Co si myslíš o migraci?

  10. Jaký máš názor na integraci Romů?

  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?

  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?

  13. Jaký je tvůj názor na referendum?

Více o přijímání viz tady https://wiki.pirati.cz/regiony/libereck ... -clenu-lbk.
Zdraví Hanka Černošová, koordinátorka krajského združení Pirátské strany pro Liberecký kraj, 770 113 645, hana.cernosova@pirati.cz

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Matej.Kondas
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2022, 14:45
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od Matej.Kondas »

Omlouvám se za zpoždění :) :D

A – osobní:

  1. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Co tě přimělo ji opustit? Koho bys volil nebýt Pirátů a proč?
    Nebyl. S piráty politicky sympatizuji cca od roku 2015 byť narovinu říkám že s každou názorovou vlnou mezi Piráty mám 100%ní průnik.
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval jsi ve veřejných volbách?
    Ne, nikdy jsem nekandidoval.
  3. Co konkrétně tě zajímá na celostátní / krajské / místní úrovni, čemu by ses rád věnoval
    Zajímá mě prostor kultury a cestovního ruchu. Rád bych aby naše město bylo atraktivní a zajímavé a to včetně zájmových akcí a zajímavých událostí v něm se konající.
  4. Čím můžeš Pirátům pomoci (odbornost, psaní článků, organizace...)?
    Moje výhoda je, že jsem kreativní mozek. Snažím se vymýšlet systémy a vytvářet nápady a zajímavá řešení.
  5. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Ano.
  6. Víš, kde najdeš předpisy Pirátů? Orientuješ se ve struktuře strany?
    Ano.
  7. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl a chtěl zapojit?
    Tohle nechám na zkušenějších kolezích, bude li nicméně potřeba zajímá mne oblast kultury.
  8. Spojuješ si s členstvím u Pirátů možnost realizace vlastních politických cílů? Jakých? Budeš chtít někam kandidovat?
    V případě potřeby se nebráním kandidatuře do místních voleb. Primárně je mým cílem ale podpořit kolektiv a ostatní členy MS.
  9. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?
    Nejsem si vědom ničeho co by mohlo poškodit jméno PS.
  10. Chtěl bys být členem krajského sdružení nějakého konkrétního místního sdružení
    Tohle nechám na zkušenějších kolezích, bude li nicméně potřeba zajímá mne oblast kultury.

B – programové:

  1. Četl jsi pirátský program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Ano, dlouhodobě jsem se zajímal o pirátský program i o vývoj strany jako takové. Nejsem úplně fanoušek „levého myšlení“ a proto občasné míření tímto směrem beru s rezervou.
  2. Jak vnímáš největší aktuální problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO, o anexi Krymu, o volbách v Bělorusku nebo o režimu KLDR?
    Totalitní režimy jsou problém. Dlouhodobě nesouhlasím s politikou totalitních zemí a co hůř, trollů kteří toto podporují. ČR patří do EU a NATO.
  3. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Legalizace konopí jednoznačně. U psychotropních látek bych více investoval do výzkumu jejich využití v medicíně.
  4. Kde vidíš největší nebezpečí pro ochranu soukromí a svých osobních údajů?
    Internet je skvělá věc, ale musí se s ním umět zacházet, protože i malá říčka dovede být nebezpečná.
  5. Jaký máš názor na svobodu Internetu? Co Ti říkají pojmy jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
    V tomto souhlasím s Pirátským názorem na tyto problémy.
  6. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
    Dlouhodobě podporuji jak projekt manželství pro všechny, tak LGBTQ+ komunitu a její projekty
  7. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
    OSA je naprostý nesmysl.
  8. Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
    Přiznám se že tahle otázka není úplně v mojí odbornosti.
  9. Co si myslíš o migraci?
    Migrace je věc která je naprosto přirozená. Důležité je ale nad migrací přemýšlet a být na ni připraven.
  10. Jaký máš názor na integraci Romů?
    Bohužel v této otázce jsme jako česká společnost dosti zaspali. Zatímco integrace jiných menšin nám jde, v případě romské společnosti je zde failů víc než dost.
  11. Co si myslíš o aktivitách Aarona Swartze a Juliana Assange/Wikileaks?
    Dovedl bych diskutovat, neboť mám jisté výhrady v případě odhalení vojenských informací, které mohou ohrozit nevinné civilisty nebo pracovníky rozvědek ale je to na delší debatu.
  12. Četl jsi knihu Swarmwise? Co Tě v ní nejvíce zaujalo a s čím naopak nesouhlasíš?
    Fungování hejna je strašně dobrý nápad, ale potřebuje systém a důkladný management.
  13. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Je třeba jednoznačně určit jaké otázky pro referendum jsou vhodné a které naopak ne. Například v referendu by se nemělo rozhodovat o vystoupení z NATO apod.
    Rozhodnutí například o tom jestli ve městě postavit bazén je například naprosto v pohodě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kondas za příspěvek:
hana.cernosova
Uživatelský avatar
hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 348
Registrován: 01 zář 2021, 09:53
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství

Příspěvek od hana.cernosova »

Matěji, děkuji za odpovědi na naše všetečné otázky a těším se na osobní setkání a to doufám, že již dnes, na Pirátském pikniku v LBC.

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Liberec“